Skocz do zawartości

Subarowa choroba postępuje


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, rosaskc napisał:

@FilipeK @Simon WRC co tu powinno być w podsufitce?

Ja też mam w tym miejscu IRS, ale nie wiem czy jest taki otwór czy kabel wychodzi spod lampki. Sprawdzę jak odbiorę samochód dzisiaj z ASO - pojechał na szereg akcji serwisowych :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rosaskc napisał:

Motul 8100 x-max 0W40

 

Nie lepiej 10W60, chociaż 5W50 ? Ja nie jestem wpatrzony tylko w 300V, ale 0W40 nie będzie za rzadki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem? :biglol:

0W40 był lany do tej pory, więc tak na razie zostaje. Zobaczymy czy będzie go wciągał czy nie. Poza tym @house_1 stwierdził, że na razie może być, więc tak zostaje. Właśnie kończę tydzień wolnego i wolałem go spożytkować na remont pokoju niż czytanie wątku olejowego :P

Tak w skrócie jak to się ma do silnika, który został złożony 5 tysięcy km temu? Ktoś coś wie, ma rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rosaskc napisał:

A bo ja wiem? :biglol:

0W40 był lany do tej pory, więc tak na razie zostaje.

Jak już chcesz dobry olej do serii, to Eneos Sustina 0W50, jeździłem z polecenia Mapteka i kilku innych osób obeznanych w temacie. Da radę na codzień i do sporadycznego upalania ;). W ASO go też leją.

 

Mi Carfit kazał lać 8100 po odbudowie silnika, ale do jazdy po bułki wtedy były założenia ;).

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaciekK napisał:

 

Nie lepiej 10W60, chociaż 5W50 ? Ja nie jestem wpatrzony tylko w 300V, ale 0W40 nie będzie za rzadki ? 

Na daily i dla Przemka 0w40 wystarczy ;)

Nie zawsze lanie oleju o większej lepkości/gęstości jest dobrym rozwiązaniem nawet do wysilonych jednostek napędowych.

Edytowane przez Oktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FilipeK napisał:

z czym walczą w ASO?;)

Został wezwany na akcję serwisową przedniej poduszki pasażera. Dodatkowo kilka innych akcji jak wymiana włącznika stopu, wymiana przekaźnika pompy wtórnego powietrza i sprawdzenie przewodów hamulcowych.

Sporo jak na japońskie auto, a @Oktan tak chwali tą motoryzację :biglol:.

 

U mnie tak wygląda podsufitka:

 

D88E93E2-08B2-451C-879E-B7C55243B54A.thumb.jpeg.577cda8b6e6b9991f707547e2fc7a1f9.jpeg
 

U Przemka brakuje zaślepki widocznie ;).

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Simon WRC napisał:

Sporo jak na japońskie auto, a @Oktan tak chwali tą motoryzację :biglol:.

 

Japońskie do pewnego roku produkcji, bo obecnie wszystko jest 'chińskie' :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rosaskc napisał:

Przepływomierz wyczyszczony, dolot wrócił do serii z wkładką K&N i AFR wróciło do normy. 

Super! Wreszcie możesz trochę pocisnąć ;).

Tak właśnie właściciele subaru swoim przemyślanym tjuningiem psują te samochody - wkładają różne stożki, blow-joby i inne a później płacz, że silnik padł :facepalm:. W WRXie pierwsze co zrobiłem, to wywaliłem blow-offa i włożyłem ori DV - auto nagle zaczęło normalnie jechać :). Ty też idziesz w dobrą stronę :thumbup:.

 

To kiedy kolejne mody? ;)

 

  

45 minut temu, Oktan napisał:

Japońskie do pewnego roku produkcji, bo obecnie wszystko jest 'chińskie' :biglol:

A tak już na poważnie, to japońskie auta mają to coś, ale... Jak wspominałem miałem 2 toyoty - auta do przesady poprawne, bezawaryjne, zrobiłem każdą ponad 170k km i nic nigdy się nie zepsuło. Ale jakość wykonania, prowadzenie i ta tandeta po prostu mnie rozwalała. Klasa passata a jakość materiałów 2 ligi niżej :facepalm:. Subaru podobnie - napęd i silnik fajne a jakość, design wnętrza i komfort samej jazdy? Nosz w mordę, nie da się zrobić fajnego auta? Skopiowali być coś z Niemców, ale nie. Jeszcze Honda jako tako się broni, bo Mazda tez ostatnio na psy zeszła. I nie ma wyjścia, trzeba weekendowo jeździć japońcami a na codzień Helmuta upalać ;). Mimo, że te niemce mają swoje wady i częściej trzeba ASO odwiedzać, to i tak chętniej mi się do nich wsiada o komforcie nie wspominając...

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Simon WRC napisał:

Został wezwany na akcję serwisową przedniej poduszki pasażera. Dodatkowo kilka innych akcji jak wymiana włącznika stopu, wymiana przekaźnika pompy wtórnego powietrza i sprawdzenie przewodów hamulcowych.

Sporo jak na japońskie auto, a @Oktan tak chwali tą motoryzację :biglol:.

 

U mnie tak wygląda podsufitka:

 

D88E93E2-08B2-451C-879E-B7C55243B54A.thumb.jpeg.577cda8b6e6b9991f707547e2fc7a1f9.jpeg
 

U Przemka brakuje zaślepki widocznie ;).

U mnie podsufitka identyczna. Te akcje tyczą się wszystkich STI z danego rocznika? Ciekawe czy moja i Przema tez sie łapie, idzie to jakos sprawdzic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Simon WRC napisał:

Mimo, że te niemce mają swoje wady i częściej trzeba ASO odwiedzać, to i tak chętniej mi się do nich wsiada o komforcie nie wspominając...

I tutaj już pewnej rzeczy nie oszukasz, kłania się pesel :biglol:

 

A serio powyższe nie ma charakteru złośliwego, lecz najprawdziwsza prawda, z wiekiem chce sie czegoś wygodniejszego od 'japońca' twardego, sztywnego z trzeszczącymi plastikami.. Mój przyjaciel jeździł masę lat Maximą QX z 98r, ma ją do dziś z sentymentu, ja z kolei zaraziłem go Subaru i kupił Legacy Turbo, a na codzień jak nie upala Legaca to używa pewnego czołgu co zwie się Touareg ;)

Edytowane przez Oktan
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilipeK napisał:

Te akcje tyczą się wszystkich STI z danego rocznika? Ciekawe czy moja i Przema tez sie łapie, idzie to jakos sprawdzic? 

Mi list przysłali, ale pewnie musisz być w ASO zarejestrowany i auto musi być chyba z PL dystrybucji.

 

2 godziny temu, Oktan napisał:

I tutaj już pewnej rzeczy nie oszukasz, kłania się pesel :biglol:

Coś w tym jest, bo od jakiegoś czasu zacząłem w trasie wolniej jeździć. Tego nie oszukasz :biglol:.

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rosaskc napisał:

Opijamy zakup w dalszym ciągu, co by długo służył ;)

 

20200328_173105.thumb.jpg.eb9975929dacd70c2e38cbbef4070765.jpg

Już dawno Ci mówiłem że masz problemy z alkoholem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...