Skocz do zawartości

Jaki hak do Subaru Forester SJ5


awolak

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam że jeszcze wczoraj widziałem Forka SJ z zamontowanym hakiem ale moim zdaniem bez podcięcia zderzaka. Zapytałem się właściciela bo akurat staliśmy na światłach gdzie montował to powiedział mi że  hak i montaż zakupione w ASO. Czy ktoś z forumowiczów  ma wiedzę czy hak z ASO  wymaga podcięcia zderzaka?

 

 

Edytowane przez Michał Sobczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest podcięty ale delikatnie. Zakupi i montaż w Aso żeby nie było problemów z gwarancją ale wynegocjował dobrą cenę. 2300. Jak nn ie zapomnę to cykne fotkę że zdjętym hakiem052576eb28a6f0da1d3c7fc19ece8f64.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest podcięty ale delikatnie. Zakupi i montaż w Aso żeby nie było problemów z gwarancją ale wynegocjował dobrą cenę. 2300. Jak nn ie zapomnę to cykne fotkę że zdjętym hakiem. Zupełnie nie rzuca się w oczy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam forka 2,5 z 2017 roku i zamierzam dołoźyć hak. Pytanie kieruje do osób które same montowały , a mianowicie co robiliście oprócz podcinania dolnej części zderzaka ? Musieliście zdejmować belkę albo inne elementy? Przymierzam się do steinhoffa z dedykowana wiązka i chciałbym sięgnąć porad co robic i na co uważać przy samodzielnym montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Barto360Też mam Forka SH, fajnie to wygląda i przymierzam się do haka. Sam mocowałeś? Były jakieś problemy nie licząc wycięcia w zderzaku? Czy to jest to samo co w linku?

https://www.ehaki.pl/brink-hak-holowniczy-subaru-forester-iii-2008-2013,sp,5,1022

Edytowane przez braun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 23:02, Barto360 napisał:

Hak Brink, Forester SH.

20210609_091102.jpg

20210609_083914.jpg

 

 

W dniu 21.06.2021 o 17:57, braun napisał:

Generalnie - kupiłeś hak + dedykowaną wiązkę + montaż i jest ok.

Czy coś więcej kupowałeś?

Edytowane przez braun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Barto360 napisał:

Tyle, nic więcej nie było potrzebne. Tylko zwróć uwagę aby hak był wypinany bo w tym linku co podałeś jest chyba odkręcany na śrubach.

Wypinany z kluczykiem. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,
Z ciekawości zapytam.
Czy Waszym zdaniem lepiej zainwestować we wcześniej wspomniane konstrukcje, a nie np w taką, która jednak jest atrakcyjniejsza cenowo ;) i nie odstępuje konkurentom pod względem funkcjonalnym. No może poza brakiem zamka.

https://www.ehaki.pl/hak-holowniczy-autohak-subaru-forester-sj-2013-2019,sp,107,6963

Edytowane przez kYs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, jak taki hak wygląda zamontowany na Foresterze - czy jest w miarę estetyczny?

Drugie pytanie - jak mechanizm jest zabezpieczony przed brudem i czynnikami atmosferycznymi? 
W Westfalii np. Cały mechanizm mieści się w rurze, która od spodu ma szczelną zatyczkę z tworzywa sztucznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kYs napisał:

Cześć,
Z ciekawości zapytam.
Czy Waszym zdaniem lepiej zainwestować we wcześniej wspomniane konstrukcje, a nie np w taką, która jednak jest atrakcyjniejsza cenowo ;) i nie odstępuje konkurentom pod względem funkcjonalnym. No może poza brakiem zamka.

https://www.ehaki.pl/hak-holowniczy-autohak-subaru-forester-sj-2013-2019,sp,107,6963

Nie polecam haków rodzimej firmy Autohak. Kierowany patriotycznym obowiązkiem kupiłem (model wypinany pionowo) i do dziś żałuję. Wykonanie, obsługa gwarancyjna producenta to dramat. Był tylko o włos tańszy od Westfalii ale chciałem naszego producenta. Nie popełnię więcej tego błędu;)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kYs napisał:

Cześć,
Z ciekawości zapytam.
Czy Waszym zdaniem lepiej zainwestować we wcześniej wspomniane konstrukcje, a nie np w taką, która jednak jest atrakcyjniejsza cenowo ;) i nie odstępuje konkurentom pod względem funkcjonalnym. No może poza brakiem zamka.

https://www.ehaki.pl/hak-holowniczy-autohak-subaru-forester-sj-2013-2019,sp,107,6963

Mam ten hak zamontowany w moim Foresterze i nie mam mu nic do zarzucenia jeśli idzie o funkcjonalność a do jego wyglądu już dawno się przyzwyczaiłem. 

Hak zamontowano mi w ASO przed odbiorem nowego wtedy auta i zamawiając go wraz z innymi dodatkami nie zdawałem sobie sprawy, że będzie właśnie taki. Jeździłem wcześniej 6 lat Outbackiem z chowanym hakiem Thule i wydawało mi się, że każdy ma taką funkcję a przy odbiorze Forka byłem lekko zniesmaczony tym ustrojstwem ale szybko się do niego przekonałem podczas używania. Montaż i demontaż jest łatwiejszy i szybszy niż chowany od Thule, brak zamka mi nie przeszkadza i gdyby nie to, że ogranicza możliwości off road to pewnie bym go szczerze polecał (pomijając oczywiście względy stylistyczne). 

