Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Poco X3, możesz dopłacić 99 do Pro (ma snapdragona). Małżonka ma tego pierwszego (zwykły), ja tego drugiego (Pro). Stałem przed tym samym dylematem parę miesięcy temu. Dużo korzystam z telefonu, stale BT włączony, komunikacja z zegarkiem, włączona transmisja danych. Bateria schodzi mi ok 50% na dzień. Małżonka znów nie używa komputera, wszystko z telefonu, no i musi ładować codziennie. A i widać płynność przy 120Hz odświeżania. 
Nie ma problemu z grzaniem się? Sporo osób o tym wspomina, Realme ma Amoleda, aktualnie mam telefon z IPS i jakoś nie robi to dla mnie problemu. Aparatu bym nie zmieniał ale powoli mam problem z ładowaniem i chyba gniazdo zaczyna mi szwankować stąd rozglądam się za czymś takim co posłuży minimum dwa lata ;)

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma problemu z grzaniem się? Sporo osób o tym wspomina, Realme ma Amoleda, aktualnie mam telefon z IPS i jakoś nie robi to dla mnie problemu. Aparatu bym nie zmieniał ale powoli mam problem z ładowaniem i chyba gniazdo zaczyna mi szwankować stąd rozglądam się za czymś takim co posłuży minimum dwa lata default_wink.png

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Nie gram na telefonie:). Być może podczas wymagających gier by pewnie się grzał.
Jedyne grzanie się zauważyłem to podczas szybkiego ładowania, nie parzy tylko się robi ciepły, bateria ma trochę ponad 30 stopni wtedy. Ale mało używam takiego ładowania, wiem że niszczy baterie. I druga sprawa jakoś gdy ładuje wolniej, czyli na zwykłej ładowarce to te procenty jakoś wolniej schodzą po odpięciu. Mam odblokowany telefon i wgranego Arrow OS, chodzi lepiej niż na fabrycznym systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:

Nie gram na telefonie:). Być może podczas wymagających gier by pewnie się grzał.
Jedyne grzanie się zauważyłem to podczas szybkiego ładowania. Ale mało używam takiego ładowania, wiem że niszczy baterie. I druga sprawa jakoś gdy ładuje wolniej, czyli na zwykłej ładowarce to te procenty jakoś wolniej schodzą po odpięciu. Mam odblokowany telefon i wgranego Arrow OS, chodzi lepiej niż na fabrycznym systemie.

 

Jaką pojemność ma pamięć RAM i ROM ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ewemarkam napisał:
9 minut temu, llkuba napisał:
 
Jaką pojemność ma pamięć RAM i ROM ???

Ten co mam 6/128.

 

Mam tyle samo w Xiaomi redmi 9 PRO (też do 1.000zł) a kupiłem smartfona gdzieś w grudniu 2020 albo początek 2021. Jak na moje potrzeby to i tak za dużo. Zdziwiłem się tym artykułem dla Android 64-bit  wymagane jest 8GB RAM:

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-chrome-64-bit-dla-smartfonow-z-przynajmniej-8-gb-ram.html

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ewemarkam napisał:

Mam odblokowany telefon i wgranego Arrow OS, chodzi lepiej niż na fabrycznym systemie

 

Oo, to przy okazji mam pytanko - możecie polecić coś sprawdzonego do Xperii Z1 Compact (D5503)?

Używałem go jako licznik/nawigacja do roweru, ale stock zatrzymał się tam na Android v5.1.1 i jakiś czas temu mapy.cz przestały działać :/

Uwielbiam ten telefonik i z wielką chęcią bym go zreanimował :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czekker napisał:

 

Oo, to przy okazji mam pytanko - możecie polecić coś sprawdzonego do Xperii Z1 Compact (D5503)?

Używałem go jako licznik/nawigacja do roweru, ale stock zatrzymał się tam na Android v5.1.1 i jakiś czas temu mapy.cz przestały działać :/

Uwielbiam ten telefonik i z wielką chęcią bym go zreanimował :rolleyes:

 

próbowałeś Sygic:

 

https://gps-navigation-and-maps-sygic.apk.gold/android-5.1.1

 

Nie mam takie Androida ale spróbować można ;)

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czekker napisał:
 
Oo, to przy okazji mam pytanko - możecie polecić coś sprawdzonego do Xperii Z1 Compact (D5503)?
Używałem go jako licznik/nawigacja do roweru, ale stock zatrzymał się tam na Android v5.1.1 i jakiś czas temu mapy.cz przestały działać :/
Uwielbiam ten telefonik i z wielką chęcią bym go zreanimował :rolleyes:
 

https://forum.xda-developers.com/f/xperia-z1-compact-android-development.2768/

Jest 10 i 11 nawet :upside-down-face_1f643-small:


Ale z Sony są swego czasu były problemy aby coś zrobić. Pamiętam że kiedyś chciałem coś wgrać do M4 Aqua to odpuściłem.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, llkuba napisał:

Mam tyle samo w Xiaomi redmi 9 PRO (też do 1.000zł) a kupiłem smartfona gdzieś w grudniu 2020 albo początek 2021. Jak na moje potrzeby to i tak za dużo. Zdziwiłem się tym artykułem dla Android 64-bit  wymagane jest 8GB RAM:

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/google-chrome-64-bit-dla-smartfonow-z-przynajmniej-8-gb-ram.html

czyli warto polować na 8 GB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, markos007 napisał:

czyli warto polować na 8 GB :)

 

Szczerze nie wiem do czego będziesz wykorzystywał smartfona ale na dzień dzisiejszy gdybym kupował  smartfona wybrałbym 8GB ;). Teraz 6GB mi starcza ;).

