Skocz do zawartości

Aktualizacja softu, oprogramowania z płyty dvd OEM radia, navi Kenwood


lechuorzech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odnośnie MMM2 2017 to posiadam płytę A i D bodajże- nabyłem przez neta w UK za 42€z przesyłką. Mapy działają ale nie ma wskazówek głosowych. Natomiast MMM2 z 2014 śmiga solidnie-mapy + wskazówki głosowe ale pokrycie jest dużo gorsze niż z wersji 2017. Teraz pytanie-czy jest jakaś opcja żeby wersja 2017 przemówiła. Może trzeba zrobić jakiegoś mixa pomiędzy oboma wersjami. Mam OBK MY 2010 z McKintosh wersja EU

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w necie znalazłem wersję RTI MMM2 2017 DVD D - ale po nagraniu wychodzi 2015 ver 1 - tak ma być czy ściema ?
(wyszukiwanie adresów jak i wskazówki głosowe(ENG) działają

Czy aktualizację softu (loading.kwi) można wykonać tylko po odłączeniu aku czy jest na to inny patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sheriff_leg napisał:

Kombinowałem z  Twoim plikiem z pierwszego posta. Ja mam wersje 4000.
 

Masz tylko w nawigacji, czy gdzieś w postaci pliku?

Jaką masz mapę?

Dnia 18.04.2017 o 19:53, lechuorzech napisał:

Dobre wieści, chyba? 

Sprawdziłem Volvo RTI mmm2 2017, na razie tylko dvd c (464111-5690)

Tadam...

DSC_1438.thumb.JPG.1072abe383b1b1d7a3901b436d2ccb1c.JPG

Podmieniałeś plik loading.kwi czy nagrałeś iso i ruszyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, WOJO napisał:

Podmieniałeś plik loading.kwi czy nagrałeś iso i ruszyło?

Ze względu na to że nie miałem płyty z PL, nic nie podmieniałem. Nagrałem iso, tylko do sprawdzenia. A ku zaskoczeniu, po włożeniu płytki aktualizacja poszła sama.

Nie odpinałem aku, więc nie wiem jak zachowa się ta płyta przy braku prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lechuorzech napisał:

Ze względu na to że nie miałem płyty z PL, nic nie podmieniałem. Nagrałem iso, tylko do sprawdzenia. A ku zaskoczeniu, po włożeniu płytki aktualizacja poszła sama.

Nie odpinałem aku, więc nie wiem jak zachowa się ta płyta przy braku prądu.

Po odpięciu aku będzie poprawnie z niej startować, ponieważ z niej zaktualizował wersję 5000 na 5700 firmware HU.

Ja niestety nie mam tyle szczęścia. Po włożeniu do swojego nic się nie zaktualizowało (została wersja 3300) i mapa na ekranie wersji wprawdzie jest z 2016, ale nie działa poprawnie (brak czegokolwiek).

Zastanawiam się, czy nie trzeba przejść ścieżki 3300>4000>5000>5700 (niekoniecznie oficjalnie).

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to że nie miałem płyty z PL, nic nie podmieniałem. Nagrałem iso, tylko do sprawdzenia. A ku zaskoczeniu, po włożeniu płytki aktualizacja poszła sama.
Nie odpinałem aku, więc nie wiem jak zachowa się ta płyta przy braku prądu.

Czołem.
Pytanie-czy masz komunikaty głosowe, bo u mnie po włożeniu płyty z wersji 2017 mapy działają ale system zaniemówił.


Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 12:29, lechuorzech napisał:

Wg mnie to te radia mają takie same bebechy, różnią się tylko wyglądem, ale może ktoś mnie poprawi. System subaru core2 i w ani jednym ani w drugim nie ma języka polskiego. 

 

dzieki za odpowiedź choć nie do końca o to mi chodziło. Język siedzi w urządzeniu nie na płytach jeśli dobrze rozumuje i tu nasuwa sie pytanie czy jest możliwość wyciągnięcia romu z urządzenia celem obróbki owego wsadu pod kątem dopisania/podmianki za inny nie potrzebny język naszego rodzimego. Jeśli chodzi o bebechy uważam że to z klawiszami i 7" wyświetlaczem jest fajniejsze bo ma więcej możliwości takich jak can-bus czyli info o parametrach silnika czy diagnoza błędów z tego co kiedyś widziałem na zagranicznych forach ale nie upieram się przy tym aktualnie mam 8" wyświetlacz ale mapy stare do tego języki obce plus dziadek w wieku 78 lat słabo sie dogadują chciał bym mu zrobić taką miłą niespodzianke a tak to wygląda aktualnie u mnie jeśli ktoś potrzebuje tych płyt mogę udostępnić zawartość pozdrawiam Jakub

 

18143046_1372234596156293_850785636_n.jpg

18197765_1372234689489617_974916760_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Legacy_2.0d_2010 napisał:

