Skocz do zawartości

Chłodnica klimy - wymiana


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może temat gdzieś już jest, ale niestety nie udało mi się znaleźć.

 

W moim xv my14 przeciekać zaczyna chłodnica klimy. Poci się. Czytałem ze TTTM

W ASO powiedzieli 3k na dzień dobry. Mimo ze mam przedłużona gwarancje.

 

Czy są jakieś inne dobre opcje? Bo widziałem na alle chłodnice po 500, ale nie wiem czy są oki.

 

 

Pozdr

 

thumbnail_20200122_114354 (1).jpg

thumbnail_20200122_114359 (1).jpg

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz instalować.  Do tego przejście na starszy czynnik i śmigasz w chłodku. Podobnie jak w oem nie ma gwarancji ze się po kilku latach nie rozleci a jak padnie to wymienisz na nową + nabicie nie będzie bolesne dla twojego portfolio. Tańszy zamiennik założyłem kiedyś w Hondzie i śmigało wszystko jak złe i pewnie działa do tej pory

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, owad napisał:

No ale jaki producent jest godny uwagi? 

Można przejść na starszy czynnik bez wymiany innych dupereli jak kompresor?

 

ja zakładałem Termoteca i jest OK.

U ciebie oryginalnie jest czynnik R1234?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, owad napisał:

W ASO powiedzieli 3k na dzień dobry. Mimo ze mam przedłużona gwarancje.


Kolejny tego typu wpis w ostatnim czasie. 
Utwierdzają mnie w przekonaniu, że ta „gwarancja” to pieniądze wyrzucone w błoto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GREGG napisał:

No ale właściwie czemu nie zadziałała ta przedłużona gwarancja?

bo pewnie nie obejmuje układu klimatyzacji :biglol:  Naciągają ludzi w salonach wprowadzając w błąd mówiąc że to przedłużona gwarancja a to w rzeczywistości jest  to jak widać słabe ubezpieczenie. Takie coś powinno być imo karalne.   

 

w każdym Europejskim nowym Subaru jest nowy ekologiczny czynnik R1234ale ale można przejść na starszy. Sprężarka klimy jest taka sama dla obu czynników. 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Karas napisał:

bo pewnie nie obejmuje układu klimatyzacji :biglol:  Naciągają ludzi w salonach wprowadzając w błąd mówiąc że to przedłużona gwarancja a to w rzeczywistości jest  to jak widać słabe ubezpieczenie. Takie coś powinno być imo karalne.   

 

Jeżeli takie rzeczy podstawowe jak klima są wyłączone to faktycznie taką gwarancję można sobie wsadzić w wiadome miejsce... I powinni jakiś lepszy produkt zaproponować klientom. Z drugiej strony, należy czytać, co się podpisuje ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podpisywałem, kupiłem auto z ta gwarancja. Poza tym, myśląc w ten sposób to nigdy nic nie podpiszesz bo zawsze coś się znajdzie czego nie obejmuje gwarancja. 

 

Po prostu aso powiedziało, ze mieli wiele takich przypadków i ubezpieczyciel odrzucał roszczenia. Moge występować (i tak najpierw zrobię), ale marne szanse ze uznają. Musze przeczytać co obejmuje ta gwarancja, czy chłodnica jest na liście. Jak nie to nawet nie będę próbował bo szkoda zachodu na to.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, owad napisał:

Ja nie podpisywałem, kupiłem auto z ta gwarancja. Poza tym, myśląc w ten sposób to nigdy nic nie podpiszesz bo zawsze coś się znajdzie czego nie obejmuje gwarancja. 

 

Ja bym po prostu bym nie kupił gwarancji z takimi ograniczeniami. Skoro dostałeś swoją w gratisie to inna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko w necie to znalazłem co gwarancja obejmuje, ale nie wiem czy ja mam to samo w papierach:

 

https://www.subaru.pl/docs/pspg/OWU_Subaru_PPG_Nowe.pdf

 

Układ klimatyzacji: Sprężarka , parownik, panel sterowania, chłodnica klimatyzacji, wentylator.

 

 

 Jak będę miał dostęp to zobaczę. Z tego wynika ze obejmuje. No ale nie mechaniczne uszkodzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 11:17, Karas napisał:

bo pewnie nie obejmuje układu klimatyzacji :biglol:  Naciągają ludzi w salonach wprowadzając w błąd mówiąc że to przedłużona gwarancja a to w rzeczywistości jest  to jak widać słabe ubezpieczenie. Takie coś powinno być imo karalne.   

 

w każdym Europejskim nowym Subaru jest nowy ekologiczny czynnik R1234ale ale można przejść na starszy. Sprężarka klimy jest taka sama dla obu czynników. 

sprezarka klimy tak niestety oleje sa inne wiec pamietajcie aby nowy olej stoswac jesli chcecie stary gaz dawac ;) odkrecic przewod na sprezarce i strzykawka oleju dolac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...