Skocz do zawartości

Subarowa choroba postępuje


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, rosaskc napisał:

Generalnie tak. Seria silnik, bez programu. Małe mody to catback, chłodnica wody Mishimoto oraz stożkowy filtr, który zostanie wyjęty i zastąpiony normalnym.

chyba, że dolot mishimoto odrazu wjedzie i program :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FilipeK napisał:

chyba, że dolot mishimoto odrazu wjedzie i program :D 

:biglol: Już mi to przeszło przez głowę. W każdym razie wracamy do serii z dolotem, sprawdzamy i czyścimy przepływomierz, żeby wrócić do właściwych wartości AFR. Potem będziemy modzić. Wirusa też prędzej czy później wgramy, ale to nastąpi z pewnością po zakupie downpipe'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie AFR to może być jeszcze pierwsza sonda uszkodzona. Miałem takie STI tylko, że hatchback i właśnie też mi sonda padła. AFR był totalnie odjechany. Po wymianie wszystko było ponownie ok, a jechało super :) Gratuluję zakupu i baw się dobrze. Pewnie prędzej czy później i tak zrobisz mapę. Ja miałem 330 KM i 504Nm. Na mnie robiło wrażenie :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, skoro silnik zrobiony, to jak najszybciej się da wymieniaj dolot na ori (ewentualnie z filtrem K&N), wszystkie inne do 400KM to przerost formy nad treścią, poprawiają tylko dźwięk. Wymieniaj DP i rób mapę. Jak jest zdrowa seria to i dobrze zrobiona mapa to będziesz miał ok 500Nm przy 3000-3200obr na seryjnym turbo i ok 330-350KM, a ciąg jest już od 2600obr. Mapa z DP robi z tych aut naprawdę szybkie zabawki i w porównaniu z serią zmienia kolosalnie wrażenia z jazdy. Gratuluję :-) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grooby78 napisał:

Odnośnie AFR to może być jeszcze pierwsza sonda uszkodzona. Miałem takie STI tylko, że hatchback i właśnie też mi sonda padła. AFR był totalnie odjechany. Po wymianie wszystko było ponownie ok, a jechało super :)

 

Ten jest właśnie po wymianie sondy, dlatego patrzymy w kierunku dolotu. Oczywiście, sprawdzimy wszystko, co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hvdy napisał:

Gratulacje, najpiękniejszy kolor dla tego modelu sti :wub:

 

25 minut temu, Herostrates napisał:

Szacun za pogonienie Merca i wybór STI :)

Powodzenia niech służy 

 

19 minut temu, skwaro napisał:

Fajny furak, gratulacje! :)

 

15 minut temu, MaciekK napisał:

Gratuluję :-) 

 

Chcesz fajny prezent na urodziny? Kup go sobie sam! :biglol: 

Szkoda tylko, że od zakupu nie jeżdżę autem, bo promile nie pozwalają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Wreszcie mnie posłuchałeś :biglol:.

Świetny wybór i piękne auto, prawie tak ładne jak niebieskie :P. Niestety w serii nie jedzie i program to podstawa. Grzej do Piotrka od razu, teraz łatwiej będzie stroić, bo ulice puste :) a z AFR nie ma żartów. Polecam dolot Mishimoto, daje trochę momentu. U mnie na seryjnej turbinie i seryjnym silniku udało się osiągnąć 360KM i 500Nm z bardzo ładnym przebiegiem momentu a to zdecydowanie poprawia serię. I to też wg Piotrka w miarę bezpiecznie i przy przebudowie silnika pewnie pójdziemy sporo dalej, więc u Ciebie spokojnie się da ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniaj do ideału i się ciesz z sti 

Gratulacje zakupu pięknego egzemplarza :wub:

P.s jak można byli myśleć nawet o mercu<_<

Dobrze ześ się nawrócił, jest Ci wybaczone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oszalał, ale jak Ci ostatnio mówiłem że Merc jest dla starców to mnie wyśmiałeś :Pzatem gratuluję zmiany decyzji 'młodzieńcze' :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oktan napisał:

No oszalał, ale jak Ci ostatnio mówiłem że Merc jest dla starców to mnie wyśmiałeś :Pzatem gratuluję zmiany decyzji 'młodzieńcze' :biglol:

 

Hahaha, tak było :biglol: Wiesz, doszedłem do wniosku, że młodszy nie będę, to chociaż sobie auto dla młodych kupię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rosaskc napisał:

 

Hahaha, tak było :biglol: Wiesz, doszedłem do wniosku, że młodszy nie będę, to chociaż sobie auto dla młodych kupię :P

Teraz jak dojdzie do pojedynku i sklepię Ci michę na jakiejś pojeżdżawce to się nie wykręcisz już że auto za słabe :)

