Jump to content

Vespi

Nowy
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

About Vespi

 • Rank
  ..:: Świeżynka ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Lublin
 • Auto
  Toyota - sprawne choć już leciwe
  SF 2,0i manual`18

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bez tego nie pojedziesz (chyba, że w trybie serwisowym) - bateria cr2032 do karty id alarmu.
 2. Rozpoznałem niestandardowy system popiskiwania i okazało się, że po 8 m-cach pada bateria (która powinna pracować min. 3 lata) w karcie id alarmu expero omega.
 3. i tu mnie zaskoczyłeś - też szukałem manuala w wersji elektronicznej po Polsku, żeby nawet zrobić wersję edytowalną, bo Subaru Import Polska poinformowali mnie, że nie ma czegoś po polsku ale jednocześnie podali mi namiar na serwisową stronę, gdzie można pobierać różne rzeczy. Tylko jeden problem wszystko jest tam płatne a warunkiem rejestracji jest podanie nr karty kredytowej. Jak pisał Karenz, ja też korzystam z wersji anglojęzycznej - napisana jest w basic english, bo jest nieporównywalnie lepsza od polskiej a na upartego zawsze można wrzucić fragment do translatora.
 4. Vespi

  Dobór felg 17"

  Link podesłany na PM Zapomniałem dopisać, że id sczytali mi za darmo w zakładzie wulkanizacyjnym w hexach i układzie dziesiętnym, zrobiłem fotki komórką i podesłałem te zdjęcia bo zaprogramowali mi gratis, bo brałem też felgi. A tak chyba zapłacisz dodatkowo kilka złotych.Ale możesz po prostu kupić czujniki i każdym lepszym zakładzie sklonują.
 5. Vespi

  Dobór felg 17"

  Wczoraj założyłem zimówki, dlatego wcześniej nie pisałem. Klonowane czujniki się sprawdzają. Jeszcze wczoraj i dzisiaj kilkadziesiąt kilometrów zrobiłem. Komputer (a raczej kontrolka) nawet nie mrugnął. Wymieniałem koła na bałwanku więc przechyły były duże, nikt z tego ISR ze mną się nie kontaktował także ta dodatkowa funkcjonalność to dla mnie bajka. Mógłbym siedzieć w rowie (oby ta przyjemność nie była mi pisana) i nikt by nie zadzwonił.
 6. Vespi

  Dobór felg 17"

  Pytanie bylo o oryginalne felgi stalowe do Forestera. Mam takie felgi zarowno stalowe jak i alu i wg specyfikacji ta felga powinna miec et48 (specyfikacja techniczna felgi w instrukcji). Nikt nie broni zaloży et38 lub et55. O ile dobrze pamietam w poprzedmim modelu Imprezy bylo et55. Stalowe felgi z Forestera 2018 pasują do XV 2012-2017.
 7. Kupione sklonowane już czujniki, opony zimowe i felgi stalowe 7j17” oraz nakrętki, wszystko złożone czekam na zimę. Znalazłem zakład wulkanizacyjny gdzie sczytają i wprowadzą do systemu za 20 zł. od lat go stosuje na dolewki, bo nie pamiętam jakim płyn w chłodnicy.
 8. Vespi

  Dobór felg 17"

  Tak, o ile są w oryginalne - pozostałe parametry to ET 48 piasta 56,1.
 9. Mam pytanie do działu technicznego. Mogłem kupić w punkcie wulkanizacji komplet kół zimowych z czujnikami TPMS, okazało się ze czujniki trzeba wklepać do systemu, bo nie da się ich sklonować. Usunęli mi id z systemu aby wrzucić te z zimówek. Niestety po założeniu okazało się, że są jakieś problemy ze sczytaniem id 2 czujników no i zrezygnowałem. Wklepali mi z powrotem id z moich czujników i przez kilkanaście kilometrów było ok. Koła trafiły ponownie w te same miejsca id wprowadzono do systemu (nr zweryfikowane). Teraz jedna świeci się kontrolka TPMS – dlaczego? Przecież powinno być ok. Ciśnienie prawidłowe. Nie wiem czy ma to znaczenie bo id wprowadzono w hexach bo było tylko 6 miejsc a id w układzie dziesiętnym są 7 cyfrowe.
 10. Vespi

  Dobór felg 17"

  Właśnie kupiłem za 550 zł czujniki TPMS z możliwością klonowania, wysłałem id obecnych, mają mi je sklonowac. Felgi i opony tez w drodze, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak złożę i obuje to napiszę. Czujnik niestety nie ma możliwości wymiany baterii ale powinna wg producenta trzymać 7 lat.
 11. Vespi

  ile wam pali ?

  SF MY'18 2,0i można powiedzie na dotarciu czyli nie przekraczam 4.000 obr., jazda spokojna Miasto - do 11,0 l, zimny miasto 13,0 l mieszany - 9,0 l (zbiornik) przy 150 km/h - 11,0 l najniższe spalanie na "S" na "6" przy 80 km/h - 6,4 l ale bez radochy jazdy
 12. Szkoda pienędzy na obecnie montowaną kamerę do Subaru, obecny koszt to ok. 399 zl w sklepach internetowych to pewnie z 1.000 zl w ASO. Kąt dobry jakość kiepska, w nocy śnieg niby HD a posiada 582 linie.Tą wywalę zamontuję tylko posiadającą IR.
 13. Dzięki Oczywiście chodziło mi o forka 2018 a instrukcja drukowana w 2017 ale bez najmniejszego problemu pobrałem właściwą. Polecam polskiemu dealerowi tak wygląda poprawna instrukcja. Najważniejsze, że można wyszukiwać.
 14. Szukam osoby, która posiada skan i udostępni instrukcję obsługi do Forestera z 2017 r. w dowolnej wersji aby na tyle czytelnej abym mógł potraktować OCRem i zrobić wersje edytowalna, co pozwoli na wyszukiwanie. Oczywiście posiadam papierowy oryginał. Miło, że przy zakupie dostałem 567 stronnicową cegłę czyli instrukcję, niestety srodze się po kilkudziesięciu kartach zawiodłem. Zapowiadało się dobrze niczym wydania WKŁ (dla niewtajemniczonych to takie polskie instrukcje typu HYNES). Na początku nadane indeksy co, gdzie znaleźć, później w 90% brak. Niestety w treści już gorzej – często opisano, ze informacje są w innym podrozdziale ale już jaki ma indeks nie podano. Dobrze jak jest w tym samym rozdziale, ale często w innym. Niestety kilku wcale nie znalazłem, nie wiem czy ich nie ma, może mają inna nazwę.
 15. Moje przemyślenie po zakupie Jest to mój pierwszy Forester, 21 lat użytkuję i posiadam Toyoty, nie kupiłem tego samochodu dla walorów estetycznych a jezdnych ale niektóre plastyki w nowym samochodzie mają tandetny wygląd i są gorszej jakości niż w mojej leciwej Toyocie.
×
×
 • Create New...