Skocz do zawartości

Mazowsze VS Malopolska 12.05.2007


vert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Patrząc na te tarcze mam wrażenie że widziałem to pół roku temu..... Czy to nie aby wada fabryczna?? Bo to już drugi przypadek, ten sam model hmmmm zastanawiające...

 

Tak to już co najmniej drugi przypadek i ten sam model (typ) klockow hamulcowych :idea:

 

Może warto by ktoś przeczytał (przetłumaczył) co jest w instrukcji o tych klockach napisane :!: :?: i co z tego wynika... :?:

 

AK

 

ps. bo o tarczach to w homologacji auta

 

Andrzeju masz 100% rację, ja tego byłem świadomy że tarcze seryjne moga nie wytrzymać, i dlatego zamówiłem inne, ale niestety nie doszły :evil:

Fakt jest taki że klocki DS3000 + są rewelacyjne, ale do stosowania w talich warunkach jak Ułęż powinno sie wymienić tarcze, na takie które tą wysoka temperaturę zniosą.

Jęsli ktoś bedzie jeździł na co dzień, nic się nie stanie, natomiast jak się zrobi naraz kilka okrążeń, i jeszcze odpowiednio nie schłodzi, to efekt jest taki jak u mnie :evil:

O to akurat pretensji do SIP nie mam, że poszła tarcza, na klockach ( wszystkich DS - oprócz Performance ) jest zresztą napisane że niestosować na drogi publiczne ! i one nie mają żadnej homologacji :!: ( zreszta dotyczy to nie tylko klocków FERRODO , tak samo jest np. z EBC Red stuff i podejżewam innych firm ).

Może mój przypadek , bedzie też ostrzeżeniem dla innych , że należy do tego problemu trochę inaczej podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym podziękować Marcinowi za możliwość przejażdżki W4Turbo.

Samochód bardzo fajnie się napędza i hamuje, ze skręcaniem też jest OK, chociaż trzeba się przyzwyczaić.

 

Natomiast piękną różnicę robi jego waga, można bardzo opóźniać hamowanie i jazda nim na czas sprawia dużo frajdy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zaraz zaraz Andzrzej znaczy sugerujesz ze nie mozna do STI zakladac sportowych klockow...?

Mi się bardziej wydaje, że tu chodzi o to że nie powinno się wkładać klocków sportowych bez homologacji...

 

A jakie maja homologacje drogową klocki typowo sportowe :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale zaraz zaraz Andzrzej znaczy sugerujesz ze nie mozna do STI zakladac sportowych klockow...? :shock:

 

wszystko można :mrgreen: chodzi tylko że seryjna tarcza nie wytrzymuję temperatury, klocek DS3000 ma o wiele wyższy wspólczynnik tarcia, i bardziej nagrzewa tarczę i na efekty trzeba było tylko poczekac :twisted:

 

Choc kolega Łosiu , miał to samo na klockach Taroxa, na bardziej miękkiej mieszance, i to jest zastanawiające, bo może sie okazac że to nie tylko wina klocka. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc kolega Łosiu , miał to samo na klockach Taroxa, na bardziej miękkiej mieszance, i to jest zastanawiające, bo może sie okazac że to nie tylko wina klocka. :???:

 

Klocki taroxa mają certyfikat TUV.

 

Czy tarox czy ferodo ta sama linia produkcyjna :mrgreen: Należy czytac co jest napisane na ulotce lub pudełku (najczęście nieprzetłumaczone) . Niektóre klocki tych firm posiadaja homologacje , te bardziej seryjne.... :cool:

Pozdr.AK

ps.oczywiście zakładać mozna wszystko na wlasne ryzyko :cool: ale warto wiedzieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc kolega Łosiu , miał to samo na klockach Taroxa, na bardziej miękkiej mieszance, i to jest zastanawiające, bo może sie okazac że to nie tylko wina klocka. :???:

 

Klocki taroxa mają certyfikat TUV.

 

Czy tarox czy ferodo ta sama linia produkcyjna :mrgreen: Należy czytac co jest napisane na ulotce lub pudełku (najczęście nieprzetłumaczone) . Niektóre klocki tych firm posiadaja homologacje , te bardziej seryjne.... :cool:

Pozdr.AK

ps.oczywiście zakładać mozna wszystko na wlasne ryzyko :cool: ale warto wiedzieć....

 

Ściślej mówiąc jeśli chodzi o FERRODO to tylko PREMIER i DS PERFORMANCE reszta czyli DS2500, DS 3000, DS 3000+, DS 4003 itd. nie maja homologacji do używania w cywilnych samochodach, jest wręcz napisane : IS NOT SUITABLE FOR ROAD !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...