Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wyobraźmy sobie że przestaniemy chwalić subaru . Nasza działalność poza forum to jest też nakręcanie klientów dla SIP . My dłubiąc w autach i biorąc czynny udział w różnych imprezach promujemy markę . Czy ktoś to docenia u importera . Promujemy nie tylko formę dupowożenia , ale i rekreacji . To my tworzymy całą otoczkę dla subaru . Gdybyśmy musieli korzystać z usług i magazynów SIP to ogromna część z nas nigdy by się nie zdecydowała na subaru . Gdybyśmy musieli przez cały żywot auta serwisować w ASO to ogromna część przeniesie się do innych marek . Nie oszukujmy się . Większość z nas "sponsoruje" sieć SIP i nie robimy tragedii . Czasami jednak nie opłaci się kupować nowych klamotów do starego auta . Wiele osób jeszcze jeździ subaru i stać go tylko pod warunkiem że ma alternatywę w postaci serwisów nieautoryzowanych .

Uważam ze we wszystkim musi być jakiś umiar . Mozna przecież w regulaminie zapisać paragraf że ogłoszenie w K/S musi być zaakceptowane przez zielonego potworka

 

Też tak myśleliśmy, ale prawda jest chyba inna i niestety dość gorzka: wygląda na to, że Importer Subaru jest wyłącznie zainteresowany sprzedażą nowych aut, a ten cały kult wokoło marki i sławetny bulgot to my sobie wymyśliliśmy, żeby się dowartościować...ubzduraliśmy sobie, że Forum Subaru jest miejscem, gdzie WSZYSCY użytkownicy aut marki Subaru sobie wzajemnie pomagają, dobrym słowem, radą ale i czasem w zdobyciu potrzebnych precjozów do dalszej eksploatacji naszych aut, tej sportowej, ale i codziennej, bo Subaru to nie tylko weekendowe upalanie, bulwarowe ,,przechadzki", żeby zdołować innych bulgotem czy niecodziennymi osiągami, ale i czasem codzienny wół roboczy dowożący dzieci do szkoły, towar do sklepu czy zaopatrzenie rodziny mieszkającej w miejscu, do którego da się dojechać jedynie traktorem.

Jesteśmy na tym Forum, bo ma w nazwie Subaru, a wygląda na to, że jest to Forum Subaru Do Lat Trzech, jeśli się mylę, poproszę Modów o sprostowanie, a my z naszymi problemami dotyczącymi starszych aut, którymi większość Forumowiczów jeździ, jesteśmy udręką i niepotrzebnym zawracaniem szanownej i zapracowanej głowy, bo i tak z nas SIP nie ma kasy...i jak nie wiadomo o co chodzi, wiadomo, że chodzi o kasę...

Robienie handlarzy z ludzi, którzy wysprzedają jakieś stare rupiecie, które nowe są tak drogie, że niewielu na nie stać, i raczej nie pójdą po nie od ASO, urosło do miary jakiegoś wielkiego konfliktu i problemu, z którym jak widać, właściciel Forum sobie nie radzi.

Nie podważam tu w żaden sposób praw właściciela Forum do stanowienia swoich praw i ich egzekwowania, ale może nie demonizujmy i nie przesadzajmy....

Co jest działalnością konkurencyjną dla SIP?

Sprzedaż NOWYCH części i aut, ewentualnie tzw. zamienników części.

Czy sprzedaż starej, używanej półośki za 250 pln jest działalnością konkurencją dla SIP?

I jak ktoś ich sprzeda 10, też nie jest żadnym konkurentem....bo nikt z kupujących by i tak nie kupił jej w ASO.

Obawiam się, że naprawdę nie, bo po pierwsze: ktoś kto jeździ autem z 1996 roku wartym kilka tys pln na 100% nie kupi nowych półosiek, bo w ten sposób podwoi wartość auta...i jaka to jest różnica dla SIP-u, czy kupi na alledroogoo (przepraszam za kryptoreklamę) czy na ,,swoim" Forum?

Fakt, że ten ktoś, dziś jeżdżący Legacy z 1995r jutro może kupić czy wylizingować nowe STI czy Foresia w dieslu, jest widocznie tak abstrakcyjny, że nie ma co sobie zawracać zapracowanej głowy takimi bzdetami...i jak ktoś się zniechęci do marki jak usłyszy w ASO, że przegub kosztuje jego wypłatę i trzeba 3 tygodnie na niego poczekać, jest jak widać obojętne, bo to nie ta grupa klientów...

