Skocz do zawartości

SUV Coupe, Super SUV - mocne i mocniejsze ;)


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, RoadRunner napisał(a):

SQ5, GLC 43AMG czy BMW X3 M40i. Który i dlaczego ?  :)

Jeśli nowe glc to raczej odpuść, dźwięk z R4 nie zachwyca... jak z V6 jak najbardziej. Plusy, zwinny dość dobra średnica zawracania z zawiasem aktywnym (nawet). Umiarkowane zużycie wachy jak na 360 kuniów +. Mam, znaczy żona ma ;) i jak do tej pory użytkowania bardzo mało awaryjny... (oprócz tych "pani lekkich obyczajów" ledów w lusterkach) aczkolwiek w naszym modelu wymieniłem tylko dwie sztuki... choć zdarzają się przypadki że są wymieniane przy każdym przeglądzie

Na bardzo dobrze spasowane plastiki i wykończenie wnętrza (tak jest różnica w wykończeniu "baby AMG" a glc 200 :P

Minusy - od czasu do czasu zaskrzypi ten plastik na słupku "b" ale ma tak od nowości i serwis sobie nie był w stanie poradzić a mi się nie chce grzebać. Od grzebania mam subaru...:biglol: 

BMW - nie bo nie... :OO:

SQ5 - brak zdania bo nie dane było mi się przejechać nawet jako pasażer

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 21:47, RoadRunner napisał(a):

SQ5, GLC 43AMG czy BMW X3 M40i. Który i dlaczego ?  :)

X3 M40i , bo mi się podoba :)

P.S. Wiem że pomogłem ;):mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 M40i. Kapitalny silnik i prowadzenie jak na SUVa. Jest tez zdecydowanie największy. MB ma fajny silnik ale środek a zwłaszcza obsługa multimediów jest dramatyczna. Audi w tym wydaniu nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał(a):

Tak to tu zostawię :mrgreen:

 

316965559_2061864437343025_593184816158202394_n.jpg

Taki stary dowcip mi się przypomniał:

Nad rzeką siedzi sobie żaba i pali trawkę.
Zadowolona, git klimat i te sprawy.
Podpływa do niej bóbr, wychodzi na brzeg i pyta:
- Ty, żaba, co robisz?
- Eh.. jaram blanta..
- Daj spróbować!
- Ciągnij macha Bracie..
Bóbr wciągnął dym i od razu go wypuścił.
Na to żaba:
- ŹLE BÓBR!!! Musisz potrzymać go w płucach.. Zresztą - Zaciągnij się i przepłyń na drugi brzeg rzeki,
potem wróć tu i wtedy wypuść powietrze. I mówię Ci będzie ok!
Jak uradzili tak zrobili.
Bóbr się zaciągnął, płynie pod wodą, ale już w połowie drogi go trafiło więc wyszedł ujarany na brzeg po drugiej stronie rzeki, walnął się na trawę i orbituje.
Podchodzi do niego hipopotam i pyta:
- Te bóbr, coś taki szczęśliwy?
- A widzisz hipciu, żaba mnie ziołem poczęstowała..
- Daj trochę, ja też chcę.
- Na drugim brzegu popłyń to może Ci da bucha.
Hipopotam płynie i wychodzi na brzeg a Żaba wywaliła gały i krzyczy:
- Bóbr!!!, K00rVa, WYPUŚĆ POWIETRZE!!!

:D

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, turdziGT napisał(a):

Audi to chyba niec nie ma w tym segmencie bo SQ5 to ciezko liczyc jako konkurencje. 

no nie ma

 

2 godziny temu, RoadRunner napisał(a):

Stelvio Q4 to najfajniejszy mocny SUV.  Dużo zyskuje na unikatowości. Mietków, Bawarców czy innych Audi jak psów.

 posiadam od trzech lat i wciąż jestem zachwycony, niestety nie miałem przyjemności jeździć konkurencją ale nie spodziewam się,  że pod względem przyjemności jazdy może być znacznie lepiej

 

11 godzin temu, turdziGT napisał(a):

Chodzi taka Alfa za mną cały czas bo teraz mogę bym wymienić bez dopłaty ale jakoś nie mogę sie zdecydować 

  Nie namawiam, bo to troszkę chyba inne auto niż audi - takie bardziej analogowe, mniej elektronicznych bajerów i może to być problematyczne  ... ale ciekawy bym był Twojej opinii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaszyn napisał(a):

  Nie namawiam, bo to troszkę chyba inne auto niż audi - takie bardziej analogowe, mniej elektronicznych bajerów i może to być problematyczne  ... ale ciekawy bym był Twojej opinii :D

 

Ja opinie mam bo jezdzilem ale jakos nie moge sie przekonac zeby podjac ta decyzje i nawet nie chodzi ze auto zle jezdzi bardziej chodzi o utrate wartosci serwis itp itd. 

