Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jazdy Yeti po nierównym i w koleinach to warto o odczucia zapytać forumowicza Spawalniczy - też był z tego niezadowolony, ale przyczyna była dośc banalna i teraz wiem że jest sporo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pod firmę podjechało nowe auto. Skoda Octavia. No widzę że kombi, niebieska, fajne koło... 

 

Po jakimś czasie przychodzi kolega.

 

- Tey, Zosia ma nową brykę, prawdziwy RS, przyszedłem Ci powiedzieć bo Ty się jarasz sportowymi autami.  :drool:

- Skodami się nie jaram  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w Yeti tragiczna jest pozycja za kierownicą.....

........

im gorsza i bardziej kreta droga tam gdzie Skodzie kończą się możliwości Subaru ożywa :-)

i to jest podstawowa różnica

 

Czyli co do pierwszego się zgadzamy.

 

Natomiast wydawało mi się że Yeti świetnie się zbiera na zakrętach  :huh:

 

 

co wy macie z ta pozycja za kierownica? miejsca na kolana i lokcie jest z zapasem, widocznosc niezla, wiec o co chodzi?

przesiadlem sie do Yeti z OBK MY'08 znajomego i tam dopiero jest niewygodnie

Skodzina ma el. regulacje fotela kierowcy i niemal od razu znalazlem wygodna pozycje na miasto (poza miastem jeszcze nie smigalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w Yeti tragiczna jest pozycja za kierownicą.....

........

im gorsza i bardziej kreta droga tam gdzie Skodzie kończą się możliwości Subaru ożywa :-)

i to jest podstawowa różnica

 

Czyli co do pierwszego się zgadzamy.

 

Natomiast wydawało mi się że Yeti świetnie się zbiera na zakrętach  :huh:

 

 

co wy macie z ta pozycja za kierownica? miejsca na kolana i lokcie jest z zapasem, widocznosc niezla, wiec o co chodzi?

przesiadlem sie do Yeti z OBK MY'08 znajomego i tam dopiero jest niewygodnie

Skodzina ma el. regulacje fotela kierowcy i niemal od razu znalazlem wygodna pozycje na miasto (poza miastem jeszcze nie smigalem)

 

 

Zegary przysłonięte przez kierownicę :facepalm:

 

Nigdy nie mogłem ustawić fotela+kierownicę,żebym mógł powiedzieć,że dobrze się czuję.W każdym subaru to zajmuje 3 sekundy i zawsze jest perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

w Yeti tragiczna jest pozycja za kierownicą.....

........

im gorsza i bardziej kreta droga tam gdzie Skodzie kończą się możliwości Subaru ożywa :-)

i to jest podstawowa różnica

 

Czyli co do pierwszego się zgadzamy.

 

Natomiast wydawało mi się że Yeti świetnie się zbiera na zakrętach  :huh:

 

 

co wy macie z ta pozycja za kierownica? miejsca na kolana i lokcie jest z zapasem, widocznosc niezla, wiec o co chodzi?

przesiadlem sie do Yeti z OBK MY'08 znajomego i tam dopiero jest niewygodnie

Skodzina ma el. regulacje fotela kierowcy i niemal od razu znalazlem wygodna pozycje na miasto (poza miastem jeszcze nie smigalem)

 

 

Zegary przysłonięte przez kierownicę :facepalm:

 

Nigdy nie mogłem ustawić fotela+kierownicę,żebym mógł powiedzieć,że dobrze się czuję.W każdym subaru to zajmuje 3 sekundy i zawsze jest perfekcyjnie.

 

 

ja zegary widze idealnie, serio :)

nawet fotel miesci mnie calkiem calkiem... a najwazniejsze, jak pisalem, to ogramna ilosc na kolana 9z czym najczesciej mam problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zegary przysłonięte przez kierownicę :facepalm:

 

Nigdy nie mogłem ustawić fotela+kierownicę,żebym mógł powiedzieć,że dobrze się czuję.W każdym subaru to zajmuje 3 sekundy i zawsze jest perfekcyjnie.