Wiem, że te wszystkie ,,szykany" i awantury w K/S są spowodowane przez jakieś wsześniejsze zadymy z rzeczywistą konkurencją, która sprzedawała za pomocą Forum swoje części i usługi, i to z logicznego punktu widzenia jest jak najbardziej uzasadnione, ale to całe polowanie na czarownice przy okazji....lekka przesada.....

Likwidacja czy zabranie wszystkim ,,podejrzanym" działu K/S spowoduje nie tylko odwrócenie się ich od Forum, ale i tych, którzy do tej pory jedynie przez Forum utrzymywali swoje auta w jakiejś tam sprawności technicznej, bo nie każdy kupuje graty na aledrogo czy ebayu.

Jednak nie powinno się lekceważyć żadnego Forumowicza, bo bez nas nie będzie tego Forum!

Wydaje mi się, że SIP i Moderatornia mają niezły orzech do zgryzienia,nie zazdroszczę, bo wypośrodkowanie i zachowanie umiaru a przy okazji nie narobienie szkód może być ciężkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SIP zajmuje się sprzedażą misek olejowych Coshwortha, zawiasów TEINA itd itp - w dodatku często używanych? proszę o jakiś cennik - ile w SIPie muszę zapłacić za przedni używany stabilizator Whiteline'a do GT bo właśnie szukam a na nowy nie mam kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie chyba trochę się zapędziliście w ocenach i "pytaniach" do moderatorów :idea: Regulamin i pewne ustalenia jakie są wiadomo - wiadomo też że część osób które prowadzą działalność w pewnym sensie konkurencyjną dla SIP lub działają w branży motoryzacyjnej czasami wystawiały różne często używane graty swoje lub forumowiczów (przykład auta Buncha ). Pomijam oczywiście sprawy sprzed zadymy forumowej (2 lata temu), ale w tej formie jak ostatnimi czasy było to akceptowane przez moderatornię i myślę że pośrednio przez przedstawicieli SIP (bo przecież widzą wątki w K/S i mogliby je zgłosić). Zaczęło sie od drobnej sprawy z dwoma forumowiczami, a skończyło na nietrafionym żarcie Przemqa. Natomiast rozmawiałem z Edwinem w piątek i wiem że to ON wybrał sam taki a nie inny sposób załatwienia zgłoszenia Przemqa i podjął decyzję o wycofaniu się z forum. Mam nadzieję że mu przejdzie i wróci tu żeby pomóc co poniektórym w sprawach technicznych, czy zwyczajnie po off-topować w różnych wątkach :mrgreen: , a dział K/S wiem że może dla niego nie istnieć. Sądżę że najlepiej byłoby zakończyć tą dyskusję i nie bić niepotrzebnie piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze powinno się zamknąć dział techniczny . W końcu to czasami ludzie dostają poradę i nie jadą z problemem do ASO tylko rozwiązują problem sami . Zepsuć szukajkę , coby nie dało się znaleźć cokolwiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w całym tym zamieszaniu nie rozumiem tylko postawy Przemq - bo z jednej strony pisze "tak, jak Edwin, od którego notabene za pośrednictwem Forum wiele kupiłem" - a nie w ASO, a teraz nagle go tak to kłuje i zgłasza - to czemu mu to w momencie zakupu "wielu rzeczy" nie przeszkadzało ? To o co w tym wszystkim chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie na legalu dalej handlował na Forumie :P:lol: , i łyso Ci, Przemqu?

 

A czemu miałoby mi być łyso? Kompletnie nie rozumiem :roll:.

 

Albo coś jest zgodne z zasadami, albo nie.

 

Prawda jest zaś taka, że brak Ciebie na Forum jest kompletnie bez znaczenia, brak Edwina to duży smutek.

 

Jest to niestety problem Edwina, nie mój. Chyba tylko w Polsce można się obrazić na to, że ktoś w stosunku do nas zastosował od dawna znane zasady :shock: :roll:.

 

po kolei odchodzą w cień wszystkie indywidualności tego Forum

 

Zbrodnia to niesłychana

Pani zabiła pana...

 

:roll:

 

Graty, które od czasu do czasu wystawia są z tych raczej atrakcyjnych i na atrakcyjnych warunkach sprzedawane.

 

Nie przeczę, sam korzystałem 8). Ale Carfit i CarSport to nie ASO i kropka.

