Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie jest, dojechał  - DeLonghi Eletta Explore :yahoo:

Zamówiony na stronie producenta z 5% rabatem, 3-letnią gwarancją i prezentem zawierającym m.in. 3 gatunki kaw oraz po 2 szklanki termiczne 220 i 480ml.
Pierwsze kawy jakie zrobiliśmy to cappuccino oraz cafe latte (ta w za dużej szklance :P) - smakują bardzo dobrze. Znajomość zapowiada się obiecująco :ok:

 

A3CB850F-19F3-4C1E-A0F5-21985261CAC8.jpeg
 

EE304968-A0AF-431B-93C5-144FEFD48E21.jpeg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.07.2023 o 18:35, skwaro napisał(a):

Skończyło się rumakowanie, rozszczelnił się zawór drenażowy i zamiast wywalać resztki do tacki część syfu wywalał do środka, prosto na napęd zaparzacza. Napęd się zablokował od syfu i wywalił błąd. Czekam na potwierdzenie ze sklepu z częściami czy do mojego modelu można kupić sam zawór za 80-120 czy cały napęd z zaworem za 500...


 

U nas też po 8 latach padła jedna z Nivon a mamy ich 3 sztuki i działały bez zarzutu. 
 

Mieli, huczy ale nie leje kawy…. 
 

Wybór padł na Siemensa eq.9 plus Connect s700 z dwoma młynkami i jak się od dwóch tygodni okazuje całą masą przydatnych opcji typu podgrzewanie filiżanek, 3xrodzaje niemieszającej się kawy dostępne praktycznie jednocześnie, dodatkowe przepisy na kawy z całego świata itd. 
 

Jestem w szoku jak cichy, szybki i sprawny jest ten Siemens. 

Miała być Jura ale jak zobaczyliśmy jak fatalnej jakości, trzeszczący jest to teraz sprzęt to zrezygnowaliśmy. Nie wiem co sie wydarzyło ale jest źle. 

 

 

Natomiast Simensa polecam :thumbup:

 

 

IMG_5120.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chojny napisał(a):


 

U nas też po 8 latach padła jedna z Nivon a mamy ich 3 sztuki i działały bez zarzutu. 
 

Mieli, huczy ale nie leje kawy…. 
 

Wybór padł na Siemensa q9 plus Connect s700 z dwoma młynkami i jak się od dwóch tygodni okazuje całą masą przydatnych opcji typu podgrzewanie filiżanek, 3xrodzaje niemieszającej się kawy dostępne praktycznie jednocześnie, dodatkowe przepisy na kawy z całego świata itd. 
 

Jestem w szoku jak cichy, szybki i sprawny jest ten Siemens. 

Miała być Jura ale jak zobaczyliśmy jak fatalnej jakości, trzeszczący jest to teraz sprzęt to zrezygnowaliśmy. Nie wiem co sie wydarzyło ale jest źle. 

 

 

Natomiast Simensa polecam :thumbup:

 

 

IMG_5120.jpeg

Nasz po wymianie zaworu działa nadal, aż sprawdziłem statystykę:

20240424_123954.thumb.jpg.8b8812ce06c083fc67c4f3546245d3ad.jpg

 

Ciekawe jak będzie z niezawodnością tego Siemensa. Szczerze mówiąc nic o nim nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał(a):

Ciekawe jak będzie z niezawodnością tego Siemensa. Szczerze mówiąc nic o nim nie wiem :)

 

 

Powinno być "ok.", choć czytałem o jakiś problemach z wymianą zaparzaczy, więc mamy 4 lata gwarancji a producent zaleca pierwszy serwis po 15 000 kaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chojny napisał(a):

 

 

Powinno być "ok.", choć czytałem o jakiś problemach z wymianą zaparzaczy, więc mamy 4 lata gwarancji a producent zaleca pierwszy serwis po 15 000 kaw. 

Na papierze wygląda dobrze, oby służył! ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał(a):

 

 

I jak? Zadowolona czy lubi cierpieć, więc kupiła drugiego takiego samego dla pewności? :mrgreen:

:facepalm: :lol:

 

EKSTREMALNIE ZADOWOLONA :mrgreen:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biurze ostatnio używamy: https://fresco.coffee/pl/p/Ekspres-do-kawy-Questo-M60P/123

 

Prosty i pancerny - nawet zbiornik na wodę zrobiony jest z plastiku grubości ~2mm. Czyści i odkamienia się banalnie - wrzuca się tabletkę i naciska przycisk. Mamy dwa i przez rok zero problemów - Saeco klasy HORECA wymagały regularnych interwencji w zasadzie od nowości (gwarantem jest sprzedawca a nie producent, więc jeśli kupi się przez Internet to jest problem).

No i kawę robi dobrą - espresso 35ml wychodzi bardziej niż przyzwoite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chojny napisał(a):

 

 

Powinno być "ok.", choć czytałem o jakiś problemach z wymianą zaparzaczy, więc mamy 4 lata gwarancji a producent zaleca pierwszy serwis po 15 000 kaw. 

No ciekawe, jak to teraz wygląda, bo u nas Siemens siedzi wbudowany w szafkę od 13 lat, przy czym działał może z 6 ;) Potem się popsuł, pożarł 1000 na naprawę, znowu się popsuł i został dekoracją (wątpliwą ;)).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zyzol napisał(a):

No ciekawe, jak to teraz wygląda, bo u nas Siemens siedzi wbudowany w szafkę od 13 lat, przy czym działał może z 6 ;) Potem się popsuł, pożarł 1000 na naprawę, znowu się popsuł i został dekoracją (wątpliwą ;)).

 

 

 

Teraz już takich nie robią :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wagę jak w linku. Nie wiem , jak ja do tej pory sobie radziłem. Jak ktoś chce mieć powtarzalne efekty lub chce ustawić młynek pod nową kawę to bardzo pomaga.

 

Skala Timemore Black Mirror Basic 2 - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Ktoś mnie dzisiaj namawiał do espresso w aucie. To chyba nie ma sensu, pomijając stabilność urządzenia i kto naleje wody i nasypie kawy? Chyba łatwiej/ bezpieczniej jest zajechać na stację benzynową i tam zaczerpnąć.

 

To chyba do TIRa, bo prywatni kierowcy mogą zawsze zatrzymać się na 5 minut na kawkę, rozprostować nogi, dotlenić się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, evi napisał(a):

Wygląda świetnie i efektownie zaparzysz kawę :). To tyle w temacie :D

I narobisz się przy zmywaniu :P

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał(a):

 

To chyba do TIRa, bo prywatni kierowcy mogą zawsze zatrzymać się na 5 minut na kawkę, rozprostować nogi, dotlenić się. 

Po przesiadce do N/A może się przydać co by nie zasnąć :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RoadRunner napisał(a):

Po przesiadce do N/A może się przydać co by nie zasnąć :biglol:

 

Chyba do EV, są jeszcze na świecie emocjonujące N/A ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...