Skocz do zawartości

Levorg STI


Barney

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, mechanik napisał:

Temat silniejszych silników w Subaru wraca średnio co miesiąc :D

I w takim interwale zmniejsza się liczba osób myślących w przyszłości o Subaru, jako nowym samochodzie. Z wiekiem, mówię o sobie, ale czy aby na pewno tylko, przychodzi Need For Power. Na razie 240 KM w FXT wystarczyło, ale na horyzoncie jest 300 KM i więcej, a najlepiej 465 KM lub 707 KM :biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jak nie na forum mamy przemawiać do Dyrekcji... Ludzie chcą pojemności i mocy w Subaru. Ja też nie widzę póki co przyszłości dla siebie w subaru (np z silnikiem 1.6). Levorg to fajny samochodzik, ale brakuje mu 2.0 i fajnego manuala. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję osobiście porozmawiać z Dyrekcją na ten temat przy kolacji na Subariadzie. Temat niestety jest trudny, bo wszyscy mamy szefów, i nasza o dziwo Dyrekcja nie jest wyjątkiem. Z tego co zrozumiałem, to pomimo walki i prób ze strony SIP nie udało się przekonać do tego pomysłu ludzi z Emil Frey ze Szwajcarii i Niemiec :( W skrócie chodzi o to, że wg nich zyski ze sprzedaży nie pokryły by opłat związanych z flotowym CO2 co z punktu biznesowego oznaczałoby straty.

 

Jak ktoś chce Levorga STI to trzeba do sie wybrać Japonii :) 

22 godziny temu, BW. napisał:

Levorg to fajny samochodzik, ale brakuje mu 2.0 i fajnego manuala. 

Swoją drogą ciekawe czy dałoby rade zrobić full swap na silnik i skrzynię z WRXa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
2 godziny temu, maver napisał:

Z tego co zrozumiałem, to pomimo walki i prób ze strony SIP nie udało się przekonać do tego pomysłu ludzi z Emil Frey ze Szwajcarii i Niemiec

Nie całkiem. Koledzy ze Szwajcarii i Niemiec wspierali moje wysiłki, lecz flotowa emisja CO2 stała naprzeciw :(

 

Pozdrowienia

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎03 o 14:10, Dyrekcja napisał:

Nie całkiem. Koledzy ze Szwajcarii i Niemiec wspierali moje wysiłki, lecz flotowa emisja CO2 stała naprzeciw :(

 

Pozdrowienia

 

to FHI nie może wzorem innych zacząć sprzedawać dwa modele elektrycznych wózków golfowych z emisją 0g CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.11.2017 o 14:10, Dyrekcja napisał:

Nie całkiem. Koledzy ze Szwajcarii i Niemiec wspierali moje wysiłki, lecz flotowa emisja CO2 stała naprzeciw :(

 

Pozdrowienia

 

Szwajcarzy jeszcze by wzięli - Unia to nie jest ale... musiałyby te auta u nich zostać (tzn. nie mogliby ich sprzedać poza CH - chyba że Rosja, Kazachstan, Mongolia) bo wymogi Unijne nie dopuściłyby tych aut do ruchu to pierwsze primo.

Druga sprawa to co z takimi autami później zrobić ? Na przetop ?

Dla Szwajcara auto starsze niż 10 lat - albo jak osiąga przebieg 200.000 tyś to już mało warty rep (drastycznie spada jego cena) więc się ich po prostu pozbywają.

 

Niemcy mówią NIE - bo VW Golfy R i Audi RS przestały by się sprzedawać :biglol: a dla nich liczy się jedynie VW, Audi, MiercedeS i BEEMWE :D

Przecież sam sobie nie strzelę w kolano :D

Edytowane przez Pawulon83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 21.11.2017 o 18:04, Pawulon83 napisał:

 

Szwajcarzy jeszcze by wzięli - Unia to nie jest ale... musiałyby te auta u nich zostać (tzn. nie mogliby ich sprzedać poza CH - chyba że Rosja, Kazachstan, Mongolia) bo wymogi Unijne nie dopuściłyby tych aut do ruchu to pierwsze primo

Przepisy Szwajcarii są w dziedzinie homologacji identyczne z unijnymi. Również odnośnie emisji CO2 ( tyle że w tym przypadku jest to emisja flotowa do Szwajcarii, nie do Unii ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy Szwajcarii są w dziedzinie homologacji identyczne z unijnymi. Również odnośnie emisji CO2 ( tyle że w tym przypadku jest to emisja flotowa do Szwajcarii, nie do Unii ).
 
Pozdrowienia
Przepraszam za pytania bo aż tak się nie znam ale czy nie ma jakieś wersji pośredniej między 1.6 a STI ?
Tak aby mieścić się w normach.
Po drugie dziwne to jest że dostępny wrx z mocniejszym silnikiem mieszczący się w normach a levorg już nie... Dla jasności tylko powiem że jestem bardzo zadowolony ze swojego levorga ale on wygląda na szybszego niż jest ;) i tak wersja około 240 KM była by ok. Tak wiem wiem że to nie wina dyrekcji ale piszę jak jest ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Levorg STI to faktycznie Levorg 2.0T ze zmianami technicznymi + optycznymi. Moc bez zmian. Generalnie nie chodzi o to, czy sam Levorg 2.0T spełniałby normy, lecz o emisje flotową CO2. Ponieważ Subaru nie ma małych samochodów o niskiej emisji CO2 jest z tą emisja flotową problem. Tym bardziej, że nowe metody pomiaru ( WLTP zamiast NEDC ) podwyższają faktyczną emisję w ramach cyklu, a limity pozostały bez zmian.

