Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, 555 napisał:

Nie oszukujemy się, strasznie boli taka przegrana, 3 sekundy i na koniec roku chyba 5 pkt. Nastrój jak po Kubicy w Le Mans. 


 

Kajto o 3 sekundy, Miko o 2. 
 

To był epicki rajdowy weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szkoda, za rok z nowym regulaminem tj. Bez podziału na WRC2 i WRC3 będzie jeszcze trudniej

Dokładnie ! mega szkoda :( Sezon 2022 raczej nie do osiągnięcia nawet na podium :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak to się mówi szczęście sprzyja lepszym. Seb juz wygrał tego mistrza tak na prawdę przed rajdem. Raz patrząc choćby na prognozę pogody w porównaniu z zeszlym rokiem a dwa slabsza stawkę ze względu na absencję Tanaka. W takim układzie sił i brakiem prędkości Hyundaia chyba sam Evans wiedział że jest po tytule bo z tylu nie ma nikogo kto mógłby zmusić go do błędu.

No ale żeby nie było Seb odchodzi w wielkim stylu tak jak na wielkiego mistrza przystało. Tak jak juz kiedyś mówiłem w moich oczach jest kierowca wszechczasow a jego 8 tytułów jest bardziej imponujące niz 9 Loeba bo zdobył je w różnych samochodach i zdecydowanie mocniejszej konkurencji. Paradoksalnie nigdy nie z Citroenem chyba na złość za to ze faworyzowali Loeba jak jeździli razem co zmusiło go na zmianę teamu na czym chyba dobrze wyszedł. Najbardziej imponujący rajd Seba to w moich oczach slawetne Monte gdzie w sezonie na przeczekanie Skoda Fabia S2000 wjechał chyba na 5 miejsce w generalce zostawiając za sobą parę WRC. Juz wtedy bylo widsc ze to wyjątkowy kierowca którego bedzie brakować. 

Z drugiej strony mysle ze nie mamy się co obawiać bo mimo swojej dominacji ogromnie podniósł poziom i myślę ze mino wszystko 2022 bedzie równie ekscytujące.

Jedyne co martwi , to nowe przepisy i działanie tych systemów hybrydowych które wymusza strategiczna jazdę a wiec dodatkowy element który moze wplywac na wyniki w zależności od tego kto jak to rozumie i jak szybko sie dostosuję.

 

Odnośnie Kajto mega szkoda tak jak pisze Carfit to była najlepsza szansa , drugiej takiej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba moim zdaniem oddać w tym wątku pewien hołd i gratulacje dla Maćka Szczepaniaka, oraz Szymona Gospodarczyka , bo Maciek został mistrzem świata w WRC3 a Szymon vice mistrzem w ERC !

Aż miałem łzy w oczach jak zobaczyłem Maćka na podium, nie dość że to mój dobry kolega, dalsza rodzina od strony żonki, to jeszcze studiował w Nowym Sączu :) 

Mega dumny :) 

 

259875780_10228080838354879_8226855580145163175_n.jpg

Edytowane przez carfit
  • Super! 5
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Trzeba moim zdaniem oddać w tym wątku pewien hołd i gratulacje dla Maćka Szczepaniaka, oraz Szymona Gospodarczyka , bo Maciek został mistrzem świata w WRC3 a Szymon vice mistrzem w ERC !

Aż miałem łzy w oczach jak zobaczyłem Maćka na podium, nie dość że to mój dobry kolega, dalsza rodzina od strony żonki, to jeszcze studiował w Nowym Sączu :) 

Mega dumny :) 

 

259875780_10228080838354879_8226855580145163175_n.jpg


 

Obaj piloci zrobili mega robotę. Profesjonaliści w każdym calu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, turdziGT napisał:

No ale żeby nie było Seb odchodzi w wielkim stylu tak jak na wielkiego mistrza przystało. Tak jak juz kiedyś mówiłem w moich oczach jest kierowca wszechczasow a jego 8 tytułów jest bardziej imponujące niz 9 Loeba bo zdobył je w różnych samochodach i zdecydowanie mocniejszej konkurencji. Paradoksalnie nigdy nie z Citroenem chyba na złość za to ze faworyzowali Loeba jak jeździli razem co zmusiło go na zmianę teamu na czym chyba dobrze wyszedł. Najbardziej imponujący rajd Seba to w moich oczach slawetne Monte gdzie w sezonie na przeczekanie Skoda Fabia S2000 wjechał chyba na 5 miejsce w generalce zostawiając za sobą parę WRC.

