Skocz do zawartości

Subarowa choroba postępuje


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tu zawitałeś/-aś dla kupetki, to zapraszam tutaj ;)

----------------------------------

 

Z uwagi na fakt, że Imprezę sprzedałem, to Forkowi zakladam własny wątek.

 

10 grudnia 2018r. zakupiłem z żoną Forestera od @Grooby78. Wersja XT z automatem z 2008 roku. Auto w wersji Exclusive z dużym szyberdachem, jasną skórzaną tapicerką oraz elektrycznym fotelem kierowcy. Generalnie seria, jedynie zamiast fabrycznego radia wpadła stacja multimedialna Adayo z nawigacją Navitel, BT, USB, SD, DVD. Dołożone także czujniki cofania.

Przy nieco ponad 130 kkm wymieniony został silnik w ASO na nowy, bo panewka :rolleyes: 

Podczas zakupu było jakieś 184 kkm na liczniku.

 

Foto z ogłoszenia:

image.png.efbc6f376ae64d56055dd271b1fee7f8.png

 

A tu już w nowym domku :) W tle mój ex-Hawk.

 

IMAG4054_1.jpg

 

Od razu zabrałem się za robotę, umyłem wszystkie szyby z dwóch stron, na przednią położylem Rain-X i dałem nowe wycieraczki Denso Hybrid.

W styczniu 2019r. wziąłem się za bonettowanie podsufitki. Efekty poniżej.

 

IMAG4086_1.jpg

 

IMAG4076_1.jpg

 

IMAG4074_1.jpg

 

IMAG4089_1.jpg

 

Żeby sprawdzić, jak sobie Faforek radzi na śniegu, zabraliśmy go w lutym na wycieczkę w Tatry :)

 

20190204_211111.jpg

Edytowane przez rosaskc
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów wyglądał lepiej :) 

Żartuję oczywiście! Ładnie go dopieściliście. U mnie podróżowało nim dwoje małych dzieci w fotelikach i musiało coś się ubrudzić. 
Ale najważniejsze było to, że auto było w 100% sprawne i nie kombinowane. 
Cieszę się, że się dobrze sprawuje.

Pozdrawiam Was serdecznie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pozdrawiamy :D

Dobrze się sprawuje, jest przez nas regularnie serwisowany, żeby jak najdłużej cieszył bezawaryjnością :)

 

7 minut temu, Grooby78 napisał:

Ładnie go dopieściliście.

Napisałeś idealnie w czas, bo w dalszym ciągu użytkowania w lutym 2019r. przetarłem oboje drzwi słupkiem parkingowym :facepalm: 

 

20190218_093755.jpg

 

Na szczęście błotnik i tylna ćwiartka nie dostały, ale po wymianie drzwi przednich i naprawie tylnych cały bok został polakierowany i auto odzyskało blask.

 

20190220_152253_11.jpg

 

W marcu wymieniłem ramkę wokół przełączników w drzwiach kierowcy, bo poprzednia nosiła za dużo śladow zużycia.

 

20190324_004900.jpg

 

1 kwietnia zapisaliśmy się na Plejady, więc po obowiązkowym przeglądzie technicznym w maju został zrobiony solidny serwis:

* wymiana rozrządu wraz z paskami do alternatora i klimy

* wymiana klocków (DS Performace) i tarcz (gładkie Brembo) przód oraz klocków tył

* regeneracja zacisków (oba tylne plus przedni prawy)

* olej silnikowy (Motul 8100 X-cess 5W40) plus filtry (oleju, powietrza, kabinowy)

* olej w skrzyni automatycznej (Mobil ATF 320) oraz w dyfrach (Mobilube 1 75W90)

* nowe spinki pokrywy silnika

* spalona postojówka

 

Samochód prawie gotowy na upalanie pod Janowem Podlaskim. No prawie, trzeba było jeszcze wyczyścić skóry :P Doskonale sprawdził się zestaw Colourlock. Po kilku godzinach pracy skóra odzyskała dawny kolor i przestała się świecić (fotel pasażera po zabiegu, kierowcy przed):

 

20190520_224446.jpg

 

Czyszczenie ujawniło zużycie skóry w najbardziej narażonym na to miejscu, ale przy tym przebiegu i tak uważam, że to naprawdę niedużo. Po zakonserwowaniu fotele zaczęły wyglądać prawie jak nowe.

