Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Kristofor napisał:

Teraz jest pseudo moda aby wnętrza elektryków miały wykończenie z materiałów recyklingowych, a dokładnie porecyklingowych jak np. w BMW. A skoro Skoda idzie w BMW, to i wnętrzem goni mistrza :)

 

Też własnie zauważyłem wiele podobieństw w Skodzie do BMW. 

 

10 godzin temu, jaszyn napisał:

Mnie tu sie nic nie podoba nie tylko materialy które faktycznie są wybitnie tandetne z wyglądu. Nawet jakby dali inne materialy to ten mały zegar i wielki wystajacy telewizor na środku do mnie nie przemawia, wolałbym ewentualnie odwrotne proporcje. 

 

Z 10'', 12''  ale tam wielki... to powiesz na to?

 

 

 

2021-mercedes-benz-s-cla-1a4a6e6,0,920,0,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaszyn napisał:

 

Mnie tu sie nic nie podoba nie tylko materialy które faktycznie są wybitnie tandetne z wyglądu. Nawet jakby dali inne materialy to ten mały zegar i wielki wystajacy telewizor na środku do mnie nie przemawia, wolałbym ewentualnie odwrotne proporcje. 

  

Czy ja wiem jezeli mam byc szczery to to wnetrze jest o wiele lepsze od np.  nowych Mercedesów. Proste eleganckie i ładne formy bez żadnego kombinowania. Za to profil auta Skoda po prostu przygwozdzila.Wszystko w nim siedzi. Linie i proporcje. Nawet stojac wyglada dynamicznie i az szkoda ze nawet RS bedzie mial tylko 300 KM bo zasługuję na wiecej 

2021-Skoda-Enyaq-iV-40.jpg

2021-Skoda-Enyaq-iV-51.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda jak to Skoda. Na renderach w środku wygląda czasem nawet, nawet, a w rzeczywistości... ;)

 

Z tym Mercedesem bardzo odważna teza. Mercedes po prostu poszedł w tech i futuryzm. Carwow fajnie wyjaśnia jakie nowe funkcje zaimplementowali w aucie - kosmos. Tymczasem w Skodzie jest "minimalizm", czyli "dajmy mniej, żeby w broszurę prasową wpisać "minimalizm" jak w elektrykach, a klient i tak zapłaci więcej". Ani tam nie będzie "featurów", ani fajnych materiałów. Taki "minimalizm" to Mazda miała już parę lat temu. ;) 

Edytowane przez Hookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hookie napisał:

Raczej miałem na myśli bliższy kontakt z tym wnętrzem. :) Jestem sceptykiem, bo kiedyś się srogo na Octavii i Superbie zawiodłem. Po tym jak Skoda podniosła ceny mam jeszcze większy dystans. 

 

Własnie w tym cały "wic", że w nowych modelach Skoda sprawia wrażenie lepszej od analogicznych VW. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy sprawia lepsze dlatego że faktycznie jest lepsze, czy VW poszedł mocno w dół. Pamiętam jak po wejściu Octavii III się zawiodłem jakością gdy w między czasie przyjechał do mnie znajomy jakąś firmówką II gdzie klamki wewnętrzne były z czarnego plastiku, więc pewnie podstawowa wersja. Mimo to wizualnie jakość deski rozdzielczej jak dla mnie lepiej wypadał niż w Octavii III, która była niby na "wypasie" Wówczas wybrałem VW Passata:facepalm: który za niewiele większe pieniądze oferował dużo lepsze wykończenie.

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, radekk napisał:

tylko czy sprawia lepsze dlatego że faktycznie jest lepsze, czy VW poszedł mocno w dół. Pamiętam jak po wejściu Octavii III się zawiodłem jakością gdy w między czasie przyjechał do mnie znajomy jakąś firmówką II gdzie klamki wewnętrzne były z czarnego plastiku, więc pewnie podstawowa wersja. Mimo to wizualnie jakość deski rozdzielczej jak dla mnie lepiej wypadał niż w Octavii III, która była niby na "wypasie" Wówczas wybrałem VW Passata:facepalm: który za niewiele większe pieniądze oferował dużo lepsze wykończenie.

