Skocz do zawartości

Forek XT 2007


Mike-m

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz już auto u doktora to polegaj na jego poradach, one bierze odpowiedzialność za swoją usługę ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Nie chce być mądrzejszy, zwyczajnie się nie znam. Chciałbym tylko jak najdłużej się cieszyć Forkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mike-m napisał:

Dzięki za radę. Nie chce być mądrzejszy, zwyczajnie się nie znam. Chciałbym tylko jak najdłużej się cieszyć Forkiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlatego obyś dobrego lekarza dla pacjenta wybrał, bo jeśli nie masz wiedzy a on będzie nierzetelny to ani auto nie pojeździ a Ty będziesz wyssany z kasy.

Dużo się wyjaśni dopiero po rozebraniu silnika, jaki jest zakres prac i co można/trzeba zrobić/ulepszyć.

Schematycznie 'forumowo' uszczelki Cosworth i szpilki ARP lecz ja mam na ten temat swoje zdanie tak jak każdy 'spec' :P

Dodatkowo głowice trzeba obejrzeć dokładnie i ja osobiście zajrzałbym do pierścieni i zwrócił uwagę na tłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, ba pewno się przydadzą. Dla
Formalności ufam w 100% w to ze Forek jest w dobrych rękach. Aczkolwiek cenie sobie każda opinie, bo w rezultacie najważniejsze jest to, aby znów jeździł i dawał tyle frajdy co zwykle. Będę tutaj pisał o postępach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mike-m napisał:

Dzięki za rady, ba pewno się przydadzą.

No problem :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Forek w końcu wrócił, jak feniks. Nowe uszczelki, śruby ARP, przy okazji wymienione pierścionki, jak już było na wierzchu i pierdylion pierdół, które warto wymienić, jak silnik na stole. Mam wrażenie, że, jeździ lepiej niż przed, mimo, ze pierwsze tysiące mam robić na spokojnie, żeby się wszystko ułożyło... W między czasie doszedł BOV od Properfect. Wiem co powiecie, ale zawsze chciałem "zobaczyć jak to jest". Na razie jest ok, jak mi się znudzi, wpadnie seryjny DV. Zamieszczam link do wideo z wrażeń... Plan na najbliższy czas to zmiana felunku na złote 17 z WRX. Jak tylko założę - wrzucę fotę. Pozdrawiam wszystkich :)

 

https://youtu.be/lgjxIRGt574

 

Edytowane przez Mike-m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach akcji #zostanwdomu a właściwie w garażu... w końcu wziąłem się za audio w Forestrze... Przeciągniecie kabli poszło płynnie... teraz czeka mnie wygłuszanie drzwi... 

 

Przewody w bagażniku czekające na wzmaka i skrzynkę :

IMG_4743.thumb.jpg.adad5983cebd470dcd4561b13e392572.jpg

 

 

Sygnały poszły po lewej, plus z akumulatora po prawej.....

 

IMG_4745.thumb.JPG.7b6f41bbe23900bfff538f53ab2392e2.JPG

 

 

No i przymiarka dystansu...

 

IMG_4747.thumb.JPG.d003d23bca3379a0e82114d6ca6b0c40.JPG

 

Teraz tylko wygłuszyć, podłączyć prąd, zamontować wzmacniacz, głośniki no i radio.... 

 

Będę zdawał relacje na bieżąco... o ile starczy mi cierpliwości :)

 

 

 

Edytowane przez Mike-m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Trochę nie pisałem, ale też Forek był u blacharza, potem mnie nie było .. W między czasie poza poprawkami blacharskimi wypadło całe audio i powrót do serii - koszty. Na szczęście dzięki dobrym ludziom @raju pojawia się nadzieja na odbudowę. W związku z tym, że Forester wypatroszony z tapicerki, postanowiłem wygłuszyć cały tył w najbliższych dniach. Do tego wpada nowa kamera cofania, w miejsce jednej z lampek podświetlenia tablicy. Powoli składam wszystko do kupy i Forek będzie w pełni sprawny. W bonusie wpadnie też rozpórka na tył. Parę zdjęć na pamiątkę: 

 

IMG_6359.jpg.dbe75ec203752f547f314447e90fd153.jpgIMG_6173.thumb.jpg.b078116b8a2a51d75632da30fdb43dc6.jpgIMG_6360.jpg.a6d46e1bf84739fd4e4c3cbb518c0a79.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do felg - takie kupiłem\dostałem w rozliczeniu.

