Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Cais podobno odstawił tam niezłą szopkę. Biegał, płakał, rzucał się, w efekcie musiano odwołać oes i wlepili mu 5k euro kary.
Szkoda chłopaka, bo jechał rajd życia, ale to doświadczenie najwyraźniej było mu bardzo potrzebne, co w sumie przez cały rajd sugerował w wywiadach "Pan" Kopecky , a on w kwestii Barumki wie co mówi.
Tak czy owak z tego Caisa będą jeszcze ludzie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Bosman napisał:

Cais podobno odstawił tam niezłą szopkę. Biegał, płakał, rzucał się, w efekcie musiano odwołać oes i wlepili mu 5k euro kary.

 

Tak to jest, jak dzieci ścigają się w rajdach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ManoLEE napisał:

 

 

Tak to jest, jak dzieci ścigają się w rajdach ;).

 

22 lata... w jego wieku najwyżej jak mama pożyczyła Malucha to się KJS jechało... 

 

Dzisiaj może jeszcze młodziak straszny ale jak się poukłada to będą z niego ludzie, szybkość ma niesamowitą, cała czołówka Barum nie bardzo wiedziała co powiedzieć i jak to się dzieje że Cais ich tak objeżdżał.  Jest to objawienie tego roku i oby się nie spalił. 

 

Miko to bardziej jak Ogier, Loeb, Kajetanowicz, chłodno i skalkulowanie a Cais poszedł jak McRae. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bosman napisał:

Biegał, płakał, rzucał się

 

9 godzin temu, fulcrum napisał:

oglądając to słyszałem płacz

 

10 minut temu, chojny napisał:

a Cais poszedł jak McRae.

 

Tanak też płakał, jak mu zwycięstwo uciekło na Polskim. Colin kopał samochód, Delecour bił pilota ;)  Emocji w tym sporcie nie brakowało. Ci najszybsi tak chyba mają. Idą grubo, bardzo chcą, ale jak widać na samym końcu brakuje czegoś....jeszcze. 

Myślę, że chłopak ma potencjał na  sukcesy. Lekko głowę ochłodzić i się uda.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna czołówka rajdowa, jak i wyścigowa, jest już tak poukładana przez psychologów, coachów, trenerów personalnych, dietetyków, ekspertów od wizerunku, itp, że rzadko się widuje takie zwyczajnie ludzkie odruchy i emocje.

Caisowi trudno się dziwić. Nie chcę nawet myśleć jaką presję odczuwał tak młody czeski kierowca prowadzący przed ostatnim odcinkiem w RAJDZIE BARUM tuż przed PANEM KOPECKIM.

 

Pan Kopecki był nie mniej zdzwiony, sądząc po komentarzach po kolejnych przegranych z młodym oesach ("I enjoy life"...):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gruby dzwon na Tarmacu. 

 

 

Artur Sękowski Jr.


Wsiadając do auta rajdowego zarówno kierowca jak i pilot doskonale więdzą na co się decydują . Takie ponoć są rajdy.
Wiem o tym doskonale ale mimo wszystko czuje się psychicznie jak szmata bo tak naprawdę to w moich rękach i od moim decyzji zależało w tym momencie czyjeś życie . A tamte decyzje były złe …


Wczoraj około godziny 18 przeżyłem najgorsze chwile w swoim życiu . 


Chwile które mogą mieć duży wpływ na moje dalsze, życiowe decyzje .


