Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2019


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, szubaru napisał:

 

zawsze się go dobrze słucha :)

 

Kazdy znajdzie coś dla siebie. Dla mnie najfajniejsze jak opowiada o przerwie w startach, „gniciu” w domu i potrzebie startów, walki o zwycięstwa. 

 

Holek jest medialnym zwierzakiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tutek napisał:

Trochę sam sobie przeczysz bo najpierw piszesz, że najważniejsza jest prędkość, a potem, że samą prędkością nigdzie nie dojedziesz ;) W mojej ocenie, i ostatnie sezony to potwierdzają, w rajdach na najwyższym poziomie najważniejsza jest głowa. Czołówka dysponuje w miarę podobnym tempem (na tyle, że różnice sprzętowe są pomijalne), ale to Ogier wie najlepiej kiedy puścić całą parę w gwizdek a kiedy odpuścić i to robi różnice. Było już w historii wielu jeźdźców bez głowy, ale prawdziwy mistrz przede wszystkim wie kiedy pojechać na 110% a kiedy na 90%. Druga sprawa to trzymanie ciśnienia na dystansie całego sezonu. Tylko Ogier potrafi utrzymać presję, odrobić ponad 20 pkt straty i wygrać mistrza. 

 

Nie ma czegoś takiego jak szczęście czy pech. Robert Reid wrzucił ten sam filmik na Instagrama i napisał, że za każdym zwycięstwem w rundzie WRC kryje się co najmniej  kilka takich sytuacji. Po prostu nie na każdym zakręcie są kamery i tego nie widać. Ogier wybronił się doświadczeniem i umiejętnościami, a nie medalikiem ze świętym Krzysztofem. Tak samo jeśli zakręt pokonuje 50 samochodów a tylko JML urywa koło to nie można mówić o pechu a o błędzie.

@Tutek polecam Ci posłuchać wywiadu z Krzysiem. Bardzo ładnie wytłumaczył co to znaczy mieć szczęście w tym sporcie ;)

4 godziny temu, chojny napisał:

 

Kazdy znajdzie coś dla siebie. Dla mnie najfajniejsze jak opowiada o przerwie w startach, „gniciu” w domu i potrzebie startów, walki o zwycięstwa. 

 

Holek jest medialnym zwierzakiem ;)

Trzeba przyznać że Krzysia się równie dobrze slucha co ogląda za kierownicą B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku doskonale widac jaka jest różnica w areo WRC a R5.Trzeba tez przyznać ze cos jest w tym Yarisie takiego ze nawat jak stoi nieruchomo to wyglada jak był by mega szybki.Swietne ujęcia poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Korton napisał:

Kurczę, ale widać postęp i szybkość obecnych wrc'ów: 

Ale [ edycja Moderatora ] :blink: 

Przepraszam chciałem użyć innego słowa, myślałem, myślałem, ale nic....nie oddaje

 

jeśli będzie ban, przyjmę ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markos007 napisał:

no jeśli ktoś uważam, że obecne auta jednak na odcinkach nie są widowiskowe.. momentami aż się nie chce wierzyć że te ujęcia nie są przyśpieszone :o

Kilka ujęć dyskusyjne, wyglądają na przyspieszone, ale tam gdzie widać ludzi i ich ruchy to nic nie wskazuje na przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rally Sweden 2019 - Loeb rolował na testach!!

 

 

Sébastien Loeb i Daniel Elena zaliczyli poważny wypadek podczas czwartkowych testów na północy Szwecji. Hyundai uderzył w śnieżną bandę i rolował.

Zespół poinformował, że załodze nic się nie stało. i20 Coupé WRC powinien zostać naprawiony na dzisiejsze testy Andreasa Mikkelsena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę jeszcze o Filipie Nivette, który brał udział w rajdzie Sarma gdzie przed pechowym odcinkiem zajmował 3 miejsce w generalce. Jego przygoda i wydawałoby się niegroźne przycięcie zakrętu spowodowało zaklejenie przodu śniegiem czego skutki widać i słychać na filmiku.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...