 

I teraz tak ogólniej: oburzenie na mnie jest rzeczą niepojętą i kwint esencją hipokryzji i podwójnej moralności, a przy tym obrazem totalnej niezdolności oddzielenia ZASAD, od SYMPATII - sympatii, którą darzę Edwina (plus wdzięczności za milion rzeczy). Czemu niektórzy próbują tutaj traktować moje działanie jako atak na Edwina, zamiast potraktować to tak, jak powinno: zwrócenie uwagi, że prowadzi tu działalność niezgodną z regulaminem, za którą Maniek z M T S, czy inni, dostają, za przeproszeniem, zjebkę i wręcz wilczy bilet, gdy Edwin w majestacie prawa robi tu biznes wręcz hurtowy ("Proszę nie pisać na PW lepiej na - tu mail - PW nie wyrabia" :roll:). Co to oznacza: że są równi i równiejsi? :?: :!: :?: "Z tymi piliśmy wódkę u Majkela, to na nich przymkniemy oko, a tych nie znamy, to buch im między oczy za wyskakiwanie z ogłoszeniami?" Jest to moralność Kalego i brzydzę się takim podejściem.

 

Jest to też dokładnie ten sam casus, co z 4 T - ja znając osobiście i lubiąc założycieli 4 T, podając im rękę i będąc z nimi w dobrym kontakcie, potrafiłem w tym samym czasie usuwać wszelkie ślady ich bytności z forum. Bo oddzielałem MOJĄ PRYWATNĄ sympatię do nich, od ZASAD, które na tym forum ustalił jego właściciel.

 

Do dziś z Tomkiem N., czy Marcinem C., a więc założycielami 4 T, jesteśmy w bardzo dobrej komitywie. Oni jako ludzie rozumni zrozumieli, że taka była moja rola jako moda i nie dyskutowali z tym. Obraził się tylko Azrael - jak teraz Carfit :mrgreen:.

 

Może nie jestem tutaj "od lat", ale czemu - w czasach świetności tego forum, nagle zaczynacie - drodzy moderatorzy (żebym nie był posądzony o brak pytania w dziale z pytaniami), "mieszać"(wstępnie napisałem odwalać, ale sam ugryzłem się w klawiaturę :)) - bo jak dla mnie, i chyba nie tylko dla mnie, jest to niepotrzebne i totalnie niezrozumiałe

 

No tak - widać, że jesteś tu od niedawna. Przetoczyła się kiedyś na temat reklamowania firm konkurencyjnych w stosunku do ASO wojna, poleciały z Forum jego - odważę się powiedzieć - ikony (WRC Fan, Azrael), ale taki widać musiał być koszt trzymania się zasad. Carfit w tej wojnie się ostał, bo nie prowadził wówczas otwarcie i na większą skalę serwisowania subaru. Ale zasady powinny go dotyczyć tak samo, jak wówczas w sposób brutalny dotknęły 4 T, a parę dni temu Mańka z M T S.

 

Dodam, że padały te same argumenty ("w ASO nie kupię zawieszenia Teina" / "mam 15 letnie justy, w jaki sposób warsztat naprawiający go jest konkurencją dla SIP"), tak że możesz sobie darować próbowanie podnoszenia ich na nowo :twisted:.

 

Bo to hipokryzja jest że można polecać wszystko na PW ale nie na ogólnym forum .

 

Słusznie.

 

Sam to robiłem.

 

Nie podważam tu w żaden sposób praw właściciela Forum do stanowienia swoich praw i ich egzekwowania, ale może nie demonizujmy i nie przesadzajmy....

Co jest działalnością konkurencyjną dla SIP?

 

No to od jutra oczekuję w K/S na ogłoszenia 4 T, M T S, innych (co za debilizm, że muszę to pisać ze spacjami :roll:).

 

Czy SIP zajmuje się sprzedażą misek olejowych Coshwortha, zawiasów TEINA itd itp - w dodatku często używanych?

 

Czyli wracamy do sedna sprawy.

 

nietrafionym żarcie Przemqa

 

Nie rozumiem skąd przekonanie, że był to żart. Dotyczy to zasad, a tu żartów nie ma. Żartobliwa była jedynie forma.

 

w całym tym zamieszaniu nie rozumiem tylko postawy Przemq - bo z jednej strony pisze "tak, jak Edwin, od którego notabene za pośrednictwem Forum wiele kupiłem" - a nie w ASO, a teraz nagle go tak to kłuje i zgłasza - to czemu mu to w momencie zakupu "wielu rzeczy" nie przeszkadzało ? To o co w tym wszystkim chodziło ?