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, llkuba napisał:

 

Szczerze nie wiem do czego będziesz wykorzystywał smartfona ale na dzień dzisiejszy gdybym kupował  smartfona wybrałbym 8GB ;). Teraz 6GB mi starcza ;).

Jak wygląda soft, chodzi mi o reklamy, mam jakiegoś małego redmi i wali reklamami na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, koziolek napisał:

Jak wygląda soft, chodzi mi o reklamy, mam jakiegoś małego redmi i wali reklamami na każdym kroku.

 

Nie wyskakują mi żadne reklamy no chyba, że w bezpłatnych aplikacjach czy na różnych stronach internetowych. Jak na razie nawet nie zamulają smartfona chyba, że jest kiepskie zasięg to dłużej wczytują się strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markos007 napisał:

czyli warto polować na 8 GB :)

Jak w komputerach - im więcej RAM tym większy zapas:ok: polecam 8 GB. W P30 Pro mam i bardzo sobie chwalę płynność, szybkość i wielozadaniowość :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

Na YT jest poradnik jak wyłączyć reklamy w telefonach Xiaomi.

Podziwiam gościa - mógłby zastąpić Jacksona, który nakręcił z w sumie nie za grubej książki 3 filmy pełnometrażowe. Ten z banalnej rzeczy stworzył 7 minutowy film... :facepalm:

 

BTW - czemu już nikt nie PISZE tutek? Nienawidzę filmów-tutoriali.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, .Misza. napisał:

Podziwiam gościa - mógłby zastąpić Jacksona, który nakręcił z w sumie nie za grubej książki 3 filmy pełnometrażowe. Ten z banalnej rzeczy stworzył 7 minutowy film... :facepalm:

 

BTW - czemu już nikt nie PISZE tutek? Nienawidzę filmów-tutoriali.

Każdy hindus chce jakoś zabłysnąć na YT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czekker napisał:

 

POCO to brand Xiaomi - tam też jest tyle reklam w systemie?

 

 

Wszystko zależy od wersji oprogramowania, z tego co czytałem można wyłączyć reklamy:

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-wylaczyc-reklamy-w-xiaomi-redmi-poco-miui.html

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 19:20, markos007 napisał:

Realme 7 Pro? Ktoś użytkuje?

 

Właśnie zamówiłem dla młodego - wcześniej miał Samsunga A40, który padł po 2 latach :rolleyes:

Zastanawiałem się nad 8pro, ale po przeczytaniu testu na gsmarena wyszło mi, że nie warto..

 

Pożyjemy zobaczymy (to pierwszy chińczyk w rodzinie, nie licząc moich motorolek ;))

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Nie chcę zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj: w Google Maps powinienem mieć możliwość dodawania zgłoszeń. A nie mam :( Apka w ostatniej wersji i tak się zastanawiam czy to może być dlatego że mam zagraniczny numer. W Niemcowni dość duże ograniczenia są dla tego typu aplikacji wiec może dlatego. Z drugiej strony większość trasę planuję po Polsce i też ten ficzer nie działa.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2021 o 16:23, czekker napisał:

Właśnie zamówiłem dla młodego - wcześniej miał Samsunga A40, który padł po 2 latach :rolleyes:

Zastanawiałem się nad 8pro, ale po przeczytaniu testu na gsmarena wyszło mi, że nie warto..

 

Pożyjemy zobaczymy (to pierwszy chińczyk w rodzinie, nie licząc moich motorolek ;))

jak się telefon sprawuje? jak bateria? jest obecnie do kupienia za 999 zł i chyba jednak muszę kupić prywatny telefon.

Niestety dualsim uniemożliwia korzystania z komunikatorów na dwóch numerach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 16:31, markos007 napisał:

jak się telefon sprawuje? jak bateria? jest obecnie do kupienia za 999 zł i chyba jednak muszę kupić prywatny telefon.

Niestety dualsim uniemożliwia korzystania z komunikatorów na dwóch numerach :/

 

Młody zadowolony - wszystko śmiga, na razie zero problemów :thumbup:

Bateria mogłaby być trochę większa (inne chińczyki mają 5000 lub 6000mAh), ale spokojnie wystarcza na cały dzień (Samsunga musiał doładowywać..).

Oryginalna ładowarka monstrualna (wielka + gruby kabel) i faktycznie ładuje do pełna w ~40min., ale jakoś nie mam zaufania do takiego szybkiego ładowania, więc w nocy jest podłączany do samsungowej (2A).

 

 

PS.

Nie udało się znaleźć najnowszej aktualizacji po OTA, ale można pobrać z poniższego adresu i wgrać z karty SD:

https://www.realme.com/eu/support/software-update

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czekker napisał:

Oryginalna ładowarka monstrualna (wielka + gruby kabel) i faktycznie ładuje do pełna w ~40min., ale jakoś nie mam zaufania do takiego szybkiego ładowania, więc w nocy jest podłączany do samsungowej (2A).

Po co? Naładowany oznacza naładowany... to, że podłączysz go do prądu przez inną ładowarkę przez całą noc nie oznacza, że upchniesz w tym akumulatorze więcej prądu, jedynie możesz ograniczyć jego żywotność. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...