Jump to content

Kedlaw

Nowy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

About Kedlaw

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Auto
  Fiat Croma

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dziękuję za wszystkie uwagi. Reasumując TTTM :) i trzeba nauczyć się z tym żyć, zredukować tendencje kupując najlepsze opony na mokre :) Patrzyłem na kursy Subaru i nawet ceny są w miarę przystępne, ten najtańszy w grupie to I stopień - 590 zł brutto/os.,II stopień - 640 zł brutto/os. Pozdrawiam Waldek
 2. Jeżdżę od niedawna Foresterem SJ 2.5l. Wcześniej jeździłem tylko atutami z przednim napędem. Wszystkie auta wykazywały nadsterowność, która zdecydowanie mniej mnie stresuje i jest wręcz dla mnie spodziewanym zachowaniem auta. Jeżdżę raczej spokojnie ale łuki zawsze lubiłem pokonywać dynamicznie. Myślałem, że przy aucie 4x4 pokonywanie zakrętów sprawi mi jeszcze większą frajdę, ale Forester gdy traci przyczepność ucieka przodem. Przekonałem się o tym na mojej drodze już z trzy razy ( na mokrej nawierzchni). Nie wiem czy łatwość z jaką to robi wynika z seryjnych opon Geolandar g91f ( z całkiem ładnym bieżnikiem jeszcze), czy popełniam jakiś błąd? Strasznie mnie to frustruje, że w zakręty muszę wchodzić wolniej niż moim poprzednim leciwym już Fiatem Croma ( oczywiście na zupełnie innych oponach). Czy możecie podzielić się swoimi uwagami na temat zachowania Forestera w zakrętach i łukach drogi? Dodam jeszcze że zrobiłem geometrię u polecanego mechanika, więc to raczej nie wina zlej regulacji. Pozdrawiam Waldek
 3. U mnie zrobiłem oddzielnie dla szyby pasażera i oddzielnie dla kierowcy, może dlatego że zacząłem od strony pasażera. Czas trzymania to trochę więcej niż sekunda, tak na oko to z trzy. Jeśli będzie cicho to usłyszysz nawet takie cichy dźwięk, takie tyk. Jeśli chodzi o zużycie prądu możesz sam to sprawdzić, jeśli masz multimetr cyfrowy ( albo kup, te proste są bardzo tanie). Zobacz ten filmik:
 4. Działa, dzięki. Nie trzeba odpalać silnika, wystarczy przekręcić kluczyk aż zapalą się kontrolki.
 5. Szukam regulacji wysokości świateł, czy ta śruba do tego służy?
 6. Dziękuję za analizę Chyba rzeczywiście to jest to, ponieważ na stronie z częściami antenka jest taka sama. Niestety tam widzę oddzielne piloty, których ja nie posiadam, więc obawiam się, że to jest dla mnie całkowicie bezużyteczne.
 7. Jak wybuchnie podczas rozbierania to może mnie już mało interesować co to było
 8. Myślałem o tym, ale czy wtedy potrzeba by było tyle kabelków? Może to jest antena GPS? Ale jakby można było ja używać?
 9. Kupiłem Forestera z 2018 roku, na szybie znalazłem przyklejone coś takiego? Nie ma nadruków, na obudowie. Czy wiecie co to jest? Pozdrawiam Waldek
 10. Czy LEDy w skrzelach zderzaka to są wasze światła dzienne? Czy macie do tego włącznik czy włączają się automatycznie? Czy to tylko bajer?
 11. Sam jestem na etapie zakupu auta z USA. Najpierw szukałem na OtoMoto, teraz sam ściągam. Generalnie trzeba mieć stalowe nerwy i na chłodno decydować bo to zawsze auta z przeszłością, niestety czasem skrywaną, ale rzeczywiście można mieć Eyesighta, chociaż to nie reguła nawet wśród rocznika 2017, a im młodszy tym rzadziej.
 12. Dziękuję. Temat uważam za wyczerpany zwłaszcza że reflektory LED są ponad trzy razy droższe.
 13. Dziękuję za odpowiedź. Znalazłem jeszcze taki reflektor w wersji europejskiej i też LED. Nie jest samopoziomujący, nie wymaga spryskiwaczy i sprzedający twierdzi że w Europie takie LEDy też są. Tutaj powstaje pytanie o moc takiego zestawu, jeśli nie wymaga samo-poziomowania.
 14. Udało mi się upolować Forestera z 2018 roku (SJ). Niedługo będzie w Polsce, ale już teraz sprawdzam co muszę kupić. Wydawało mi się, że roczniki 2018 będą posiadały światła LED, ale jak się przyjrzeć rozbitym reflektorom na zdjęciu, to wygląda na to, że to zwykłe halogeny. Czy orientujecie się, czy można podmienić reflektory LED? Czy coś tam trzeba będzie przerabiać? Dodatkowo czy orientujecie się jak w tych modelach z USA rozwiązane są światła dzienne? Znalazłem taki opis w specyfikacji: Auto Off Aero-Composite Halogen Daytime Running Headlamps To znaczy, że nie ma oddzielnych świateł dziennych i reflektory pracują jako światła dzienne? Pozdrawiam Waldek
×
×
 • Create New...