Skocz do zawartości

Jaki zestaw kluczy


raph

Rekomendowane odpowiedzi

Wurtha mam tylko kilka kluczy oczkowych, oraz pokrętło 1/2. Trzeba przyznać że tam gdzie jest obrobiona nakrętka, zwykły klucz nie daje rady - klucze wurtha sobie radzą. Pokrętło 1/2 wiele razy wspólpracuje z przedłużką typu rurka 11/2 metrowa i jeszcze się nie poddało. Ale cena zabija :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próba odkręcenia śruby np. grzechotką (pokrętło) 1/2" nie przynosi rezultatu, to należy zmienić klucz na 3/4", a nie bezmyślnie ciągnąc dalej :D .

Myślenia nic nie zastąpi. :wacko:

Zgadam się że, Yato nie są profesjonalnymi kluczami do codziennego użytkowania, niemniej jednak z cała stanowczością mogę potwierdzić, że są to profesjonalne klucze dla weekendowych mechaników, nie mówiąc już o amatorskim zastosowaniu.

Dotychczas (7lat) udało mi się tylko klika bitów ukręcić (wada materiałowa). Żadnej nasadki 1/2" nie udało mi się uszkodzić, nawet w kooperacji z kluczem 3/4".       

Edytowane przez m_dz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próba odkręcenia śruby np. grzechotką (pokrętło) 1/2" nie przynosi rezultatu, to należy zmienić klucz na 3/4", a nie bezmyślnie ciągnąc dalej :D .

Myślenia nic nie zastąpi. :wacko:

Zgadam się że, Yato nie są profesjonalnymi kluczami do codziennego użytkowania, niemniej jednak z cała stanowczością mogę potwierdzić, że są to profesjonalne klucze dla weekendowych mechaników, nie mówiąc już o amatorskim zastosowaniu.

Dotychczas (7lat) udało mi się tylko klika bitów ukręcić (wada materiałowa). Żadnej nasadki 1/2" nie udało mi się uszkodzić, nawet w kooperacji z kluczem 3/4".

Czasem nie wejdziesz większym kluczem. Lecz zgadzam się w 100%że częste awarie narzędzi są przez dodatkowe rurki :).

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

szukam coś ok 300 zł amatorka ale większy zestaw potrzebuje powiedzmy ponad 100 elementow ktoś ma  neo ,yato,inne z jakiego materiału powinny być żeby to trwałe było ,marketówki odpadają

 

W sumie nie tak dawno szukałem zestawu dla siebie: padło na Yato, potem była kwestia wybrania odpowiedniego zestawu. Ja w końcu zdecydowałem się na trochę droższy, rozbudowany zestaw 3884-1. Zależało mi na 3 rozmiarach grzechotek z nasadkami, do tego długie nasadki. Reszta była niejako w bonusie, zwłaszcza klucze płaskie, bo i tak chcę dokupić komplet 6-32, ale to za jakiś czas.

Fajna jakość, przyjemnie się dłubie takim sprzętem...

Z tych zestawów Yato jest w czym wybierać, także szczerze polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest kupić wszystkie potrzebne narzędzia dobrej jakości "na raz" głównym problemem dla wielu jest cena. Mam bzika na punkcie narzędzi (wszelakich), ale przyświeca mi przy ich zakupie jedna dewiza "jestem za biedny żeby kupować tanie rzeczy". Narzędzia kompletuję już prawie ćwierć wieku, i mogę wymienić firmy, które nigdy mnie nie zawiodły, a narzędzia produkowane przez te firmy są wykorzystywane w motoryzacji:

- klucze nasadowe / oczkowe: Gedore, Facom, Proxxon, Bahco, Beta.

- szczypce wszelakie: Bahco, Wiha, Wera, Knipex.

- Bity, hexy, torxy, : Wiha, Wera.

- wkrętaki: Wera, Facom, Beta.

- klucz dynamometryczny: używam tylko Proxxona.

Mam świadomość, że są jeszcze inne dobre firmy, ale ich nie używałem (Honiton, King Tony, Jonnesway, Hazet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te angielskie tajwany Honitony: drogie to nie jest, ale daje radę.

Jak na moje potrzeby to pewnie do końca życia starczą i o jeden dzień dłużej,

plus z tego zestawu to 3/4 wielkości grzechotek pewnie nigdy nie użyję nawet :)

Oczywiście bity do kręcenia wkrętów pourywałem - ale które się nie urwą z czasem - mam z pół szuflady połamanych prze-markowych bitów: takie ich życie :)

Ta sprężynka do kręcenia w trudno dostępnych też sie poddała, troche nalotu łapnęły nasadki.

Poza tym wszystko tip-top, żadnych wgniotów po śrubkach na nasadkach: wystarczająco twardy cr-mo dali na to a sprzęt ze 4 lata najmniej pracuje.

