Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2019


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Adi napisał:

Jechał świetnie, 2 oesy wygrane, liderował w rajdzie.

Tak jak większość (Ogier, Suninen, Lapi, Neuville, Gronholm) wpadł w bandę, ale nie dane mu było się wygrzebać. Była szansa na 3 Toyki na pudle.

 

O, zobacz, Ogier pojechał Szwecję najgorzej z Citroena  ;)

 

Ogier Szwecję pojechał kiepsko, ale po 2 rajdach jest pierwszy w Citroenie (nowy dla niego samochód), a Latvala w znanym sobie (wręcz budowanym pod niego) samochodzie po 2 rajdach jest najgorszy w Toyocie...

Oczywiście 2 rajdy jeszcze nie przesądzają o wyniku na koniec sezonu, ale coś czuję że Latvala będzie dostawał zarówno od Tanaka jak i od Meeka i już niedługo zaczną się jego narzekania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda mysle ze JML bedzie w tym zespole grał trzecie skrzypce ale w jak zwykle stałem w sobotę na sekcji zaraz po Colins Crests i jezeli chodzi o widowiskowość jazdy po luźnej nawieszchmi to niestety nie Ogier , nie Tanak i nie Meeke a wlasnie JML szedł tak jak kochają to kibice.

Moze nie jest najszybszy ale jest to zdecydowanie najbardziej widowiskowo jeżdżący kierowca.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, turdziGT napisał:

JML szedł tak jak kochają to kibice.

Byłem na 9 eliminacjach WRC i właśnie na niego zawsze mocno czekam. Zawsze mówię, że jest najładniej jeżdżącym zawodnikiem w stawce. Przejazd każdego z czołówki to poezja, a JML dokłada jeszcze tą wisienkę.

Zgodzę się, że będzie trzeci w Toyocie, ale nie oszukujmy się, Yaris ma dream team. Tanak "idzie na mistrza", a Meeke ma dużo do udowodnienia. Jest też jednym z najszybszych w stawce. Myślę jednak, że tak jak w poprzednich latach, zapisze któryś z rajdów na swoje konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat powtarzam, że JML jest mocno przereklamowany. Jeździ ładnie i widowiskowo, ale mistrzem nigdy nie będzie. Już samym doświadczeniem i objeżdżeniem po trasach powinien lać wszystkich równo, ale co roku jest to samo. Pojedyncze przebłyski, ogólne rozczarowanie i kuriozalne wymówki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mecie Szwecji na pytanie Molly jak specjalny jest dla ciebie Ott ,Tomi odpowiedział:

 

"W zeszłym roku nie był jeszcze gotowy ale kiedy patrzę na niego teraz to jak bym patrzył na siebie 10 lat temu kiedy skupiakem się tylko na jednej rzeczy-zdobyciu tytułu"

 

Dla mnie nie ma wątpliwości. To jest rok Tanaka i on ich w tym roku rozjedzie patrząc po tym jak się prezentuje w tej chwili nie tylko w samochodzie ale i poza nim.

12 godzin temu, Tutek napisał:

Od lat powtarzam, że JML jest mocno przereklamowany. Jeździ ładnie i widowiskowo, ale mistrzem nigdy nie będzie. Już samym doświadczeniem i objeżdżeniem po trasach powinien lać wszystkich równo, ale co roku jest to samo. Pojedyncze przebłyski, ogólne rozczarowanie i kuriozalne wymówki.  

Czy jest przereklsmowany tego nie wiem w każdym razie każdy dobry spektakl potrzebuje aktorów na każdym planie nie tylko tych co  wszystko wygrywają ale także tych ( może i nawet bardziej) ktlrzy próbują za wszelką cene i nigdy się nie poddają.

Tego akurat JML zarzucić nie można. Mało kto edzie kiedys pamiętal w jaki sposób Loeb czy Seb wyjeździl swoje tytuły ale zapewne sporo pamiętać będzie  dzwony JML w Niemczech czy innych okazjach tak jak każdy pamięta demolki Colina. Czasem to właśnie ci na drugim planie robią spektakl i są jego bohaterami.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie rola Adamo i powód dla którego Nadan poleciał. Jako zespół walczący o mistrzostwo konstruktorów na każdy rajd musisz jechać składem dającym ci największe szanse wywiezienia najwiekszej liczby punktów.

I na ten konkretny rajd to jest właśnie ta trójka.

BTW na Szwecji na PS były zdjęcia Adamo siedzącego poczynania swoich zawodników i minę miał nie tengą.

Mysle ze Mikkelsen powinien zacząć się martwić bo dni jego mogą być policzone po tym sezonie jak nie będzie wyników.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, turdziGT napisał:

Mysle ze Mikkelsen powinien zacząć się martwić bo dni jego mogą być policzone po tym sezonie jak nie będzie wyników.