Fakt, Seb zakończył w absolutnie mistrzowskim stylu.

Dopóki był w VW kibicowałem raczej jego konkurentom, ale tym przejściem do MSportu i potem wynikami w kolejnych teamach pokazał, że jest naprawdę arcymistrzem.

 

A co do Monte 2012, to owszem robił kosmiczne czasy, ale tylko pierwszego dnia z czterech, bo skończyło się tak:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BACK TO THE FUTURE: GCK REVIVES ICONIC LANCIA DELTA INTEGRALE FOR 2022 WORLD RX RETURN


GCK Motorsport will revive one of the sport’s most iconic cars when it returns to FIA World Rallycross Championship competition for the new electric era in 2022 with a model based upon the legendary Lancia Delta Integrale.

 

 

https://www.fiaworldrallycross.com/world-rx/news/world-rx/2021/gck-announces-lancia-delta-integrale-for-2022/?fbclid=IwAR2k0pRr7W_G89pheavawHph6mU9Hu4ZAxAfTU5Y8giFnWJkA35bWLzuKek

 

 

 

safe_image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojny napisał:

 

BACK TO THE FUTURE: GCK REVIVES ICONIC LANCIA DELTA INTEGRALE FOR 2022 WORLD RX RETURN


GCK Motorsport will revive one of the sport’s most iconic cars when it returns to FIA World Rallycross Championship competition for the new electric era in 2022 with a model based upon the legendary Lancia Delta Integrale.

 

 

https://www.fiaworldrallycross.com/world-rx/news/world-rx/2021/gck-announces-lancia-delta-integrale-for-2022/?fbclid=IwAR2k0pRr7W_G89pheavawHph6mU9Hu4ZAxAfTU5Y8giFnWJkA35bWLzuKek

 

 

 

safe_image.jpg

 

Ale nic nie piszą jak to będzie brzmieć.

Mnie w sumie podobają się elektryki bo przypominają mi dźwięki speederów i skuterów ze Star Wars....taka Lancia musiałaby brzmieć jak Millenium Falcon w takim razie...ale raczej wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

Ale nic nie piszą jak to będzie brzmieć.

Mnie w sumie podobają się elektryki bo przypominają mi dźwięki speederów i skuterów ze Star Wars....taka Lancia musiałaby brzmieć jak Millenium Falcon w takim razie...ale raczej wątpię.


 

To nie brzmi, to może ewentualnie generować jakieś sensowniejsze dźwięki niż elektryczne piski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) 

 

Wspiąć się na rajdowy Olimp

Użytkownik „xxxmen” zapytał o szczegółowe plany duetu Marczyk/Gospodarczyk na sezon 2022. Odpowiedź Mikołaja była bez wątpienia jednym z najgorętszych wpisów całej sesji. Marczyk skomentował pytanie słowami: „wystartujemy prawdopodobnie w Mistrzostwach Europy lub w Mistrzostwach Świata WRC 2 lub WRC 3”. W innej odpowiedzi na pytanie użytkownika o komicznym nicku „luszczyca_oczu”, kierowca Orlen Teamu nie wykluczył też okazjonalnych występów w RSMP: „Nie jest to wykluczone, pracujemy aktualnie nad programem (sezonu) i możliwe, że pojawimy się na wybranych rajdach Mistrzostw Polski”.

 

 

https://rallyandrace.pl/miko-marczyk-w-czempionacie-wrc/?fbclid=IwAR0-6QVUVuz4nfTGY3tAnw8wVy6AzwrJeJoVP9h_-JeJtiuLERNLRTu8BTg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...