Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

To ja poproszę o szybką podpowiedz... Do Gtka 225/45 R17 raczej do codziennej jazdy i raz na jakis czas Ulęż i nocne igraszki :twisted:

Próbowalem przebrnać samemu i wybrac ale mnogość marek, typów, rodzajów i cen tylko powoduje zawrót głowy.

Pomóżcie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o szybką podpowiedz... Do Gtka 225/45 R17 raczej do codziennej jazdy i raz na jakis czas Ulęż i nocne igraszki :twisted:

Próbowalem przebrnać samemu i wybrac ale mnogość marek, typów, rodzajów i cen tylko powoduje zawrót głowy.

Pomóżcie :!:

 

Rozmiar 225/45R17 absolutnie nie nadaje się do GT-ka - to za duże koło średnicą (gorsze przyśpieszenie, obciązenie piast, półosi i skrzyni) i sa za szerokie (nadkola). Seryjnie jest 205/50R16, więc idealnym zamiennikiem jest 205/45R17 (tylko 0,8% większe) lub od biedy 215/45R17 (2,22%). Przy wadze GTka 205 jak najbardziej starczy. Co do modelu to polecałbym nowość ContiSportContact 5 - to kontynuacja zeszłorocznego 5P, tylko w rozmiarach 17-19", bo 5P jest od 19" wzwyż i została uznana przez firmy pokroju Brabus, ABT itd. za najlepszą oponę drogową do supersportowych aut. Ewentualnie sprawdzonego RE050A, ale ja np. zmieniam z Bridgestona na te Conti - choć wcale nie muszę :wink:.

pzdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie, czy na felgę 18x7JJ ofset 55 w Spec B oryginalnie 215/45/18 podejdzie 225/40/18?

Trochę wąska ta felga. Na pewno jest 7" ? Jakby było 7,5" to bez problemu 225 mozna zakładać, a tak będzie trochę wąsko, ale od biedy wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oponiki 17tki do GTeka...

małem z felgami kupuione 205x45x17 ale czy inne tez podejda np 225x45x17??

 

Prosze o informacje

Kilka postów wyżej dokładnie na to pytanie odpowiedziałem. W wielkim skrócie zostań na 205/45R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oponiki 17tki do GTeka...

małem z felgami kupuione 205x45x17 ale czy inne tez podejda np 225x45x17??

 

Prosze o informacje

Kilka postów wyżej dokładnie na to pytanie odpowiedziałem. W wielkim skrócie zostań na 205/45R17

 

 

Dzieki... nie widziałem wczesniej...

A jak mozesz to podpowiedz jaką gume szukać teraz ...

Niestety w tym rozmiarze nie ma moich RE70!!

 

Ok dlaczego zmieniasz na ContiSportContact 5 a co RE50 sa kiepskie ogolnie na Brigach mi sie dobrze jezdzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...