Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Adam masz moze doswiadczenia z R-888 na mokrym a mianowicie jak duzo jest roznica w stosunku do cywilnych opon(mokrym tzn deszcz inna sprawa to male oczka wodne polozone zazwyczaj przy kraweznikach)

ja nie mam żadnego doświadczenia z takimi oponami. Sam pytam, bo ciekawa to opcja jest na suchą nawierzchnię, przy dość przystępnej cenie. Chciałbym wiedzieć jak to jest na mokrym, biorąc pod uwagę małą moc wolnego ssaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r-888 trzyma na mokrym lepiej niż jakiekolwiek seryjne opony, problemem jest to, że przy wyższych prędkościach zaczyna nie nadążać z odprowadzaniem wody i wtedy płynie. Dzieje się tak w koleinach z wodą, kałużach itp. Sam mokry asfalt im nie przeszkadza. W ośce na nowych mogłem w średnim deszczu jechać max do 100km/h wraz z używaniem się opony prędkość ta spadła do 60km/h ale 60km/h to maksymalna dopuszczalna w mieście więc można jeździć. :lol: Uwaga! największy problem to hamowanie w koleinach z wodą przed skrzyżowaniem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mieszkam w PL wiec koleiny i kaluze sa mi obce przynajmniej przez 2 latka,ale tez malo jezdze moja blyskawica,bo mam jeszcze inne auto i jego uzywam na co dzien.Legas jest jest na "niedziele"Ale dzis rozmawialem z gosciem od opon i powiedzial mi ze wyszla juz nastepczyni r-888 jest to toyo R1R ktora radzi sobie o wiele lepiej z glebsza woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po nacięciu tych opon mogę w deszczowy dzień dać GTka swojej lepszej połowie bez obawy, że komuś wjedzie w tył?

 

NIe wiem jak jeżdzi twoja lepsza połowa.?

 

Napewno jest duża różnica po nacięciu na mokrym.

Jeszcze nie wiem co będzie, jak sie bardziej zużyje

 

Czy lepiej szukać typowo cywilnej opony i do tego drugi komplet tylko na tor

 

Dwa komplety są zawsze lepsze niż jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak wszyscy psy wieszają na F1? To zła opona jest?

Ja osobiście nie polecam.

a ja naodwrot, moge polecic...

 

W testach zbiera nienajgorsze opinie...

Bo w testach jest nowa, a gdyby tak testowali gdy ma np 6mm

akurat mam takie teraz na GT'eku (ok. 6-7mm bieznika) i nic zlego powiedziec nie moge... na suchym to naprawde dobra opona, na mokrym tez niezle sie spisuje (ostatnio u nas jest mokro, wiec mialem okazje przetestowac i w miescie, i w trasie z koleinami)

nie wiem, byc moze na "osce" mialbym inne odczucia, ale czterolap jest naprawde pod kontrola nawet w ulewe

 

poza tym, chyba nie ma opon, ktore bylyby rownie dobre na mokrym i suchym - GY F1 sa akurat lepsze (a wlasciwie b. dobre) na suchym, wiec naprawde nie wiem, o co chodzi tym, co psy wieszaja na GY F1 :roll:

 

 

p.s. dla porownania BFG g-force Profiler jest odrobine gorszy od GY F1 na suchym, ale minimalnie wygrywa na mokrym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam tylko jak komuś na SJSie parę lat temu w prawie nówkach F1 stopił się bieżnik. Nikt inny nie miał takiego problemu z żadnymi innymi oponami. Sam kiedyś przez krótki okres użytkowałem F1 i jakoś nie trzymała ta opona. Przy POMie jest ok, ale jak już coś więcej to ciężko jej to przychodziło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam tylko jak komuś na SJSie parę lat temu w prawie nówkach F1 stopił się bieżnik. Nikt inny nie miał takiego problemu z żadnymi innymi oponami. Sam kiedyś przez krótki okres użytkowałem F1 i jakoś nie trzymała ta opona. Przy POMie jest ok, ale jak już coś więcej to ciężko jej to przychodziło :razz:

owszem, wszystkim producentom przytrafiaja sie "fabryczne wady", ale afaik z tym splywajacym bieznikiem tak najczesciej bywa wtedy, jak ktos upala na "niedotartej" oponie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polećcie co wybrać do forka MY 07 bo mam już dość piszczenia geolanderów

zastanawiam się nad czymś takim

 

Michelin Pilot HX MXM 215/60 R16 99H EL

Pirelli P 6 215/60 R16 99H XL

Goodyear EXCELLENCE 215/60 R16 99W XL **

 

chyba że macie jakieś inne typy

 

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 2:01 pm ]

trochę poczytałem na necie i chyba najlepszym rozwiązaniem będzie

Bridgestone Turanza ER 300 215/60R16 99 H XL

co o niej sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone Turanza ER 300 215/60R16 99 H XL

co o niej sądzicie

 

W Legacu dają radę.

 

napisz coś więcej

jak się sprawuje na suchym / mokrym / w kałużach

jak się szybko zużywa

czy na tej oponie można wjechać w teren czy nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...