 

Odpowiedź jest prosta: nie jestem Modem, a to do Modów należy reagowanie OD RAZU na takie sprawy, a zareagowałem dopiero wtedy, gdy Maniek z M T S wystawił - co robi raz na rok - jakieś stare graty i został zrównany z powierzchnią ziemi. Był to dla mnie szczyt hipokryzji i przelało to czarę. Dlatego zareagowałem.

 

PS Widzę, że Edwin mnie "pozdrawia" w swoim podpisie. Szczerze, to wolałbym, żeby mi napisał jakąś inwektywę, przynajmniej wiedziałbym o co chodzi :mrgreen:, a pisanie o dwulicowości jest dla mnie niezrozumiałe :roll:.

 

PPS O :mrgreen:viewtopic.php?p=1319287#p1319287

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie Przemqu ale nie rozumiem dwóch kwestii:

 

1. Piszesz, że Edwin w majestacie prawa robi tu biznes wręcz hurtowy ("Proszę nie pisać na PW lepiej na - tu mail - PW nie wyrabia" :roll:) - to ja się Ciebie wprost zapytam - co to za prawo co nie pozwala mu podać własnego prywatnego maila - bo powiedzmy sobie szczerze - PW jest mocno ograniczone i sposób jego korzystania również. Dla mnie to żaden biznes hurtowy. Nawet mail nie jest firmowy :mrgreen:

 

2. Wracając do kwestii nie-ASO /i nie wiem po co to pisać ze spacjami :P / to Azrael swego czasu wprowadził bardzo mocną, wręcz agresywną kampanię reklamową - za co uważam słusznie gospodarz - w tym i Ty - dał mu temat do przemyślenia.

 

Niestety nie widziałem ogłoszenia Mańka / o które się rozeszło/ - ale tutaj się zgodzę, że nie można traktować regulaminu wybiórczo - temu wolno, tamtemu nie wolno.

 

Osobiście nie uważam, że jak ktoś wystawi coś raz na jakiś czas - to jest to wielka zbrodnia przeciwko SIP - myślę, że absolutnie nie można powiedzieć, że Edwin / bo w sumie on się ostał/ robił jakąkolwiek propagandę swojej działalności - nawet w podpisie nie ma wyszczególnionej nazwy firmy etc, co akurat zrobił Maniek.

 

W dziale k/s pojawia się też ostatnimi czasy bardzo wiele pytań o poszczególne części, czy inne graty - a to znaczy, że wiele osób widocznie nie jest w stanie znaleźć tych części w ASO. Powstała pewna luka, nisza - którą na forum sobie wypełniamy - pomagając wzajemnie.

 

Martwią mnie natomiast posty - że w ASO trzeba czekać tyle a tyle na to i na to - w niektórych przypadkach rzeczy -jak dla mnie - które powinny być w ilości co najmniej minimalnej w głównym magazynie - a nie widzę wielkiej poprawy - i tutaj uważam Dyrekcja powinna nadal pracować. Druga kwestia to często słabe przeszkolenie personelu w dziale części - którzy często zupełnie nie mają pojęcia o obsłudze katalogów Subaru.

 

Reasumując - zasad owszem trzeba przestrzegać - ale widzę to też tak, że szanujmy się i bądźmy fair. Twój "żart" też oceniam jako trochę nie na miejscu - można to było sobie inaczej z Modami wyjaśnić - bo już najbardziej irytujące jest zamykanie przez nich wątków - gdy coś się zaczyna dziać pod pozorem - "off topu".

 

PS - dobrze, że się Plejady zbliżają - to się będzie można przy kubeczkach nagadać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy Edwin w majestacie prawa robi tu biznes wręcz hurtowy ("Proszę nie pisać na PW lepiej na - tu mail - PW nie wyrabia" :roll:)

 

nie jest tajemnicą, że zarówno ja, jak i Ty Przemqu sympatyzujemy z pewnymi nie-ASO, ale jednego jestem pewien, jak Edwin w poniedzialek rano przeczyta ten wpis o handlu "hurtowym", to oby sie nie zadławił kawą z ubawienia :lol::lol: bo jeszcze musi mi się przydać "żywy" :roll:

 

 

No tak - widać, że jesteś tu od niedawna.
tak że możesz sobie darować próbowanie podnoszenia ich na nowo

 

skoro tak mówisz, nie wypada mi się nie zgodzić... pozwol że sam przywołam sie do porzadku :roll:

 

 

Odpowiedź jest prosta: nie jestem Modem, a to do Modów należy reagowanie OD RAZU na takie sprawy, a zareagowałem dopiero wtedy, gdy Maniek z M T S wystawił - co robi raz na rok - jakieś stare graty i został zrównany z powierzchnią ziemi. Był to dla mnie szczyt hipokryzji i przelało to czarę. Dlatego zareagowałem.

