Skocz do zawartości

Forek XT 2007


Mike-m

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Oktan napisał:

A co tam masz? Poduszkę i osłonę :)

Żadnej gumy nie widzę ;)

poduszka to wchodzi między sprężynę, a kołnierz amortyzatora. to z linka to jest właśnie mocowanie do kielicha:idea: osłona faktycznie w gratisie widocznie wpadła :upside-down-face_1f643-small:

 

sorry @Mike-m za ot, ale nie daje mi ten case spokoju:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VEC napisał:

poduszka to wchodzi między sprężynę, a kołnierz amortyzatora. to z linka to jest właśnie mocowanie do kielicha:idea: osłona faktycznie w gratisie widocznie wpadła :upside-down-face_1f643-small:

 

sorry @Mike-m za ot, ale nie daje mi ten case spokoju:mrgreen:

Cos Ci się pomieszało, ale dobrze, że każdy wie swoje ;) ja miałem ten element w ręce wiele razy w każdym razie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VEC napisał:

poduszka to wchodzi między sprężynę, a kołnierz amortyzatora. to z linka to jest właśnie mocowanie do kielicha:idea: osłona faktycznie w gratisie widocznie wpadła :upside-down-face_1f643-small:

 

sorry @Mike-m za ot, ale nie daje mi ten case spokoju:mrgreen:

No problem, temat jak najbardziej ciekawy. Zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oktan napisał:

Cos Ci się pomieszało, ale dobrze, że każdy wie swoje ;) ja miałem ten element w ręce wiele razy w każdym razie :)

 

Mi? raczej nie tym razem :upside-down-face_1f643-small:

Zapewne miałeś to w ręce niejednokrotnie, co nie zmienka faktu, że w zestawach KYB sls replacement tego nie ma i albo wrzucisz używany albo musisz dopłacić. 

I tak jak pisałem- w takim układzie pedders bolt on jest cenowo zbliżony do KYB jeśli uwzgledniać wszystkie elementy zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, VEC napisał:

Mi? raczej nie tym razem :upside-down-face_1f643-small:

Zapewne miałeś to w ręce niejednokrotnie, co nie zmienka faktu, że w zestawach KYB sls replacement tego nie ma i albo wrzucisz używany albo musisz dopłacić. 

I tak jak pisałem- w takim układzie pedders bolt on jest cenowo zbliżony do KYB jeśli uwzgledniać wszystkie elementy zestawu

Ale ja nadal nie wiem o czym mówisz, czego nie ma gdzie? Kupując poduszkę amortyzatora tylnego nową czy to KYB czy Monroe czy Sachs lub jakąkolwiek inną nic więcej się tam nie zakłada. Jest amortyzator, na sztycę odbój, do poduszki mocujemy osłonę, zakładamy sprężynę na amor na to poduszkę z osłoną i skręcamy. I czego tam Ci jeszcze brakuje? :)

Proszę, zobacz jak wygląda poduszka tylnego amorka, tu masz przykłady:

https://allegro.pl/oferta/poduszka-amortyzatora-subaru-forester-sg-10780897144

https://allegro.pl/oferta/poduszka-amortyzatora-tyl-subaru-forester-ii-10087456421

https://allegro.pl/oferta/kayaba-poduszka-amortyzatora-tyl-subaru-forester-5987604008

 

 

Mam nadzieję,że wyprowadziłem Cię z błędu budowy tylnego mcpersona SG w którym żyłeś ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, VEC napisał:

poduszka to wchodzi między sprężynę, a kołnierz amortyzatora

 

7 godzin temu, Oktan napisał:

zakładamy sprężynę na amor

Na kielichu amortyzatora jest taka guma na której się stawia sprężynę, chyba o to chodzi.

Zdjęcie pożyczone 

dolna-guma-sprezyny-do-subaru-forester-s10s11-20375fc001.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Oktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

47 minut temu, koziolek napisał:

 

Na kielichu amortyzatora jest taka guma na której się stawia sprężynę, chyba o to chodzi.

