Skocz do zawartości

Forek XT 2007


Mike-m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

To już mój drugi Forester, tym razem 2.5 XT z manualną skrzynią biegów. Rok 2007, kupiony z pomocą i za pośrednictwem  @raju  (tak jak poprzedni, jeszcze raz dzięk Piotrze). Auto zakupione na początku czerwca, z przebiegiem 182 tys, od pierwszego właściciela z pełną historią w ASO. Od bardzo dawna szukałem Forka, nie mogąc pogodzić się ze sprzedażą poprzedniego XT. Przyszedł piękny czerwcowy dzień, pojawiło się ogłoszenie, pojechałem, przejechałem się i kupiłem. Auto w specyfikacji seryjnej, 230 KM, tapicerka materiałowa, brak szklanego dachu i nawigacji. Stan zachowania niesamowity, widać, że ktoś o niego dbał. Wnętrze jak nowe, nie zużyte. Z zewnątrz było parę purchli w standardowych miejscach, zrobione od ręki. Tak wyglądał zaraz po zakupie: 

 

CA384910-92AE-4BE1-92B6-DC1B97E76C80-3375-000001F28E2C3902.png.1d119eb0d1de9f8dc898f39d403b4c7e.png

 

9AEB6697-006B-4435-BB62-ED73759A67C5-3375-000001F2A0CA1300.png.ebdca92a9bda845c8f574bda4d7982e5.png

 

Na początek zacząłem poszukiwania tłumika końcowego, żeby poprawić trochę brzmienie. Udało się kupić Magnexa, po dopasowaniu do Forestera wyszło następująco :

 

IMG_2535.thumb.jpg.c5c543a5de9d67a9878558258517402c.jpg

 

Dźwięk oczywiście się poprawił, ale na pewno będę szukał czegoś donośniejszego :) Dopasowanie fajnie wyszło. 

 

Kolejna sprawa to chlapacze. Okazało się, że stary znajomy z forum wraca do produkcji, więc nie zastanwiałem się długo i zanabyłem komplet. 

IMG_3151.thumb.jpg.b5b5d7433017770929f9a2117424df90.jpg

 

A tak po montażu:

 

IMG_3152.thumb.jpg.4ede272b23d10b12f563c1efa793c0b8.jpg

 

IMG_3154.thumb.jpg.61c8534ddb9c183ae901ecea4f82e0f2.jpg

 

Kolejna sprawa to Turbo Timer. Nie chciałem się bawić w zamienniki, kupiony oryginał HKS. Udało się fajnie zamontować: 

 

IMG_2416.thumb.jpg.79ba264499d939d06ed5785bb136249b.jpg

 

Żeby nie było, że inwestuje tylko w dodatki :) dziś auto odebrane po pełnym przeglądzie i wymianie rozrządu . 

Co do planów na przyszłość: powoli szukam felg po 4-tłoczek z WRX. Potem montaż w/w hamulca. Marzy mi się pełny przelot, ewentualnie ze sportowym katalizatorem, no i oczywiście remap w pakiecie. Ale to pieśń przyszłości. Zacznę od konserwacji podwozia, bo Forek ma zostać na lata....Generalnie najważniejsze, żeby był w tak dobrym stanie cały czas. 

Pozdrawiam, Michał 

 

 

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike-m napisał:

(...) powoli szukam felg po 4-tłoczek z WRX. Potem montaż w/w hamulca (...)

 

ori felgi bez problemu wchodza na 4-tloczka z GT/WRX (a z niewielkim dystansem - 3-4 mm - nawet na Brembulca z STI ;) )

 

szerokosci i bezawaryjnosci :thumbup:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest ten samochód :) Wracałem nim na kołach z Poznania i jechało mi się nie gorzej jak nowymi Forkami. Klimat zdecydowanie in plus w starym. Przedstawiony przez @Mike-m egzemplarz miał wszystkie zadatki na pełnokrwistego klasyka. Pełna historia serwisowa, bezwypadkowy. Ingerencji blacharz wymagało tylko jedno nadkole i progi, które zostały oczyszczone, w miejscu tego wymagającym naprawione i finalnie zabezpieczone. Bardzo się cieszę, że poszedł w ręce Michała!

 

Pozdrowienia dla Was Panowie, mam tu na mysli jeszcze @Dr Zybertowicz i wszystkich przeglądających wątek :) 

Edytowane przez raju
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze są produkcji jednego z forumowiczów, który kiedyś już je robił w dużej ilości. Z tego co z nim rozmawiałem, wznawia produkcje, więc niedługo pewnie pojawia się w sprzedaży. Niestety nie pamiętam loginu na Forum. 

Co do wydechu, postaram się coś nagrać w weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się nagrać dźwięk wydechu, amatorsko, ale zawsze. Dźwięk nie jest spektakularny, byłem bardziej zadowolony z H&S w poprzednim Foresterze. Jak znajda się jakieś wolne środki to pomyśle o czymś innym bo dla mnie jest po prostu za cichy, ale fajnie podkreśla dźwięk boxera. Na pewno lepiej od serii i świetny jak dla auta na codzień, w trasie tez nie męczy.

