Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie widziałem jeszcze takiego wątku więc postanowiłem go założyć. W końcu moderatorzy są tutaj dla nas, żeby dbać o nasz spokój i bezpieczeństwo toteż na pewno z radością będą się udzielać w tym wątku.

 

No dobra pożartowalim, na poważnie teraz. Moją intencją jest stworzenie miejsca, w którym będziemy mogli spytać o intencje i przyczyny działań moderatorskich, wejść w polemikę, dać radę, zasugerować coś itp.

 

Zdaję sobie sprawę, że wątek może nie być miejscem cukierkowym i landrynkowym, ale wydaje mi się, że jest potrzebny. Jako, że na każdym spotkaniu ktoś musi zacząć, zrobię to ja.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Chciałbym na wstępie zapytać dlaczego nagle ni z tego, ni z owego zamknięty został wątek pt. "KONFESJONAŁ reborn". Wpadł tam jakiś osobnik, z niewielkim przebiegiem forumowy, wpadł w niewyjaśniony szał, i duchowo zwymiotował po przeczytaniu paru tekstów. Może zatem moderator (którego zadaniem jest moderowanie) powinien uspokoić tego forumowicza, który sprowokował większą część dyskusji, a nie od razu zamykać temat z wątpliwych powodów.

 

Pytając o przyczyny zamknięcia, proszę jednocześnie o powtórne otwarcie ww wątku.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

obetnij trochę tych kreseczek bo mi rozciągnęło monitor :wink:

 

a moje pytanie:

czy jest szansa na dział "zakup kontrolowany" ? Temat w którym była dyskusja na ten temat został zamknięty, a w temacie "czy znacie tego subaraka" zrobił się bałagan. Wałkowane są wciąż te same auta, niekiedy po kilka razy na tej samej stronie, linki z aukcji wygasają, a jak ktoś o coś zapyta to zazwyczaj w odpowiedzi otrzymuje "było kilka stron wcześniej"

W takim dziale, jeżeli każde auto miało by swój wątek, można by na stałe wkleić zdjęcia i opis z ogłoszenia, zresztą była o tym dyskusja tutaj :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=118737

Subaru nie ma na tyle dużo, żeby jedna wyznaczona do moderowania tego działu osoba, nie ogarnęła porządku w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest szansa na dział "zakup kontrolowany" ?

 

Pomysł fajny. Sporo moich znajomych myśli o Subaraku i zawsze odsyłam ich na forum, a taki dział na pewno bardzo dużo by pomógł. Zresztą nie tylko freshmanom, ale także tym co kupują swoje kolejne Plejady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym na wstępie zapytać dlaczego nagle ni z tego, ni z owego zamknięty został wątek pt. "KONFESJONAŁ reborn".

 

ponieważ łamie on następujące punkty regulaminu:

 

3. Na Forum Subaru możemy rozmawiać o wszystkim pod warunkiem zachowania kultury wypowiedzi oraz poszanowania obowiązującego prawa.

 

6. Atmosferę panującą na forum tworzymy wszyscy; dołóż wszelkich starań aby inni nie poczuli się dotknięci Twoją wypowiedzią.

 

1. Na forum nie używamy słów uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe.

 

2. Sprawy prywatne załatwiamy przez PW.

 

 

i dalej:

 

 

3. Administrator/Moderator ma prawo usunąć/edytować post jeżeli uzna, że łamie on Regulamin Forum Subaru. Od jego decyzji nie przysługuje odwołanie, można napisać do niego PW z prośbą o wyjaśnienie, Administrator/Moderator ma OBOWIĄZEK podać przyczyny usunięcia/edycji postu (istnieje możliwość przywrócenia postu po wyjaśnieniu sprawy z Administratorem/Moderatorem – z wyłączeniem zasad zawartych w pkt. 7 „Zasad ogólnych”).

 

 

Dotyczy to również linkowanych stron, zdjęć czy tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czyli jeżeli wpadnę do czyjegoś wątku i zrobię tam oborę prostackim zachowaniem to zostanie on zamknięty? Przepraszam najmocniej, ale kultura wypowiedzi załamała się pod wpływem jednej osoby, która nie kumając czaczy naskoczyła na wątek i jego uczestników.

 

6. Nigdy nie jest idealnie. Znowu wracamy do punktu poprzedniego. Wypowiedziami najwyraźniej dotknięta (zresztą nie wiedzieć czemu, bo jej to nie dotyczyło) poczuła się jedna osoba. Dlaczego zatem zamykać cały temat?

 

1. Przekleństwo padło tylko dwa razy, w jednym poście i jako cytat. Poza tym nikt nie używał wulgaryzmów. W byle wątku w off-topie jest więcej przekleństw i nikt z tego powodu wątku nie zamyka. Leci pasek dla tego co klnie i po sprawie. Zresztą podobno za cytowane przekleństwa nie ma pasków... nie ważne.