 

dzieki za odpowiedź choć nie do końca o to mi chodziło. Język siedzi w urządzeniu nie na płytach jeśli dobrze rozumuje i tu nasuwa sie pytanie czy jest możliwość wyciągnięcia romu z urządzenia celem obróbki owego wsadu pod kątem dopisania/podmianki za inny nie potrzebny język naszego rodzimego. Jeśli chodzi o bebechy uważam że to z klawiszami i 7" wyświetlaczem jest fajniejsze bo ma więcej możliwości takich jak can-bus czyli info o parametrach silnika czy diagnoza błędów z tego co kiedyś widziałem na zagranicznych forach ale nie upieram się przy tym aktualnie mam 8" wyświetlacz ale mapy stare do tego języki obce plus dziadek w wieku 78 lat słabo sie dogadują chciał bym mu zrobić taką miłą niespodzianke a tak to wygląda aktualnie u mnie jeśli ktoś potrzebuje tych płyt mogę udostępnić zawartość pozdrawiam Jakub

 

18143046_1372234596156293_850785636_n.jpg

18197765_1372234689489617_974916760_n.jpg

Muszę Cię zmartwić.

Język nawigacji (wybierany z menu) jest zaszyty na płytach. Podmiana na polski wiązałaby się z utworzeniem ~2500 komunikatów głosowych, które potem można spróbować umieścić w skompresowanym pliku na płycie. Obawiam się, że nie tędy droga. W Twoim wypadku powinny zadziałać mapy z tego wątku (Volvo 2017 płyta C 464111-5690), wcześniej aktualizując oprogramowanie w nawigacji do wersji 4A00. Kiedy docelowo pojawi się płyta D z mapą Polski, wszyscy mający wersję 2 powinni być już szczęśliwsi. Problem dotyka wszystkich mających wersję 1, które nie korzystają ze skompresowanych obrazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić.
Język nawigacji (wybierany z menu) jest zaszyty na płytach. Podmiana na polski wiązałaby się z utworzeniem ~2500 komunikatów głosowych, które potem można spróbować umieścić w skompresowanym pliku na płycie. Obawiam się, że nie tędy droga. W Twoim wypadku powinny zadziałać mapy z tego wątku (Volvo 2017 płyta C 464111-5690), wcześniej aktualizując oprogramowanie w nawigacji do wersji 4A00. Kiedy docelowo pojawi się płyta D z mapą Polski, wszyscy mający wersję 2 powinni być już szczęśliwsi. Problem dotyka wszystkich mających wersję 1, które nie korzystają ze skompresowanych obrazów.

Witam
WOJO płytę D z edycji 2017 mam, mapy działają ale nie działają komunikaty głosowe.
Nieststy nie mam w tej chwili jak sprawdzić wersji softu jaki mam w Navi.
Co musiałbym ewentualnie zrobić żeby ta płyta w końcu przemówiła?
Co oryginalnych płyt z Subaru to mam dokładnie tą wersję jak w fotkach w powyższych postach- ver 3.0
Może właśnie tutaj tkwi problem bo mam nieaktualny soft.
Jeszcze małe pytanko- w wersji z McIntoschem navi jest takie jak w pozostałych wersjach czy jakiś inny wynalazek?
Byłbym wdzięczny za podpowoedzi.

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytania:

1. Jak sprawdzić jaką mam aktualnie wersje softu i mapy? Szukam i szukam po całym menu i nigdzie tego nie widzę.

2. Jaka najświeższa mapa i soft bedzie działał w Legacy MY04 z zewnętrznym czytnikiem DVD w schowku? Odrazu dodam że nie potrzebne mi wskazówki głosowe wystarczy że bedzie wyświetlało się na ekranie gdzie skręcić itd.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekmm napisał:

Witam,

Mam dwa pytania:

1. Jak sprawdzić jaką mam aktualnie wersje softu i mapy? Szukam i szukam po całym menu i nigdzie tego nie widzę.

2. Jaka najświeższa mapa i soft bedzie działał w Legacy MY04 z zewnętrznym czytnikiem DVD w schowku? Odrazu dodam że nie potrzebne mi wskazówki głosowe wystarczy że bedzie wyświetlało się na ekranie gdzie skręcić itd.

Pozdrawiam.

Wersja softu to właśnie 3300, 4000, 5000, 5700 na obrazkach w tym wątku. Z tego co pamiętam to taka informacja jest pod ikonką  "Map INFO".

Dla Twojego czytnika w wersji 1 najnowsza, która udało mi się oswoić to 2012 (bez funkcji wyboru adresu i wskazówek głosowych). Najnowsza z tymi funkcjami to z 2009 VOLVO 464110-7570.

W wolnej chwili pobawię się rozkomprsowanym obrazem z 2016 roku. Mam spory zapas płyt DL do testów. :D Jak coś się uda, dam znać.

14 godzin temu, von Grosheck napisał:


Witam
WOJO płytę D z edycji 2017 mam, mapy działają ale nie działają komunikaty głosowe.
Nieststy nie mam w tej chwili jak sprawdzić wersji softu jaki mam w Navi.
Co musiałbym ewentualnie zrobić żeby ta płyta w końcu przemówiła?
Co oryginalnych płyt z Subaru to mam dokładnie tą wersję jak w fotkach w powyższych postach- ver 3.0
Może właśnie tutaj tkwi problem bo mam nieaktualny soft.
Jeszcze małe pytanko- w wersji z McIntoschem navi jest takie jak w pozostałych wersjach czy jakiś inny wynalazek?
Byłbym wdzięczny za podpowoedzi.