 

Jeszcze niedawno Golf odstawiał Octavię o kilka długości. Obecnie VW tak zdołowało jakość swoich aut że żal na to patrzeć a gdzie dotykać czy tym jeździć. To samo dotyczy się AUDI, gdzie jeszcze niedawno BMW czy Mercedes mogli tylko się uczyć, tak dzisiaj w AUDI jest mówiąc delikatnie średnio, średnio. 

 

W Golfie VIII nawet dźwięk zamykania drzwi odrzuca, dźwięk jest jak niedawno w VW Up. Reszta auta też jakościowo w dół i to bardzo. 

 

Octavia III nigdy nie była fajna, tym bardziej w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:

 

Jeszcze niedawno Golf odstawiał Octavię o kilka długości. Obecnie VW tak zdołowało jakość swoich aut że żal na to patrzeć a gdzie dotykać czy tym jeździć. To samo dotyczy się AUDI, gdzie jeszcze niedawno BMW czy Mercedes mogli tylko się uczyć, tak dzisiaj w AUDI jest mówiąc delikatnie średnio, średnio. 

 

W Golfie VIII nawet dźwięk zamykania drzwi odrzuca, dźwięk jest jak niedawno w VW Up. Reszta auta też jakościowo w dół i to bardzo. 

 

Octavia III nigdy nie była fajna, tym bardziej w środku. 

Obecnie od kilku lat (a przynajmniej do zeszłego roku) popularna grupa VW notowała spadek jakości. Zarówno w Skodzie, VW i Audi z generacji na generację zauważałem spadek jakości. Audi to już w ogóle jak wsiadłem w obecną A6 czy Q8 to zastanawiałem się jaka to bieda wersja, po czym przegląjąc wyposażenie orientowałem się że np ta bieda deski rozdzielczej kosztuje dodatkowe ok 7 tys zł:blink: W VW i Audi chyba nadal się to utrzymuje, nowych modeli Skody nie oglądałem więc może choć oni się opamiętali, z ciekawości przy wolnej chwili chętnie zobaczę nową Octavie, czy A3, obecny golf jakoś mnie już z założenia brzydzi:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW idzie w oszczędność, pamiętam jak regularnie śmigałem do Wurzburga po nowe Craftery to rok w rok biedniejsze te busy były. Owszem wnętrze fajne, kierownica "sportowa" =5 konia itd, ale w jednym roku napęd z tyłu powędrował do przodu, potem zniknęło podparcie lędźwiowe, potem zniknęły spryskiwacze w ramionach wycieraczek i wróciły na maskę, potem zniknęły dywaniki w standardzie.. także taka sytuacja :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hookie napisał:

Skoda jak to Skoda. Na renderach w środku wygląda czasem nawet, nawet, a w rzeczywistości... ;)

 

Z tym Mercedesem bardzo odważna teza. Mercedes po prostu poszedł w tech i futuryzm. Carwow fajnie wyjaśnia jakie nowe funkcje zaimplementowali w aucie - kosmos. Tymczasem w Skodzie jest "minimalizm", czyli "dajmy mniej, żeby w broszurę prasową wpisać "minimalizm" jak w elektrykach, a klient i tak zapłaci więcej". Ani tam nie będzie "featurów", ani fajnych materiałów. Taki "minimalizm" to Mazda miała już parę lat temu. ;) 

Tech techem ale to nie ma nic wspolnego z designem a ten obecnie w mercedesach jest fatalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zyzol napisał:

Skoda ładniejsza od Audi. Się dzieje :) Chyba będą musieli ją nieco „pogorszyć” przy pierwszym lifcie :) 

Ba od wielu samochodów. Oceniając sam wyglad to jeden z najładniejszych SUVow ba rynku jezeli nie najładniejszy w tej chwili.Dla mnie wyglada bezbłędnie.

