Skocz do zawartości

NAUKA JAZDY:)


Lewy83

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kamul napisał:

Kurde to szybko się zużywa :P

Jak to mówią? "Apetyt rośnie w miarę jedzenia". :D

Sam się czasem wkurzam kiedy brakuje mocy do przyspieszenia.

Wtedy zazwyczaj korzystam z reduktora... Pomaga. :D

Ruszanie z 2+R pozostawia czasem niezapomniane wrażenia u "szybkich i wściekłych", którzy muszą bo inaczej się uduszą...

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, WOJO napisał:

Jak to mówią? "Apetyt rośnie w miarę jedzenia". :D

Sam się czasem wkurzam kiedy brakuje mocy do przyspieszenia.

Wtedy zazwyczaj korzystam z reduktora... Pomaga. :D

Ruszanie z 2+R pozostawia czasem niezapomniane wrażenia u "szybkich i wściekłych", którzy muszą bo inaczej się uduszą...

 

Mam wrażenie że u mnie w AT to takich mocy nie ma. Ale za to Sport jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2017 o 19:03, Tummi napisał:

Moze to nieco pomoze w doborze odpowiednich obrotow ;)

[wykres]

Fajnie widać na wykresie że ten silnik nie ma jakichś "strzałów" mocy/momentu w swoim zakresie obrotowym, ot ciągnie równo = nudno od 1800 do 7000... Diesel ma inaczej, turbo benzyna ma jeszcze inaczej. Subiektywnie najbardziej odczuwalny jest gwałtowny przyrost mocy/momentu w funkcji obrotów, to daje wrażenie dynamiki, podobnie jak dziurawy tłumik ;) Diesel przyspiesza mocno ale dość krótko, jedynka cios, dwójka cios, trójka cios i nagle 90 km/h ;)

 

Starsze 2.0 sohc miały max 125KM przy ok. 5500 rpm i uważane były za raczej niezbyt szybkie, tutaj jest bardzo podobnie tylko zakres powyżej tych 5500 jest wyciągnięty na te 165KM przez głowice dohc z avcs, ale to nadal 2.0 i trzeba go kręcić w czerwone żeby jechał tak jak można sie spodziewać po danych na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiązując do nazwy tematu, czy ktoś zna w okolicach Wwa jakąś alternatywę dla SJS (z tego co widziałem, Legacy nie ma tam nawet w spisie do nauki jazdy). Chodzi o naukę wykorzystania samochodu i jego "ficzerów" :) oraz ogólnie o jakąś próbę nauczenia radzenia sobie  w "ekstremalnych" warunkach etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PR7EMEK napisał:

@kamul na Tor Łódź masz niedaleko - tam są i płyty poślizgowe i instruktorzy :)

Jedno małe ale: to jest tor treningowy, Kielce mają zdecydowanie lepszy.

Jest kilka szkół związanych z Bemowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze wspominam szkolenia w:

 

http://www.toyotaakademiajazdy.pl

http://szkolabezpiecznejjazdyrenault.pl

https://www.arval.pl/pl/o-arval/arval-driving-academy - ale to już chyba tylko dla leasingu było.

 

Kiedyś można było się umówić na indywidualne szkolenia na swoim samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik ma liniowy przyrost mocy, auto wazy ile wazy, auto ma benzyne NA, auto ma staly naped AWD. Tu nie ma co sie rozwodzic nad osiagami... to fizyka. Wsadz tam inne 2.0 NA o podobne mocy i bedzie to samo. Wsadz inny naped i poki to stale awd to nadal roznicy nie bedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guliwer napisał:

Jedno małe ale: to jest tor treningowy, Kielce mają zdecydowanie lepszy.

