Skocz do zawartości
Janusz123

Żywotność skrzyni Lineartronic?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

chciałbym zapytać o opinie forumowiczów w sprawie ew. zakupu Outbacka ze skrzynią CVR Lineartronic, rocznik 2013. Czy trzeba sie obawiać takiej skrzyni, szczególnie w egzemplarzach, które mają po 180, 190 tys. przebiegu? Ciekawi mnie jaka jest żywotność takiej skrzyni, jakie są opinie jej użytkowników...

Natrafiłem na stronę, która informuje o akcji serwisowej w związku z problemami z tą skrzynią:

http://www.subarucomplaints.com/trends/cvt

https://www.forbes.com/sites/jensen/2017/07/07/facing-complaints-subaru-offers-extended-warranties-on-1-5-million-vehicles/#f3bf67c79dc8

Może jednak właściwie serwisowanie tej skrzyni (np. wymiana oleju co 60 tys.) powinno ograniczyć możliwość wystąpienia poważnej usterki do minimum, a sama skrzynia powinna zachować żywotność przy przebiegu powyżej 250 tys.? Z drugiej strony infomacja o wydlużeniu gwarancji i akcje serwisowe sugerują, że coś może jest na rzeczy...

Do tej pory miałem doświadczenie ze zwykłą skrzynia hydrauliczną, na którą nie mogę narzekać. :)

Pozdrawiam,

Janusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy temat zagraniczni koledzy wyłapali.

Ja akurat mam CVT ale Outback 2011 i póki co odpukać nic się z nią nie dzieje.

Słyszałem o różnych awariach ale w pierwszych egzemplarzach jak SUBARU dopiero co wprowadziło Lineatronic ale żeby w nowszych generacjach ?

Oczywiście jak ktoś katuje skrzynię to każdą może uszkodzić.

Co do wymiany oleju to w serwisie gdzie jeżdżę z moim OBK mówią o wymianie oleju w skrzyni co 115k. Ja to robię mniej więcej co 100k i jest w porządku.

Obecnie mam przejechane 230k.

Gdyby pojawiły się jakieś informacje na ten temat w polskich serwisach itp to podzielcie się tym na forum.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W USA subaru z CVT mają już 200 tys. mil i więcej. I nic nie słychać o awariach. Natomiast wymiana oleju w skrzyni co 60 tys. km na pewno tak. Ja mam najechane około 105 tys. km, olej wymieniłem w MTS w Dzierżoniowie ( zgodnie z sugestią serwisu ) po 60 tys. Wymiana dynamiczna. I tego będę się trzymał.

L.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim OBK MY10 przy ok 160tyś był wymieniany w serwisie konwerter. Nie wiem czego to wina bo auto mam od wrzesnia dopiero ale wedlug rozpiski 3tyś + 1tyś wymiana plus olej oczywiscie. Na ta chwile 230tyś i właśnie sie zastanawiam nad wymianą oleju. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdabiem trzeba tylko zmieniać olej.

Edytowane przez Jakim71

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

210tkm i jak na razie bez problemów. Wymiana oleju co 60tkm

Edytowane przez alepka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi