Skocz do zawartości

Jaki hak do Subaru Forester SJ5


awolak

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, trampek napisał:

Mechanicznie nie widzę problemu ale interesuje mnie wiązka elektryczna, czy łatwiejsza w montażu jest dedykowana, czy wystarczy uniwersalna?

 

Instalowałem Westfalię w ASO z dedykowaną wiązką. Po montażu mechanik mówił, że wiązka była łatwiejsza w obsłudze niż od haków "fabrycznych". Szczegółów nie znam.

 

4 minuty temu, trampek napisał:

Hak potrzebuje do lekkich przyczep więc 7 pinowa wystarczy czy 30 zł więcej i 13 pinowa?

 

Zdecydowanie 13 pinowa. Nigdy nie wiesz, co przyniesie dzień. Nawet bagażniki rowerowe mają już instalację 13 pinową ze światłem przeciwmgłowym i cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trampek napisał:

Mechanicznie nie widzę problemu ale interesuje mnie wiązka elektryczna, czy łatwiejsza w montażu jest dedykowana, czy wystarczy uniwersalna? Hak potrzebuje do lekkich przyczep więc 7 pinowa wystarczy czy 30 zł więcej i 13 pinowa?  No i czy są dedykowane kostki w aucie gdzie można podpiąć okablowanie haka czy trzeba się wpinać bezpośrednio w instalacje. Czy trzeba moduł i czy potem coś trzeba w aucie ustawiać? Wydaje mi się że nie i jest to prosta instalacja ale pytania są. Z haków potrzebuje jak najmniej widoczny (w końcu Rajd Terenwizji sam się nie przejedzie ;) )  z chowanym gniazdem, więc zostaje westfalia (niestety droga) no i steinhof albo auto-hak wszystkie wypinane pionowo, też tanie nie są ale jak sam założę to jakoś to żonie wytłumaczę :)

bierz dedykowaną13 pinową  wpinasz tylko w oem koche znajdującą się pod plastikami w bagażniku i po kłopocie., nie trzeba modułu , będziesz musiał wpiąć się w przeciwmgielne światło ( przecinasz jeden kabelek ) i wiązkę podłączyć do masy karoserii - jest taki punkt pod plastikami - wszystko będziesz miał w instrukcji haka -banalna robota jak klocki lego. Wszystko masz w instrukcji 

trzymaj i sobie przeglądnij :

https://www.westfalia-automotive.com/pl/produkty/hak-holownicze/subaru-xv/348037900113-829/

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spawalniczy napisał:

Zdecydowanie 13 pinowa. Nigdy nie wiesz, co przyniesie dzień. Nawet bagażniki rowerowe mają już instalację 13 pinową ze światłem przeciwmgłowym i cofania

Dokładnie, ja mam 7-pin i do platformy rowerowej muszę dokładać przejściówkę, a światła cofania i tak nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, podbiję, odkopię, odświeżę - czy w Forku SJ da się zamontować hak elektryczny? Taki który wyjeżdża spod zderzaka i się za niego chowa, kiedy nie jest potrzebny. Sąsiady mają takie w volvo i w VAGach, to może i ja mógłbym mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sartek napisał(a):

Hej, podbiję, odkopię, odświeżę - czy w Forku SJ da się zamontować hak elektryczny? Taki który wyjeżdża spod zderzaka i się za niego chowa, kiedy nie jest potrzebny. Sąsiady mają takie w volvo i w VAGach, to może i ja mógłbym mieć :)


Można zamontować każdy hak dedykowany do Twojego samochodu. Jeśli znajdziesz taką wersję w sprzedaży, to wszystko jest do zrobienia. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze wątku zakładam, że - abstrahując od elektrycznych wynalazków - nadal wszyscy polecacie Westfalię?

 

No i najważniejsze: czy kula Westfalii razem ze swoim mechanizmem mieści się w tej "wytłaczance" pod podłogą bagażnika? Tak byłoby optymalnie.

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze wątku zakładam, że - abstrahując od elektrycznych wynalazków - nadal wszyscy polecacie Westfalię?
 
No i najważniejsze: czy kula Westfalii razem ze swoim mechanizmem mieści się w tej "wytłaczance" pod podłogą bagażnika? Tak byłoby optymalnie.

Mieści się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2023 o 11:33, sartek napisał(a):

Hej, podbiję, odkopię, odświeżę - czy w Forku SJ da się zamontować hak elektryczny? Taki który wyjeżdża spod zderzaka i się za niego chowa, kiedy nie jest potrzebny. Sąsiady mają takie w volvo i w VAGach, to może i ja mógłbym mieć :)

 Weś przestań. To kolejny zbędny bajer który może ulec awarii. 