 

20190520_224509.jpg

 

Do pełnego komfortu trzeba było ogarnąć jeszcze jedną rzecz - po sprawdzeniu szczelności uzupełnienie czynnika do klimy.

 

20190614_071232.jpg

 

Auto gotowe na następny odcinek, czyli Plejady!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 czerwca 2019r. zameldowaliśmy się w Janowie Podlaskim na Zlocie Plejad. Jechaliśmy trasę turystyczno-szosową. Znaczy się - żona jechała, ja pilotowałem :biglol:

Było ekstra, chętnie to powtórzymy. Tym bardziej, że próby nie zrobiły na Faforku najmniejszego wrażenia :) 

 

20191206_111013.jpg

 

Brud ze szczelin i nadkoli przez trzy wyjazdy na myjnię się wypłukiwał :P

 

20191206_110948.jpg

 

Żonce spodobał się ten typ rywalizacji.

 

64907793_2503473666363380_3475147340153618432_o.thumb.jpg.adadb45d614ae418a5903790c5922600.jpg

 

Na powrocie zastaliśmy taką sytuację na liczniku:

 

20190629_162339.jpg

 

Kilometry lecą. Co się dziwić, skoro pojechaliśmy najpierw w Tatry, potem na wschód, a we wrześniu do Chałup. 

 

20190907_170502.jpg

 

W październiku zająłem się drobnicą - właścicielka zażyczyła sobie świnkę-dziewczynkę, wymieniłem lampkę w podsufitce na taką, która nie ma urwanego przełącznika oraz wymieniłem ramię tylnej wycieraczki, bo poprzednie się wyrobiło i opierało się na blasze tuż pod szybą.

 

20191001_172449.jpg

 

20191001_172349.jpg

 

20191001_172422.jpg

 

Obecnie auto zbliża się do przebiegu 200.000 km. Z tego tytułu w styczniu 2020r. zrobione zostało:

- nowa oliwa Motul 5W40 z filtrami (oleju, powietrza, kabinowym)

- nowe dwie piasty z tyłu (potwierdza się teoria, że w SH i GH wytrzymują one do 200 tysi)

- regeneracja jarzm (z nowymi prowadnicami) zacisków z przodu

- naciągnięty pasek do wspomagania

- gumy stabilizatora z przodu

 

Nie ma już nieprzyjemnego stukania. Jak nowe auto śmiga :D

Edytowane przez rosaskc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tedimy99 napisał:

U mnie 233kkm i jeszcze cisza :). Założyłeś zamiennik czy oryginalne?

Przebieg graniczny zaraz pewnie zachuczą. Normalnie można po piastach sprawdzać czy licznik nie cofany. Mi poleciały dwie ok 225 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają u Was górne wahacze u Was? U mnie przy geometrii wyszło ,że swożnie w tych wahaczach mają delikatny luz więc zrezygnowałem z ustawiania tyłu , który wymagał małej korekty. Widzieliście cenę OEM :o, a dobrych zamienników nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rosaskc napisał:

Były sprawdzane właśnie, bo mieliśmy stukanie podczas jazdy. Okazało się, że sworznie i tuleje są ok, a pukały jarzma zacisków... Po ich naprawie nastała cisza.