 

2. Trzeba było zainterweniować i powiedzieć to koledze awanturnikowi, który zrobił bałagan w wątku. Moderacja to nie tylko paski, bany i zamykanie tematów, ale... MODERACJA.

 

3. Moderator ma prawo do interpretowania regulaminu w sposób najwygodniejszy dla siebie, ale niech pamięta, że to forum jest nie tylko dla niego, ale jeszcze dla użytkowników.

 

Temat cieszył się powodzeniem i ludzie sobie komentowali wpisy na blogu. Nie ma przeciwwskazań w jego kontynuacji. Jak mnie coś nie interesuje, albo uważam, że jest kiepskim tematem (vide owoca topic finansowy) to się nie burzę, nie mówię, że jest wieśniakiem, burakiem itd, tak jak to zrobił kolega awanturnik w temacie konfesjonału odrodzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej:

 

 

3. Administrator/Moderator ma prawo usunąć/edytować post jeżeli uzna, że łamie on Regulamin Forum Subaru. Od jego decyzji nie przysługuje odwołanie, można napisać do niego PW z prośbą o wyjaśnienie, Administrator/Moderator ma OBOWIĄZEK podać przyczyny usunięcia/edycji postu (istnieje możliwość przywrócenia postu po wyjaśnieniu sprawy z Administratorem/Moderatorem – z wyłączeniem zasad zawartych w pkt. 7 „Zasad ogólnych”).

 

chojny, od kiedy post = cały wątek?

gdzie w regulaminie napisano, że obowiązuje nas odpowiedzialność zbiorowa? za łamanie zasad jak dotąd należał się pasek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dalej:

 

 

3. Administrator/Moderator ma prawo usunąć/edytować post jeżeli uzna, że łamie on Regulamin Forum Subaru. Od jego decyzji nie przysługuje odwołanie, można napisać do niego PW z prośbą o wyjaśnienie, Administrator/Moderator ma OBOWIĄZEK podać przyczyny usunięcia/edycji postu (istnieje możliwość przywrócenia postu po wyjaśnieniu sprawy z Administratorem/Moderatorem – z wyłączeniem zasad zawartych w pkt. 7 „Zasad ogólnych”).

 

chojny, od kiedy post = cały wątek?

gdzie w regulaminie napisano, że obowiązuje nas odpowiedzialność zbiorowa? za łamanie zasad jak dotąd należał się pasek :wink:

 

Gdzie jest Książka Skarg i Zażaleń?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też zrobię powtórkę :)

 

jest taki dodatek do forum Przema, się nazywa "ignorowanie działów"

bardzo fajny dodatek, można sobie ustawić ignorowanie jakiegoś działu i forum nie informuje o nieprzeczytanych postach w tym dziale,

czy jest szansa taki dodatek dorzucić do tego forum? bardzo to ułatwia i uprzyjemnia przeglądanie forum, jak można nieinteresujące działy "wyłączyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie: ile jeszcze bedzie nowych tematow na temat Foreksa?

 

To chyba obsesja. To jest wątek z pytaniami do moderatorni. Ja mam akurat pytanie o konfesjonał, ale jak widać inni ludzie mają inne pytania. Zresztą w czym Ci to przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny, od kiedy post = cały wątek?

gdzie w regulaminie napisano, że obowiązuje nas odpowiedzialność zbiorowa? za łamanie zasad jak dotąd należał się pasek

 

Koleżanka Vero czyta mi w myślach :mrgreen:

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w zamkniętym temacie, wisiał on warunkowo, do momentu kiedy mieliśmy do czynienia jedynie z wpisami na blogu zgodnymi z założeniami (choć nie do końca) forumowego konfesjonału. Pojawiające się kolejnych wpisach, ataki na osoby odpowiedzialne za forum i podana nieprawdziwa informacja dotycząca jednego z moderatorów, poddająca w wątpliwość jego wypracowane długim stażem oraz ogromem pracy na tym forum dobre imie, sprawiły ze dalsza przyszłość tego tematu nie ma racji bytu.

 

Prośby moderatorów o zachowanie pewnego poziomu wypowiedzi nie przyniosły efektu i temat przerodził się w miejsce kolejnych przepychanek.

 

Z tego co zauważyłem, komentarzy dotyczących wpisow, o które tak walczy Michael, można dokonywać w blogu, wiec nie widze problemu, dotyczącego braku możliwości wymiany poglądów.

 

Co do entuzjazmu i usilnego starania o możliwość otwarcia tematu czy tez ciągłego powracania do tych samych spraw, jest to zapewne związane z różnicami poglądów, sposobem postrzegania społeczności jako pewnego rodzaju zbioru przyjętych zachowan, czy tez zwykłego poszanowania innego człowieka, jego i pracy.

 

Temat był kolejna, kto potrafi zliczyć niech napisze która to już szansa na to aby foreks w sposób w miarę kulturalny mógł dotrzeć do szerzej grupy odbiorców.