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka
 

To dziwne, bo wersja C działa prawidłowo, więc albo coś jest z obrazem mieszane, albo musisz zaktualizować soft w nawigacji do wersji 5700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo wersja C działa prawidłowo, więc albo coś jest z obrazem mieszane, albo musisz zaktualizować soft w nawigacji do wersji 5700.

Dzięki za podpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie-skąd ewentualnie zorganizować płytę która uaktualni soft...
Żeby wersja 2017 przemówiła
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, von Grosheck napisał:


Dzięki za podpowiedź.
Jeszcze jedno pytanie-skąd ewentualnie zorganizować płytę która uaktualni soft...
Żeby wersja 2017 przemówiła
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka
 

Masz wszystko na płycie w pliku loading.kwi

Po odłączeniu akumulatora nawigacja powinna poprosić o oryginalną płytę i z niej zaktualizować oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 17:54, WOJO napisał:

Muszę Cię zmartwić.

Język nawigacji (wybierany z menu) jest zaszyty na płytach. Podmiana na polski wiązałaby się z utworzeniem ~2500 komunikatów głosowych, które potem można spróbować umieścić w skompresowanym pliku na płycie. Obawiam się, że nie tędy droga. W Twoim wypadku powinny zadziałać mapy z tego wątku (Volvo 2017 płyta C 464111-5690), wcześniej aktualizując oprogramowanie w nawigacji do wersji 4A00. Kiedy docelowo pojawi się płyta D z mapą Polski, wszyscy mający wersję 2 powinni być już szczęśliwsi. Problem dotyka wszystkich mających wersję 1, które nie korzystają ze skompresowanych obrazów.

wiem że zabrzmi to jak bym był upośledzony hahah ale nie rozumiem widziałem gdzieś na yt że ktoś miał chyba z yoyoty pomarańczowe menu całe czy tam z lexa w urządzeniu fxdb09mf2 skoro udało mu sie jakoś wymieszać pliki kwi na tyle ze wstał inny niż core 2 system to musi sie dać to samo zrobic z rti mmm2 ktore sa spolszczone i z pl lektorem a nawet toyota jest pl/i lektor wiec jakos sie musi udać wyrwac te spolszczenia i to jakoś ulepić nie jestem programista ale znam bardzo kumatego programiste który jest kierasem w dziale technicznym satela i ma głowe do takich qwestów pogadam z nim jak to działa moze by sie pod tym podpisał dam znac jak sie dowiem myśle że nawet jak by to kosztowało kilka pln to więcej osób by chciało polski soft z tego roku mam taki program którym moge modyfikować zawartość płyty np zmieniać składniki mapy czy dodawać poi myśle że te softy wszystkie nie różnią sie aż tak żebuy nie działały po drobnych korektach na naszych urządzeniach 

 

__________ 2.jpg

Edytowane przez Legacy_2.0d_2010
dadanie zdięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tinuviel napisał:

Interpunkcji mówimy stanowcze nie? :P

 

@WOJO Ty lepiej napisz czy masz już navi-boxa :D

"Ordered items sent" było 20 kwietnia, więc jeszcze chwilkę muszę poczekać...

10 godzin temu, Legacy_2.0d_2010 napisał:

"... rti mmm2 ktore sa spolszczone i z pl lektorem a nawet toyota jest pl/i lektor..."

Nie wiem który obraz RTI MMM2 masz na myśli, ale w omawianym tutaj z 2016 (płyta C) 464111-5690 jest 12 języków, wśród których nie ma polskiego.

Może na płytce D zawierającej Polskę jest inaczej, ale do chwili obecnej nie mam do niej dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który obraz RTI MMM2 masz na myśli, ale w omawianym tutaj z 2016 (płyta C) 464111-5690 jest 12 języków, wśród których nie ma polskiego.
Może na płytce D zawierającej Polskę jest inaczej, ale do chwili obecnej nie mam do niej dostępu.

Na płytce D też nie ma języka polskiego.Języki są te same na wszystkich płytach.Mam A i D i te same opcje językowe są dostępne.

Wysłane z mojego MARSHALL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 TNS 510 Europe 2016 2017 v2 Lektor Menu PL spolszczenie 
Toyota TNS 600 Europa 2017v1 menu lektor PL spolszczenie 

Toyota TNS 600 700 E1E PL D CZ SL A 2017 v2 Lektor Menu PL 2017 v2 spolszczenie 
 Toyota TNS 600 700 E1E PL DEU SWE NOR 2017 v2 Lektor Menu PL spolszczenie 

 TNS 600 700 E1E PL CZE SL UKR LTU LVA EST 2017 v2 Lektor menu PL spolszczenie 

to z toyoty 

a tu lektor pl rti mmm2 volvo https://archiwum.allegro.pl/oferta/volvo-mmm2-rti-polskie-menu-mapa-i6680269592.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...