Musiały być ok, gdyż je wymieniałem z tylu. Generalnie całe zawieszenie z tyłu było zrobione, gdyż auto któregoś dnia zaczęło skrzypieć jak stara kanapa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wspólnymi siłami obecnego i poprzedniego właściciela auto nie skrzypi i nie puka :mrgreen:

Do wymiany za to idą w najbliższym czasie tarcze kotwiczne, bo ruda je zjadła... Dobrze, że podwozie zakonserwowane, to ono dobrze się trzyma ;)

Edytowane przez rosaskc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super forek i fajnie o niego dbacie. Renowacja foteli niesamowita, uwielbiam takie efekty. Ja każdą skórzaną kierownicę w każdym aucie odnawiam dzień po zakupie, robi to niesamowitą różnicę :) Szerokości i niech się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HoQ napisał:

Super forek i fajnie o niego dbacie. Renowacja foteli niesamowita, uwielbiam takie efekty. Ja każdą skórzaną kierownicę w każdym aucie odnawiam dzień po zakupie, robi to niesamowitą różnicę :) Szerokości i niech się sprawuje :)

Dzięki :)

Daj namiar na sprawdzonego speca od kierownic. W Forku też by się przydał taki zabieg, ale oczywiście nie ma kiedy. Chociaż aktualnie mam "zapasową" kierownicę i mógłbym na kilka dni przełożyć. Może żona się nie zorientuje, jak będzie czarna zamiast szarej :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z uwagi na fakt, że to Forek teraz pełni rolę auta rodzinnego i będzie używany na wyjazdy, to trzeba zadbać trochę o ekonomię. Za tydzień montaż elpidżi, przy okazji zmienimy te nieszczęsne tarcze kotwiczne.

 

20200302_101243.thumb.jpg.2263e89fac784c4170cd44dd1c8ecf01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co u Faforka? Na zegarze 201500 km i właśnie wjechała na pokład instalacja gazowa oraz tarcze kotwiczne. Obecnie nie ma nic do roboty, ewentualnie kosmetyka (kierownicę trzeba odnowić). Auto ma być rodzinnym wszystkowozem, więc z założenia musi być wszystko sprawne, a wyprawy na drugi koniec kraju nie mogą drenować portfela... Do tego ostatniego właśnie dokonałem odpowiedniego zakupu :D

 

Zatem przedstawiam następcę Hawka. Z założenia auto miało być nowsze, bardziej komfortowe i nie generować dużych kosztów. Byłem praktycznie zdecydowany na Mercedesa C klasę W204 po lifcie z 3.0 V6. Wszystko szło zgodnie z planem, już został znaleziony konkretny egzemplarz, który miał potwierdzony bardzo niski przebieg, wyglądał jak nowy, bardzo mi się podobał (jasne wnętrze plus granatowy lakier). Misterny plan szlag trafił, kiedy coś mnie podkusiło i pojechałem obejrzeć jedno STi i się nim przejechałem. Cała magia Merca prysnęła w jednej chwili i stwierdziłem, że trzeba spełnić marzenie o posiadaniu STi.

 

Obejrzałem jeden egzemplarz nieopodal, ale średnio mi się spodobał, więc pojechałem do Gliwic, gdzie stało auto w praktycznie identycznym setupie w takiej samej cenie. Na miejscu okazało się, że opłacało się jechać. Wnętrze bardziej zadbane, pod spodem rudej znacznie mniej, silnik złożony w Nowym Sączu rok temu, zawias ok, hamulce prawie nowe, dwa komplety kół, catback od MG motorsports - generalnie lepszy w każdym aspekcie. Podczas jazdy testowej okazało się, że AFR odbiega od pożądanych wartości, więc stargowałem prawie 9% ceny i powoli bez pałowania wróciłem do domu. Oczywiście to jest pierwsza rzecz, którą robimy od razu, stożkowy filtr wylatuje. W lato zajmiemy się oczyszczeniem i konserwacją podłogi.

 

Z miejsca chcę podziękować @house_1, który wybrał się ze mną i pomógł w sprawdzeniu i zakupie auta.

 

IMG_20200314_142146_339.thumb.jpg.b0b73327e05dfc51e15ab626ee7bcdde.jpg

 

20200313_095834.thumb.jpg.ef30bf5e23de50150b161be4248d607a.jpg

 

20200313_041707.thumb.jpg.8cb7e850ec54baba3b806fb22164b952.jpg

 

20200313_120148.thumb.jpg.4b469cc9a6b39b1dee140f4830221cb7.jpg

 

20200313_041848.thumb.jpg.9c1516b546b898a6d2b3afae796abf01.jpg

Edytowane przez rosaskc
  • Super! 20
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...