 

chojny, od kiedy post = cały wątek?

gdzie w regulaminie napisano, że obowiązuje nas odpowiedzialność zbiorowa? za łamanie zasad jak dotąd należał się pasek

 

Koleżanka Vero czyta mi w myślach :mrgreen:

:wink:

 

Przytoczony punkt z regulaminu, dotyczył możliwości odwołania się od mojej decyzji dotyczącej zamknięcia tematu do innego moderatora, jadmina czy tez administratora forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ten "Moderator o dużych zasługach" po podziale tego forum ciężko z Foreksem pracował, żeby forum nie upadło to gdzie Ty byłeś koleżko?

 

Nie masz żadnego tutaj wkładu ani Ty, ani Subaryta i nie masz żadnego prawa wypowiadać się tak żenująco, co jest dobre dla tego forum, a co nie.

 

Zostałeś chłopcze wybrany w sposób absolutnie niedemokratyczny, podobnie jak cała reszta moderatorów i sugeruję byście zawsze pamiętali o tym.

Macie służyć forum i użytkownikom, a nie zachowywać się jak z powiedzenia złośliwe i małostkowe małpy z brzytwą w lewej ręce. Wyrżnęliście starą gwardię, niczego się nie nauczyliście i teraz dożynacie resztki.

A jeśli sugerujesz, że jedna nominacja nie jest prowokacją i żartem, to czym jest?

 

I jeszcze Subaryta bezczelnie wspomina coś w formie zapytania, że on ma nadzieję, że to forum coś jeszcze soba reprezentuje...

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem wobec tego funkcjonują takie wątki jak oryginalny konfesjonał

 

chciałbym to wiedzieć, kiedyś mnie bawił , sam się w nim udziałem, choć z wpisami dotyczącymi killowania Robura i entuzjazmu jego kierowcy :cool:

 

czy najgłupsze tablice rejestracyjne

 

niewiarygodna wręcz zbieżność ocen powoduje ze wspólne "darcie łacha" jakoś uchodzi, zgłoszeń nie ma, właściciele pojazdów na potęgę przebijają się coraz to dziwniejszymi, śmieszniejszymi a czasem megaglupimi tablicami dla zgrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, umówmy się, że odpuszczam temat. Nie dlatego, że się zgadzam, ale dlatego, że nie widzę możliwości osiągnięcia celu. Po co więc marnować cenny czas zarówno mój jak i Twój.

 

PS. Tylko nie zamykajta mi tego wątku, bo myślę, że jest i będzie przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny (zwracam się do Ciebie jako przedstawiciela Grupy Trzymającej Władzę, bo podjąłeś rękawicę :wink: ), nadal uważam, że ukarane powinny zostać osoby, które złamały regulamin, a nie wszystkie, które były zainteresowane Zrebornowanym Konfesjonałem.

Czy jak poślę siarczyste słowo na "ka" np w wątku "Pozdrawiamy się", to też tak szybko zamkniesz temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tylko nie zamykajta mi tego wątku, bo myślę, że jest i będzie przydatny.

 

tez myślę ze może się przydać :wink:

 

A ja mam lamerskie pytanie jak wrzucić zdjęcie do swojego podpisu, bo nie widzę takiej opcji w edycji profilu?

 

w dolnej części panelu, Panel kontrolny Avatarów i dalej:

 

1. Wyślij obrazek z twojego komputera:

2. Wyślij obrazek z adresu:

3. Odnośnik do zewnętrznego obrazka:

 

i wyślij :wink:

 

nadal uważam, że ukarane powinny zostać osoby, które złamały regulamin, a nie wszystkie, które były zainteresowane Zrebornowanym Konfesjonałem.

 

wolałbym gdybyśmy nie musieli nikogo "karać"... niestety często prośby tak na forum jak i na PW nie przynoszą żadnego skutku

 

Czy jak poślę siarczyste słowo na "ka" np w wątku "Pozdrawiamy się", to też tak szybko zamkniesz temat?

 

temat zamknięcia starałem się wyjaśnić we wcześniejszym poście, sprawa nie zaczyna się i nie kończy na cytowanym "organie męskim" czy słowie na K. Tematu zamykać nie będziemy :roll:

 

Bad Lieutenant, proszę o edycje postów a z pytaniami, które postawiłeś postaraj się zwrócić na PW do właściwych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass napisał/a:

A ja mam lamerskie pytanie jak wrzucić zdjęcie do swojego podpisu, bo nie widzę takiej opcji w edycji profilu?

 

 

w dolnej części panelu, Panel kontrolny Avatarów i dalej:

 

1. Wyślij obrazek z twojego komputera:

2. Wyślij obrazek z adresu:

3. Odnośnik do zewnętrznego obrazka:

To wiem, ale jak wrzucić do podpisu pod postami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...