 

ja zegary widze idealnie, serio :)

nawet fotel miesci mnie calkiem calkiem... a najwazniejsze, jak pisalem, to ogramna ilosc na kolana 9z czym najczesciej mam problem)

 

 

To jak widać sprawa indywidualna,najważniejsze żeby kierownik czuł się dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tey, Zosia ma nową brykę, prawdziwy RS, przyszedłem Ci powiedzieć bo Ty się jarasz sportowymi autami.

Moje zdanie jest takie: Skoda jako 'budget car', taxi, auto flotowe OK,

Skoda jako 'Fun car' - wg mnie nieporozumienie, czy to będzie RS, czy nawet jakby zrobili Skodowego NSX :) , czy Skodowy bolid F1.

Firma oferując sportowe wizje auta prezentuje możliwości marki, prezentuje model na wystawach, zadaniem Skody RS nie jest pokonanie M3, czy stworzenie legendy jak STI.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od Skody to firma z tradycjami juz przed wojna robila super auta. Taka Oktawia RS 4x4 czemu nie 280 KM .Podklejal bym znaczki i byloby fajne autko :)

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tymczasem nowy Passat :)http://www.v10.pl/No...nie,114105.html

 

 

i wlasnie to mnie najbardziej denerwuje w tych passsssatach i innych, co chwile nowy model, a to dodadza jakis skosik na lampach, a to to, a to tamto ech...

Przecież obecny Passat byl produkowany z drobnymi zmianami chyba z 10 lat.....

Ogólnie nigdy nie przepadalem za Passatem ale ten wygląda ze podniesie poprzeczkę. Szkoda tylko że wszystkie te auta mają juz tsk nasrane elektroniki ze juz nie wiadomo czy to auto czy iPad.Takie analogowe auta jak Subaru to zarsz będzie prawdziwa żadkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od Skody to firma z tradycjami juz przed wojna robila super auta (...)

a no wlasnie :) i wlasnie dlatego sadze, ze ta wszechobecna polska pogarda wzgledem Szkody to nic innego, jak narodowa zazdrosc / urazona duma ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

polska pogarda wzgledem Szkody to nic innego, jak narodowa zazdrosc / urazona duma ;):mrgreen:
Zazdrość i owszem - biznesowo od Czechów możemy się tylko uczyć. Produkują całkiem fajne auta (w swojej klasie ;) ).

 

Co innego jednak podziwiać tę markę i jej modele za to czym po prostu nie są. Są bowiem i tacy, dla których rzeczona Oktawia RS jest alternatywą dla RS4. No cóż, to tak jak byśmy zaczęli  porównywać kosmetyki Avonu z Chanel i dodatkowo walić fochy, że o wyborze decyduje zazdrość i urażona duma :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polska pogarda wzgledem Szkody to nic innego, jak narodowa zazdrosc / urazona duma ;):mrgreen:
Zazdrość i owszem - biznesowo od Czechów możemy się tylko uczyć. Produkują całkiem fajne auta (w swojej klasie ;) ).

 

Co innego jednak podziwiać tę markę i jej modele za to czym po prostu nie są. Są bowiem i tacy, dla których rzeczona Oktawia RS jest alternatywą dla RS4. No cóż, to tak jak byśmy zaczęli  porównywać kosmetyki Avonu z Chanel i dodatkowo walić fochy, że o wyborze decyduje zazdrość i urażona duma :) .

 

 

dla niektorych BRZ jest alternatywa Caymana czy nawet 911, so what? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód ma dać przyjemność (frajdę z jazdy) nie ważne czy to 911, BRZ czy Cinquecento Sporting

 

w większości nowych modeli ciężko ten fun znaleźć takie czasy 

 

bez przesady... sa auta do przyjemnosci, sa auta "na kazdy dzien"

owszem, fajnie, kiedy daje sie polaczyc te dwie "skrajnosci" (np. mocny sluzbowy darmowoz :mrgreen: ), ale najczesciej tak dobrze czlowiek nie ma i trzeba wybrac jakis kompromis

 

imho samochod musi tez dawac frajde nie tylko z jazdy, ale i z rozsadnie wydanej kasy (a szczegolnie wlasnej, najczesciej ciezko zarobionej ;) )

i wlasnie Szkoda taka frajde w wiekszosci przypadkow daje :thumbup::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...