Skocz do zawartości

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood


lechuorzech

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.03.2018 o 20:33, Kambol napisał:

Podpowiedzcie jeszcze, czy da się coś zrobić, żeby zmienić strefę czasową na naszą, bo do wyboru są tylko strefy czasowe terytorium USA i w związku z tym wskazania zegarka są od czapki.

Czy wgranie europejskiego firmware mogłoby to zmienić?

podpowiedzcie, bo już nie mogę tej godziny z Nebraski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BazaN napisał:

podpowiedzcie, bo już nie mogę tej godziny z Nebraski

Ja też mam tylko do wyboru strefy czasowe USA.

W opcjach navi wyłączyłem pokazywanie zegara/czasu na mapie i ustawiłem ekran mapy noc (do wyboru jest: dzień, noc, auto). Tak się przyzwyczaiłem i jak dla mnie jest ok. Jazda nocą ze świecącą mapą (dzień) - ekran "daje" po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zegar na wyświetlaczu komputera pokazuje godzinę zależną od strefy czasowej. Nie ma możliwości ustawienia, godzina na mapach nie ma faktycznie znaczenia.

Edytowane przez BazaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie można zmienić godzinę po 0,5 na +/-, dowolna strefa czasowa i ręcznie przestawiamy godzinę i działa poprawnie. A swoją drogą ktoś ma pomysł czemu wyświetlacz w trybie auto nie przełącza trybów dzień/noc samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie można zmienić godzinę po 0,5 na +/-, dowolna strefa czasowa i ręcznie przestawiamy godzinę i działa poprawnie. A swoją drogą ktoś ma pomysł czemu wyświetlacz w trybie auto nie przełącza trybów dzień/noc samodzielnie?

Jeżeli podświetlenie zegarów masz ustawione na Max to navi nie przełączy się automatycznie dzień/noc. Musisz ustawić podświetlenie zegarów jeden „klik” mniej na pokrętełku niż max.Wtedy będzie działać automatyczne podświetlanie ze względu na porę dnia/światła włączone lub wyłączone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, von Grosheck napisał:


Jeżeli podświetlenie zegarów masz ustawione na Max to navi nie przełączy się automatycznie dzień/noc. Musisz ustawić podświetlenie zegarów jeden „klik” mniej na pokrętełku niż max.Wtedy będzie działać automatyczne podświetlanie ze względu na porę dnia/światła włączone lub wyłączone

Dzięki, nie wiedziałem o tym, zdaje się że mam właśnie na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Nie wiem jak u Was ale u mnie można zmienić godzinę po 0,5 na +/-, dowolna strefa czasowa i ręcznie przestawiamy godzinę i działa poprawnie.

U mnie nie znalazłem takich opcji jedynie zmiana strefy, a dostępne tylko USA. Chodzi o godzinę na wyświetlaczu- tam gdzie spalanie i temperatura. (OBK 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie znalazłem takich opcji jedynie zmiana strefy, a dostępne tylko USA. Chodzi o godzinę na wyświetlaczu- tam gdzie spalanie i temperatura. (OBK 2010)
U mnie to jest w ustawieniach strefy czasowej w opcjach navi, nie w ustawieniach zegarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Ptasi0r napisał:

czy moze również innych modeli navi Kenwood?

Będzie działać na wszystkich modelach opartych na core 2, odpali też na core 1 ale nie działa wyszukiwanie po adresie itp.

 

17 godzin temu, BazaN napisał:

podpowiedzcie, bo już nie mogę tej godziny z Nebraski

Wsadzić płytę na Europę i będą odpowiednie strefy czasowe. Tylko że radio musi wystartować z tej płyty aktualizując firmware, czyli: wyjąć wszystkie płyty, odciąć prąd na parę minut (np. klema z akumulatora) i dopiero odpalić Europe. Testowane z płytą z Australii. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lechuorzech napisał:

Będzie działać na wszystkich modelach opartych na core 2, odpali też na core 1 ale nie działa wyszukiwanie po adresie itp.

 

Wsadzić płytę na Europę i będą odpowiednie strefy czasowe. Tylko że radio musi wystartować z tej płyty aktualizując firmware, czyli: wyjąć wszystkie płyty, odciąć prąd na parę minut (np. klema z akumulatora) i dopiero odpalić Europe. Testowane z płytą z Australii. 