 

 

Przemeq - przecież wiesz o co chodzi, i tutaj akurat aluzja w stronę "hipokryzji" - nie było istotne co było powiedziane, ale kto to powiedział :roll:

Pozostało troche "smrodu", po akcji z Maptekami i nie ma co palić głupca, ponieważ u jednych zyskałeś, a u innych straciłeś - i potem rozdzierać szaty, że nie wiadomo o co chodzi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , ale wszystkim chodzi o Edwina czy o zasady ?

Te zasady są bardzo głupio respektowane bo bardzo łatwo je naginać . Piszemy o hipokryzji , ale to naprawdę nie da się wyegzekwować . Tak naprawdę to tylko Edwin zachował twarz i nie miał poważnej wpadki z forumowiczami . Wcześniej czy później każde nie-ASO miało problemy z opinią na swój temat . Pytam ponownie czy FORUM TECHNICZNE nie robi więcej wrogiej roboty SIP-owi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz tak ogólniej: oburzenie na mnie jest rzeczą niepojętą i kwint esencją hipokryzji i podwójnej moralności, a przy tym obrazem totalnej niezdolności oddzielenia ZASAD, od SYMPATII - sympatii, którą darzę Edwina (plus wdzięczności za milion rzeczy). Czemu niektórzy próbują tutaj traktować moje działanie jako atak na Edwina, zamiast potraktować to tak, jak powinno: zwrócenie uwagi, że prowadzi tu działalność niezgodną z regulaminem, za którą Maniek z M T S, czy inni, dostają, za przeproszeniem, zjebkę i wręcz wilczy bilet, gdy Edwin w majestacie prawa robi tu biznes wręcz hurtowy ("Proszę nie pisać na PW lepiej na - tu mail - PW nie wyrabia" :roll:). Co to oznacza: że są równi i równiejsi? :?: :!: :?: "Z tymi piliśmy wódkę u Majkela, to na nich przymkniemy oko, a tych nie znamy, to buch im między oczy za wyskakiwanie z ogłoszeniami?" Jest to moralność Kalego i brzydzę się takim podejściem.

 

Odniosę się tylko do tego fragmentu, uważam, że w nim tkwi nieporozumienie.

 

Nigdy nie przyszedł by mi nawet do głowy (a co dopiero realizacja :shock: ) pomysł zgłaszania jakiekolwiek firmy (bez względu na sympatie osobiste) w związku z jej działalnością w dziale K/S, do Moderatornii. Stąd nie mam absolutnie żadnych wyrzutów sumienia, że stosowałem/stosuję różną miarkę "moralną", a dulszczyzna jest moją matką chrzestną.

 

A co do wódki u Majkela - a tak kochany, dla mnie to ma znaczenia...przy okazji każdej kolejnej wódki i spotkania z danym współpijcą :mrgreen: Natomiast w kontekście pierwszej części mojej wypowiedzi, nie ma żadnego wpływu na zgłaszanie bądź nie tego czy innego Pana bo czymś tam handluje w K/S.

Nie zgłaszam, bo to chore; nie zgłaszam - bo sam korzystam z tych ofert, nie zgłaszam - bo dopiero wtedy nie będę miał żadnej alternatywy, nie zgłaszam - bo część ze sprzedających to moi kumple, części nie znam w ogóle, a części, której z jakichkolwiek powodów nie lubię w ogóle nie widzę, bo ignore robi swoje :mrgreen:

 

Przemek, jak bonie dydy, przestań być taki zasadniczy w takich popierdółkach bo Ci powagi i tej zasadniczości nie starczy na sprawy autentycznie ich wymagające. Zasadniczość to towar deficytowy i jako taki należy szanować 8)

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja twarda, a argumentów pada sporo, więc się podłączę, jako że sam doświadczyłem bezradności SIP i sam jestem "promotorem" jednego nie-ASO na PW...

 

W mojej "rodzinie" są 2 Forki wolnessaki, 2007, ten sam model, rok, wyposażenie, kupione jako nówki w odstępie 1 miesiąca u Emila. Przez 1 rok Subaru to było wielkie WOOOOW!! Napęd, możliwości pojazdu, obsługa Klienta, Serwis - wszystko fantastycznie. Padł amor w moim Forku po 2 miesiącach - wymiana na nowy w tydzień mimo, że tak naprawdę chyba nie powinien być wymieniany na gwarancji.... Ale do meritum.