Zdjęcie pożyczone 

dolna-guma-sprezyny-do-subaru-forester-s10s11-20375fc001.jpg

 

Owszem jest taka guma, ale tego elementu nie nazywa się poduszką, nawet nie biorę tego pod uwagę bo machinalnie przekładam że starego amorka. To @VEC nazwał ten element poduszką. Generalnie większość Subaru zwyczajnie już tego nie ma, bo ktoś zapomniał, albo nie przełożył, albo było już zniszczone, dla mnie osobiście to element zbędny i pomijany. :)

 

Tak czy inaczej dyskusja zaczęła się bo podobno między poduszkę ( czyli potocznie zwane mocowanie górne amortyzatora) a budę idzie jakaś guma, a tam nic nie ma, blacha do blachy ;)

 

Edytowane przez Oktan
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Oktan napisał:

Ale ja nadal nie wiem o czym mówisz, czego nie ma gdzie? Kupując poduszkę amortyzatora tylnego nową czy to KYB czy Monroe czy Sachs lub jakąkolwiek inną nic więcej się tam nie zakłada. Jest amortyzator, na sztycę odbój, do poduszki mocujemy osłonę, zakładamy sprężynę na amor na to poduszkę z osłoną i skręcamy. I czego tam Ci jeszcze brakuje? :)

Proszę, zobacz jak wygląda poduszka tylnego amorka, tu masz przykłady:

https://allegro.pl/oferta/poduszka-amortyzatora-subaru-forester-sg-10780897144

https://allegro.pl/oferta/poduszka-amortyzatora-tyl-subaru-forester-ii-10087456421

https://allegro.pl/oferta/kayaba-poduszka-amortyzatora-tyl-subaru-forester-5987604008

 

 

Mam nadzieję,że wyprowadziłem Cię z błędu budowy tylnego mcpersona SG w którym żyłeś ;)

 

 

@koziolek kuma, a Ty czepiasz sie nomenklatury pomijając sedno sprawy, czyli: w peddersie masz dużo więcej elementów niż w kyb. Gdybyś chciał porównać je we wspólnym mianowniku to musiałbyś dokupić do kyb rzeczone mocowania i poduszki/podkładki.

 

Nie wiem czemu mocowanie uzbrojone w śruby nazywasz poduszką. Nigdzie nikt tego tak nie nazywa.

 

P.S. Forek nie ma mcphersona z tyłu. Cieszę się że Cię z tego błędu, w którym żyłeś, wyprowadziłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, VEC napisał:

@koziolek kuma, a Ty czepiasz sie nomenklatury pomijając sedno sprawy, czyli: w peddersie masz dużo więcej elementów niż w kyb. Gdybyś chciał porównać je we wspólnym mianowniku to musiałbyś dokupić do kyb rzeczone mocowania i poduszki/podkładki.

 

Nie wiem czemu mocowanie uzbrojone w śruby nazywasz poduszką. Nigdzie nikt tego tak nie nazywa.

 

P.S. Forek nie ma mcphersona z tyłu. Cieszę się że Cię z tego błędu, w którym żyłeś, wyprowadziłem ;)

ja tylko Tobie pokazuję, że sam się zapędziłeś błędnym pisaniem w kozi róg, o czymś, czego nie ma pomiędzy górnym mocowaniem amortyzatora zwanym poduszką amortyzatora a budą, dodatkowo podałem Ci trzy linki do aukcji i tam jest w każdej napisane o górnym mocowaniu 'poduszka amortyzatora', więc tak to się zwykle nazywa. Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? :) a czemu się to nazywa poduszką? a temu że w tym blaszanym mocowaniu ze śrubami jak to określiłeś jest w środku gumowy element odpowiedzialny za tłumienie drgań sztycy amortyzatora. Byłoby błędnym nazwać poduszką takie mocowanie z uniballem, ale wszystkie pokroju oem są poduszkami. Najbardziej poprawna nazwa to oczywiście górne mocowanie amortyzatora, ale powyżej wyjaśniłem Ci mam nadzieję czemu mówi się tym poduszka i nikogo ta nazwa nie dziwi.

Skoro Forek SG nie ma z tyłu mcpersona to jak się nazywa inaczej ta kolumna zawieszenia? Oświeć mnie, bo ja też wszystkiego w życiu nie wiem a chętnie się dowiem ;) pewnie napiszesz że nie jest mcpersonem bo górne mocowanie nie ma łożyska i nie jest skrętne jak przednie w połączniu ze zwrotnicą i wahaczem, owszem, ale zwykle zespół amortyzator/sprężyna/zwrotnica nazywa się mcpersonem. Nie wiem czym się zajmujesz na codzień i w sumie niekoniecznie mnie to interesuje, ale w języku motoryzacyjnym ludzi, którzy mają o tym nieco większe pojęcie i obracają się w tym środowisku tak określa się ten typ zawieszenia. Wiele rzeczy się tu nazywa potocznie a tylko zainteresowani wiedzą o czym mowa i nie szukają dziury w całym, którą Ty mój drogi forumowy kolego rozgrzebałeś do rozmiaru krateru :)

Wypadałoby posypać głowę popiołem, bo nie było mowy od początku o cenach KYB i Peddersa tylko o składowych elementach kolumny zawieszenia tylnego o które pytał autor @Mike-m:idea:

Ja przyznaję że pominąłem element o którym pisał @koziolek , ale wyjaśniłem powyżej dlaczego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2021 o 19:36, VEC napisał:

no to się wypowiem :mrgreen:

mam na tyle kyb amortyzatory i sprężyny dedykowane do Forestera jako podmianka i jest bardzo dobrze na daily, szczególnie jak na tę wysokość zawieszenia. 