 

Z innej bajki to jest bardzo fajne auto a przynajmiej na takie wyglada.

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, turdziGT napisał(a):

 

Ja opinie mam bo jezdzilem ale jakos nie moge sie przekonac zeby podjac ta decyzje i nawet nie chodzi ze auto zle jezdzi bardziej chodzi o utrate wartosci serwis itp itd. 

 

Tam u Ciebie to nie mam pojęcia, w Polsce utrata wartości chyba źle nie wygląda, a zadbane egzemplarze Q , niedzwonione szybko schodzą i to w dobrych pieniądzach ... Serwisy alfy to faktycznie  Polmozybtu   ale w Polsce ASO wszystkich marek raczej nie budzą zaufania. Do Audi na przykład w Lublinie bałbym się na wymianę oleju oddać -miałem kiedyś doświadczenia  stare ASO  subaru miałem przejścia takie że książkę bym  mógł napisać  .... obecny technotop jest OK ale to rzadkość.  

 

Jaguar fajny co prawda nie mój typ urody, ale chętnie bym pojeździł z tym że jaguary  to chyba  do bezawaryjnych nie należą- sąsiad miał przez płot i strasznie narzekał, oczyście pewnie od modelu zależy 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U minie ta alfa to egzotyką bo jest ich tak malo jak i serwisów. Nowa w 2018 kosztowala 1,6 miliona koron dzis chodzą ponizej 900 tys. Moje RS4 kosztowało 1,3 mln i tez chodzą po 900 tys ten sam rocznik wiec utrata wartość nieporównywalnie wieksza. Do tego dochodzi droższy serwis w Alfie przez te zakichane paski no i ewentualnie większe ryzyko awarii co w kraju gdzie stawkgodzinowa serwisów to 500 zl za godzinę wiec przy częstych h awariach może cie to doprowadzić do bankructwa.

A na koniec końców szkoda mnie wypracowanych przez lata kontaktów dzięki którym zapraszają mnie na różne eventy do ktorych niewielu klientów ma dostem. Tak wiec za każdym razem jak zaczynam myśleć o Stelvio to dochodzę to dokładnie takiego samego wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, turdziGT napisał(a):

 

Ja opinie mam bo jezdzilem ale jakos nie moge sie przekonac zeby podjac ta decyzje i nawet nie chodzi ze auto zle jezdzi bardziej chodzi o utrate wartosci serwis itp itd. 

 

Z innej bajki to jest bardzo fajne auto a przynajmiej na takie wyglada.

 

 

 

Dżag na żywo robi robotę. Jeździ taki jeden w mojej okolicy. Pięknie brzmi. Jeżeli się nie mylę to właścicielka dysponuje też Taycanem Turbo S. Ciekawy rozstrzał jeżeli chodzi o technologię ^^

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, turdziGT napisał(a):

Nowa w 2018 kosztowala 1,6 miliona koron dzis chodzą ponizej 900 tys. Moje RS4 kosztowało 1,3 mln i tez chodzą po 900 tys ten sam rocznik wiec utrata wartość nieporównywalnie wieksza.

jeśli to ceny zakupu to faktycznie, u nas Alfą dawała lepsze rabaty więc się jakoś ram kompensowalo.  ale to kiedyś było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u mnie jest zupełnie inny system celny i opodatkowania samochodów. W cle zawarte sa rozne komponenty tak jak waga , emisje CO2 i NOx itp itd i tu juz Alfa wychodziła zle na przeciw niemieckiej konkurencji do tego importer wymyślił ze skoro auto i tak juz jest drogie i sprzedaż 20 sztuk to wywindują cene jeszcze bardziej i trafia w market mini Ferarri SUV dzieki temu cena nowego byla wrecz zaporowa. Teraz sie to wyrównało bo auto spada  na wartości jak szybciej niz kamien w w wodzie bo Alfa Romeo nie ma za dobrej opini na północny europy bo warunki klimatyczne sa tu wyraznie za ciężkie. Szkoda bo auto fajne.

To samo w sumie dotyczy F-Pace SVR. Pod tym względem niemieckie marki maja ogromną przewagę. Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na taka utratę wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...