Skocz do zawartości

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood


lechuorzech

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Legacy_2.0d_2010 napisał:

 TNS 510 Europe 2016 2017 v2 Lektor Menu PL spolszczenie 
Toyota TNS 600 Europa 2017v1 menu lektor PL spolszczenie 

Toyota TNS 600 700 E1E PL D CZ SL A 2017 v2 Lektor Menu PL 2017 v2 spolszczenie 
 Toyota TNS 600 700 E1E PL DEU SWE NOR 2017 v2 Lektor Menu PL spolszczenie 

 TNS 600 700 E1E PL CZE SL UKR LTU LVA EST 2017 v2 Lektor menu PL spolszczenie 

to z toyoty 

a tu lektor pl rti mmm2 volvo https://archiwum.allegro.pl/oferta/volvo-mmm2-rti-polskie-menu-mapa-i6680269592.html

 

To na co czekasz? Kup, daj temu Twojemu "kierasowi" z Satela w celu zrobienia wersji do Subaru, a potem podziel się na forum. Z pewnością wszyscy będą Ci wdzięczni za poniesiony trud. :D

Ja mam dość użerania się z działa/nie działa, a jak działa, to nie do końca tak, jak chcę.

Jak mam za coś zapłacić, to wolę Automapę (obejmującą zasięgiem Polskę), którą znam i cenię za jakość, aktualność i szeroko pojęty support.

Od 2009 roku, kiedy pojawiła się mapa Volvo zawierająca Polskę, sporo się zmieniło, a Navteq/Here zdaje się tego nie zauważać.

Owszem wydał w 2014 mapę Core 1 86283XA170 za bagatela 249 £, nie obejmującą Polski!

Stąd decyzja o zakupie naviboxa. W ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co czekasz? Kup, daj temu Twojemu "kierasowi" z Satela w celu zrobienia wersji do Subaru, a potem podziel się na forum. Z pewnością wszyscy będą Ci wdzięczni za poniesiony trud.
Ja mam dość użerania się z działa/nie działa, a jak działa, to nie do końca tak, jak chcę.
Jak mam za coś zapłacić, to wolę Automapę (obejmującą zasięgiem Polskę), którą znam i cenię za jakość, aktualność i szeroko pojęty support.
Od 2009 roku, kiedy pojawiła się mapa Volvo zawierająca Polskę, sporo się zmieniło, a Navteq/Here zdaje się tego nie zauważać.
Owszem wydał w 2014 mapę Core 1 86283XA170 za bagatela 249 £, nie obejmującą Polski!
Stąd decyzja o zakupie naviboxa. W ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej.

Jeżeli mogę podpiąć się do powyższego postu-na jakich mapach bazuje navi w Subaru bo dwaj producenci których wymieniłeś to najwięksi gracze na rynku.
Nie pytam złośliwie tylko z ciekawości bo auto mam od niedawna i sie z nim jeszcze oswajam

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, von Grosheck napisał:


Jeżeli mogę podpiąć się do powyższego postu-na jakich mapach bazuje navi w Subaru bo dwaj producenci których wymieniłeś to najwięksi gracze na rynku.
Nie pytam złośliwie tylko z ciekawości bo auto mam od niedawna i sie z nim jeszcze oswajam

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka
 

Od jakiegoś czasu to jedna firma podlegająca pod Google...

https://here.com/en/navteq

Z punktu widzenia potencjalnego klienta nic się jednak nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO i tak wszystko odstaje od Google Maps. Google z (prawie) wszystkich urządzeń których są miliony pobiera cały czas informacje o aktualnych czasa przejazdu, do tego ma wpięte AI zaprojektowane przez mega kumatych ludzi i na koniec street view i google earth. Ciężko to przebić. Jedyny minus to żeby czerpać w pełni z tego dobrodziejstwa potrzebne (w miarę) stałe podpięcie do neta, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO i tak wszystko odstaje od Google Maps. Google z (prawie) wszystkich urządzeń których są miliony pobiera cały czas informacje o aktualnych czasa przejazdu, do tego ma wpięte AI zaprojektowane przez mega kumatych ludzi i na koniec street view i google earth. Ciężko to przebić. Jedyny minus to żeby czerpać w pełni z tego dobrodziejstwa potrzebne (w miarę) stałe podpięcie do neta, 

Jest jeszcze Tele Atlas (Tom Tom) - to on właśnie związany jest z Google w przeciwieństwie do Navreqa/Here który współpracuje z Garminem.To on jest drugim głównym graczem na rynku NAVI.

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam mapę PL 2009  i wersje softu 3300. Czy jest sens zmieniać na 5700? Są jakieś różnice w działaniu navi? Jeśli tak, to czy ktoś mógłby poczęstować pliczkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Basmanek napisał:

Hej, mam mapę PL 2009  i wersje softu 3300. Czy jest sens zmieniać na 5700? Są jakieś różnice w działaniu navi? Jeśli tak, to czy ktoś mógłby poczęstować pliczkiem?