Pedders wychodzi cenowo podobnie bo jest sprzedawany jako bolton, a do ceny kybów z allegro musisz doliczyć poduszki, mocowania, etc...

 

W dniu 21.07.2021 o 23:59, Oktan napisał:

Poduszki może dać swoje stare jak są dobre, o innych mocowaniach nie wiem żeby były ;) zatem nie wiem co masz na myśli. Jedynie co to nowe osłony i odboje koniecznie na na nowy amor. :)

 

Jak widzisz cała dyskusja rozpoczęla się właśnie od porównania cen.

 

4 minuty temu, Oktan napisał:

ja tylko Tobie pokazuję, że sam się zapędziłeś błędnym pisaniem w kozi róg, o czymś, czego nie ma pomiędzy górnym mocowaniem amortyzatora zwanym poduszką amortyzatora a budą, dodatkowo podałem Ci trzy linki do aukcji i tam jest w każdej napisane o górnym mocowaniu 'poduszka amortyzatora', więc tak to się zwykle nazywa. Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? :) a czemu się to nazywa poduszką? a temu że w tym blaszanym mocowaniu ze śrubami jak to określiłeś jest w środku gumowy element odpowiedzialny za tłumienie drgań sztycy amortyzatora. Byłoby błędnym nazwać poduszką takie mocowanie z uniballem, ale wszystkie pokroju oem są poduszkami. Najbardziej poprawna nazwa to oczywiście górne mocowanie amortyzatora, ale powyżej wyjaśniłem Ci mam nadzieję czemu mówi się tym poduszka i nikogo ta nazwa nie dziwi.

Skoro Forek SG nie ma z tyłu mcpersona to jak się nazywa inaczej ta kolumna zawieszenia? Oświeć mnie, bo ja też wszystkiego w życiu nie wiem a chętnie się dowiem ;) pewnie napiszesz że nie jest mcpersonem bo górne mocowanie nie ma łożyska i nie jest skrętne jak przednie w połączniu ze zwrotnicą i wahaczem, owszem, ale zwykle zespół amortyzator/sprężyna/zwrotnica nazywa się mcpersonem. Nie wiem czym się zajmujesz na codzień i w sumie niekoniecznie mnie to interesuje, ale w języku motoryzacyjnym ludzi, którzy mają o tym nieco większe pojęcie i obracają się w tym środowisku tak określa się ten typ zawieszenia. Wiele rzeczy się tu nazywa potocznie a tylko zainteresowani wiedzą o czym mowa i nie szukają dziury w całym, którą Ty mój drogi forumowy kolego rozgrzebałeś do rozmiaru krateru :)

Wypadałoby posypać głowę popiołem, bo nie było mowy od początku o cenach KYB i Peddersa tylko o składowych elementach kolumny zawieszenia tylnego o które pytał autor @Mike-m:idea:

Ja przyznaję że pominąłem element o którym pisał @koziolek , ale wyjaśniłem powyżej dlaczego.

 

Z tyłu Forek ma tzw zawieszenie wielowahaczowe. Takie uproszczenia wśrós lydzi obeznanych w temacie od praktyki są często powodem zawodu klienta oddającego auto do serwisu- bo się nie zrozumieli. Kim jestem? użytkownikiem, który co i rusz użera się z zaniedbaniami różnego rodzaju fachowców, którzy przykładowo nie włożą tej gumki między amor, a sprężyna i po pół roku podwyższone zawieszenie Forka eksponuje rdzę zamiast nowej błyszczącej kolumny. Zapomną tu, zapomną tam, tam złożą niedbale i piszczy albo telepie i samemu trzeba poprawiać. 

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, VEC napisał:

Jak widzisz cała dyskusja rozpoczęla się właśnie od porównania cen.

 

nasza dyskusja nie, ale że wiem kiedy odpuścić bezsensowną przepychankę ze ścianą, to właśnie to robię:hi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z żalem proszę o zamknięcie wątku. Forek został sprzedany, jak zwykle zbiegło się parę spraw niekorzystnych ...

"Wspaniały to był samochód, nie zapomnę go nigdy.." 

Pozdrawiam wszystkich fanów i mam nadzieje, że za jakiś czas wrócę na Forum.. 

 

Michał 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...