Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, ale jak juz wsiadziesz to nie masz ochoty wyjsc...fotel jest swietnie wyprofilowany i sprawdza sie na dluzszych trasach.

Nie siedziałem nigdy w BRZ, ale te moje z STI to porażka. Dużo za szerokie i nie trzymają jak powinny. Druga sprawa, że są też za płytkie. Może to sie wydać dziwne ale w CR-V fotele są lepsze a te z passata sportline wręcz wyśmienite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu, też mam problemy z kręgosłupem (też w związku z zawodem ;) ) i po odpowiednim ustawieniu fotela (polecam SJS) akurat na część lędźwiową nie narzekam (zresztą już kiedyś o tym rozmawialiśmy i Cię nie przekonałem).

 

Nie twierdzę, że fotele są super, bo np. fotele w GT-ku pomimo braku regulacji (poza kątem pochylenia oparcia) są duuuuuużo lepsze, poza tym skóra jest dość śliska i dodatkowo nie trzyma na zakrętach, ale żeby przez to nie rozważać nawet zakupu Forka?   

 

Już gotów bym dołożyć parę groszy i wysłać fotele do przeróbki (co zresztą możliwe jest przez ASO bez utraty gwarancji), niż szukać auta u konkurencji właśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież w XT nie ma tylko REGULACJI podparcia lędźwi, ale samo podparcie jest. I mi podpiera. Pisałem już, że w Octavii 2 (fotele skórzane) cierpiałem po 200km i potem woziłem poduszkę, a regulacje była, brak natomiast było podparcia :). Czułem, że regulacja zmienia kształt oparcia, ale nadal plecy były wygarbione. Najśmieszniejsze miałem w passacie - była elektryczna regulacja, ale jej użycie powodowało powstanie na oparciu zbyt ostrego wybrzuszenia, mogłem je natomiast przemieszczać góra- dół. Natomiast o octavii 1 było podparcie ok i była też regulacja. W ssaygyongu jest regulacja i akurat ja ustawiam ją w połowie zakresu. Wtedy mam dobre podparcie. Mogę narzekać na trzymanie boczne w XT, fotel jest dla mnie za szeroki, ale nie jest niewygodny. Jedynych absolutnie genialnych foteli doswiadczylemw BMW, niestety nie moim :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja potwierdzam, że 1500 na tych fotelach spokojnie da się przejechać i wysiąść niepołamanym
Pewnie, że się da, ale w Forku fotele są po prostu kiepskie. Pomijam tu całkowicie aspekt trzymania bocznego. Nie porównuje tu do najlepszych jakichś wypasionych foteli wielokonturowych.

 

 

Może to się wydać dziwne ale w CR-V fotele są lepsze
Zgadza się, również w Accordzie, ba nawet w Civicu.

Jest to opinia również postronnych osób. Koleżanka podwożona przez żonę Honda zawsze nie mogła powstrzymać od zachwalania foteli (ma Opla). Po jakimś czasie przyznała - 'wiecie, ale w Hondzie to fotele były dużo wygodniejsze niż w Foresterze'.

Nie chodzi tu o jakąś złośliwość ale zwyczajnie trzymać się faktów.

Pewnie, ze da się na tych fotelach podróżować, ale z Hondy to nie chciało się wysiadać.

 

Forek w USA ma regulację oparcia
Ma też we Francji.

Nie porównuje tu do najlepszej półki bo to w ogóle inna liga.


ale żeby przez to nie rozważać nawet zakupu Forka?   

 

Już gotów bym dołożyć parę groszy i wysłać fotele do przeróbki (co zresztą możliwe jest przez ASO bez utraty gwarancji), niż szukać auta u konkurencji właśnie z tego powodu.

Potwierdzam, szwagier kupił X3, zrezygnował z zakupu Forka właśnie ze względu na niewygodne fotele. Siedziałem - nie będę o nich pisał bo to właśnie inna liga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie twierdzę, że fotele są super, bo np. fotele w GT-ku pomimo braku regulacji (poza kątem pochylenia oparcia) są duuuuuużo lepsze, poza tym skóra jest dość śliska i dodatkowo nie trzyma na zakrętach, ale żeby przez to nie rozważać nawet zakupu Forka?   

 

A ja muszę mieć super i to z podparciem nadmuchanym na max. i wtedy nie tylko zapobiegam,ale i jakoś tam "kuruję".Jeśli innym pasują takie fotele to mnie nic do tego.

PS.Przemek a skąd wiesz ,że twoje ostatnie bóle kręgosłupa nie były pogłębione tymi "niezłymi" fotelami ;) My musimy mieć super a nie "niezłe".Od kiedy to zrozumiałem nie mam od kilku lat żadnych kręgosłupowych problemów,a miewałem częste "korzonki" i miałem już być operowany :)

 

Ale nie tylko to powoduje że jakoś tym modelem forestera się nie interesuję.-archaiczne wnętrze z lat 80-tych,wielgaśna i kanciasta buda,chyba największa z dotychczasowych do niczego mi nie potrzebna a powodująca kosmiczne opory przy szybkiej autostradowej jeździe,skromny bagażnik(do przeżycia) budżetowe xenony,CVT której nie trawię,ogólna brzydota.......Przemek,przepraszam za szczerość,ale sam się zapytałeś :P

 

 

Ale przecież w XT nie ma tylko REGULACJI podparcia lędźwi, ale samo podparcie jest. 

:biglol: no dziury to tam nie ma,fakt :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja muszę mieć super

 

No to w takim razie pozostaje tylko zakup GT-ka.   :biglol:

 

A co do Forka to de gustibus cośtam cośtam. Ja jestem zadowolony.  :) Może za parę lat zrobię się bardziej wybredny. :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli fotele sa dla Ciebie tak wazne to rzuc okiem na Volvo. Mialem kiedys S60 (D5). Super wygodne auto, choc nieco nudne w prowadzeniu.

 

Tylko Skoda ;)

A co można z tymi Forkowymi w Aso zrobić? Gdzieś tu też czytałem o forumowiczu, który je przerobił - zgadza się?

Krogulec,jest gdzieś cały szczegółowy opis tej akcji,to jakieś wyjście jest,tylko czy następny właściciel to zaakceptuje?

 

Może za parę lat zrobię się bardziej wybredny. :P;)

 

 

Masz rację,to wiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można z tymi Forkowymi w Aso zrobić? Gdzieś tu też czytałem o forumowiczu, który je przerobił - zgadza się?

 

Można np. obszyć skórą, alkantarą, a jak bardziej firmę pomęczysz to może dołożą gąbki tu i tam, żeby było "podparcie lędźwiowe". ASO demontuje fotele i wysyła do "zaprzyjaźnionego" warsztatu. Znajomemu zrobili tak wnętrze w XV w firmie Carlex z Bielska.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo się nie interesowałem. Wszystko zależy co sobie zażyczysz. ;)

 

A jak ktoś będzie miał fantazję (i worek pieniędzy ;) )to mu nawet takie zrobią.

 

http://www.carlexdesign.com/projects/40-subaru-wrx-sti.html

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...