Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Potrzebuję lusterko lewe do Legacy 5 rok '09 a dokładnie intetesuje mnie sam mechanizm składania elektrycznego i podgrzewanie. Stwierdziłem że nie będę się bawić w szukanie pod kolor lakieru tylko poprostu kupię jakiekolwiek i przełożę swoją zabudowę z prosiaczkiem. Ilu pinowe szukać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Orear napisał:

Czy ktoś miał podobne przeciekanie i może wskazać co jest przyczyną? 

Miałem. U mnie winnym okazała się gumowa "harmonijka" klapy która nie przylegała dobrze po przeciąganiu kabla kamery cofania :facepalm: Inne możliwe opcje to zatkane odpływy szyberdachu (i na górze i na dole) oraz (najbardziej upierdliwa) nieszczelne mocowania relingów.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BelegUS napisał:

Miałem. U mnie winnym okazała się gumowa "harmonijka" klapy która nie przylegała dobrze po przeciąganiu kabla kamery cofania :facepalm: Inne możliwe opcje to zatkane odpływy szyberdachu (i na górze i na dole) oraz (najbardziej upierdliwa) nieszczelne mocowania relingów.

Szyberdachu nie mam, więc chyba odpada ta opcja. 

Gumy przy klapie sprawdzę, przeczyszczę i nasmaruję dla pewności. 

A szczelność mocowania relingów to podejrzewam niezbyt łatwo sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orear napisał:

Szyberdachu nie mam, więc chyba odpada ta opcja. 

Gumy przy klapie sprawdzę, przeczyszczę i nasmaruję dla pewności. 

A szczelność mocowania relingów to podejrzewam niezbyt łatwo sprawdzić? 

Trzeba by drzeć całą podsufitkę, a to brzmi jak robota na kilka godzin, żeby niczego nie urwać<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orear napisał:

Czy ktoś miał podobne przeciekanie i może wskazać co jest przyczyną?

Mam podobne na słupku A, ale mi to śnieg zjechał na zakręcie przy otwartym daszku ^_^

To ten pas da się tak ładnie wpiąć żeby nie dyndał? Oooo... :D

I przy okazji - macie może do polecenia jakąś ładowarkę z czerwonym podświetleniem (ewentualnie delikatną małą żaróweczką) - taką żeby pasowało do podświetlenia przelączników, wszędzie niebieskie widze tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma sprawdzone, chromowane żarówki kierunkowskazów do Legacy IV? Wiem, że można bez problemu znaleźć w sieci, a można nawet LEDowe, ale chciałbym jakiś model, który nie powoduje żadnych problemów ze zbyt szybkim miganiem i takimi tam rzeczami. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, frisco napisał:

Zadnych takich zarowek nie polece, ale jesli masz problem z szybkim miganiem kierunkow led, to wystarczy przekaznik wymienic na taki do ledow i problem z głowy;)

Na razie żadnych nie testuję, mam pomarańczowe zwykłe żarówki, ale tak mi się pomyślało, że można spróbować zgubić ten pomarańcz. ;p 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jakiś czas temu o problem z odpalaniem Legacy 2.0 165 hp z lpg. Raz na jakiś czas trzeba było dłużej kręcić, potem działo się to coraz częściej. Winną okazała się membrana w reduktorze lpg, przepuszczała ciśnienie do kolektora ssącego. Kilka osób proponowało i słusznie, żeby odłączyć instalację i wtedy sprawdzić czy nastąpi poprawa. Jest jednak dużo szybszy sposób, który pokazał mi mój gazownik. Zdejmujesz z reduktora przewód idący do kolektora ssącego (spokojnie nie ma tam żadnego wielkiego ciśnienia, nic się nie stanie) i psikasz czymś lub smarujesz wodą z mydłem a jak nie masz na podorędziu wody z mydłem to pośliń porządnie i jak będą szły bańki to masz diagnozę. Oczywiście silnik wyłączony. 

 

Dzisiaj gazownik zregenerował mi reduktor. Koszt to 100 zł za robotę i 90 zł za części do regeneracji. Auto jest w finalnie z Zamościa ;) 

Edytowane przez czort
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyświetlacz parametrów spalania , zegarek itp z diesla , będzie działał na wersji benzynowej?

kupiłem legacy IV 2.0b 136km z padniętym wyświetlaczem , po rozebraniu na środku osmalona płytka , czyli raczej zdechł. 

Na alle... tylko są z diesli i nie maja przycisku bright jak w moim jest. Ktoś miał podobny problem. Proszę o poradę.

Może ktoś ma taki na sprzedaż :) pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, StaHo napisał:

Czy wyświetlacz parametrów spalania , zegarek itp z diesla , będzie działał na wersji benzynowej?

kupiłem legacy IV 2.0b 136km z padniętym wyświetlaczem , po rozebraniu na środku osmalona płytka , czyli raczej zdechł. 

Na alle... tylko są z diesli i nie maja przycisku bright jak w moim jest. Ktoś miał podobny problem. Proszę o poradę.

Może ktoś ma taki na sprzedaż :) pozdrawiam

 

Ja miałem :rolleyes:

Mój też zdechł. Potem @Oczkoo15 poratował mnie JDM-owym ale ten pokazywał spalanie w l/km. Obecnie mam z diesla właśnie...też od @Oczkoo15 i działa...choć przyciusku BRIGHT też mi brakuje ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Mój też zdechł. Potem @Oczkoo15 poratował mnie JDM-owym ale ten pokazywał spalanie w l/km. Obecnie mam z diesla właśnie...też od @Oczkoo15 i działa...choć przyciusku BRIGHT też mi brakuje ^_^

@StaHo Nie wiem czy u Was to zadziała na przyciemnione zegary jeśli macie, ale może pożyczycie od kogoś zegarek z bright i przeklikacie na stan podświetlonych i może będą świecić ;)

 

jestem w trakcie naprawy mojego zegarka i jak go odepnę w złym momencie (gdy jest przyciemnione) to mam ciemności, ale jak podepnę i przeklikam gumką na płytce w miejsce bright i po wyłączeniu zapłonu odepnę to świeci dobrze i w dzień widać klimę i radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, conradek napisał:

@StaHo Nie wiem czy u Was to zadziała na przyciemnione zegary jeśli macie, ale może pożyczycie od kogoś zegarek z bright i przeklikacie na stan podświetlonych i może będą świecić ;)

 

jestem w trakcie naprawy mojego zegarka i jak go odepnę w złym momencie (gdy jest przyciemnione) to mam ciemności, ale jak podepnę i przeklikam gumką na płytce w miejsce bright i po wyłączeniu zapłonu odepnę to świeci dobrze i w dzień widać klimę i radio...

Ale wtedy nocą zawsze świeci na pełną... ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...