Skocz do zawartości

stankiew62

Nowy
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O stankiew62

 • Tytuł
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE
 • Auto
  SUBARU FORESTER 2,5I TOURING 2014 (WERSJA USA)

Ostatnie wizyty

97 wyświetleń profilu
 1. stankiew62

  Wymiana oleju w skrzyni a dynamika

  Trwałość każdej skrzyni automatycznej zależy nie tylko od prawidłowej eksploatacji, ale także od terminowej wymiany oleju pracującego w tej skrzyni. Dotyczy to także skrzyń CVT. Najczęściej producent nie informuje o konieczności takiej wymiany; dlaczego, nie wiem. W tym przypadku możesz być spokojny, bo ja już ten temat przerobiłem. Od wymiany przejechałem ok. 30 tys. km i jest ok. Myślę, że w przypadku wątpliwości i pytań dobrze byłoby zadzwonić do MTS, a konkretnie do właściciela Marka Kluszczyńskiego. To była jego propozycja i dobrze. Jeżeli chodzi o koszta to do przyjęcia. L.
 2. stankiew62

  Wymiana oleju w skrzyni a dynamika

  Czemu statycznie. Auto prawie nowe i wymiana powinna być dynamiczna. Ja to robiłem po 60 tys. w MTS Dzierżoniów. Forester jeździ normalnie, czyli bez zmian. Nie bardzo rozumiem, co miałoby się zmienić w dynamice auta etc. po takowej wymianie. Chodzi głównie o trwałość skrzyni CVT.
 3. stankiew62

  Zbiór przydatnych informacji  Forester SJ

  Pierwsza rzecz, jaką zrobiłem to zakup porządnych opon zimowych oraz letnich. Oryginalne opony wielosezonowe to porażka. Tutaj się zgadzam. Minusem jest, że dwa razy w roku trzeba się zameldować u gumiarza. Odnośnie innych uwag to jestem trochę zdziwiony, bo mam najechane pod 90 tys. km i uważam, że auto jest bardzo komfortowe ( 190 cm wzrostu, 90 kg wagi ), ciche ( także przy prędkościach autostradowych ) i oszczędne ( średnie spalanie ok. 8 l ). Ale być może wersja USA jest inna, a być może dobrze trafiłem. To samo dotyczy spalania oleju silnikowego. Nie występuje w trakcie normalnej eksploatacji. Czasami przy szybkiej jeździe autostradowej rzędu 160 km/h ciut ubędzie, ale bez konieczności dolewki ( olej Amsoil 0W20 ). Tyle
 4. stankiew62

  Subaru Forester IV / SJ US

  Zapraszam
 5. stankiew62

  Subaru Forester IV / SJ US

  Dolny Śląsk, okolice Wrocławia, Kłodzka
 6. stankiew62

  Przeglądy - czy warto w ASO ?

  Jeżeli dbasz o auto, to tylko w ASO. Ale w ASO nie tylko z nazwy. To moje pierwsze subaru i trzymam się tej zasady. Nie żałuję
 7. stankiew62

  Przegląd techniczny

  Brak wpisu w dowodzie o LPG ( podobnie jak brak adnotacji w DR o przystosowaniu pojazdu do ciągnięcia przyczepy ) to po 13 listopada usterka istotna skutkująca negatywem na OBT. Jeszcze raz: f-ra bądź rachunek za założenie instalacji LPG od upoważnionego gazownika, butla z dopuszczeniem do użytkowania ( protokół badź decyzja dozoru ) itd. Z tym do WK, który robi wpis do DR i dopiero teraz na SKP. Tak to powinno się odbywać. L.
 8. stankiew62

  Przegląd techniczny

  Procedura jest taka: faktura lub rachunek za założenie instalacji LPG, protokół dopuszczenia butli gazowej przez dozór do użytkowania ( z numerem butli oraz datą ) plus co tam jeszcze masz. Z tym wszystkim do WK, który robi wpis w dowodzie o instalacji LPG. I dopiero teraz na SKP na przegląd okresowy pojazdu. Zgodnie z przepisami tak to powinno wyglądać. Warto jednak porozmawiać ze swoim WK, jak oni to widzą L.
 9. stankiew62

  Ranking ASO Subaru

  Mam to szczęście, że mieszkam niedaleko MTS Subaru w Dzierżoniowie. Serwis bardzo ok. Ceny normalne. Może tam spróbujcie?
 10. stankiew62

  karta SD z navi

  Dziwne, w moim Foresterze kupiłem w ASO mapy na Europę i wszystko chodzi. Bez żadnych przeróbek i bólu. Forester z USA, 2014.
 11. stankiew62

  Forestex XT skrzynia CVT

  Książka nie zaleca, mądre serwisy tak. Ja wymieniłem dynamicznie przy 60 tys. bo tak doradził mi właśnie autoryzowany serwis Subaru. Konkretnie MTS Dzierżoniów. I tam właśnie to zrobiłem. Koszty do przyjęcia. Sama usługa nie jest droga, natomiast olej do skrzyni owszem.Ale moim zdaniem, każdy kto zamierza pojeździć dłużej powinien do zrobić
 12. stankiew62

  Największy przebieg Forestera z nowym silnikiem benzynowym FB20 2.0

  FB 2,5, ok. 86 tys. Wszystko ok, średnie spalanie na teraz 8,5 l.
 13. stankiew62

  Jaki rocznik wybrać

  Na swoim mam już od nowości prawie 90 tys. Żadnych uwag ( tylko pozytywne ).
 14. stankiew62

  Wymiana oleju w skrzyniach CVT

  Ja wymieniłem po 60 tys. w MTS Dzierżoniów, bo tak mi podpowiedział pan Marek Kluszczyński (chociaż w książce serwisowej nic na ten temat nie piszą ). I nie żałuję. Wymiana była dynamiczna z wymianą filtra itd. Cena ok. Myślę, że trzeba. Czy ewentualnie serwis partycypuje cokolwiek w kosztach, trzeba pytać serwis. Ja ściągałem auto z USA, także mnie to tak czy owak nie dotyczyło.
 15. stankiew62

  [SH] Ile gram czynnika powinno być w klimie [2.0D] 2011 r.

  Na sprężarce, przynajmniej u mnie tak jest. Przy okazji wymiany oleju w układzie warsztat sczytał dane j.w. Pod maską są dane ogólne tj. rodzaj czynnika i nic więcej. L.
×