Jump to content
lechuorzech

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood

Recommended Posts

lechu-mam ją na DL DVD (mapę z Lexusa/Toyty) po zaniku prądu nie odpala się radio.Musze włożyć płytę z Subaru lub Volvo A lub C a potem podmienić płytę na lexusową. Na mapie lexusa dziala wyszukiwanie po adresie itd. niestety nie gada. Samochód to OBK 2010 z radiem McIntosh, wersja EU

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Dnia 7.06.2017 o 20:14, Tinuviel napisał:

@WOJO próbowałeś coś podziałać ? :) jak jest video i działa dotyk to bym zamówił też:)

Testy trwają.

Były małe problemy z dotykiem, ale okazało się (support okazał się nieoceniony), że to kwestia ustawień.

Na chwilę obecną pozostało mi podłączyć kamery, zrobić menu dla nawigacji i jeszcze kilka drobnych rzeczy.

Ogólnie - DZIAŁA! :D

Dnia 15.06.2017 o 07:32, von Grosheck napisał:

Sheriff-jak postepy z mapą-udało ci się namówic do wspolpracy, a jeżeli tak to czy przemówiła?Moja dalej nie chce gadać

Wydaje mi się że mogę mieć problem z nagrywarką - bo parę razy udało się załadować mapy z Lexa (dziwne bo udaje się załapać tylko rano po nocnym postoju i pierwszym odpaleniu auta - działa ok 10 s a później standardowa "...not map DVD"
Nagrywałem na płytach 3 różnych producentów (zawsze jest to DL) z najmniejszą możliwą prędkością (6x ) - jest to samo.
Ja mam standardową wersję navi.

2 godziny temu, sheriff_leg napisał:

Wydaje mi się że mogę mieć problem z nagrywarką - bo parę razy udało się załadować mapy z Lexa (dziwne bo udaje się załapać tylko rano po nocnym postoju i pierwszym odpaleniu auta - działa ok 10 s a później standardowa "...not map DVD"
Nagrywałem na płytach 3 różnych producentów (zawsze jest to DL) z najmniejszą możliwą prędkością (6x ) - jest to samo.
Ja mam standardową wersję navi.

6x to dużo. Ja nagrywałem chyba z prędkością 2.4x

Płyta najlepiej dobrej jakości, Sony, Verbatim - trzeba dać około 10zł za płytę albo i więcej.

Jeśli Twoja nagrywarka nie obsługuje niższej prędkości to poproś kogoś, bo szkoda czasu i zniszczonych płyt.

4 godziny temu, WOJO napisał:

Testy trwają.

Były małe problemy z dotykiem, ale okazało się (support okazał się nieoceniony), że to kwestia ustawień.

Na chwilę obecną pozostało mi podłączyć kamery, zrobić menu dla nawigacji i jeszcze kilka drobnych rzeczy.

Ogólnie - DZIAŁA! :D

Super, jak będziesz mieć chwilę to mam nadzieje że opiszesz co i jak, głównie kwestię podłączenia :) W lipcu pewnie zamówię. 

6x to dużo. Ja nagrywałem chyba z prędkością 2.4x

Płyta najlepiej dobrej jakości, Sony, Verbatim - trzeba dać około 10zł za płytę albo i więcej.

Jeśli Twoja nagrywarka nie obsługuje niższej prędkości to poproś kogoś, bo szkoda czasu i zniszczonych płyt.

Ja też nagrywałem swoje na prędkości 2.4 płytki Verbatim. Działa jak na razie ale wkurza mnie że nie gada.Soft najnowszy 4A00 i dalej nic.Nie wiem w czym leży problem.Nie chce mi się zerkać co chwilę na mapę żeby wiedzieć gdzie skręcć itd.Powinna gadać i już

Przed chwilą, von Grosheck napisał:

Ja też nagrywałem swoje na prędkości 2.4 płytki Verbatim. Działa jak na razie ale wkurza mnie że nie gada.Soft najnowszy 4A00 i dalej nic.Nie wiem w czym leży problem.Nie chce mi się zerkać co chwilę na mapę żeby wiedzieć gdzie skręcć itd.Powinna gadać i już

W ustawieniach poziom głośności itp. ogarnięte dobrze ?

W ustawieniach poziom głośności itp. ogarnięte dobrze ?

