Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, McSudi napisał:

Też mam zamiar za jakieś 1000km podjechać tam swoim OBK na wymianę po dotarciu. Możesz powiedzieć ile taka przyjemność ?

Polecam zakup oryginalnego filtra i samodzielną wymianę oleju pewnego pochodzenia. Oszczędność czasu i pieniędzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale trzeba by jakiś kanał zorganizować, mieć do czego zlać "stary" olej i go później zutylizować...nie wiem czy gra warta świeczki zakładając, że wymiana w Aso nie powinna być nie wiadomo jak kosztowna.

Bardziej rozważałbym przyjście do serwisu z własnym olejem i filtrem na samą usługę.

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 21:51, kokos napisał:

Polecam zakup oryginalnego filtra i samodzielną wymianę oleju pewnego pochodzenia. Oszczędność czasu i pieniędzy ;)

nie wiem gdzie tu oszczędność czasu  - ta sama robota czy w ASO czy w innym warsztacie. Czy pieniędzy, też niewielka róznica bo jak się przyjdzie z własnym filtrem i olejem albo tylko z olejem bo na filtrze nie ma prawie żadnej róznicy $$ pomiedzy oryginałem a filtrami takich firm jak Bosch/Knecht/Mann. 

Tylko nie chodzi tu o zaoszczędzenie 50 zł a wymianę w ASO zgodnie z procedurą i wpisem do książki gwarancyjnej po to żeby nikt dziobem nie kłapał że coś nie tak. No panowie chłop ma fure za ponad "setkę" a ma dla dość ryzykownego działania zaoszczędzić 5 dych? no może stówę? Litości...

...i nie chodzi o to "czy można" wiadomo że TAK, natomiast jak zrobić żeby było lepiej zgodnie z zasadą: "Lepsze wrogiem dobrego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Meteor napisał:

Tylko nie chodzi tu o zaoszczędzenie 50 zł a wymianę w ASO zgodnie z procedu

 

Zgodnie ze standardową procedurą Subaru kryjącą się pod sygnaturą BMP (Będziesz Miał Przelane).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, spawalniczy napisał:

 

Zgodnie ze standardową procedurą Subaru kryjącą się pod sygnaturą BMP (Będziesz Miał Przelane).

...to mi sie akurat najbardziej kojarzy z jakże popularnym w naszym kraju i u naszych wschodnich sąsiadów tez "przelewem" :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Meteor napisał:

nie wiem gdzie tu oszczędność czasu  - ta sama robota czy w ASO czy w innym warsztacie. Czy pieniędzy, też niewielka róznica bo jak się przyjdzie z własnym filtrem i olejem albo tylko z olejem bo na filtrze nie ma prawie żadnej róznicy $$ pomiedzy oryginałem a filtrami takich firm jak Bosch/Knecht/Mann. 

Tylko nie chodzi tu o zaoszczędzenie 50 zł a wymianę w ASO zgodnie z procedurą i wpisem do książki gwarancyjnej po to żeby nikt dziobem nie kłapał że coś nie tak. No panowie chłop ma fure za ponad "setkę" a ma dla dość ryzykownego działania zaoszczędzić 5 dych? no może stówę? Litości...

...i nie chodzi o to "czy można" wiadomo że TAK, natomiast jak zrobić żeby było lepiej zgodnie z zasadą: "Lepsze wrogiem dobrego"

Ja nie pisałem o kosztach. Do ASO mam 80 km. Oszczędność czasu to sam dojazd. Rużnica poniędzy OM filtrem a zamiennikami, które podajesz jest bardzo duża. Chodzi o moment otwarcia i zamknięcia zaworu by pass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mam ponad 150 km do ASO we Wrocławiu, podobny dystans mam do Łodzi i Poznania ale wybieram Wrocław bo z stamtąd pochodzę, mam tam rodzinę, mieszkanie i mnóstwo spraw. Nie planowałem tak szybko powrotu do mojego miasta ale jak Forester woła to jadę, przy okazji załatwię inne sprawy. Więc kombinowanie z serwisami w okolicy dla mnie nie ma sensu.

 

38 minut temu, Meteor napisał:

...to mi sie akurat najbardziej kojarzy z jakże popularnym w naszym kraju i u naszych wschodnich sąsiadów tez "przelewem" :D :D 

Jak widać taka natura człowieka w tej części Europy, "przelewamy" tu lub tam. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś pytałem się w aso po ilu km.  będzie pierwsza wymiana oleju i Pan mówi, że po 3000 km. zapraszamy. Później za kolejne 12.000 km. Jakie jest Wasze zdanie, w tym temacie?

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Witam. Dziś pytałem się w aso po ilu km.  będzie pierwsza wymiana oleju i Pan mówi, że po 3000 km. zapraszamy. Później za kolejne 12.000 km. Jakie jest Wasze zdanie, w tym temacie?

Bardzo dobrze Ci radzi. Mi doradzali jak w książce serwisowej czyli po 15 tyś. ale jadę jutro a mam poniżej 4 tyś. km.

Masz już Forestera?

Czekamy na foto. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Jakie jest Wasze zdanie, w tym temacie?