 

Po roku, Forek zaczął się "dławić" - nie będę tego opisywał, bo wiadomo, co dolega tym silnikom. ASO u Freya - bezradne. Czyścili przepustnicę, odpinali klemy, kazali dodawać dodatki do paliwa, zmieniać stacje paliw... Wszystko to robiliśmy i efektu nie było; dwa Forki maks co 2-3 tys wpadały w kłopoty (często wystarczyło przejechać 30 km i było po jeździe)...

Przez 2 lata walczyliśmy z ASO o uznanie naszych racji, proponowaliśmy wymianę silników, przepustnic itp itd i zostaliśmy OLANI NA MAKSA. W końcu wpadłem na pomysł (rychło w czas... ) zmiany serwisu. Ponieważ gwarancja już się kończyła, pojechałem do nie-ASO, tam goście zrobili czary i w 15min problem zniknął niemal natychmiast i na baaardzo długi czas, Konkretnie na 20 000 km!! I teraz taka kwestia: ILE PROBLEMÓW MIAŁBY SIP, GDYBY WSPOMNIANE NIE-ASO nam nie pomogło...?? To, że zrezygnowaliśmy z usług Serwisu Freya, jest tylko i wyłącznie ich winą, taka jest smutna prawda... Nagonka na NIE-ASO czy na osoby w dziale K/S (np Carfit), które naprawdę pomagały, to dla mnie absurd do potęgi... Jeśli SIP ma taki problem z tymi osobami, to czy nie prościej byłoby "zrobić" ASO z kolesi, którzy się na robocie znają, a nie zatrudniać gości, którzy stwierdzą w serwisie, że "ten typ tak ma..."? Ileż byłoby mniej problemów...? Pomijam już fakt, że osobistości przychodzące do pracy w Serwisie ASO traktują tą robotę jak "robotę w fabryce" i głęboko gdzieś mają wyzwania, jakie stawiają przed nimi ich Klienci... Wierzcie lub nie, ale różnicę w podejściu widać gołym okiem!! Dzwoniłem do Bryka z 4T w sprawie części, dostałem jasną, prostą i wyczerpującą informację, to samo u Carfita! Chcecie wiedzieć co było po telefonie do ASO (o ile się w ogóle dodzwoniłem...)?? Jaka jest różnica w customer service?? I z czego wynika?? Wspomniane NIE-ASO żyją ze swojego profesjonalizmu, gdyby nie to, nikt by do nich nie przyjechał, taka jest prawda.

 

Za młody jestem stażem i wiekiem, żeby oceniać postawę Przemeq'a, którego osobiście lubię jako osobowość forumową. Ale jeśli wszyscy dostają czerwoną flagę za promowanie nie-ASO czy za bycie nie-ASO, to "kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień". Więc żeby nie było OT, pytanie do moda: promuję nie-ASO poza forum, konkretnie na PW i prywatnym mailu. Dostanę za to pasek, czy blokadę PW, a może bana forumowego....??

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za prawo co nie pozwala mu podać własnego prywatnego maila

 

Nie mówię o podaniu maila, a raczej o tym, że pewnie nieprzypadkowo "zgłoszeń" na PW jest tak wiele.

 

i nie wiem po co to pisać ze spacjami

 

Napisz bez, to się przekonasz.

 

1...2...3... test: nie-ASO

 

EDIT: Ja mam w oryginale napisane tu powyżej, gdzie jest wytłuszczonym na niebiesko "4 T U R B O" bez spacji - engine forum zmienia to na "nie-ASO"

 

Osobiście nie uważam, że jak ktoś wystawi coś raz na jakiś czas - to jest to wielka zbrodnia przeciwko SIP

 

W pełni się zgadzam. Dlatego napisałem o irytacji podejściem Modów do ogłoszenia Mańka z MTS, gdy "za rogiem" aż się roi od ogłoszeń nie-ASO.

 

jak Edwin w poniedzialek rano przeczyta ten wpis o handlu "hurtowym", to oby sie nie zadławił kawą z ubawienia

 

Jeśli stary silnik sprzedawany przez Mańka jest problemem, to skala działalności handlowej Edwina W RELACJI do tego (a więc nie bezwzględnie, a w relacji) jest hurtem 8).

