Skocz do zawartości

Platformy Streamingowe


pumex1

Z których platform korzystacie  

48 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór platform streamingowych dostępnych na rynku zaczyna być coraz większy - i coraz więcej osób wybiera platformy z VOD zamiast tzw. telewizji "linearnej" (czyli z oglądaniem według narzuconego harmonogramu/programu). Sam zacząłem się zastanawiać jak optymalnie dobrać wybór - zwłaszcza,  że Netflix zaczyna coraz częściej mowić o blokowaniu współdzielenia konta  (udostępniam teściowi, kótry nie mieszka z nami i który od czasu do czasu sobie coś tam obejrzy). Do tego cenowo jak widzę, jest najdroższym pakietem - ale też i niekoniecznie najlepszym. Irytuje mnie w nim też ciągłe usuwanie tych najbardziej wartościowych pozycji. 

 

Dorzuciłem do tego player.pl . Głównie dla "Chyłki" no i żona ogląda sobie czasem Kuchenne rewolucje. Wybór filmów nie jest może za wielki, ale mam jakiś stary promocyjny pakiet za 10 PLN i jakoś nie chcę rezygnować. Do tego oczywiście mam kablówkę - z dużym zakresem programów i dodatkowymi kanałami Canal+. 

 

Pytanko - czy te pozostałe nowe platformy jak Disney, Amazon Prime, HBO  są warte tego, żeby na nie przejść i zrezygnować z Netflixa? Niestety mam jeszcze mały problem - TV Sony bez Androida i poza wbudowanym Netflixem muszę uruchamiać streaming przez Chromecasta. Pewnie za czas jakiś wymienię, ale szkoda też mi też pozbywać się działającej i topowej na ówczesne czasy konstrukcji.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie do netflixa dorzuciłem disneya. Trochę ze względu na nowego predatora (są też wszystkie poprzednie wersje + obcy) ale też ze względu na bajki dla chłopaków. Dużo filmów "wysokobudżetowych". No i cena. 29 pln miesięcznie więc spoko.

Amazon jest o tyle fajny, że jest śmiesznie tani. 60 pln za rok? No bez jaj :) Warto wziąć dla samego Clarskona i spółki :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix - po latach kasuję, coraz mniej treści dedykowanych dla mnie. Canal Plus po stracie ligi  angielskiej out.

Zostawiam D+, HBO Max, Viaplay (dla Premier League) i Eleven dla F1.

Vectra - kablówka, leci w kosmos wraz z końcem umowy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ilość tych platform zaczyna zakrawać o paranoję. Niedługo każdy film/serial będzie miał własną. O ile nie ma szczególnych promocji (jak miało HBO Max czy Disney) na starcie, to dla mnie nie ma sensu się zbytnio przywiązywać. Sprawdzić kontent, wykupić, obejrzeć co interesuje, iść do następnej.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Zyzol napisał:

Generalnie ilość tych platform zaczyna zakrawać o paranoję. Niedługo każdy film/serial będzie miał własną. O ile nie ma szczególnych promocji (jak miało HBO Max czy Disney) na starcie, to dla mnie nie ma sensu się zbytnio przywiązywać. Sprawdzić kontent, wykupić, obejrzeć co interesuje, iść do następnej.

 

To prawda. Dlatego widzę coraz większe zainteresowanie "koncentratorami" którzy mają wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sambor napisał:

Dlatego widzę coraz większe zainteresowanie "koncentratorami" którzy mają wszystko.

ale to w ramach kablówek czy osobnej platformy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kablówka UPC, w której mam też HBO za 5 zeta i E11 do oglądania F1 - z końcem roku rezygnuję z E11 i chyba będę musiał wziąć viaplay, bo oficjalna appka F1 tv pro nie chce działać na moim telewizorze <_<

Gdy w końcu wszedł Disney+ to wziąłem w promce na rok i zrezygnowałem z netflix (potem jeszcze tylko wziąłem 1 dodatkowy miesiąc, bo młode chciały zobaczyć finał Stranger Things..).

No i jest jeszcze Amazon, bo w tej cenie to grzech tego nie brać, ale nie pamiętam kiedy ostatni raz coś tam oglądałem - zazwyczaj z młodymi oglądamy na D+:  jeden dzień Star Wars, potem Marvel, potem coś innego (np. Zbrodnie po sąsiedzku lub klasyki z Pixara), i od nowa..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pablonas napisał:

Amazon jest o tyle fajny, że jest śmiesznie tani. 60 pln za rok?

 

Dokładnie to 49 zeta, do tego darmowe wysyłki w tym pakiecie są

Amazon robi niezłe seriale - z tych co widziałem np. Reacher czy Bosch, we wrześniu będzie prequel Władcy pierścieni, także kontent serialowy mają dobry

Za takie pieniądze to nawet nie ma się co zastanawiać, bo to praktycznie za darmo     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś kto nie korzysta z żadnych platform? Wyjdzie że jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, większość używa po kilka, a ja ani jednej. Znaczy miałem Apple TV+ w ramach darmowego 1 roku przy zakupie czegoś tam, ale w zeszłym miesiącu mi się skończyło i chyba nic na tym nie obejrzałem, choć przypomniało mi się że jedną pozycję chciałem zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekk napisał:

A jest ktoś kto nie korzysta z żadnych platform?

Częściowo mogę się do tego grona zaliczyć. W sumie opłacam Netflixa i Amazon Prime... ale korzysta z tego moja rodzina, ja zazwyczaj nie znajduję tam niczego na co warto stracić czas.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał:

A jest ktoś kto nie korzysta z żadnych platform? Wyjdzie że jestem jakimś odosobnionym przypadkiem, większość używa po kilka, a ja ani jednej. Znaczy miałem Apple TV+ w ramach darmowego 1 roku przy zakupie czegoś tam, ale w zeszłym miesiącu mi się skończyło i chyba nic na tym nie obejrzałem, choć przypomniało mi się że jedną pozycję chciałem zobaczyć.

 

25 minut temu, aflinta napisał:

Częściowo mogę się do tego grona zaliczyć. W sumie opłacam Netflixa i Amazon Prime... ale korzysta z tego moja rodzina, ja zazwyczaj nie znajduję tam niczego na co warto stracić czas.

Dołączam. Nie przeczę, nierzadko ekran tv służy mi do uśpienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...