Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

W środku można depresji dostać od tego smutnego projektu deski.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Chyba nigdy nie widziałeś wnętrza nowego Superba, a tylko powtarzasz oklepane stereotypy. Owszem stare Octavie czy Fabie w środku powodowały depresję, ale nowy Superb jest w środku przegenialny. Jeździłem wszystkimi nowymi Subaru i niestety, ale pod względem wykonania, ergonomii, wyposażenia czy jakości wnętrza nie dorastają nawet do pięt tej Skodzie (nowym Superbem też jeździłem - wersja Laurin&Klement, 2.0 TDI 190 KM z DSG).

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu93 byłem tym na jazdach próbnych ;)
Jak już wspomniałem nie neguję wykonania, ergonomii, wyposażenia czy jakości a jedynie wygląd który dla mnie jest zwyczajnie smutny do zrzygania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uff.. 240 stron, przeczytałem wszystkie :D emocje porównywalne do dobrej książki, czasem fantastyka, czasem kryminał, sporo akcji i sensacji ;). Po tych wszystkich stronach można nabrać sporych wątpliwości czy na pewno Subaru jest dobrym wyborem.

Strzał w 10!  2,0 diesel z 2009 roku :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. 240 stron, przeczytałem wszystkie :D emocje porównywalne do dobrej książki, czasem fantastyka, czasem kryminał, sporo akcji i sensacji ;). Po tych wszystkich stronach można nabrać sporych wątpliwości czy na pewno Subaru jest dobrym wyborem.

Bo nie jest, a raczej - wybór jak wybór, zawsze jest ryzyko ;-) Jak na to, że mam (jeszcze) starszy rocznik, który u mechaników uchodzi za prosty w naprawach i mało awaryjny, to powiem, że utrzymanie tego auta zaczyna być dla mnie "na granicy" i gdyby nie LPG, musiałbym sprzedać :-( Nie to, że się psuje częściej od Skody, ale to, co wszyscy mówią: naprawy rzadsze, ale droższe :-( Ale ma plus: większość rzeczy da się (podobno) naprawić/wyregulować, w porównaniu do Skody, gdzie się wymieniało całymi modułami i zazwyczaj drogo.

Prawda jest taka, że dobrych samochodów już się nie robi, wszystko "ma się zepsuć". To problem dla ludzi takich jak ja, których stać na nowe auto raz na 8-10 lat, przy czym musi być najtańsze (np. Dacia bez wspomagania kierownicy - tak, tak, najtańsze wersje nie mają) albo lepsze klasowo, ale używane, tak 6-8-letnie. I tu zonk: za 8 lat obecne nowe auta nie będą się nadawały do eksploatacji: posypią się blachy i przede wszystkim elektronika, a jej naprawa nie będzie opłacalna. Nie wiem, co będzie za kilka lat, ale nie wyobrażam sobie wtedy zakupu auta z rocznika 2014-2015, którym będę musiał przejeździć 8 lat, czyli w momencie sprzedaży (złomowania?) będzie miało ok. 14-16 lat! Nie ma szans, żeby wytrzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można celować w kompaktową Lade Nive (w sam raz na miasto) albo przestronnego Mercedesa 240 GD z tym drugim mam do czynienia jak jestem u rodziców w górach bardzo przyjemne auto, taki mały czołg. Nie ma co prawda wspomagania, radia, biksenonow, centralnego, ale za to można zalać go nawet olejem od frytek ;) teraz ma prawie 30 lat, fakt że blacharka była robiona, podwozie konserwowane ale to auto właściwie się nie psuje, pewnie za 8 lat będzie wyglądał i klekotal tak samo dobrze jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość FastAndFurious

Zgadza sie, Ferdinand.

VAG tez potrafil liczyc i dlatego oszukali miliony klientow, wyludzili ulgi podatkowe i liczyli kase.  Jakze okrutny jest los...teraz splacaja wszystko z wielokrotna nawiazka ;)

 

post-18532-0-32144500-1456256056.jpg

Edytowane przez FastAndFurious
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Tatra 97, projekt skradziony przez Hitlera, ktory kazal Porsche go wprowadzic do produkcji. W 1965r zaplacili dopiero za niego po wyroku sadu.Standardy moralne nie zmienily sie w VW, taka wiernosc tradycji :D

post-18532-0-18672900-1456256968_thumb.jpg

Edytowane przez FastAndFurious
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FastAndFurious

Nie ma zadnego zwiazku pomiedzy krowia kupa i dzialalnoscia przestepcza VAG. Ile metanu powstaje z ludzkich odchodow?

Afera VAG dotyczny dzialalnosci pzrestepczej, dlatego rozpatrywanie udzialu samochodow w ogolnej emisji gazow i porownywanie z odchodami ssakow nie ma sensu zadnego. Co wynika z faktu, ze ssaki calego swiata emituja wiecej gazow do atmosfery? Wplywa to na fakt popelnienia pzrestepstwa? Zmienia cos? Nie zmienia.

Krowy nie maja ustalonych limitow i nie oszukiwaly podczas pomiarow :D Dlatego krowy ( a dlaczego nie ludzie w tym przykladzie?) przestepstwa nie popelnily, a VAG owszem. Mozna nawet calkowicie zabronic produkcji silnikow diesla, nie mozna powstrzymac ludzi, krow i reszty od wydalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...