WRX STI sprzedawany jest w niewielkich ilościach, więc nie wpływa ( wpływał ) aż tak znacząco na całość emisji flotowej. Sprzedaż Levorga 2.0T byłaby na znacznie wyższym poziomie ...

Cóż, takie czasy ...

 

Pozdrowienia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem. Wprowadzić limitowaną serię Levorga STi 555 (przykładowo 555 szt. w EU, w tym 50 szt. dla Polski). Sprzedałyby się jak świeże bułeczki :) ... mimo wyższej ceny (homologacja Eu etc.) w porównaniu do modeli sprzedawanych w dużych liczbach.

 

Taki rarytasik dla fanów marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Generalnie nie chodzi o to, czy sam Levorg 2.0T spełniałby normy, lecz o emisje flotową CO2. Ponieważ Subaru nie ma małych samochodów o niskiej emisji CO2 jest z tą emisja flotową problem.

Przepraszam za pytanie, ale męczy mnie to już od jakiegoś czasu. Czy zyski ze sprzedaży takiego Levorga 2.0T nie pokryłyby z nawiązką kosztów związanych ze zwiększoną emisją flotową? nie ukrywam, że do końca nie rozumiem mechanizmu "kar" jakie importer musi płacić UE, ale w końcu chodzi o zyski ze sprzedaży auta. Jeżeli nowy model były w stanie zrekompensować zwiększone opłaty, to może warto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maver napisał:

Jeżeli nowy model były w stanie zrekompensować zwiększone opłaty, to może warto? 

Nie mam co prawda żadnych wiadomości na ten temat, ale wydaje mi się, że skoro nie przeszło wprowadzenie takiego wariantu do sprzedaży to pewnie po prostu zyski ze sprzedaży nie są wstanie tego zrekompensować. Pewnie tu chodzi o to, że jak wprowadzą 2.0 to spadnie sprzedaż 1.6 przez co potencjalne zyski nie będą dużo większe a jak to ująłeś "kary" od UE będą dużo większe. Tak to widzę, ale to jest wypowiedź w stylu "Nie znam się, ale się wypowiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Kara za przekroczenie limitu CO2 wynosi 95 Euro za 1 g powyżej limitu. Oczywiście od każdego sprzedanego samochodu ( nie jest istotne, czy ten konkretny samochód jest powyżej, czy poniżej limitu ). Załóżmy, że przekroczyliśmy limit o 10g. W efekcie każdy samochód drożeje o 950 Euro.

Ponieważ faktycznie importerzy kupują w efekcie auta o te 950 Euro drożej ( bo niby jak ma producent "odzyskać" te pieniądze), dojdą cła i podatki. ...   

Zęby nie było wątpliwości - o "wersję limitowaną" też występowałem ( wspólnie z kolegami z kilku krajów ) .

Niestety - jest jak jest.

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dyrekcja napisał:

 

Zęby nie było wątpliwości - o "wersję limitowaną" też występowałem ( wspólnie z kolegami z kilku krajów ) .

Niestety - jest jak jest.

 

Pozdrowienia

@Dyrekcja to jednak musi mieć święta cierpliwość do "szefostwa"

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Godzinę temu, Mateusz22 napisał:

@Dyrekcja to jednak musi mieć święta cierpliwość do "szefostwa"

Z tą cierpliwością to .... różnie bywa :)

Już niejednokrotnie "podpadałem" z powodu zbyt, powiedzmy "dobitnie" wyrażanych opinii.

 

Najzabawniej było już wiele lat temu, gdy pracowałem jeszcze dla innego japońskiego producenta ( odpowiedzialny za planowanie produktu ), gdy to późnym wieczorem w knajpie japoński kolega po kilku piwach i sake wyznał mi : "Roga-san, you are not as terrible, as they told me" :)

 

Pozdrowienia   

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już nie na nowy temat ale się zastanawiam czy Dyrekcja może powiedzieć gdzie zmierza Subaru? Bo z jednej strony czytam rezygnacja z sti, później auta elektryczne trzy normy spalin nie wszystkie modele w Europie. A jak patrzę na rynek pojawia się coraz więcej aut 4x4 o mocy około i ponad 200 KM. Wiem że Europa do Subaru to nie priorytet i mała sprzedaż ale to trochę na swoje życzenie. Słaby marketing i ograniczona liczba modeli. Ja sam kupiłem levorga przez przypadek dwa tygodnie przed zakupem nawet nie wiedziałem że jest coś takiego mało osób wiedziało . Jak kupiłem to wszyscy zaczęli mówić kurcze nie sądziłem że Subaru ma takie fajne auta. I znajomi sobie przypomnieli o marce. I tak czasami patrzę na to co zrobiła Mazda 6 dla powrotu Mazdy do łask to trochę mi szkoda że Plejada Gwiazd nie jest wyżej ;(
Dlatego tak się zastanawiam do czego to wszystko prowadzi.
PS Nie ukrywam że Levorga kupiłem też dlatego że nie jest to oklepane auto i jednak wyróżnia się trochę ;)

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw w jaką stronę zmierza marka z Plejadami. Pojawiają się plotki na temat niewiadomej przyszłości forestera XT - jedynego nowego auta Subaru które nie jest egzotyczne na naszych drogach jak XV czy Levorg - Xt'ków spotykam najwięcej jeżdżąc po Polskich drogach czasami nawet parę sztuk dziennie . Czy nie obawiają się Państwo że wycofanie najmocniejszych jednostek silnikowych z naszego rynku spowoduje zmniejszenie sprzedaży i wszystkiego co jest z tym związane ? Doskonale rozumiem że Subaru stawia głównie na bezpieczeństwo ( system ES itp ) ale jednak imo polski klient wymaga od auta w szczególności z rodowodem rajdowym  czegoś więcej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...