Skocz do zawartości

XV - szybkie pytanie


Vercy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Zgłupiałem. Po chwilowym odłączeniu akumulatora (ISR zatelefonował, już wiem za co zapłaciłem cztery stówki!) zgubił mi się polski język. I zgłupiałem, szukając go w menu "mysiego kina". Po dłuższym czasie rozum mi wrócił i znalazłem ustawienia w menu wyświetlacza między obrotomierzem i prędkościomierzem. Przy okazji przypomnę, że tam jest również ustawianie prędkości przyspieszania podczas jazdy z tempomatem.

A gdzie tu szybkie pytanie, bo już się szykowałem do szybkiej odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, RedSasza napisał(a):

Czy ktoś z Was wie, który bezpiecznik odpowiada za pompkę przednich spryskiwaczy? Jeżeli taki jest…

Nie mogę tego znaleźć w instrukcji. :(

wg tego => https://fuse-box.info/subaru/subaru-crosstrek-xv-2018-fuses nr 41 (15A) pod maską silnika

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Snuff napisał(a):

nr 41 (15A) pod maską silnika

Dzięki! :) Sprawdzę, czy w moim XV mk 1 jest podobnie. 
Przestały mi działać spryskiwacze i mam nadzieję, że to tylko bezpiecznik, a nie coś „grubszego”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RedSasza napisał(a):

Dzięki! :) Sprawdzę, czy w moim XV mk 1 jest podobnie. 
Przestały mi działać spryskiwacze i mam nadzieję, że to tylko bezpiecznik, a nie coś „grubszego”.

Oby nie zamarzło. Juz kiedyś przerabiałem (jeszcze w Imrezie) zamarznięte i popękane przewody do spryskiwaczy reflektorów. A płyn był zimowy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RedSasza napisał(a):

Dzięki! :) Sprawdzę, czy w moim XV mk 1 jest podobnie. 
Przestały mi działać spryskiwacze i mam nadzieję, że to tylko bezpiecznik, a nie coś „grubszego”.

Na tej stronce masz różne roczniki https://fuse-box.info/?s=crosstrek  i różne samochody, poszukaj.

 

@radix99 nie strasz :krecka_dostal: Płyn na zimowy wymieniony dawno, ale nitki do świateł nie przepłukałem (zapomniałem o tym), przy -10 ciekawe co się tam dzieje :facepalm:

Edytowane przez Snuff
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snuff napisał(a):

Na tej stronce masz różne roczniki https://fuse-box.info/?s=crosstrek  i różne samochody, poszukaj.

Niestety na tej liście dla XV z 2017 r. nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego za spryskiwacze.

Może rzeczywiście mój zimowy płyn zamarzł w przewodach, bo w zbiorniki nie. Poczekam do „wiosny”. Mam nadzieję, że „lody” puszczą i będzie dobrze.   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tej liście dla XV z 2017 r. nie ma bezpiecznika odpowiedzialnego za spryskiwacze.
Może rzeczywiście mój zimowy płyn zamarzł w przewodach, bo w zbiorniki nie. Poczekam do „wiosny”. Mam nadzieję, że „lody” puszczą i będzie dobrze.  

Albo ciepły garaż, ew. suszarka żony , odłącz wężyki i wtedy sprawdź pompkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał(a):

A gdzieś w dystrybutorach już jest? Tydzień temu jeszcze nie było jak tankowałem. 

Shell w WWA ma 95 i 95VP :E10, 100VP została E5. Na innych 98 ma być E5, reszta E10. Ja mam jeszcze E5 , ale żonowóz (ix20 z 1,6VVTi na pośrednim wtrysku) jakby żwawszy na E10

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 16:37, Snuff napisał(a):

odłącz wężyki i wtedy sprawdź pompkę.

Do Gdańska przyszła (na chwilkę) wiosna, lody puściły i… spryskiwacze zaczęły działać. :thumbup: A już chciałem zabrać się za rozbieranie auta. :facepalm:
Chyba jednak płyn zamarzł w przewodach, bo w zbiorniku nie.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RedSasza napisał(a):

Do Gdańska przyszła (na chwilkę) wiosna, lody puściły i… spryskiwacze zaczęły działać. :thumbup: A już chciałem zabrać się za rozbieranie auta. :facepalm:
Chyba jednak płyn zamarzł w przewodach, bo w zbiorniku nie.

U nas też plusowo się robi, to sprawdzę spryskiwacze reflektorów :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy w XV jest fabrycznie kiepska jakość głośników jak to można na niektóych kanałach YT usłyszeć? Będę się przesiadać na XV/Crosstrek w tym roku po 23 letniej przygodzie z Fordem Focus w którym byłam zadowolona z jakości głośników jaką fabryka dała.

Edytowane przez groldominika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, groldominika napisał(a):

Czy w XV jest fabrycznie kiepska jakość głośników jak to można na niektóych kanałach YT usłyszeć?

Też jeździłem Focusem i wydaje mi się, że było lepiej. Ale w XV mi wystarcza, chociaż wiem, że niektórym nie. Może gdybym zdecydował się na wyciszanie drzwi, to przy okazji wymieniłbym głośniki, ale na razie nie mam do tego motywacji. No ale ja nie wsiadam do XV, żeby słuchać muzyki - ona ma mi tylko towarzyszyć. Poza tym jakość dźwięku zależy także id innych czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dziwne pytanko .. bardziej od mojej żony ;) a mianowicie jak radzicie sobie z przewożeniem zakupów w bagażniku ??

dwie duże, pełne siatki i nie ma ich do czego "zaczepić" :( te haczyki z boku są ok ale do siatek bacznych na skrobaczkę do szyb lub coś małego :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, groldominika napisał(a):

Czy w XV jest fabrycznie kiepska jakość głośników jak to można na niektóych kanałach YT usłyszeć? Będę się przesiadać na XV/Crosstrek w tym roku po 23 letniej przygodzie z Fordem Focus w którym byłam zadowolona z jakości głośników jaką fabryka dała.

 

XV jest ogólnie dość głośny przez kiepskie wycisznie wnętrza. Pogarsza to także pracę głośników (które są słabe swoją drogą). Sugeruję sprawdzenie przed zakupem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bycinex napisał(a):

może dziwne pytanko .. bardziej od mojej żony ;) a mianowicie jak radzicie sobie z przewożeniem zakupów w bagażniku ??

dwie duże, pełne siatki i nie ma ich do czego "zaczepić" :( te haczyki z boku są ok ale do siatek bacznych na skrobaczkę do szyb lub coś małego :P 

Siatka gumowa zaczepiona do dolnych zaczepów:

 

Screenshot_20240122-173359.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bycinex napisał(a):

i rozumiem że pod to siatki ??

też myślałem o takim rozwiązaniu ale nie byłem pewny czy ta siatka się na tyle naciąga ??

Jest bardzo elastyczna. Dużych siatek nie musi nawet w całości obejmować, wystarczy narożnik by zachować stabilność. Można też mieć składaną plastikową skrzynkę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bycinex napisał(a):

może dziwne pytanko .. bardziej od mojej żony ;) a mianowicie jak radzicie sobie z przewożeniem zakupów w bagażniku ??

dwie duże, pełne siatki i nie ma ich do czego "zaczepić" :( te haczyki z boku są ok ale do siatek bacznych na skrobaczkę do szyb lub coś małego :P 

 

Za fotelem kierownicy/pasażera na podłodze. Idealne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze XV też tak mają, że tylne drzwi można zamknąć dociskając je (nawet jednym palcem) bez konieczności trzaskania?
lubię ten samochód 

Zdecydowanie trzaskać nie trzeba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...