Skocz do zawartości

zanim zapakujesz rower na dach - pomyśl


Knurek1111

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, OBK CVT napisał:

Wiem, wiocha <_<

Jedynym usprawiedliwieniem jest fakt, że pożyczyliśmy rowery od chłopaków naszych córek a ci nie dysponowali pokrowcami.

A w pokrowce nie zainwestuję bo u dziewczyn ciągła rotacja tych chłopaków więc mało prawdopodobne że zostanie w rodzinie ;)

 

Nie wiocha, raczej doświadczenia z przewożenia ubłoconego niemiłosiernie 'górala'. Jak się taki omsknie z kocyka, to bagażnik wygląda jakby przegalopowało przez niego stado dzików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że większość bagażnikow na hak jest nielegalna?  Jak przeczytałem o tym w Motorze, to nie uwierzyłem, ale sam przejrzałem nowe przepisy. Z jednej strony można dostać trzecią tablicę (mam), a z drugiej te nowe przepisy wymagają w bagażniku świateł cofania i przeciwmgielnego.  Poza najnowszymi modelami bagażniki nie mają tych świateł, bo mają siedmiodniowe wtyczki a nie 13-pin. I mandat. Ciekawe, że przyczepa lekka może mieć 7pin, a bagażnik już nie (przepis wymieniając światła wymagane nie pomija tych, których 7 pin nie obsługuje. Mimo to, hak jest najlepszy, zaraz po dostawczaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Alfik napisał:

a z drugiej te nowe przepisy wymagają w bagażniku świateł cofania i przeciwmgielnego.

A co z urządzeniami dopuszczonymi do ruchu wcześniej? Będzie trzeba dorabiać jak w starych autach? W zasadzie to trzeba będzie elektrykę w haku przerabiać jak ktoś ma stary 7 pinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thule ktore sobie upatrzylem ma cofania i przeciwmgielne, jest na pin13

co najwazniejsze jest odchylany z dostepem do bagaznika

cenka niestety zacna (ca 2500) plus hak oczywiscie ;)

pytalem na policji we wro, jezeli hak wbity do dowodu przed zmianami to mozna jezdzic ze starym zestawem

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OBK CVT napisał:

pytalem na policji we wro, jezeli hak wbity do dowodu przed zmianami to mozna jezdzic ze starym zestawem

 

Kiedy były te zmiany? Ja pierdzielę - pół Europy jeździ z tablicami wypisanymi flamastrem i z bagażnikami bez świateł i przeciwmgłowych a u nas musi być "lepiej"? To nasz wewnętrzny przepis, czy spełnienie jakiejś dyrektywy unijnej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, spawalniczy napisał:

Kiedy były te zmiany?

 

1 sty 2016 mozliwosc otrzymania 3 tablicy

skoro zaslaniasz tylne swiatla to masz obowiazek przeniesienia ich tak, aby byly widoczne

czyli osw tablicy, kierunki, pozycyjne, stop, p-mgielne, cofania

mozliwe na instalacjach 13pinowych

 

tapatalked

Edytowane przez OBK CVT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czyli jak mam hak zainstalowany w 2015 i mam trzecią tablicę i wszystkie światła poza p-mgielnymi i cofania, to mogę jeździć. A jak zainstaluję do innego samochodu hak po 01.01.2016, to muszę mieć przystosowaną wiązkę i hak ze wszystkimi światłami - tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pajac_am napisał:

Ale jaka jest przyjemnosc z jazdy STI z rowerami na dachu?

Podróżowanie gdziekolwiek moim STI to średnia przyjemność :P Nie mniej jak się ma jedno auto to musi sprawdzić się w każdych warunkach.

Plus jest taki, że rower na dachu specjalnie jej nie spowalnia, ale uważać trzeba potrójnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 14:45, sebxyz napisał:

Znam przypadek wjazdu do garażu z rowerami na dachu, było słabo.

Osobiście wjechałem w wielką gałąź parkując auto :D
Straty w rowerze niewielkie, w bagażniku większe :P

 

Ja tam często wożę dwa na dachu i dwa na haku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...