Skocz do zawartości

Legacy III 2.0 bulgot


BeQuiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że już jest temat zbiorczy odnośnie bulgotu jednak chciałem zapytać, w moim legacy mam zamontowany kolektor różnoodległościowy oraz wydech końcowy MG motorsport i słychać bulgot jednak nie jest to, to samo co np. tutaj: 

 

 

Czy da się w Legacy osiągnąć taki dźwięk? U mnie w środku nie słychać zabardzo bulgotu chyba, że przy otwartym oknie. W załączniku przesyłam jak to brzmi przed zrobieniem kolektora i po tej operacji. Czy przy takim kolektorze bulgot byłby wyraźniejszy? https://www.olx.pl/oferta/kolektor-wydechowy-roznoodleglosciowy-subaru-impreza-forester-borla-CID5-IDlHeHE.html#711402cce7

 

Dźwięk przed zrobienie kolektora:video-1518306981.mp4

Oraz po przeróbce:video-1501522618.mp4 , video-1501522618.mp4

 

20107615_10209787398429618_2064522878_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to zdjecie przedstawia Twoj kolektor, to nie jest przerobka na roznoodleglosciowy, tylko pozbycie sie katalizatora ;)

Musi to byc zrobione tak, aby do miejsca polaczenia sie ramion kolektora byla co najmniej 2 krotna roznica w ich dlugosci.

Chodzi o to zeby spaliny w jednym z ramion, mialy 2 razy dluzsza droge do miejsca spotkania sie ze spalinami z drugiego ramienia.

Bulgotu identycznego jak w turbo nie uzyskasz nigdy, ale tak, ten typ kolektora z olx da efekt bulgotu.

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgot będzie, ja mam kolektor z legacy I na którym jest mała różnica ramion i bulgocze, teraz kupiłem taki jak ten z olx, jak się trochę pogoda poprawi będę go montował ciekawy jestem czy zmieni się dźwięk a może trochę się osiągi poprawią bo ten z legacy zamula trochę w porównaniu do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aflinta napisał:

Nie poprawią, inaczej by nie montowali teraz o równej długości ramion.

Licze  że na tym na wzór borli będzie lepiej niż na tym od legacy I. Jak zamontuje to się dowiem.

Edytowane przez Maniek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BeQuiet napisał:

Dokładnie tak, nawet masz tam fotkę kolektora i dźwięk wydechu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W materii katalizatorów to są dwie sprzeczne szkoły: otwocka i falenicka. Ta pierwsza mówi (poniekąd logicznie), że każda restrykcja na wydechu obniża osiągi. To się sprawdza w silnikach z turbo. W NA już nie koniecznie. I tu do głosu dochodzą nauki szkoły falenickiej (na których ja jestem wychowany), mówiące że "ktoś to policzył żeby działało dobrze". Często jest tak, że silnik wolnossący po usunięciu kata zamula. Szczególnie w niskich i średnich zakresach. Pomijam tu wszelkie błędy ECU i tryby awaryjne, które mogą się uaktywnić po tym jak sonda (sondy?) stwierdzą "za duży przeciąg" w układzie wydechowym. Wrażenie jest, że wóz jest szybszy, bo staje się z reguły głośniejszy. Czasem nawet bardzo. Sam kiedyś wywaliłem kata w Daihatsu i dosłownie na drugi dzień wstawiłem go na powrót. I poprzysiągłem sobie, że nigdy więcej tego nie zrobię w aucie NA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 10:25, BeQuiet napisał:

No ładnie troche się rózni od mojego, a masz cos jeszcze oprocz koncowko wydechu i kolektora? Ja mam wycięty katalizator 

Schylę się jutro pod gablote i fotkę cykne. Ale nie robiłem tzw. "przelotu" właśnie z tego powodu o którym napisał @DETT. Druga sprawa jest taka, że dźwięk Subaru jest przyjemny, co nie podlega dyskusji. Ale wg mnie jak jest za głośno to też zacznie drażnić. Siostra ma w Imprezie 1.6 przelot i końcowy podobny do mojego, kolektor ori i owszem jest fajnie ale dużo głośniej niż u mnie. Dłuższa trasa i migrena gwarantowana, na krótkich dystansach fajnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Panowie,
Pytanko,trzepie forum i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
A mianowicie :jaki kolektor do Outbacka 2.5 2005 żeby był bulgot.
Czy kolektor nierównoodległościowy z innego modelu będzie pasować?


Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piatorr napisał(a):

Panowie,
Pytanko,trzepie forum i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.
A mianowicie :jaki kolektor do Outbacka 2.5 2005 żeby był bulgot.
Czy kolektor nierównoodległościowy z innego modelu będzie pasować?


Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Nie będzie pasować. Trzeba po prostu przerobić oryginalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teddy26 napisał(a):

Nie będzie pasować. Trzeba po prostu przerobić oryginalny. 

 

To zależy... Ostatnio robiłem Imprezę Hawk z 2.5 SOHC i miała kolektor z turbo. Sam kolektor pasuje, tylko problem jest taki, że nie ma jak wyjść rurą dalej. Ktoś podciął belkę zawieszenia, żeby zmieścić się. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...