Tak-wszystko OK. Jak wrzucę płytę od Volvo to od razu navi wita jakimś tekstem i generalnie przemawia.Płyta z Lexusa nie chce gadać. Może jest jakaś opcja podmienić pliki gadaczki pomiędzy płytami... Już głupi jestem

Po wielu próbach stwierdzam że w  fabrycznej jednostce navi OTB 2011 (nie Macintosh) ta płyta (Lexus) nie chodzi - zarówno na sofcie pierwotnym 4400 jak i po aktualizacji 4A00.
Próbowałem nagrywać na różnych płytach i różnych nagrywarkach - mapa pobrana z dwóch różnych źródeł - jedynie na początku po zapłonie ta mapa zaskakuje na ok 10s - ale nie ma możliwości ustawić adresu czy też wybrać regionu . Później standardowa informacja ".. not map DVD"
Mapa z Volvo 2015 - chodzi bez problemu - jest głos (ENG) -działa dobrze wyszukiwanie po adresach - mankamentem jest niestety data wydania - cześci dróg po prostu nie ma.

Edited by sheriff_leg

Po wielu próbach stwierdzam że w  fabrycznej jednostce navi OTB 2011 (nie Macintosh) ta płyta (Lexus) nie chodzi - zarówno na sofcie pierwotnym 4400 jak i po aktualizacji 4A00.
Próbowałem nagrywać na różnych płytach i różnych nagrywarkach - mapa pobrana z dwóch różnych źródeł - jedynie na początku po zapłonie ta mapa zaskakuje na ok 10s - ale nie ma możliwości ustawić adresu czy też wybrać regionu . Później standardowa informacja ".. not map DVD"
Mapa z Volvo 2015 - chodzi bez problemu - jest głos (ENG) -działa dobrze wyszukiwanie po adresach - mankamentem jest niestety data wydania - cześci dróg po prostu nie ma.

Może coś z obrazem płyty nie halo.
Odezwij się na priv.

Odgrzewam kotleta :)

Pytajac ....

Patrzac na zalaczony obrazek:

nav_04.jpg

Mam wersje HU 0420, wersja map 2012 (volvo).

Problem jest taki ze wyszukiwanie po adresie nie dziala :/

Rozumiem ze jest nowsza wersja HU: 3300

I pytanko, czy HU3300 + volvo 2012 dziala w pelni? (szuka i gada) ?

Dzieki i dzieki!

EDIT: to jest '04 Legacy, czyli czytnik w schowku.

Edited by piwozniak

Powinno ci się samo zaktualizować po włożeniu płyty

Ja też miałem 420, ale po włożeniu płyty z 2013 roku zaktualizowało mi się do 3300:)

Edited by Oczkoo15

@Oczkoo15

po wlozeniu plyty z Volvo?

odpinales klemy czy samo samo ? ;)

Dzialaja CI komunikaty glosowe?

Edited by piwozniak

Płytę mam od @Szurik ściągniętą z internetu:)

Samo się zaktualizowało,nie musiałem nic odpinać:yahoo:

Komunikaty głosowe? Nawet nie sprawdzałem.Wyszukiwanie po adresie działa

4 godziny temu, piwozniak napisał:

Komunikaty głosowe tylko w języku angielskim i francuskim.

U mnie też zaktualizował się automatycznie do wersji 3300

8 godzin temu, piwozniak napisał:

@Oczkoo15

3 godziny temu, Oczkoo15 napisał:

Płytę mam od @Szurik

Komunikaty głosowe? Nawet nie sprawdzałem.

Sorry, zrozumiałem że wyszukiwanie głosowe:)

Komunikaty głosowe działają tak jak wspomniał Szurik wyżej:)

Dzięki, działa :) 

to jeszcze jedno pytanko.

Czy ekran w rocznikach przedliftowych jest tylko ekranem czy pelni funkcje komputera nawigacji ?

Albo inaczej, czy moge zamiast ekranu z wersji EU zalozyc ten z wersji US, pozostawiajac reszte tak jak jest?

Chodzi mi o kamere cofania dokladnie. Troche odbiegam od tematu watku ale pewnie ktos z Was juz ten szlak przecieral

W dniu 5.09.2017 o 08:39, Szurik napisał:

Cześć. Niestety nie ma mnie w domu i nie nagram Ci płyty. Ale masz link do strony z której ja brałem. Trzeba tylko się zarejestrować

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5013195

Płytka nagrana z tej strony. Potwierdzam, wszystko ładnie działa - wyszukiwanie, komunikaty głosowe. Subaru Outback H6 2004

Edited by gumiak
  • Upvote 1

witam, a może ktoś się orientuje w jaki sposób zmienię mile na kilometry kenwood FZG203ERF2 legacy 4 2008r