Jedyny jaki tu tylko problem widze to to ze u mnie bedzie tych samochodów nasrane co odbiera troche frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał:

Obecnie od kilku lat (a przynajmniej do zeszłego roku) popularna grupa VW notowała spadek jakości. Zarówno w Skodzie, VW i Audi z generacji na generację zauważałem spadek jakości. Audi to już w ogóle jak wsiadłem w obecną A6 czy Q8 to zastanawiałem się jaka to bieda wersja, po czym przegląjąc wyposażenie orientowałem się że np ta bieda deski rozdzielczej kosztuje dodatkowe ok 7 tys zł:blink: W VW i Audi chyba nadal się to utrzymuje, nowych modeli Skody nie oglądałem więc może choć oni się opamiętali, z ciekawości przy wolnej chwili chętnie zobaczę nową Octavie, czy A3, obecny golf jakoś mnie już z założenia brzydzi:biglol:

 

Mam wrażenie ze największe zastrzeżenia dobiegają od tych ktorzy tymi autami nie jezdza.  Mam wgląd na starsze modele i nowości i nie widze specjalnie zeby zaczęli tam montować jakos tandetę. W drogich modelach trzeba niesty dopłaci do obić siedzeń i innych materiałów deski bo w standardzie sa jakie sa wlasnie po to zebys to zrobił. Innym faktem ktory wpływa tez na taki czy inny odbiór rzeczy to to ze to nie Audi jakos spadła tylko wszyscy inni zaczęli ich doganiać. Nie mowię tu o premium ale innych markach takich jak Hyundai czy inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turdziGT napisał:

Tech techem ale to nie ma nic wspolnego z designem a ten obecnie w mercedesach jest fatalny. 

 

Ile ludzi, tyle opinii. :) Mercedes chce młodych przyciągać ewidentnie i im się to udaje, więc to działa. O ile kiedyś mi się Mercedes kojarzył z salonem i niemieckimi emerytami, tak od poprzedniej generacji zaczął mi się podobać. :)

 

BMW stało się nijakie, zachowawcze i generyczne / chińskie (z zewnątrz), a do Audi od zawsze mam wstręt (choć doceniam bardzo ładne wnętrza). To tak w kwestii opinii w zakresie "wielkiej trójcy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hookie napisał:

O ile kiedyś mi się Mercedes kojarzył z salonem i niemieckimi emerytami,

To ja już chyba pomału do emerytów bo te doklejone tablety w Mercedesach to wielkie fuuj. Wiem że taka moda na wyświetlacze, ale nie można by ich jakoś zgrabnie wkomponować w deskę?

Pocieszam się że jeszcze kilka lat, i analogowe zegary będą znamionem luksusu, dostępne w markach premium za dopłatą. ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, turdziGT napisał:

 

Mam wrażenie ze największe zastrzeżenia dobiegają od tych ktorzy tymi autami nie jezdza.  Mam wgląd na starsze modele i nowości i nie widze specjalnie zeby zaczęli tam montować jakos tandetę. W drogich modelach trzeba niesty dopłaci do obić siedzeń i innych materiałów deski bo w standardzie sa jakie sa wlasnie po to zebys to zrobił. Innym faktem ktory wpływa tez na taki czy inny odbiór rzeczy to to ze to nie Audi jakos spadła tylko wszyscy inni zaczęli ich doganiać. Nie mowię tu o premium ale innych markach takich jak Hyundai czy inne marki.

Akurat przykładowo A6 C7 i C8 miałem jakiś kontakt nie tylko przez 5 minut ale użytkując po kilka dni. Tak samo A3 8V, nowego jeszcze nie widziałem. Ale w przypadku wspomnianej C8 pamiętam jak jeszcze oglądając krótko po premierze w salonie spojrzałem na deskę rozdzielczą i pomyślałem sobie że wygląda na tandetną i nieprzyjemna w dotyku i że na bank jakbym miał czymś takim jeździć to nie w takiej wersji tylko z jakimś obiciem. Po czym przeglądając wyposażenie zobaczyłem że to była wykończenie za ponad 6 tys zł:blink: Akurat praktycznie kilka dni wcześniej odstawiłem C7 gdzie nie była to wersja na jakimś wypasie, a na pewno nie ze skórami i dużo lepsze wrażenie na mnie zrobiła, mimo że już trochę trącało myszką i widać że to dość stare wnętrze. Q8 również choćby plastiki niby imitacji aluminium na tunelu środkowym jak dla mnie są brzydkie. Jakość wnętrza Q7, teraz już poprzedniej generacji jednak bardziej mi pasowała, choć tu jakiś dłuższy kontakt miałem wyłącznie z Q7, a Q8 raczej krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

 

Też własnie zauważyłem wiele podobieństw w Skodzie do BMW. 