On już się nie martwi, bo wie że po sezonie wylatuje. Chyba, że nastąpi jakiś nieprawdopodobny nawrót formy. Gdyby nie kontrakt do końca tego roku to już by go tam nie było, ale skoro i tak zapewne musieliby mu płacić to zostawią dość przyzwoitego, ale jednak bliżej środka stawki niż czuba, opłacanego (dość sowicie jak myślę) kierowcę.

Edytowane przez przymar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wogole jestem przekonany że poza Neuvillem to będą solidne zmiany w składzie na 2020 tym bardziej że będzie trochę lakomych kasków patrz Suninen i Kalle o ile już nie opłacany pod stołem przez jedengo z głównych graczy.

Pracowicie po Szwecji 

 

 

Screenshot_20190219-231644_Instagram.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, szubaru napisał:

a tymczasem podobno Lubiak testuje nowy nabytek

 

 

RSMP  w ruinie  :mrgreen:

 

 

 

Bardzo fajny materiał! WRC vs. R5 ;)

 

 

 

 

 

 

Pierwsza rolka Polo R5. 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rallypl.com/aktualnosci/aktualnosci-wrc/neuville-ubolewa-nad-przewaga-toyoty?fbclid=IwAR0b-SV0D1brvKDD6YSKu5Gdx-wnbub8VyNI_1xvunBVbnuItpi4UiWhQe0

 

Neuville, moim zdaniem, nie będzie mistrzem nigdy. On nie ma psychy na mistrza. Takim marudzeniem sam sobie w głowie miesza. 

Materiałem na mistrza jest Tanak. Nie marudzi tylko zapieprza gdzie się da i czym się da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matros1 napisał:

http://rallypl.com/aktualnosci/aktualnosci-wrc/neuville-ubolewa-nad-przewaga-toyoty?fbclid=IwAR0b-SV0D1brvKDD6YSKu5Gdx-wnbub8VyNI_1xvunBVbnuItpi4UiWhQe0

 

Neuville, moim zdaniem, nie będzie mistrzem nigdy. On nie ma psychy na mistrza. Takim marudzeniem sam sobie w głowie miesza. 

Materiałem na mistrza jest Tanak. Nie marudzi tylko zapieprza gdzie się da i czym się da. 

 

Ciekawe, ubolewa nad tym że Toyota jest szybsza, ponieważ pracują na sukces więcej niż oni. 

 

Toyota powinna zdecydowanie przeprosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, matros1 napisał:

http://rallypl.com/aktualnosci/aktualnosci-wrc/neuville-ubolewa-nad-przewaga-toyoty?fbclid=IwAR0b-SV0D1brvKDD6YSKu5Gdx-wnbub8VyNI_1xvunBVbnuItpi4UiWhQe0

 

Neuville, moim zdaniem, nie będzie mistrzem nigdy. On nie ma psychy na mistrza. Takim marudzeniem sam sobie w głowie miesza. 

Materiałem na mistrza jest Tanak. Nie marudzi tylko zapieprza gdzie się da i czym się da. 

Tak bo miał swoją jedyna szanse w zeszłym roku.Ten natomiast jest rokiem Tanaka i śmiem twierdzić ze łatwiej mu było pokonać Ogiera w Fordzie niz Tanaka w Toyocie :) Tak jak w piłce niewykorzystane gole sie mszczą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół reprezentował będzie młody i utalentowany kierowca Kuba Greguła pilotowany przez doświadczonego Grzegorza Dachowskiego. Plany na sezon 2019 obejmują starty na Litwie, a w drugiej części sezonu także w wybranych rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Z uwagi na wiek, Kuba będzie startował w najbliższym sezonie z licencją litewską, co jest możliwe dzięki pozytywnej decyzji Polskiego Związku Motorowego.

 

 

 

http://rajdy.autoklub.pl/news/subaru-poland-rally-team-w-nowym-skladzie,91423?fbclid=IwAR1DNkXmufIpwuu7vAKPN3y-YTej_DTtkibAdsg8wKnopeL3OlWCyDw-6pY

 

 

 

news20190301_91423h.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowne posunięcie SPRT. Młody wyścigowiec....będziemy się przyglądać postepom. 
A malowanie-wygląda na szybki, bo czerwony 


Ja tam wierze w Dyrekcje , nie od dziś wiadomo że ma mega wyczucie w doborze kierowców :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie rajdy w ruinie :evil2:

 

 

120 załóg na Tarmacu, rekord czasowy zapełnienia listy, r5tki na starcie. 

 

 

Lista zgłoszeń, która wypełniła się nazwiskami w niespełna półtora godziny wygląda imponująco. Imponujący  jest tez fakt, że pierwszych 90 chętnych system zarejestrował już po dziesięciu minutach. Limit 120 załóg został przekroczony o kolejne osiemnaście nazwisk, które trafiły na listę rezerwową.

 

 

http://rallypl.com/aktualnosci/fiesta-r5-w-tarmac-masters?fbclid=IwAR2mUUyqdPvW5nmQ85JSfQGStRbKQii7fSs3pZDpvHhrLEyx0vuedlryTaY

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...