Mam Westwalię od początku i nigdy jej nie zdejmowałem. Ani razu. Hak nie zardzewiał.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miałki napisał(a):

Weś przestań. To kolejny zbędny bajer który może ulec awarii.

 

Też tak myślałem. Ale konfigurując nowy samochód nie było innej opcji. Po czterech latach użytkowania mogę powiedzieć, że to bardzo fajny bajer. Szybko działa, jest kompletnie niewidoczny i nie wymaga żadnych dodatkowych działań poza wciśnięciem przycisku. Dodatkowo w pakiecie z hakiem był rozbudowany system chłodzenia silnika.

 

4 godziny temu, Miałki napisał(a):

Mam Westwalię od początku i nigdy jej nie zdejmowałem. Ani razu. Hak nie zardzewiał.

 

Dla mnie estetyka i praktyczność jest ważna. Nie chciałbym codziennie omijać wystającego haka.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spawalniczy napisał(a):

Po czterech latach użytkowania mogę powiedzieć, że to bardzo fajny bajer.

Nie wątpię, z moich obserwacji samochodów znajomych wynikają takie same wnioski.
Ostatecznie jednak postanowiłem nie eksperymentować, ja naprawdę tylko od czasu do czasu zakładam platformę na rowery.


Okazało się też, że w praktyce wcale nie tak łatwo znaleźć kogoś, kto mi bez marudzenia założy hak. W wielu miejscach było tak:
- My się tym nie zajmujemy.
- No nie wiem, musiałbym pomyśleć.
- Dam panu numer do kolegi.
- A dlaczego chce pan taki hak? To bez sensu, taki a taki będzie tańszy.
 

W końcu trafiłem w miejsce, w którym telefon odebrał entuzjastycznie nastawiony człowiek, opowiedział, wyjaśnił, w ogóle chciał posłuchać, na czym mi zależy, a jeszcze cenę zaproponował przyzwoitą Tak się składa, że to autoryzowany punkt Westfalii, a że tutaj większość Westfalię poleca, to postanowiłem dalej nie szukać. Zaliczka wpłacona, w poniedziałek montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 04:43, spawalniczy napisał(a):

Dla mnie estetyka i praktyczność jest ważna. Nie chciałbym codziennie omijać wystającego haka.

W kwestii praktyczności muszę przyznać że idzie w niego przywalić golenią od czasu do czasu:)

W kwestii estetyki w Foresterze ujdzie. W moim poprzednim aucie była oryginalnie taka klapka w zderzaku ktorą trzeba było zdjąć aby hak założyć.

No i wyziewał taki hak z tej dziury, noi tego widoku moje OCD nie potrafiło znieść, więc go zawsze po użyciu chowałem do dedykowanego miejsca z boku bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Koledzy,

przymierzam się do montażu haka do Forka (SJ) i biorę po uwagę dwa: Westfalię i Steinhofa

Który z nich (oba wypinane pionowo) wymagają faktycznie mniejszego podcięcia ? 

Zależy mi na mocno estetyce ale i funkcjonalności..
Znajomy mechanik poleca i chwali Steinhofa.., ale widzę że tu większość chyba za Westfalią..:huh:

No i jeszcze jedna prośba o info.., -  gdzie dokładnie w Forku znajduje się ta kostka do podłączenia dedykowanej (13 pin) wiązki..?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie opinie i  informacje..


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas, wybór mam.., w końcu to ja zapłacę..;) Różnica w cenie ok. 250 zł, wiec do przeżycia..

Ale nie wiem jak z tym podcięciem wygląda właśnie w  przypadku Stainhofa..
Dzięki Sartek za zdjęcia Westfali, faktycznie jest nie najgorzej.., pytanie czy może być lepiej..?

Edytowane przez Cougar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cougar napisał(a):

faktycznie jest nie najgorzej.., pytanie czy może być lepiej..?

Tego nie wiem, IMHO to ta moja Westfalia sporo wystaje, ale co tam - to auto ma wozić sprzęt, a nie ukrywać swoje możliwości przewozowe ;)

 

Ale przy okazji wspomnę, że jak pojechałem na badanie techniczne, diagnosta powiedział, że rzadko się widuje tak dobrze dopasowany zestaw.

Edytowane przez sartek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...