 

Pozostało troche "smrodu", po akcji z Maptekami i nie ma co palić głupca, ponieważ u jednych zyskałeś, a u innych straciłeś

 

Tak nie-ASO, jak i 4 T U R B O są firmami usługowymi, a ja jako klient nie dość, że nie mam potrzeby u nikogo "zyskiwać", aby mnie obsłużono, gdyż moją rolą jako klienta jest wyłącznie zapłacić w całości za wykonaną usługę, to na dokładkę również jako klient mam prawo wyrazić swoją opinię, która w przypadku Mapteka jest skrajnie negatywna, a na Forum i tak napisałem tylko ułamek na temat swoich "doświadczeń klienckich" :roll:.

 

Znów kompletnie nie mogę czegoś zrozumieć :roll:. To jest jakieś kompletne pomieszanie z poplątaniem, jeśli klient musi się z serwisem zakumplować, żeby mu dobrze zrobili usługę...

 

...szczególnie, gdy się okazuje, że i to czasem nie wystarczy :mrgreen:.

 

Tak naprawdę to tylko Edwin zachował twarz i nie miał poważnej wpadki z forumowiczami . Wcześniej czy później każde nie-ASO miało problemy z opinią na swój temat

 

Moje źródła donoszą, że nie jest tak różowo, a na forum choćby były zdjęcia druciarstwa z za krótkimi stabilizatorami wsadzonymi na siłę. Ale nie o tym przecież tu mowa.

 

Nigdy nie przyszedł by mi nawet do głowy (a co dopiero realizacja :shock: ) pomysł zgłaszania jakiekolwiek firmy (bez względu na sympatie osobiste) w związku z jej działalnością w dziale K/S, do Moderatornii

 

No cóż - ja z tym problemu nie miałem, szczególnie, że otwarcie o tym napisałem, że takie zgłoszenie wysłałem, a więc nie ma tu działalności po kryjomu i udawania głupiego, ani tym bardziej dwulicowości :twisted:.

 

przestań być taki zasadniczy w takich popierdółkach bo Ci powagi i tej zasadniczości nie starczy na sprawy autentycznie ich wymagające

 

Zapominasz o jednym: dzięki tej zasadniczości wreszcie się na forum coś dzieje :mrgreen:.

 

Ale jeśli wszyscy dostają czerwoną flagę za promowanie nie-ASO czy za bycie nie-ASO, to "kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień".

 

I tylko o to chodziło 8).

 

Sam korzystam teraz z nie-ASO, bo ASO nie ma możliwości technicznych obsługiwania mojego samochodu, ale po to mamy "nielegala", za założenie którego notabene szacun dla SIP-u. Uważam, że to jest bardzo dobry kompromis między kompletnym zakazem reklamowania nie-ASO, a wolną amerykanką :idea:. A więc jeśli mamy piaskownicę w której możemy pisać o nie-ASO, respektujmy regulamin w pozostałych działach :idea:.

 

PS Ciekawostka: forumowy mechanizm zamieniania nazw nie-ASO na "nie-ASO" robi tak w stosunku do 4 T, ale już w stosunku do Mapteka nie. Czyżby nie-ASO to było ASO? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS Ciekawostka: forumowy mechanizm zamieniania nazw nie-ASO na "nie-ASO" robi tak w stosunku do 4 T, ale już w stosunku do Mapteka nie. Czyżby nie-ASO to było ASO? :P

 

No właśnie.... Firma która wypromowała (i to mocno!!) Subaru w Polsce, która zrobiła dla marki duuużo dobrego, jest cenzurowana... :roll: porażka.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie afery nie ma. Carfit wcale nie odszedł z Forum, nie został zbanowany, itp.

 

Korzystając z okazji.

Z pewnością trudno mi oceniać obiektywnie Edwina, ale wiem doskonale, że wystawianie przez niego przedmiotów w dziale K/S nie jest dla powodem, dla którego zarejestrował się na tym Forum. Zdecydowaną większość jego postów znajdziemy w Dziale Technicznym" lub Spotkania Forumowe" :wink: :mrgreen: , gdzie jego aktywny udział wnosi wiele dla Forum.

 

Z uwagi na powyższe uważam, że tekst Przemeq'a i porównanie Carfita z Maniek MTS* nie powinno mieć miejsca. Jest regulamin, który już dawno powinien być zmodyfikowany w taki sposób, żeby osoby czynnie biorące udział w życiu Forum nie były stawiane w jednym rządzie w osobami, które pojawiają się na Forum wyłącznie w celu zrobienia jakiegoś deala.

