Skocz do zawartości

Jaki hak do Subaru Forester SJ5


awolak

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Karenz napisał:

Mój hak od westfalia ma podcięcie tylko od kuli na 2-3 cm , gniazdo jest wysuwane a hak automat więc po demontażu trzeba się bardzo natrudzić żeby go znaleźć,

 

Fotke wrzuć dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.05.2019 o 10:49, ElemenT napisał:

 

Wiązka dedykowana - kupiłem tutaj: https://adamot.pl/wiazka-dedykowana-subaru-forester-9929.html

Wszystkie haki pasujące: https://adamot.pl/haki-holownicze-subaru-forester-5370

 

Każdy hak półautomatyczny wymaga podcięcia zderzaka. Ja wybrałem steinhofa bo wg instrukcji to wycięcie jest najmniejsze (prostokąt). W instrukcji montażu jest opis ile trzeba podciąć. Część instrukcji pomija podcięcie pod elektrykę.

 

To jeszcze dopytam, wiązka którą kupiłeś montowałeś sam? Czy miałeś też wiązki dodatkowe (stały plus bądź ładowanie aku przyczepy) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 10:41, tswiatlo napisał:

To jeszcze dopytam, wiązka którą kupiłeś montowałeś sam? Czy miałeś też wiązki dodatkowe (stały plus bądź ładowanie aku przyczepy) ??

 

Sam. W przypadku wiązki dedykowanej wkłada się wtyczkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Po przeczytaniu wątku zamówiłem Westfalię. Tanio nie jest jak za kawałek żelastwa ale Forek ma dożywocie.

Następny krok - platforma na  4 rowery. Co polecacie? Wiadomo jest Thule. Ale coś tańszego? Miałki pisałeś o Atera - długo użytkujesz? 

Zwróciłem uwagę że jest bardzo kompaktowa - długość 100 cm - wystarczająca? Thule ma po rozłożeniu 120cm.  Rama jest przypinana paskami? W wiekszości bagazników to szczęki. Te paski nie sa upierdliwe przy 4 rowerach?

 

Edytowane przez Gazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba tu do montażu potrzebne sa klucze. Zależy mi na szybkim i łateym montażu zarówno platformy jak i rowerów. Często po robocie podjeżdzam z dzieciakami 5-10 km żeby pojeżdzić i tu każde  5 minut jest ważne;).  Po powrocie trzeba zdjąc rowery i platformę i za kilka dni operację powtórzyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamontowane rowerki na wyjazd . Polecam hak Westfalia i na rowery mimo wszystko Thule .  U mnie padło na nich bo potrzebowałem bagażnik na 4 rowery . Wszystko solidne , żadnych narzędzi przy montażu i co ważne lekkie . Odchylanie idealnie działa . Co do haka podcięcie mam  minimalne - praktyczne nie widać ale budowa zderzaka w sj to wymusza . Montaż ASO Wawrosz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gazik napisał:

Ale chyba tu do montażu potrzebne sa klucze. Zależy mi na szybkim i łateym montażu zarówno platformy jak i rowerów

Bagażniki rowerowe Atera. Użytkuję dwa. Są genialne. Wytastowane przy wszystkich prędkościach i warunkach pogodowych. Wiosna, lato , jesień, zima.

Ja się nie rozstaje z rowerami. Zabieram je wszędzie.

Z czystym sumieniem i odpowiedzialnością polecam Aferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pytanie do forumowicza GAZIK. Możesz wrzucić jakie podcięcie zrobili Ci w zderzaku pod Westfailie którą założyłeś? Jeżeli to nie tajemnica to jaki był całkowity koszt zakupu z montażem i czy montowałeś w ASO czy może w zakładzie który się w tym specjalizuje?

Edytowane przez Michał Sobczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...