Muszę Cię zmartwić. Nie zaktualizujesz do wersji 5700. Próbowałem. 3300 jest w CORE1, a 5700 w CORE2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tinuviel napisał:

@WOJO doszło? :P Jestem bardzo ciekaw :)

Właśnie odebrałem paczkę z poczty...:D

Problem w tym, że jutro rano wyjeżdżam służbowo i wracam dopiero po weekendzie.

Obiecuję obszerniejszą relację wkrótce (także z testowania większości dostępnych płyt z fabrycznym oprogramowaniem).

DSC_0236.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2017 o 15:24, WOJO napisał:

Muszę Cię zmartwić. Nie zaktualizujesz do wersji 5700. Próbowałem. 3300 jest w CORE1, a 5700 w CORE2.

No cóż, martwię sie przeogromnie ;) a czy ktoś sie orientuje jak z wersjami 4000 i 5000? Czy jestesmy skazani na 3300 i ponad ośmioletnie mapy? ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Basmanek napisał:

No cóż, martwię sie przeogromnie ;) a czy ktoś sie orientuje jak z wersjami 4000 i 5000? Czy jestesmy skazani na 3300 i ponad ośmioletnie mapy? ;)))

5000 to poprzednik 5700 (CORE2 w latach 2006-2009), 4000 to poprzednik 4A00 (CORE2 w latach 2009-2014). Nie słyszałem by nasze CORE1 z lat 2003-2006 miało nowszy firmware niż 3300. Chwilowo nie słyszałem by komuś się udało przerobić nowe mapy z CORE2 na CORE1 z zachowaniem pełnej funkcjonalności (bootowanie z przerobionej płyty, prawidłowa widoczność mapy,wyszukiwanie adresów, nawigacja głosowa).

Częściowe sukcesy są i właśnie jestem na etapie testowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w fabrycznej navi w Lanosie 2009 soft 5400 i mapy 2014 ver. 1

Mam też płytę C ver3.0 86283FG070

 

Czy i ewentualnie jaki najnowszy soft oraz mapy będą współpracowały z moją navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2017 o 12:09, faza20 napisał:

Mam w fabrycznej navi w Lanosie 2009 soft 5400 i mapy 2014 ver. 1

Mam też płytę C ver3.0 86283FG070

 

Czy i ewentualnie jaki najnowszy soft oraz mapy będą współpracowały z moją navi?

Powinny pasować te od Volvo 2017, które zaktualizują także firmware do wersji 5700. Możesz zrobić i wystawić gdzieś na Mega obraz swojej płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 09:11, WOJO napisał:

Powinny pasować te od Volvo 2017, które zaktualizują także firmware do wersji 5700. Możesz zrobić i wystawić gdzieś na Mega obraz swojej płyty?

 

Czy dobrze zrozumiałem, że na płycie D od Volvo 2017 mapy PL są z 2015 i nie ma polskiego lektora ?

 

PS. Czy system w Legacy i Imprezie jest taki sam?

 

20170522_202104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiego lektora nie ma chyba w żadnych mapach na DVD pod subaru. Na płytach Volvo w wersji 2017 mapy są z 2016 roku.

Impreza, forek, legac z reguły te same systemy.

Mógłbyś zgrać z twojej płyty plik loading.kwi i wrzucić gdzieś do pobrania. Nie spotkałem się z wersją 9200, spróbował bym odpalić u siebie. 

Edytowane przez lechuorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tinuviel napisał:

@WOJO... i jak tam box? :D nie żebym Cię popędzał... no ale jak tam ? :D

Jest...

Wydaje się wszystko pasować, ale jakoś nie mogę się zabrać za montaż. Po szkoleniu sporo nowych rzeczy się w pracy pojawiło, wymagających czasu i skupienia. Zabawki zeszły chwilowo na dalszy plan.

Nawet rejestratora nie mam czasu zamontować (A119S). Jak się uporam w pracy z najważniejszymi rzeczami, to chyba wezmę dzień urlopu na "relaks" przy samochodzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lechuorzech napisał:

Polskiego lektora nie ma chyba w żadnych mapach na DVD pod subaru. Na płytach Volvo w wersji 2017 mapy są z 2016 roku.

Impreza, forek, legac z reguły te same systemy.

Mógłbyś zgrać z twojej płyty plik loading.kwi i wrzucić gdzieś do pobrania. Nie spotkałem się z wersją 9200, spróbował bym odpalić u siebie. 

 

http://omega.waw.pl/LOADING.TGZ

Spakowane tarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gamsiu napisał:

 

Czy dobrze zrozumiałem, że na płycie D od Volvo 2017 mapy PL są z 2015 i nie ma polskiego lektora ?

PS. Czy system w Legacy i Imprezie jest taki sam?

 

Chwilowo nieoficjalnie dostępne są jedynie płyty A,B,C z 5 kwietnia 2016 roku (szumnie nazywane wersją 2017/2018) .Płyta D zawierająca Polskę jest niestety w ten sposób niedostępna (niektóre źródła podają, że jeszcze nie wydana). Niektórzy sprzedawcy "legalnych inaczej" wersji uczciwie się do tego przyznają, a inni wciskają wersję z 29 stycznia 2013 roku (szumnie nazywaną 2014/2015).