Za tych coś 300 PLN'a stykają ąz za bardzo dla sobotniego mechaniora  :)

Kumpel w podobnym czasie yato wziął: to fakt że ładniejsza waliza i kolorowe gumi-uchwytki (które jak dostaną swoją porcję potu i olejów to po kilku latach zmienią się w gumi-lepi-smródchwytki), ale treszczotka mu się rozsypła i trzeba było z trawy wybierać szmuks i składać do kupy.

Trochę jakby luźno spasowane te  zapadki itd.

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zrobilem sobie prezent na gwiazdke :D

Kupilem klucz pneumatyczny KingTony oraz zestaw kluczy z grzechotkami jak na dzien dzisiejszy jestem bardzo zadowolony i Polecam te marke ;) bardzo solidne wykonanie fajna walizka do transportu 2 klucze do swiec w zestawie! ( jeden nawet pasuje do subaraczka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w Lidlu pojawiają się komplety Parkside. Jeżeli traficie angielskie, to cena do jakości jest zerowa.

 

Oryginalna Wiha jest nie do zabicia.

Bzdura.

Mam Powerfix z Lidka z Irlandii od ładnych kilku lat i do domowego użytku są ok. Szału nie ma, ale na pewno nie jest to chłam i do dupy!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest bzdurą ?

 

 

 

komplety Parkside. Jeżeli traficie angielskie, to cena do jakości jest zerowa.

 

Nie uważam, że ich jakość jest zerowa.

Chyba, że mowa o stosunku jakości (mizernej wg. Ciebie) do ceny (w funtach, czyli drogo)? 

 

Swój lidlowski zestaw mam 8 lat i nadal jest kompletny, cały i sprawny. Każda nasadka cała, nie są jakoś dojechane, bity chyba wszystkie, już nie pamiętam.

Służy mi jako przewoźny zestaw "pierwszej potrzeby". Ważne, żeby dobierać odpowiedni klucz do zadania.

 

 

Oszczędnie z gorzałą. ŁEB BĘDZIE...

Takie komentarze to sobie daruj... 

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! Przecież napisałem jak krowie na miedzy: cena zerowa, jakość całkiem, całkiem ! Stosunek ceny do jakości jest jak zero. Korzystam kilka lat i jestem zadowolony. Nie gorsze niż Stanley, o badziewiu typu Topex nie mówię.


Czytajcie ze zrozumieniem. To bezwzględnie nie gorzała ? Ja się lubię napić. Akurat walę Metaxę.


Sredniaq, przeczytaj mój poprzedni post, i pomyśl. Pozdrawiam.

Edytowane przez mz56
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stosunek ceny do jakości jest jak zero. Korzystam kilka lat i jestem zadowolony

 

Ok, mój błąd. Nie skumałem.

 

 

 

Kupilem klucz pneumatyczny KingTony

 

Wrzuć jakieś foto, albo model...

 

 

 

Trudno jest kupić wszystkie potrzebne narzędzia dobrej jakości "na raz"

 

Zgadzam się w 100% i to jest właściwa droga ==>

 

 

 

Narzędzia kompletuję już prawie ćwierć wieku

 

 

Jakiej długości klucz dynamometryczny będzie optymalny do zmiany kół? Mam chyba jeden krótki, ale dokręcanie nim nie należy do przyjemnych i potrzebuję porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiej długości klucz dynamometryczny będzie optymalny do zmiany kół? Mam chyba jeden krótki, ale dokręcanie nim nie należy do przyjemnych i potrzebuję porządny.

 

spokojnie wystarczy topexu od  40 do 200 NM dzięki niemu będziesz mógł też nakrętkę piasty dokręcać  ja mam jeszcze starej produkcji od 10 do 210 NM ale tych już nie produkuje topex  i długość jego jest około 80 cm i to spokojnie wystarcza

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spokojnie wystarczy topexu od  40 do 200 NM dzięki niemu będziesz mógł też nakrętkę piasty dokręcać

Chyba wszystkie mają podobne parametry.

 

 

 

długość jego jest około 80 cm i to spokojnie wystarcza

No właśnie o takiej długości myślałem, ale na allegro widzę, że większość ma długość 470mm, Ma to związek z jakąś normą, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakis anglielski zestaw kluczy (fakt faktem duzo elementow 350 gdzies) plus kopytka z lidla do odkrecania upartych i poki co urwala sie mala grzechotka, a zestaw mam pare lat, i pare samochodow rozebral/zlozyl.
proponuje brac zestaw w ktorym wystepuja dlugie nasadki albo dokupic osobno 10, 12, kute 14, 17, 19 i dobre pokretlo do tego
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...