Jump to content
harlow

Dobór felg 17"

Recommended Posts

Witam

Może ktoś wie jakie są parametry felg do XV 2018 2.0.

Jakie jest ET w feldze 18" i czy takie samo powinno być w feldze 17" przy założeniu tej samej szerokości opony 225 ?

Wydaje mi się, ale nie mam pewności, że oryginalnie jest ET48, pytanie czy do XV można kupić felgi z ET42 i czy nie będzie to stwarzało problemów ?

41 minut temu, harlow napisał:

pytanie czy do XV można kupić felgi z ET42 i czy nie będzie to stwarzało problemów ?

Koło będzie wystawało na zewnątrz o 13 mm bardziej niż fabryczne. Przy takiej odchyłce chyba będzie OK...

Przy okazji - jak poradzisz sobie z czujnikami ciśnienia - po prostu przelozysz?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

I zasuwać po każdej zmianie kół do ASO na programowanie? ;)

2 godziny temu, GREGG napisał:

Koło będzie wystawało na zewnątrz o 13 mm bardziej niż fabryczne. Przy takiej odchyłce chyba będzie OK...

Faktycznie niby nie jest to wiele ale wolał bym przed zakupem mieć pewność bo jednak felgi troche kosztują.

Swoją drogą oryginalne felgi Subaru - http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-17/603

mają ET 48  

22 minuty temu, GREGG napisał:

I zasuwać po każdej zmianie kół do ASO na programowanie? ;)

Tzn 

A to nie będą zaprogramowane raz na zawsze ? Nie znam się na tym pierwszy raz mam TPMS.

3 minuty temu, harlow napisał:

Tzn 

A to nie będą zaprogramowane raz na zawsze ? Nie znam się na tym pierwszy raz mam TPMS.

Każdy czujnik ma swoje unikalne ID - w komputerze w samochodzie jest miejsce na przechowanie 4 ID - po jednym dla każdego koła - nie więcej, dlatego dopóki nie będzie klonów, każdy nowy czujnik wymagał będzie programowania - co darmowe nie jest.

6 minut temu, harlow napisał:

No właśnie w tym szkopuł, że nie będą, więc lepiej się dobrze zastanowić, czy jest sens kupować czujniki do drugiego kompletu kół 

7 minut temu, harlow napisał:

Swoją drogą oryginalne felgi Subaru - http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Felga-aluminiowa-17/603

mają ET 48  

To nie są oryginalne felgi, tylko akcesoryjne, dla modeli, gdzie fabryczne ET jest 48. Po prostu do XV nie ma tam żadnych akcesoryjnych felg w rozmiarze identycznym jak fabryczny

12 minut temu, yarthecat napisał:

po jednym dla każdego koła - nie więcej, dlatego dopóki nie będzie klonów, każdy nowy czujnik wymagał będzie programowania

Czy na pewno nie można klonować? W starszych Subaru nie było z tym problemu.

Czy na pewno nie można klonować? W starszych Subaru nie było z tym problemu.
No właśnie - nie znalazłem żadnej potwierdzonej informacji o udanym klonie czujnika w XV2018

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Było już wałkowane, że się nie da i raczej nic się nie zmieniło

Rozumiem, że sam nie zmienię nr czujników i muszę się zdać na serwis i ich wycenę ? 

Niestety trzeba by mieć sprzęt i oprogramowanie do podłączenia się do kompa w aucie. Na tak wyrafinowany pomysł, jak możliwość zatwierdzenia nowych czujników przez użytkownika we własnym zakresie, klikając jakiś przycisk, Subaru nie wpadło :angry: 

Ja się tymczasowo poddałem nie widząc żadnej ładnej felgi która by spasowała i mi i żone... no dobra, żonie ;) 

Więcj zakupię jedynie  opony 225/55/18 i tyle, może wkrótce subaru będzie mieć cos ciekawego do zaoferowania, wtedy dokupię sobie felgi do zimówek.

Właśnie kupiłem za 550 zł czujniki TPMS z możliwością klonowania, wysłałem id obecnych, mają mi je sklonowac. Felgi i opony tez w drodze, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak złożę i obuje to napiszę. Czujnik niestety nie ma możliwości wymiany baterii ale powinna wg producenta trzymać 7 lat.

Czy stalowa felga 17 5x100 z forestera będzie pasowała do XV-ki  2018 ? 

Tak, o ile są w oryginalne - pozostałe parametry to ET 48 piasta 56,1.

Pogubiłem już się w opisach doboru felg do XV-a  z 2018. Parametr ET powinien być 55 czy 48. 

Co jest założone w oryginale ?

W oryginale jest ET 55

Bez znaczenia, ET jest takie samo, zresztą rozmiar koła 17' z oponą o profilu 60 masz praktycznie identyczny jak 18' z profilem 55. Ale nie ma co się nastawiać wyłącznie na ET55, z 48 spokojnie felga podejdzie  

Edited by GREGG

Ja wrzucam na zimę felgi z ET48, zobaczymy jak to wyjdzie...