0F41EF3B-C791-41B9-8105-4655C817421A.jpeg

 

53FDB444-AF35-49B0-94BF-BFCF2967669D.jpeg

 

DA137366-919F-4034-94A9-791FA403E416.jpeg

 

8802395F-E003-45FD-9630-4666A2D447AC.jpeg

 

287F7DB2-A999-4B11-804E-52C60098240F.jpeg

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FOR CVT napisał:

nie dziwie sie bo slabo to wyglada, sorki   :huh:

 

bez urazy ale wygląda jak na 20 letnim polonezie:mrgreen: :mrgreen: . Na prawdo warto dopłacić parę pln'ów( w szczególności że to zakup na lata) do thule/westfalii czy nawet alko i cieszyć się nie tylko funkcjonalnością ale również z tego że wygląda estetycznie. 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karas

mialem w forku (pierwszym) i xv wpinane haki brink sprzedawane jako thule, bylo z tym wtedy zamieszanie

to tez nie bylo mistrzostwo swiata i montazysta podcinal zderzak ale moglem nawet schowac gniazdo el.

praktycznie z tylu nie bylo widac elementow montazowych po wypieciu kuli i schowaniu gniazda

moze po lifcie zmienili plastiki i teraz sie nie da? ale dla mnie wyglada slabo

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, spawalniczy napisał:

Pytanie, jak taki hak wygląda zamontowany na Foresterze - czy jest w miarę estetyczny?

Drugie pytanie - jak mechanizm jest zabezpieczony przed brudem i czynnikami atmosferycznymi? 
W Westfalii np. Cały mechanizm mieści się w rurze, która od spodu ma szczelną zatyczkę z tworzywa sztucznego.

Nie nie wyglądało to zbyt efektownie ;) to fakt ale takiego już kupiłem, więc nie wybrzydzałem.

IMG_0493.jpeg.28a8bea940ffcaab9645e5745e82ab99.jpeg

Cytat

Drugie pytanie - jak mechanizm jest zabezpieczony przed brudem i czynnikami atmosferycznymi?

Też była gumowa zatyczka która zapobiegała dostawaniu się syfu do środka. Przez prawie 4 lata go używałem i wszystko było cacy, stąd moje pytanie, żeby poznać Wasze punkty widzenia i na ich podstawie samemu ocenić czy warto dopłacać czy nie.

 

9 godzin temu, buc niskopienny napisał:

Nie polecam haków rodzimej firmy Autohak. Kierowany patriotycznym obowiązkiem kupiłem (model wypinany pionowo) i do dziś żałuję. Wykonanie, obsługa gwarancyjna producenta to dramat. Był tylko o włos tańszy od Westfalii ale chciałem naszego producenta. Nie popełnię więcej tego błędu;)

Dzięki za podzielenie się własnym doświadczeniem. Będę miał to na uwadze ;)

 

7 godzin temu, Michał W. napisał:

Mam ten hak zamontowany w moim Foresterze i nie mam mu nic do zarzucenia jeśli idzie o funkcjonalność a do jego wyglądu już dawno się przyzwyczaiłem. 

Hak zamontowano mi w ASO przed odbiorem nowego wtedy auta i zamawiając go wraz z innymi dodatkami nie zdawałem sobie sprawy, że będzie właśnie taki. Jeździłem wcześniej 6 lat Outbackiem z chowanym hakiem Thule i wydawało mi się, że każdy ma taką funkcję a przy odbiorze Forka byłem lekko zniesmaczony tym ustrojstwem ale szybko się do niego przekonałem podczas używania. Montaż i demontaż jest łatwiejszy i szybszy niż chowany od Thule, brak zamka mi nie przeszkadza i gdyby nie to, że ogranicza możliwości off road to pewnie bym go szczerze polecał (pomijając oczywiście względy stylistyczne). 

0F41EF3B-C791-41B9-8105-4655C817421A.jpeg

 

53FDB444-AF35-49B0-94BF-BFCF2967669D.jpeg

 

DA137366-919F-4034-94A9-791FA403E416.jpeg

 

8802395F-E003-45FD-9630-4666A2D447AC.jpeg

 

287F7DB2-A999-4B11-804E-52C60098240F.jpeg

Miałem dokładnie taki sam ale z elektryką chowaną pod zderzak i nie wykluczone, że też był montowany w ASO przez 1 właściciela od którego odkupiłem furkę w 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
4 godziny temu, trampek napisał:

Cześć, czy mógłbym prosić o kontakt kogoś kto samodzielnie zakładał hak z wiązką do sj-a, mam parę pytań o montaż...

co chcesz wiedzieć. Montowałem do XV sam westfalie ( obecnie towar deficytowy z powodu braku kul ) instrukcja montażu obejmowała XV i forka. Jedyny hak którego nie widać po demontażu. Wycięcia w zderzaku też foto poniżej z hakiem i po zdjęciu i schowaniu gniazda pod zderzak

 

 

5AC085E7-E105-42A7-BA02-8B60DC95945F.JPG

83640E93-1BC6-4953-AA93-F16E44B30669.JPG

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie nie widzę problemu ale interesuje mnie wiązka elektryczna, czy łatwiejsza w montażu jest dedykowana, czy wystarczy uniwersalna? Hak potrzebuje do lekkich przyczep więc 7 pinowa wystarczy czy 30 zł więcej i 13 pinowa?  No i czy są dedykowane kostki w aucie gdzie można podpiąć okablowanie haka czy trzeba się wpinać bezpośrednio w instalacje. Czy trzeba moduł i czy potem coś trzeba w aucie ustawiać? Wydaje mi się że nie i jest to prosta instalacja ale pytania są. Z haków potrzebuje jak najmniej widoczny (w końcu Rajd Terenwizji sam się nie przejedzie ;) )  z chowanym gniazdem, więc zostaje westfalia (niestety droga) no i steinhof albo auto-hak wszystkie wypinane pionowo, też tanie nie są ale jak sam założę to jakoś to żonie wytłumaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...