 

Cold start: 

 

 

Ruszanie z miejsca: 

 

 

Przegazówka: 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Mike-m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Michał Zygmunt napisał:

chlapaczki już można kupić gdzieś?

 

Hej, nie wiem czy kolega, od którego kupiłem chlapacze chciałby, żebym podawał jego dane tutaj, ale napiszę do niego, żeby w razie co ogłosił się. W jednej z grub na FB oferował te chlpacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy zakup - kompletne skóry do wnętrza, dzięki@Oktan. Teraz czyszczenie, impregnacja, regeneracja uchwytów mocujących, jak to w Forku i będzie jakby bardziej luksusowo.
IMG_3867.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzięki za deal i za spotkanie:)

ogólnie idziesz z autem w dobrą stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień wolny, udało się wyczyścić i zabezpieczyć - to wcześniej , zamontować skóry. Trochę pracy było z kostkami, żeby nic nie połamać ale robota przyjemna i efekt bardzo zadowalający. Błędów airbag brak, ogrzewanie działa, niezapięty pas wyje - czyli pełen sukces. Pare fotek z pracy :

 

addce061c25847d74043b21cbb3e4579.jpg&key=7d7b8cb33a102118a71f1baa130e52644a106458e317806e14e3def532912c3422cbf54f38c2c34ea0f342000cf2e611.jpg&key=4885f7b9948b4cb4ad5610062d83a1877510895daec3e32e6508d09ef4c260a2

 

 

Tym samym będę miał wnętrze z EU w materiale,w bardzo dobrym stanie na sprzedaż, wiec jakby ktoś coś ...

 

Miłego poniedziałku

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Teddy26 @Michał Zygmunt i wszyscy zainteresowani : W sprawie chlapaczy rozmawiałem z autorem tego produktu i mam zgodę na przekazanie kontaktu: 668444222 Krzysztof. Zachęcam do zakupu. Jakby ktoś miał jakieś pytania w sprawie montażu etc. chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ew pomogę przy montażu  :)

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mike-m napisał:

@Teddy26 @Michał Zygmunt i wszyscy zainteresowani : W sprawie chlapaczy rozmawiałem z autorem tego produktu i mam zgodę na przekazanie kontaktu: 668444222 Krzysztof. Zachęcam do zakupu. Jakby ktoś miał jakieś pytania w sprawie montażu etc. chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ew pomogę przy montażu  :)

 

Robi do każdego Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do Forków i Imprez. Krzysztof kiedyś już ogłaszał się na Forum, bodajże jako ggtech? Przeprszam jeśli coś pokręciłem. Nie mniej jednak sporo Subaraków jeździ z jego chlapaczami. Mój poprzedni Forek tez miał Chlapacze od Krzysztofa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, ze chciałem zmienić na skore bo mam psa i nawet nie wożę go w Forku to i tak naniosłem na materiał zawsze trochę sierści a ze skory to wiadomo, ze łatwiej ogarnąć. Druga sprawa, wg mnie skóra lepiej wyglada i fajnie się w tym siedzi. To moje pierwsze auto w skórach i chciałem spróbować. Liczę się z tym, że w lato może nie być kolorowo, ale na razie nikt mojej tapiecętki nie chce kupić, wiec jak tak dalej pójdzie to jak będzie złe to na lato przełożę poprzednia w razie możliwości zachęcam do oględzin i testów. Kwestia pochodzenia z Forka UK nie robi różnicy bo i tak miałem fotel maksymalnie nisko. Na Fotele z STI na razie mnie nie stać ale może kiedyś...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem, a w końcu coś się ruszyło. Końcowy Magnex był dla mnie za cichy, więc za radą kolegów z grupy przełożyłem sobie Center na przelot. Żeby było ciekawiej, wziąłem się za to sam, ale jednak bez podnośnika nie polecam :) . Efekt zgodny z oczekiwanym - jest nieco głośniej, fajnie brzmi i co ważne nie męczy. Na razie taki setup zostaje.

 

Dodatkowo udało się pozyskać 4-tłok z WRX na przód, więc za jakiś czas będzie mod hamulców :) Musze tylko zdecydować się na jakieś klocki. 

 

Cały czas zastanawiam się czy robić rewolucje z car audio, bo rzadko słucham radia w tym aucie .... Zestaw do montażu zgromadziłem, ale coś nie mogę się wziąć za robote :) 

 

IMG_4434.JPG

IMG_4310.jpg

Edytowane przez Mike-m
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałbym tego pisać, ale niestety. Temperatura cieszy ponad normę, wiatraki, płyn przepychany do zbiorniczka i wywalany ... witam w klubie upg. Auto już u doktora, będziemy naprawiać. Jakieś rady lub wskazówki co można przy okazji ulepszyć ? Dokładać do szpilek ARP czy polegać na oryginałach ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...