Z tego co kolega pisał, to szuka miejsca, żeby lepiej poznać auto, a z Warszawy do Łodzi dojedzie bezpieczniej i szybciej niż do Kielc ;) Byłem i tu i tam, Kielce są fajne, ale Łódź daje radę :)

 

5 godzin temu, kamul napisał:

Ale Ja nie mam BMW :P

Niech mnie ktoś oświeci o co chodzi z tym BMW? Jak pojechałem moim wolnossakiem w automacie na tor, to byłem tak samo szybki jak oklatkowane BMW... ale nie chodziło o czasy, tylko żeby się czegoś nauczyć :)

 

Godzinę temu, Guliwer napisał:

Kiedyś można było się umówić na indywidualne szkolenia na swoim samochodzie.

No i tu dochodzimy do sedna sprawy - nie ważne gdzie, ważne z kim (żeby się dobrze dogadywać z instruktorem) i ile czasu. No chyba, że mamy się za tak dobrych kierowców, że co tam ktoś nam będzie mówił jak mamy jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PR7EMEK napisał:
10 godzin temu, kamul napisał:

Ale Ja nie mam BMW :P

Niech mnie ktoś oświeci o co chodzi z tym BMW?

Tam akademia jazdy BMW niby się odbywa. A ja tak po prostu chciałbym uczyć się czegoś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kamul napisał:

Tam akademia jazdy BMW niby się odbywa. A ja tak po prostu chciałbym uczyć się czegoś nowego :)

Między innymi Akademia Jazdy BMW. Ale to nie wszystko. Ze sprawdzenia na szybko wychodzi, że najbliższe szkolenia są 26 i 29 grudnia. Poza tym dni otwarte, jakiś trening 1 na 1, itp. Najlepiej zadzwonić i dopytać się o szczegóły. Poza tym warto trenować w różnych miejscach i z różnymi instruktorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PR7EMEK napisał:

Między innymi Akademia Jazdy BMW. Ale to nie wszystko. Ze sprawdzenia na szybko wychodzi, że najbliższe szkolenia są 26 i 29 grudnia. Poza tym dni otwarte, jakiś trening 1 na 1, itp. Najlepiej zadzwonić i dopytać się o szczegóły. Poza tym warto trenować w różnych miejscach i z różnymi instruktorami.

Wezmę sobie do serca. Na razie bardziej w kwestii rozeznania co, gdzie i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Jestem tu nowy, także przypadł mi do gustu ten model Legacy z silnikiem 2.0 165 z 2006 i postanowiłem go kupić, wszystko fajnie pięknie, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o optymalnej zmianie biegów względem obrotów. Oczywiście pewnie kiedyś sam do tego dojdę, chociaż mogę się poradzić kolegów ze stażem i zaoszczędzić już parę groszy, gdyż jeżdżę tylko po mieście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 15:03, palmall napisał:

Uczucia pędu i wciskania w fotel raczej nie poczujecie siedząc za kierą, może przesiądźcie się na fotel pasażera i niech was ktoś przewiezie? Ja mam całkiem różne odczucia w zależności na którym fotelu siedzę - na tym prawym bardziej czuć :D

I żeby coś było czuć to trzeba utrzymywać się w tym zakresie obrotów co tu ;)

 

Na tym filmie to jakiś odchudzony chyba, bo nieźle zapierdziela ;) A taki ręczny na zakręcie to nie szkodzi AWD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.12.2017 o 20:51, WOJO napisał:

Jak to mówią? "Apetyt rośnie w miarę jedzenia". :D

Sam się czasem wkurzam kiedy brakuje mocy do przyspieszenia.

Wtedy zazwyczaj korzystam z reduktora... Pomaga. :D

Ruszanie z 2+R pozostawia czasem niezapomniane wrażenia u "szybkich i wściekłych", którzy muszą bo inaczej się uduszą...

 

A co mie tam, odkopie. Co to znaczy: 2+R? Że startuje z ,,dwójki" na zapiętym reduktorze? Podpale sprzęgło (Exedy jednomas)?

Nie żebym koniecznie chciał kozakować, ja z tych, co lubią wiedzieć ,,tak-o! dla zasady".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...