Jeden powie zmieniaj, bo warto i nie bądź sknera, a drugi nie zmieniaj, bo producent o tym nie wspomina. Kwestia indywidualna, co już w tym wątku było napisane ;) 

Ja w XV zmieniłem z 3 powodów:

- lepsze samopoczucie (w sumie fail)

- pierwszy „prawdziwy” przegląd po roku, a nie 15 tys. (success)

- liczyłem na niższe temperatury oleju po przejściu na 5W30 (w sumie też fail) ;) 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mają nowe auta to wiadomo tylko ASO. W 3 roku użytkowania ( koniec gwarancji) można imo spokojnie zmieniać serwis na polecany nieautoryzowany. Zaoszczędzicie $$ czas i nerwy -przynajmniej tak było w moim przypadku. Subaru to nie prom kosmiczny ;)

A i części oem są szeroko dostępne poza ASO w przyzwoitych $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

Masz już Forestera?

Czekamy na foto. :D

 

Odbiór w sobotę o godz. 9:15 :yahoo:

Dziś go zarejestrowałem i wysłałem ksero dowodu do salonu w celu wystawienia polisy ubez. 

W sobotę będzie radocha :D:thumbup:

 

Wymianę oleju zrobię napewno przy 3000 km. Przy docieraniu silnika to tak ile max na godz. można jeździć, oczywiście bez żyłowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paweł Jastrzębski napisał:

W sobotę będzie radocha :D:thumbup:

 

Wymianę oleju zrobię napewno przy 3000 km. Przy docieraniu silnika to tak ile max na godz. można jeździć, oczywiście bez żyłowania?

Jak odbierzesz to przyślij zdjęcia bo jestem ciekaw jak z dodatkami się prezentuje. ;)

 

Ja osobiście nie stosowałem żadnych limitów a jedynie nie wkręcałem silnika na wysokie obroty i delikatnie obchodziłem się z pedałem przyśpieszenia. Swoją drogą ten motor z tą skrzynią bardzo przyjemnie się rozpędza przy łagodnym traktowaniu. :)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał:

W ostatniej chwili chyba kupiłeś bo już w sprzedaży jest rocznik 2019 w lekko wyższej cenie. :)

 

Foresterów z rabatem zostało już bardzo mało, a np. w kolorze niebieskim może jeden. Cieszę się, że udało mi się wszystko dopiąć i w sobote odbieram auto. Jeśli jest już nowa cena to jeszcze bardziej się cieszę bo miałem budżet tylko do 120 tys. pozostałby tylko w zasięgu xv 1,6 (na którego raczej bym się nie skusił lub ewentualnie poczekałbym jeszcze rok i zobaczył co czas przyniesie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Paweł Jastrzębski napisał:

 

Foresterów z rabatem zostało już bardzo mało, a np. w kolorze niebieskim może jeden. Cieszę się, że udało mi się wszystko dopiąć i w sobote odbieram auto. Jeśli jest już nowa cena to jeszcze bardziej się cieszę bo miałem budżet tylko do 120 tys. pozostałby tylko w zasięgu xv 1,6 (na którego raczej bym się nie skusił lub ewentualnie poczekałbym jeszcze rok i zobaczył co czas przyniesie) 

Rozumiem że chlapacze i osłony na błotniki zamówione?

Nie mogę się już doczekać fotek, widziałem ostatnio niebieskiego i wygląda nieźle a z dodatkami pewnie super.

Nie ma porównania XV 1.6 do Forestera.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał W. napisał:

Rozumiem że chlapacze i osłony na błotniki zamówione?

Nie mogę się już doczekać fotek, widziałem ostatnio niebieskiego i wygląda nieźle a z dodatkami pewnie super.

 

Nic narazie nie potwierdzam, będą zdjęcia. Sam jestem ciekaw jak kolor będzie się prezentował na zewnątrz, pozostaje chwile jeszcze poczekać :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forester już dotarty, pozwoliłem sobie na stałą jazdę na tempomacie przy prędkości 160 według licznika z momentami przyśpieszeń do 180. Autko w tych warunkach jest głośne i dynamika nie powala ale nie zasługuje moim zdaniem na określanie go jako "mułowate". Poza tym przyśpieszenia z prędkości 100 km/h w górę powodują mało przyjemne efekty dźwiękowe ale nie miałem żadnych problemów z wyprzedzaniem ciężarówek. Oczywiście zabawy z nastawionymi na wyścigi autami osobowymi o większej mocy nie ma sensu, zostaje w tyle ale nie po to kupiłem auto by ganiać się z młodzieżą po drogach publicznych.

Podsumowując jazda z prędkościami dopuszczalnymi nie stanowi żadnego problemu nawet na autostradzie na której niestety powyżej 140 bardzo wyraźnie rośnie hałas i spalanie ale w razie potrzeby jest to możliwe. Zużycie paliwa do tej pory na dystansie niecałych 4 tyś. km to 9 litrów a podczas wczorajszej szybkiej jazdy ekspresówkami i we wrocławskich piątkowych korkach wyniosło 11.6 ale jak napisałem wcześniej nie oszczędzałem.

Moja opinia od początku posiadania Forestera  nie uległa zmianie, nadal uważam że jest to bardzo dobre auto - zgodne z moimi osobistymi oczekiwaniami, cena za którą go kupiłem według mnie jest rewelacyjna i nawet porównując z autami o mniej skutecznych napędach jest niska, niższa np. od marek koreańskich które do niedawna kojarzyły się z tanimi samochodami.

 

Dodam jeszcze że przycisk sport cudów nie czyni ale nadaje bardziej zadziorny charakter autku o gabarytach szafy trzydrzwiowej i od niedawna z przyjemnością go używam. :)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...