Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej Forester II. jakie?


safari

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z kolegów poleci/podpowie jakieś fajne światła do jazdy dziennej dla Forka.... najlepiej tanie ale żeby fajnie dały się zamontować. Znalazłem coś takiego... ale gdzie to zamontować??

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5371980683

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżisus, a po co Ci to ? Żarówki się chyba za często nie przepalają, ksenonów też pewnie nie masz, więc koszt zmiany żarówki to grosze.

 

Jeżeli chcesz się lepiej poczuć na drodze to kup sobie nowego Forka z ledami w zestawie. W starych autach ledy wyglądają jak drutem szyte :) 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie psuj fajnego auta takim badziewiem.

Jeśli już to takie dedykowane:

http://allegro.pl/drl-led-swiatla-dzienne-halogen-subaru-forester-2-i5953557661.html

 

Poza tym reszta na temat była napisana, także w innych działach.

 

Jutro coś podobnego zakładam. Idealnie pasują i świecą jakby były fabryczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najtańsze rozwiazanie, tylko pozbywasz się halogenów.

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-osram-okragle-12-24v-i6612762818.html

 

Jest też wersja z halogenami i dziennymi w jednym. Jak w linku wyżej od @Ayu.

Są droższe ale wyglądają duuuużo lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z kolegów poleci/podpowie jakieś fajne światła do jazdy dziennej dla Forka.... najlepiej tanie ale żeby fajnie dały się zamontować. Znalazłem coś takiego... ale gdzie to zamontować??

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5371980683

 

nie rozumiem po co ludzie zakładają takie badziewie do aut

 

z ciekawości po co ci takie światła, szkoda ci prądu z akumulatora czy jak?  :)

Edytowane przez PrezesKrecina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro coś podobnego zakładam. Idealnie pasują i świecą jakby były fabryczne.  :)

 

Dałbyś znać, czy przeciwmgłowe dają radę?

 

Tak, tylko te co zaproponowałem są alternatywą do tych o ktore pytał @Safari.

Te od @Ayu to kawior, totalnie nieuzasadniony ekonomicznie jak to kawior   :D

No trochę kawior, ale sam się przymierzam, bo:

- misie wypalają reflektory

- chcę założyć jaśniejsze Tungsramy na mijania

- moduł dziennych jakoś mnie nie przekonał

- nie chcę tracić przeciwmgłowych, więc jednofunkcyjne DRL odpadają

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie. Postanowiłem nie zmieniać wyglądu zewnętrznego auta.... Forki są przecież wyjątkowe:) Zainspirowany Waszymi opiniami wynalazłem coś takiego....

 

http://allegro.pl/modul-doswietlania-zakretow-doswietlanie-drl-i6672581621.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNVQxNTowODo1Nlo7YnV5ZXI7N2Y5YjA5YjdkNTJmOTQyMjY5NDVlODRkNTFkZGRmYjEyMTUwM2M1NWQ0ZDZlNTExYmY2ZjExYThlNjRjZDMzZA==

 

Postaram się to w najbliższym czasie zamontować i dam znać... "czy daje rade";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie. Postanowiłem nie zmieniać wyglądu zewnętrznego auta.... Forki są przecież wyjątkowe:) Zainspirowany Waszymi opiniami wynalazłem coś takiego....

 

http://allegro.pl/modul-doswietlania-zakretow-doswietlanie-drl-i6672581621.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNVQxNTowODo1Nlo7YnV5ZXI7N2Y5YjA5YjdkNTJmOTQyMjY5NDVlODRkNTFkZGRmYjEyMTUwM2M1NWQ0ZDZlNTExYmY2ZjExYThlNjRjZDMzZA==

 

Postaram się to w najbliższym czasie zamontować i dam znać... "czy daje rade";)

Czekam na relację, bo może też sobie takie coś sprawię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Forku SG poliftowym światełka Noxon DRL FOG dwufunkcyjne - dzienne i halogen w jednym module, montowanym właśnie w miejsce halogenów - kiedyś już pisałem o tym w podobnym wątku. Kosztowały cztery stówy razem z montażem. Założone półtora roku temu, jak na razie - odpukać, spełniają swoją funkcję bardzo dobrze. Nie różnią się na pierwszy rzut oka niczym, co mogłoby je jakoś odróżniać od wyglądu oryginalnych halogenów.