Ja włożyłem płytę i nie było żadnej aktualizacji, najzwyczajniej działało z nową mapą. 

Zdjęcie klemy jest faktycznie konieczne czy też wystarczy zgasić auto?

Jaki firmware jest obecnie najnowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BazaN napisał:

skąd zdobyć taką płytę na EU

Przeczytać kilka postów wstecz

4 godziny temu, dr.elich napisał:

Zdjęcie klemy jest faktycznie konieczne czy też wystarczy zgasić auto?

Jaki firmware jest obecnie najnowszy?

Jw. A najlepiej cały wątek od początku. Wszystko już było napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oczywiście cały przeczytany, płytę D z mapami PL z linku mam i działa z wyszukiwaniem adresu- dzięki,

potrzebuję płytę z softem EU- linki w temacie były, ale wszystkie już nieaktywne. Jak ktoś ma to proszę o udostępnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 12:02, von Grosheck napisał:


Jeżeli podświetlenie zegarów masz ustawione na Max to navi nie przełączy się automatycznie dzień/noc. Musisz ustawić podświetlenie zegarów jeden „klik” mniej na pokrętełku niż max.Wtedy będzie działać automatyczne podświetlanie ze względu na porę dnia/światła włączone lub wyłączone

Potestowałem i jak jest jeden klik niżej też się nie przełącza, cały czas mam tryb nocny jak jest ustawione na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2018 o 15:40, kamil27 napisał:

Fxdd07ef2

Zadziałają

 

W dniu 16.03.2018 o 14:13, BazaN napisał:

płytę D z mapami PL z linku mam

No to jest właśnie EU, jedna z czterech.

W moim przypadku aktualizuje ona firmware do ver. 5700 i są to obecnie najnowsze dostępne mapy z 2016 r. Z tym że, mając wcześniej wgrany firmware o wyższym numerze, np. 9200 z płyty Australii 2010 r., niezależnie od tego które mapy są nowsze, firmware nie zostanie zaktualizowany. Mapy będą działać ale strefa czasowa zostanie zgodna z pierwotną płytą. Trzeba odciąć prąd od radia i odpalić "na czysto" system z płyty D - wtedy powinno być EU.

W dniu 16.03.2018 o 17:14, skwaro napisał:

cały czas mam tryb nocny jak jest ustawione na auto

Poprawka - U mnie automatyczna zmiana działa tylko jak są wyłączone światła. Przy włączonych podświetlenie zależne jest od pokrętełka.

Edytowane przez lechuorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2018 o 14:29, skwaro napisał:
W dniu 15.03.2018 o 14:27, BazaN napisał:
U mnie nie znalazłem takich opcji jedynie zmiana strefy, a dostępne tylko USA. Chodzi o godzinę na wyświetlaczu- tam gdzie spalanie i temperatura. (OBK 2010)

U mnie to jest w ustawieniach strefy czasowej w opcjach navi, nie w ustawieniach zegarka

 

w ustawieniach Navi nie masz możliwości zmiany strefy o 0.5h?

20180319_120507.thumb.jpg.6ffcf187c15ba075af009a24005e455d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie jest centralnie mapa USA ze strefami i nie ma tych przycisków zmiany o 0,5h. Mam wersję 6400. Jeszcze nie odpinałem akumulatora by przetestować soft z płyty D z mapami PL.

Edytowane przez BazaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, BazaN napisał:

Nie, u mnie jest centralnie mapa USA ze strefami i nie ma tych przycisków zmiany o 0,5h. Mam wersję 6400.

U mnie dokładnie tak samo. Ja podmieniłem plik loading.kwi od WOJO, ale jeszcze nie odpinałem akumulatora i teraz zastanawiam się czy system w ogóle ruszy na tym pliku po zaniku prądu. (mam wersję sytemu 6400)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli pobrałem te spakowane pliki dysku d, muszę je wypakować, wrzucić na płytę i wypalić?

i czy muszę dodatkowo wrzucić do nich loading.kwi z którąś wersji oprogramowania np 9700 i dopiero wtedy razem wypalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...