 

Do do patentu: Zaczęło się od zestawu z allegro: ramka rejestracji z kamerą + wyświetlacz w nakładce na lusterko wsteczne. Myślałem, że będzie łatwo, niestety, w Forku trzeba zdjąć blende, poluzować klamkę na tyle, żeby przeszły końcówki i złożyć do kupy. W zestawie były kable, o ile sygnałowy ok, to (+) miał masę zakłóceń więc wyświetlacz w lusterku podłączyłem pod oświetlenie podsufitce. W zasadzie to tyle, bez szczegółów podłączeniowych. (w razie co chętnie opisze co i jak). 

 

ALE..... nie do końca przemawiała do mnie ta duża ramka z kamerą, do tego ogranicza dostęp do klamki bagażnika, da się otworzyć, ale trudniej trafić. po jakimś czasie zakupiłem kamerę w dedykowanym do Forka uchwycie, zastępującym jedną z lampek.:

 

https://www.aliexpress.com/i/33000087861.html

 

Podłączenie identyczne, ale z racji likwidacji jednej z lampek, trzeba dodatkowo podłączyć dwa przewody pod światła, zamiast starej lampki. i działa :) 

 

wygląda tak : (sorry za jakość ale ciemno w garażu)

IMG_6361.thumb.JPG.8061bdab06c48ded18d1280a10f9b86d.JPGIMG_6365.JPG.da8a8e6b262df3486c6ec901ac46f60b.JPG

 

 

Czyli dyskretnie i tak jak chciałem. 

 

W razie czego pisz śmiało, podpowiem co będę umiał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mike-m napisał:

Na szczęście dzięki dobrym ludziom @raju pojawia się nadzieja na odbudowę.

Nie przesadzaj ;) Widząc Twoją pasję i zaangażowanie w temat po prostu cieszę się, że mogę pomóc. U mnie to pójdzie w koszty prowadzenia działalności, a widzieć Twój uśmiech - bezcenne. Pozdrawiam Cię bardzo ciepło @Mike-m

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło, zacząłem wygłuszenie. Powoli i spokojnie, żeby w miarę dobrze i równo pokryć powierzchnie. To będą długie wieczory.. 94b0186a608f4333342c21e10e1390cf.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się dokończyć temat. Zostały fotele tylne ale to formalność. Najważniejsze ze udało się złożyć tapicerkę na wygłuszeniu + powalczyć z montażem rozporki. Jeszcze muszę dopasować osłony plastikowe kielichów ale to już na spokojnie. Wszystkie spinki weszły, śrubki się wkręciły, jest git. Rozporka tez fituje. To był pracowity i dobry dzień.
95cfa9305553a3903e3c7b239dc6cb54.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było śmieszniej, więcej walki było po montażu rozpórki. Ale dało radę, z odrobina podcięcia w okolicy rozporki. Koło zapasowe trochę za wysoko teraz ale pewnie się ułoży. No i tak do bagażnika trafi guma, wiec nie będzie śladu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś kolejny kamień milowy. Dzięki @raju do Forka trafio legendarne radio Pioneer "z delfinami". Brak mi słów, jaki jestem wdzięczny, bo do Forka pasuje jak żadne inne, a poza tym, radio ma piękną historie. Nie było się też bez wsparcia  @Oktan, który pomógł oga rnąć niezbędny przy montażu, schowek 1DIN. Mino urodzin mojej lepszej połówki, udało mi się zamontować tego rodzynka i jestem mega zadowolony. Dzięki Panowie za wsparcie !!

IMG_6460.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszedł długo wyczekiwany gadżet, trochę to trwało, ale jakoś zawsze mi pasowało, że skoro jest miejsce na 2 din to trzeba wykorzystać. Poprzednie radio niestety umarło, przyszedł czas na zmiany. Uparłem się na ekran dotykowy, ale nie stać mnie było na modele z Apple CarPlay czy Android Auto. Poszedłem wiec na kompromis i kupiłem okazyjnie Sony CAV-3500, który ma opcje mirror link dla IPhone i Android i o dziwo działa. Do tego obsługuje kamerę cofania i najważniejsze - muzykę przez BT. Montaż zajął dwa wieczory, ale jestem mega zadowolony. Wpasowalo się idealnie..

81f619543122aeafaa5ab0b7d29fd0d3.jpg
dc973611a44e991fa63fda746e24d471.jpg
627ddcba4d155c5c0a568b4a3a8d2dcb.jpg
96cb740ec63baec3348118daf82fb714.jpg


Przy okazji zmotywowany przez@Herostrates i jego piękne wozy, zmieniłem oświetlenie wnętrza na ciepłe ledy. Poszedłem budżetowo w Tunsgram, ale daje radę.
73cdd9cefd6ab8d72196a1304afd0032.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Mike-m
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...