Skocz do zawartości

rozpórka przednia Staffa


maver

Rekomendowane odpowiedzi

heja, ma ktoś może u siebie rozpórkę przednią Polskiej firmy Staffa (fota poniżej) i jest zadowolony/a? Cena jest bardzo atrakcyjna porównując np. z Whiteline'em, ale nie ma z tego co widzę żadnej możliwości regulacji tudzież "rozpychania". Czy ona jest ważna? po co jest ta regulacja?

STAFFA Rozporka przednia Subaru Impreza GH WRX STI

Edytowane przez maver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozporka, jak wskazuje sama nazwa, powinna rozpierac kielichy (delikatnie), wiec sruba rzymska niby jest wskazana :)

z innej strony, mialem rozne rozporki i szczerze nie zauwazylem zadnej roznicy pomiedzy regulowanymi i zwyklymi (btw, wczesniejsze rozporki by STI byly zwykle / bez regulacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem osobiście w tamtej firmie... staffa ogólnie sporo ich produkuje i kilku forumowiczow takie posiadają... W Tym Ricardo np... Wszystkie są stalowe...

Z tego co wiem można wybrać opcje z profilu prostokątnego... Malowanie wg palety ral

 

 

Co do jakości wykonania to osobiście nie mam zastrzeżeń... Choć nie w Subaru... Służy mi już dość długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, taxus napisał:

Mam taką rozpórkę u siebie w Bug-u, pierwsze co zauważyłem po montażu to jakby ciut większą "zwartość" przy podjeżdżaniu pod krawężniki.

i nie było problemu z tym, że ona jest nie-regulowana? 

 

Czy zauważyłeś jakąś zmianę w prowadzeniu auta poza krawężnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem gorne rozporki w kazdym ze swoich Subarakow (3 nieregulowane i 1 regulowana w B9) i w kazdym zmiany tylko na plus - ostrzejsza reakcja na ruchy kierownica, jakby ciut lepiej / zwarciej pracujace zawieszenie

najbardziej odczuwalna zmiana byla w GT (choc tam tez mialem zamontowana dolna rozporke 4-punktowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznica między regulowaną a sztywną rozpórką w praktyce jest tylko jedna, regulowaną mozna założyć bez podnoszenia auta. Poprawnie wykonana sztywna rozpórka na to nie pozwala, dlatego trzeba unieść auto, założyć rozpórkę na kielichy i po opuszczeniu dokręcić, bo rozpórka ma działać tylko podczas skrętu, na postoju nic nie powinna rozpierać. Poza tym sztywne rozpórki są zazwyczaj sztywniejsze, bo odchodzą regulacje, czesto zbyt delikatne mocowania, itd.

P.S. Ja u siebie mam ori tytanową sztywną rozpórkę z STI, bo fabryka wie najlepiej jakiej powinna być długości :P

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, KASIAiMIŚ napisał:

Mamy to w Lanosie. Bardzo fajna robota jak za te kase rewelacja. Co do roznicy na + to ciezko cos powiedziec. To nie GTek, tam to byl efekt WoW. Szczegolnie jak zamontowalismy prawie wszystkie jakie sie dalo :)

Żadnych problemów przy montażu? Wszystko dobrze pasowało?

 

Pytam, bo sam interesowalem sie tematem przednich górnych rozpórek ale wszyscy producenci których przejrzałem robią skręcane i to w takim miejscu, ze będzie pracować. Dla mnie, rozpórka musi być sztywna skoro celem jest lepsze spięcie przednich mocowań. Jedynie OEM rozpórka z wersji R205 wyglądała na stosunkowo sztywną (mimo śrub).

 

 

car_photo_350707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Róznica między regulowaną a sztywną rozpórką w praktyce jest tylko jedna, regulowaną mozna założyć bez podnoszenia auta. Poprawnie wykonana sztywna rozpórka na to nie pozwala, dlatego trzeba unieść auto, założyć rozpórkę na kielichy i po opuszczeniu dokręcić, bo rozpórka ma działać tylko podczas skrętu, na postoju nic nie powinna rozpierać. Poza tym sztywne rozpórki są zazwyczaj sztywniejsze, bo odchodzą regulacje, czesto zbyt delikatne mocowania, itd.

i to jest konkret odpowiedź :) dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maver napisał:

nie było problemu z tym, że ona jest nie-regulowana? 

 

Czy zauważyłeś jakąś zmianę w prowadzeniu auta poza krawężnikami?

Powtórzę to co wyżej zostało napisane, auto jest bardziej zwarte, takie fajniejsze w prowadzeniu. Co do montażu się nie wypowiem, bo robił to mój mechanik, ale jakoś nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skwaro napisał:

Ja u siebie mam ori tytanową sztywną rozpórkę z STI, bo fabryka wie najlepiej jakiej powinna być długości :P

I pasuje do Forka bez wiekszych kombinacji? Moglbys wstawic fotke lub podac jakis nr czesci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tremba napisał:

I pasuje do Forka bez wiekszych kombinacji? Moglbys wstawic fotke lub podac jakis nr czesci?

Trzeba podgiąć trochę przewody od klimy, ale ja u siebie i tak to zrobiłem bo jeszcze IC z STI musiał się zmieścić. Fotki są tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem przez chwilę u siebie (zero różnic w prowadzeniu), zmieniłem na tytanową STi bo Staffa nie wchodzi na IC z STi (nadal zero różnic w prowadzeniu).

 

To nie jest kosmiczna technologia, przepłacanie za Whiteline które nie są ani lepsze ani nawet ładniejsze, nie ma w ogóle sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witając Świątecznie pozwalam sobie na lekkie odgrzanie kotleta :)

Mikołaj przyniósł rozpórkę kielichów Staffa, zamontowałem zgodnie ze wskazówkami @skwaro i siedzi.

Samochód uniosłem z przodu tylko tyle, żeby odciążyć zawieszenie. Rozpórka wchodzi, ale trzeba powalczyć, bo jest ciasno (podszybie). Skręcona na sztywno po opuszczeniu pojazdu z podnośników.

 

Świąteczne pozdrowienia!

Luke

20191225_182717.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

Do 2015+ WRX, jakoś nie widzę tych rozpórek Staffa?!

Jak kupowałem swoją, widziałem w ich ofercie rozpórki do nowych bud. Przeszukaj wiadomy serwis ;) 

O ile pamietam, to jest to ten sam model, ale nie chciałbym wprowadzić w błąd.

 

Pozdrowienia!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, furiousmajkel napisał:

napisz do nich i to bedzie z 1 reki bo moze już mają :) 

 

już pisałem, teoretycznie ta rozpórka ma pasować do 2015+

https://allegro.pl/oferta/staffa-rozporka-przednia-subaru-impreza-sti-wrx-4-8113200362?fbclid=IwAR1PpPBrzqtwb6LbY-SgQRdX3B4n0SY_CszfWbhzdB-JrSzWFUqg7RHbojU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...