Nie rozumiem, dlaczego co niektórzy negują fakt zakładania DRL, jeśli nie psują oryginalnego wyglądu (jak u mnie). Ja widzę same pozytywy: nie muszę przekręcać włącznika świateł przed jazdą za każdym razem po uruchomieniu silnika; nie podświetla mi się niepotrzebnie deska i zegary, nie przyciemnia się radioodtwarzacz; nie świecę niepotrzebnie tyłem; wydłużam żywotność ksenonów, i ich podzespołów; moje DRL potrzebują tylko 2x3W. I mam wrażenie, że lepiej je widać - ostrzejsze światło, o innej barwie, bardziej odróżniającej się np. w lecie.

Dacie jakieś kontrargumenty, do moich powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko wwarunkowany strach, że diodowe przeciwmgielne nie dają rady, dlatego tak paranoicznie każdego wypytuję  :biglol: 

Nawet gdy zagadnąłem sprzedawcę Osramów, to tylko wzruszył ramionami, że to tuningowy bajer i nie próbował mnie nimi zainteresować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za opinie. Postanowiłem nie zmieniać wyglądu zewnętrznego auta.... Forki są przecież wyjątkowe:) Zainspirowany Waszymi opiniami wynalazłem coś takiego....

 

http://allegro.pl/modul-doswietlania-zakretow-doswietlanie-drl-i6672581621.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNVQxNTowODo1Nlo7YnV5ZXI7N2Y5YjA5YjdkNTJmOTQyMjY5NDVlODRkNTFkZGRmYjEyMTUwM2M1NWQ0ZDZlNTExYmY2ZjExYThlNjRjZDMzZA==

 

Postaram się to w najbliższym czasie zamontować i dam znać... "czy daje rade";)

 

Skąd to wie kiedy skręcasz? Na podstawie kierunków czy trzeba się podpiąć pod czujnik skrętu? (nie każde auto ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko wwarunkowany strach, że diodowe przeciwmgielne nie dają rady, dlatego tak paranoicznie każdego wypytuję   

 

Dają radę, spokojnie  :)

 

 

Nawet gdy zagadnąłem sprzedawcę Osramów, to tylko wzruszył ramionami, że to tuningowy bajer i nie próbował mnie nimi zainteresować...

 

A nie miał czasem na sobie koszulki "dopiero się uczę" ? :biglol:  

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają radę, spokojnie  :)

W sumie ciekawe, że jeden Noxon żre 5W/3W (fog/drl), a sporo droższy Einparts 10W/9.5W (piszą wyraźnie, że jedna lampa). Einparts jest na CREE, czyżby Noxon miał coś dwukrotnie sprawniejszego?

 

A nie miał czasem na sobie koszulki "dopiero się uczę" ?  :biglol:  

Konkurencja podstawiła stażystę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W sumie ciekawe, że jeden Noxon żre 5W/3W (fog/drl), a sporo droższy Einparts 10W/9.5W (piszą wyraźnie, że jedna lampa). Einparts jest na CREE, czyżby Noxon miał coś dwukrotnie sprawniejszego?

Ni mam kurde mol, pojęcia. Nie widziałem Einparts na żywo w akcji, więc nie mam porównania.

 

 

Konkurencja podstawiła stażystę?

Być może :biglol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co znalazłem było do Forka SG po lifcie (2006-2008)

czy ktoś znalazł coś do SG do 2005... DRL i FOG najlepiej  ;)

 

moduły mam w Avensisie i fabryczny w Higlanderze... sprawdzają się jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jutro coś podobnego zakładam. Idealnie pasują i świecą jakby były fabryczne. :)

Dałbyś znać, czy przeciwmgłowe dają radę?

Tak, tylko te co zaproponowałem są alternatywą do tych o ktore pytał @Safari.

Te od @Ayu to kawior, totalnie nieuzasadniony ekonomicznie jak to kawior :D

No trochę kawior, ale sam się przymierzam, bo:

- misie wypalają reflektory

- chcę założyć jaśniejsze Tungsramy na mijania

- moduł dziennych jakoś mnie nie przekonał

- nie chcę tracić przeciwmgłowych, więc jednofunkcyjne DRL odpadają

 

Jednak dają radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak dają radę . We mgle jeszcze nie jechałem, ale w porównaniu do oryginalnych wydaje się, że świecą przynajmniej tak samo intensywnie (a może trochę lepiej) i na pewno wiązka światła jest bardziej płaska, mniej rozproszona.


Dzięki! Mgła mgłą, częściej używam do doświetlania wertepów na gruntowej drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...