Ale po kolei :
Po naszym odpadnięciu z rywalizacji na 2 odcinku udało się wrócić do serwisu i naprawić delikatnie uszkodzone auto .
Organizator pozwolił nam na powrót na odcinki jako ostatnia załoga w rajdzie. Nasze czasy były widoczne w wynikach jednak nie były liczone do wyników końcowych .
Jazda na końcu powodowała pewne problemy z doganianiem zawodników jadących przed nami więc wyniki nie były dokładne .
Drugą pętle poświeciliśmy zatem na sprawdzenie czy po poprzedniej przygodzie auto nadaje się do pełnego ataku .
Postanowiliśmy pojechać 3 pętle na max’a żeby sprawdzić się na tle czołówki .
Ktoś może powiedzieć „ jechaliście o pietruszkę , po co było tak ryzykować itd”.
Skoro nie mogliśmy już rywalizować w rajdzie postanowiliśmy „ wirtualnie „ wygrać ostatnią pętle . Po co? Dla siebie , dla własnego samopoczucia , dla sprawdzenia swojego tempa względem konkurencji . To była nasza decyzja którą uszanujcie i jej nie podważajcie. 
OS 5 pojechaliśmy na 100 % swoich możliwości . Na mecie byliśmy tak nakręceni i zadowoleni ze wspólnej jazdy że postanowiliśmy pojechać OS6 na 101 % .
To była nasza wspólna decyzja , ale już błąd przez który to wszystko się stało był tylko i wyłącznie moją „ zasługą „ . Na lewym odciążającym zakręcie zabrało nam tył i staliśmy się już tylko pasażerami . Niestety na drodze do miękkiego lądowania stanęło drzewo .
Najgorsze w tym wszystkim z mojej perspektywy jest to że pamietam każdą sekundę od momentu wpadnięcia w poślizg.
Po potężnym uderzeniu zobaczyłem drzewo w środku auta i Nieprzytomnego Bartka siedzącego właściwie na tunelu środkowym .
Te 20 sekund przez które był nieprzytomny zapamiętam do końca życia mimo że chciałbym je jak najszybciej wymazać z pamięci . Ta bezsilność kiedy patrzysz na swojego kolegę zakleszczonego w samochodzie jest straszna…
Po wyjściu z samochodu kiedy zobaczyłem to auto od zewnątrz przeraziłem się Jeszcze bardziej . 
Po chwili kibice wyszarpali auto z drzewa a przybyła na miejsce straż pożarna przystąpiła do wycinania Bartka . Z tego miejsca bardzo dziękuje Panowie za zaangażowanie i profesionalizm . Akcja wycinania Bartka trwała około 45 minut .
Był cały czas przytomny ,naprawdę dzielny i nad wyraz spokojny . Raz nawet puścił mi oczko żebym się nie martwił a jak go zabierali na noszach do karetki to powiedział „ Wisisz mi nowego Samsunga „ bo wylał mu się ekran . Nawet w takich chwilach zdobył się na żarcik . Naprawdę twardy z niego Gość !
Pierwsze diagnozy które udało się nam pozyskać wskazywały na mocne urazy okolic miednicy i ud . Wieczorne informacje po przyjęciu na odział mówiły o braku wewnętrznych urazów i pękniętej miednicy .


Ostatnie , poranne informacje to pęknięta miednica i kość łonowa. Niestety takie urazy wymagają długiego leczenia , Bartek spędzi pewnie kilka miesięcy w łóżku ale uwierzcie że to najmniejszy problem w perspektywie takiego uderzenia . 


Z tego miejsca wielkie podziękowanie dla Ciebie przyjacielu( Miłosz ) za to że do północy byłeś z nami w kontakcie będąc Naszą wtyczką w szpitalu i za załatwienie tych wszystkich rzeczy . 
Asia Rebska , dziękuje za dostarczenie Bartkowi rzeczy , za zakupy i sprawdzanie co u niego .


Roman Podfigorny wraz z małżonką- dziękuje że byliście tak długo ze mną na miejscu zdarzenia . Za klepanie po plecach i opiekę .


Paweł Mazik , Mariusz Preś , Piotr Oszczygieł , Łukasz Szterleja - za pomoc w akcji z wrakiem . 


Wiktor Pogrzeba i Janusz Pansa - dzięki za przyjechaliście do Wałbrzycha i byliście ze mną do rana . 


Dziękuje wszystkim za troskę i chęć pomocy .
Trzymajcie proszę kciuki za Bartka !!!


Na tą chwilę wracam do domu , chce przytulić dzieci i zastanowić się na dalszą przyszłością ..

 

 

 

241322219_10227096477543931_8629533780041033275_n.jpg

241338891_10227096479143971_6325039823818392108_n.jpg

241366956_10227096477903940_7775493664169690616_n.jpg

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś kolega wpadł do szczeliny w lodowcu. Cały ten czas do momentu kiedy przyleciał śmigłowiec i zjechali do niego ratownicy stwierdzając, że żyje to były najmroczniejsze chwile w moim życiu. Zastanawiałem sie jak mam stanąć przed jego rodzicami i o tym powiedzieć. Na szczęście skończyło się nie tak tragicznie...ale było grubo.

Najpierw poleciał śmigłowcem Paweł a w drugim kursie leciałem ja. Kiedy leciałem to cały czas w uszach miałem tą suitę z filmu "Pluton" w końcowych scenach z monologiem Ch.Sheen'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dani Sordo jedzie Kanary. 

 

 

FIA World Rally Championship event winner Dani Sordo will return to the FIA European Rally Championship when the 55th Azores Rallye hosts round five of the all-action ERC season from September 16-18.

 

 

https://www.fiaerc.com/sensational-sordo-on-board-for-ercs-azores-adventure/?fbclid=IwAR0P4CaPelw1uIQkVPlBLpAS_ue85M-BuxDNsh_0Ja66qXhJidovElJ8X4A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...