Fajnie jest jak udaje się spełniać marzenia :thumbup: też ostrzę zęby na nubirę bądź lanosa:upside-down-face_1f643-small:ale wpierw muszę jednego świniaka z zagrody pogonić, a powiem Ci, że w piątek się nim przejechałem po ponad czterech miechach zimowania, i kocham go od nowa mojego starego-nowego jastrząbka :D więc nubira musi poczekać, chociaż wcale się nie smucę, pojeżdżę Twoją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Oktan napisał:

Fajnie jest jak udaje się spełniać marzenia :thumbup: też ostrzę zęby na nubirę bądź lanosa:upside-down-face_1f643-small:

@Oktan, nie wierzę :o. Taki miłośnik blobów, hawków i generalnie tradycjonalista chce wejść w temat lanosa :biglol:

Ostatnio jak kilka razy zobaczyłem na ulicy hawka STI to mi się łezka zakręciła - piękne auto i ponadczasowe niestety. Pewnie gdyby się trafił jakiś fajny seryjny egzemplarz oczywiście w jedynym słusznym kolorze niebieskim, to bym rozważył jako lokatę kapitału. Ale to raczej marzenia ściętej głowy...

 

27 minut temu, Oktan napisał:

Teraz jak dojdzie do pojedynku i sklepię Ci michę na jakiejś pojeżdżawce to się nie wykręcisz już że auto za słabe :)

To już jest kopanie leżącego :). To niesprawiedliwe, że jeździsz z innymi w tej samej klasie - powinieneś dostać 1,6 ośkę i wtedy mógłbyś z nami konkurować przy czym zapewne też byśmy dostali tęgie lanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Simon WRC napisał:

@Oktan, nie wierzę :o. Taki miłośnik blobów, hawków i generalnie tradycjonalista chce wejść w temat lanosa :biglol:

Pewnie że chcę wejść, zagazuję i będę jeździł :P Do Hawka zwyczajnie grzech LPG zakładać, tym bardziej takiego jak mój ;) A Nubira/Lanos to takie pospolite Subaru :P

 

23 minuty temu, Simon WRC napisał:

Pewnie gdyby się trafił jakiś fajny seryjny egzemplarz oczywiście w jedynym słusznym kolorze niebieskim, to bym rozważył jako lokatę kapitału. Ale to raczej marzenia ściętej głowy...

Przyjedź, pogadamy przy moim, może Ci się tak łezka zakręci , że ja będę mógł ten gaz sobie do Lanosa założyć ;)

24 minuty temu, Simon WRC napisał:

To już jest kopanie leżącego :). To niesprawiedliwe, że jeździsz z innymi w tej samej klasie - powinieneś dostać 1,6 ośkę i wtedy mógłbyś z nami konkurować przy czym zapewne też byśmy dostali tęgie lanie ;)

Dla zasady musiałem coś przysolić :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oktan napisał:

Teraz jak dojdzie do pojedynku i sklepię Ci michę na jakiejś pojeżdżawce to się nie wykręcisz już że auto za słabe :)

Ale ja zawsze mówiłem, że to ja jestem słaby, nie auto :biglol:

 

39 minut temu, Simon WRC napisał:

Ostatnio jak kilka razy zobaczyłem na ulicy hawka STI to mi się łezka zakręciła - piękne auto i ponadczasowe niestety.

Również chciałbym Hawka pod koc schować - najpiękniejsza Impreza ever. Myślałem, żeby swojego jednak zostawić, ale to był tylko WRX w super stanie, więc wartości kolekcjonerskiej według mnie nie ma. STi to inna historia. Trzeba trzymać worek banknotów NBP na czas, kiedy Oktan będzie mieć chwilę słabości i swojego wystawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rosaskc napisał:

Ale ja zawsze mówiłem, że to ja jestem słaby, nie auto :biglol:

 

A to przepraszam :hi: może pomyliłem osoby :biglol::D:P;)

4 minuty temu, rosaskc napisał:

Trzeba trzymać worek banknotów NBP na czas, kiedy Oktan będzie mieć chwilę słabości i swojego wystawi

W dzisiejszych czasach moja chwila słabości odnośnie powyższego to kwestia tylko wysokokwotowego argumentu ze strony potencjalnego nabywcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rosaskc napisał:

 

DYCHĘ DAM :biglol::mrgreen::D:yahoo:

 

 

:faja:

Widać, że szczęście Cię rozpiera po zakupie STI, bo humor masz nad wyraz soczysty, aż się oplułem ze śmiechu na szyi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rosaskc napisał:

Warto było spróbować ;)

jakbyś jeszcze drugą dychę euro dołożył (bo o innej walucie rozumiem nie mówimy w tym przypadku :P ) to bym rozważył dać Ci nawet rabat od tej ceny i zatankować do pełna   ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...