 

*Mańka MTS nie znam, nie mam nic do niego. Posłużyłem się jego nickiem wyłącznie w celach porównawczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na powyższe uważam, że tekst Przemeq'a i porównanie Carfita z Maniek MTS* nie powinno mieć miejsca. Jest regulamin, który już dawno powinien być zmodyfikowany w taki sposób, żeby osoby czynnie biorące udział w życiu Forum nie były stawiane w jednym rządzie w osobami, które pojawiają się na Forum wyłącznie w celu zrobienia jakiegoś deala.

 

A to akurat słuszna uwaga.

 

Jeśli właściciel forum reprezentowany przez Modów uważa, że carfit robi więcej dobrego dzieląc się swoją wiedzą techniczną (której nie skąpi, a wręcz przeciwnie), pomagając w ten sposób użytkownikom subaru i czyniąc przez to ich bardziej zadowolonymi z samochodów tej marki, a więc ogólnie przyczynia się do pozytywnej atmosfery wokół marki, niż "szkodzi" robiąc "konkurencję" (cudzysłowy w obu przypadkach celowe) ASO, to czemu nie 8). Mamy już jeden forumowy wyjątek (Mamusia), który ma specjalne uprawnienia, czyli precedens jest...

 

 

...ale to oznacza, że skoro Adam. z 4 T tak samo dzieli się wiedzą, organizuje pojeżdżawki itp. i nawet był widziany pijąc drinka z innymi forumowiczami :), a więc tak samo przyczynia się do popularyzacji marki i zadowolenia jej użytkowników z posiadania subaru, powinien na tych samych zasadach móc wrzucić do K/S całą ofertę ze swojego magazynu części używanych (już pomijam nowe) :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym nie-ASO - to mnie dopiero uświadomiłeś - dzięki - nei wiedziałem tylko że to tak wybiórczo działa na jedną firmę .4 t urbo.

 

Co do Adama - nie widziałem jeszcze ogłoszeń, gdzie sprzedawałby używane graty - a przyznam że mógłby znaleźć wielu odbiorców. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Adama - nie widziałem jeszcze ogłoszeń, gdzie sprzedawałby używane graty

 

Bo on przeczytał i zrozumiał regulamin (a przynajmniej ten jego punkt) :mrgreen:

 

a przyznam że mógłby znaleźć wielu odbiorców. :mrgreen:

 

To co - jedziemy z wyjątkami dla Carfita i Adama? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to mamy "nielegala"

Ja co prawda do "nielegala" zaglądam rzadko i z pewną nieśmiałością, ale skoro już on jest i wiadomo do czego jest, to może by zrobić w tymże "nielegalu" działa N/K/S, czyli Nielegalne :wink: K/S :?: Może dzięki temu dałoby się pogodzić interesy SIP i tych użytkowników Subaru, którzy potrzebują nie tylko niestandardowej usługi ale i części :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on przeczytał i zrozumiał regulamin (a przynajmniej ten jego punkt) :mrgreen:

 

no to wchodzimy teraz na regulamin, którego punkt 4 brzmi

4. Dział Kupię/Sprzedam ma służyć Forumowiczom do prezentowania ofert prywatnych. Prowadzenie działalności handlowej będzie nagrodzone ostrzeżeniem - paskiem (recydywa będzie nagradzana blokadą dostępu do działu). SIP NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZEDMIOTY SPRZEDAWANE LUB KUPOWANE PRZEZ FORUMOWICZÓW ZA POŚREDNICTWEM FORUM SIP.

 

i to jest największa bolączka zapisu regulaminu- bo z prawnego punktu widzenia:

1. Edwin jest wspólnikiem spółki cywilnej - i jakiekolwiek graty wystawiał jako login carfit - a zatem jako osoba prywatna, bo żadne ogłoszenie nie było oznaczone jako carfit s.c. /i dalej pelna nazwa spółki/ oferuje do sprzedaży itp. Bo to nie jest jednoosobowa działalność gospodarcza.

2. nie-ASO jest spółką z o.o. - a jezeli Adam /to imię/ to nie widzę go w KRS jako uprawnionego do reprezentowania spółki, nie jest członkiem jej zarządu, ani prokurentem - więc jego ogłoszenia jako Adam. też będą prywatne zgodnie z powyższym zapisem.

3. Analizując wpisy Mańka MTS - też działał jako osoba prywatna - ale z tym zastrzeżeniem - że umieszczając w podpisie "Dział Modyfikacji MTS Rally" - zaczał prowadzić działalność handlową - bo przynajmniej na tyle na ile udało mi się ustalić jest to jednoosobowa działalność gospodarcza.

 

 

reasumując - chyba jednak tego regulaminu nie czytał i nie zrozumiał

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...