Systemy mogą lecz nie muszą być takie same w Legacy i Imprezie - ważny jest rocznik i pochodzenie auta.

6 minut temu, Gamsiu napisał:

 

http://omega.waw.pl/LOADING.TGZ

Spakowane tarem.

Jak Ci tak dobrze idzie pakowanie tgz to ja poproszę pełne ISO. :D

Do Twojej nawi będą pasować płyty z VOLVO. Masz wersję czytnika KH06, który zaktualizuje się 9200>9700. :D

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, WOJO napisał:

Jest...

Wydaje się wszystko pasować, ale jakoś nie mogę się zabrać za montaż. Po szkoleniu sporo nowych rzeczy się w pracy pojawiło, wymagających czasu i skupienia. Zabawki zeszły chwilowo na dalszy plan.

Nawet rejestratora nie mam czasu zamontować (A119S). Jak się uporam w pracy z najważniejszymi rzeczami, to chyba wezmę dzień urlopu na "relaks" przy samochodzie. :D

 

Gdybym miał bliżej to bym zabrał po piwie i pojechał pomóc z instalacją :) Trzymam kciuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, WOJO napisał:

Chwilowo nieoficjalnie dostępne są jedynie płyty A,B,C z 5 kwietnia 2016 roku (szumnie nazywane wersją 2017/2018) .Płyta D zawierająca Polskę jest niestety w ten sposób niedostępna (niektóre źródła podają, że jeszcze nie wydana). Niektórzy sprzedawcy "legalnych inaczej" wersji uczciwie się do tego przyznają, a inni wciskają wersję z 29 stycznia 2013 roku (szumnie nazywaną 2014/2015).

Systemy mogą lecz nie muszą być takie same w Legacy i Imprezie - ważny jest rocznik i pochodzenie auta.

 

Czyli mam rozumieć, że na 2017r płyta D jest z 2013r? :o

 

Subaru ostatnie wydanie PL ma chyba z 2015r więc po co się pchać w mapy volvo ?

 

Plik Loading 9200 macie udostępniony, więc testujcie :)

Oglądałem teraz filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Y1KJey4fm1c

Może być tak, że w moim menu będzie brakowało funkcji dostępnych w Legacy, typu alarm czy zewnętrzna temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gamsiu napisał:

 

Czyli mam rozumieć, że na 2017r płyta D jest z 2013r? :o

 

Subaru ostatnie wydanie PL ma chyba z 2015r więc po co się pchać w mapy volvo ?

 

Plik Loading 9200 macie udostępniony, więc testujcie :)

Oglądałem teraz filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Y1KJey4fm1c

Może być tak, że w moim menu będzie brakowało funkcji dostępnych w Legacy, typu alarm czy zewnętrzna temperatura.

Jak masz dostęp do 3 płytowej  "Subaru Western Europe V 10.0 17/18 Core2-86283FG290" to faktycznie nie ma sensu się pchać w mapy VOLVO.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że zasięg tej mapy kończy się na Odrze?

Czy jestem dobrze zrozumiany,czy tłumaczyć dalej? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WOJO napisał:

Jak masz dostęp do 3 płytowej  "Subaru Western Europe V 10.0 17/18 Core2-86283FG290" to faktycznie nie ma sensu się pchać w mapy VOLVO.

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że zasięg tej mapy kończy się na Odrze?

Czy jestem dobrze zrozumiany,czy tłumaczyć dalej? :P

 

Już wszystko jasne :) Tak dopytuję, bo w dobie otwierania nowych obwodnic i drug kilka razy w miesiącu gdzieś w Polsce aż ciężko uwierzyć, że producenci tak ociągają się z aktualizacjami map offline.

 

Chcę wrzucić jak najbardziej aktualną mapę tak na czarną godzinę, bo nie zamierzam używać. Niestety ale w dobie bezpłatnych map online typu google maps czy innych takie navi słabo wypadają. Ja jeżdżę na google maps odpalonych w telefonie i cenie sobie reagowanie na bieżącą sytuację na drodze typu "dostępna jest nowa szybsza trasa - akceptuj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gamsiu napisał:

Już wszystko jasne :) Tak dopytuję, bo w dobie otwierania nowych obwodnic i drug kilka razy w miesiącu gdzieś w Polsce aż ciężko uwierzyć, że producenci tak ociągają się z aktualizacjami map offline.

 

Chcę wrzucić jak najbardziej aktualną mapę tak na czarną godzinę, bo nie zamierzam używać. Niestety ale w dobie bezpłatnych map online typu google maps czy innych takie navi słabo wypadają. Ja jeżdżę na google maps odpalonych w telefonie i cenie sobie reagowanie na bieżącą sytuację na drodze typu "dostępna jest nowa szybsza trasa - akceptuj".

 

Dlatego IMO Radia (albo Tablet albo navibox) z Androidem to jest najlepsza opcja. Wygląda lepiej niż telefon przyklejony do szyby a jest google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...