 

 

Z 10'', 12''  ale tam wielki... to powiesz na to?

 

 

 

2021-mercedes-benz-s-cla-1a4a6e6,0,920,0,0.jpg

 

 

widziłem już to :)  Ta nowa stylistyka mercedesa do mnie nie przemawia zupełnie,   ale ten wyświetlacz centralny w Mercu (nienaturalnie wielki, zgoda) moi zdaniem  jest trochę ładniej wkomponowany w całość , tzn. nie sterczy i nie odstaje jakby go ktoś dokupił na alegro i domowym sposobem przymowcował do deski.  Także wnętrze mercedesa moim zdaniem ujdzie ogólnie chociaż nie jestem fanem a to w skodzie jest dla mnie tragiczne.  Ale wiadomo pewnie sa tacy,  ktorym się spodoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie w mercach te ekrany wcale nie są jakby upchnięte na siłę, na fotkach faktycznie tak to trochę wygląda i bardzo długo też tak to odbierałem i nawet obecnie często tak to postrzegam, jednak na żywo całkiem przyzwoicie się prezentują i fajnie są wykończone.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

To ja już chyba pomału do emerytów bo te doklejone tablety w Mercedesach to wielkie fuuj.

 

Nie twierdzę, że musi podobać się każdemu. :) Nie da się zadowolić wszystkich z grupy, w którą się chcę mierzyć w znaczącym stopniu. Natomiast w korpo sobie to i owo policzyli i wyszło im zapewne, że większości osób w określonym wieku będzie się podobało. 

 

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

Wiem że taka moda na wyświetlacze, ale nie można by ich jakoś zgrabnie wkomponować w deskę?

 

Tak jak napisał radekk powyżej: siedząc w środku kilku różnych Mercedesów nie miałem wrażenia, że są niezgrabnie wkomponowane. Wręcz przeciwnie, są fajne (wyłączam z tego nową S-Klasę). Niezgrabnie wciśnięty to jest ekran w mojej Maździe MX-5 i wszystkich autach, w których postąpiono ponownie.

Edytowane przez Hookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czechach już można zamawiać. Jest wersja mocniejsza i słabsza. Mocniejsza ma 8.7 do 100 km.h słabsza ma 8.9 do 100, więc przy pomyślnych wiatrach Forek e-boxer bardzo w tyle nie zostanie. Zasięg mocniejszej w teorii do 500 km. co jest dobrym rezultatem. Nie ma wersji 4x4 - może będzie. Teraz cena - wersja mocniejsza, w najwyższej wersji, z dodatkowym wyposażeniem ale nie "pod korek" - zbędnych gadżetów typu HUD nie uwzględniałem wychodzi ok. 240 tys. zł. za auto z napędem na przód, średnim przyspieszeniem (Nissan Leaf ma sek. szybsze) i dobrym wyposażeniem. Może w kraju wielkości Czech ma to sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kristofor napisał:

Może w kraju wielkości Czech ma to sens...

i tu jest pies pogrzebany. Mylę że kraj wielkości luksemburga byłby idealny. Oglądałem ostatnio podsumowanie po rocznym leasingu i-pace naHarry's garage, i jeśli w Anglii posiadanie elektryka ma sens tylko do użytku w promieniu zasięgu, tak aby łądować w domu, to wszelkie elektryki poza miejskimi toczydełkami nie mają prawa bytu. Poza Teslą, zastrzegał. No a 240 tyś to troche za dużo jak na miejskie autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekk napisał:

jak dla mnie w mercach te ekrany wcale nie są jakby upchnięte na siłę, na fotkach faktycznie tak to trochę wygląda i bardzo długo też tak to odbierałem i nawet obecnie często tak to postrzegam, jednak na żywo całkiem przyzwoicie się prezentują i fajnie są wykończone.

O gustach sie nie dyskututuje ale te nowe deski Mercedesow dla mnie wyglądają jak niedokończone i to nie ma znaczenia czy to A , E czy S albo Gelenda. Do mnie to kompletnie nie przemawia zwłaszcza wyświetlacz z zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...