Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wkrótce kupuję telefon dla żonki (w grę wchodzi tylko Sony).

Zastanawiam się między Xperią Z3+ a Z5. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczy używa Z5, czy jest wyraźnie lepszy od poprzednika, jednym słowem czy warto dopłacić?

(sam posiadam Xperię Z3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym?

 

 

nie chce tłumaczyć Samsunga, ale dziś właśnie wyszła aktualizacja systemu. Pierwsze wydane egzemplarze miały pierwszy soft, a jak wiadomo pierwszy soft = dziurawy soft. Poza tym są dwie wersje wydajnościowe S7 - te z Snapdragon 820 (w USA) oraz z Samsungowym Exynosem (m.in w Europie). Ja tam mocno sceptycznie patrzę na takie porównania, bo i choćby szybkość włączania aplikacji nie jest powtarzalna.

 

Jeśli szukasz najlepiej zoptymalizowanego telefonu z oprogramowaniem, jak to tylko dziś możliwie - wybierz jabłuszko. Jeśli może być ciut gorzej na korzyść znacznie większej "customizacji" systemu/interfejsu - Android.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam S7...

Chcialem i mam, ale juz w salonie tuz przed podpisaniem umowy, zaczalem sie zastanawiac: Po co mi taki telefon? ;)

Dodatkowo po dobie uzytkowania nie rzucil mnie na kolana, mam nadzieje, ze to sie zmieni :( Bo w Nokii N8, po roku uzytkowania wciaz odnajdowalem opcje, ktore pozytywnie mnie zaskakiwaly :)

Wracajac do S7 to owszem, fajne wykonanie, dobrze lezy w dloni, dziala szybko i nie grzeje sie zbytnio. Jakosc dzwieku z wbudowanego glosnika jest bez zarzutu. Dodatkowo powiem, ze udalo mi sie normalnie porozmawiac na glosnomowiacym jadac Impreza (kto slyszal moj wydech, ten wie jaki to wyczyn;))

Z plusow to na razie tyle.

A teraz minusy:

Obraz z aparatu w trybie profesjonalnym, delikatnie mowiac, jest zamulony :(

Tryb "always on display" na ktorym mocno mi zalezalo (ciagle swiecacy zegarek jako wygaszacz) raz dziala, a raz nie :(

Blokada obrotu ekranu dziala tylko do orientacji pionowej, a mi zalezy bardziej na zablokowaniu w poziomie (przydatne gdy leze na boku, a chce patrzec na tel. w orientacji poziomej wzgledem mojego ciala, a pionowo wzgledem ziemi) Tak, wiem, sa od tego odpowiednie apki, ale nie podoba mi sie to, ze nie jest to standardem tak jak to bylo w mojej poprzedniej lumii 925, ktorej nie lubilem.

Nie wiem, moze zbyt wiele wymagam, ale jak mozna nie miec wymagan od flagowca, ktory jest wart tyle co moj daily car :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch nie jest plynny. Musze jeszcze zobaczyc jak bedzie w swietle dziennym, bo moze to kwestia oswietlenia.

Edit:

Tak, to byla kwestia slabego oswietlenia. W swietle dziennym jest juz ok.

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch nie jest plynny. Musze jeszcze zobaczyc jak bedzie w swietle dziennym, bo moze to kwestia oswietlenia.

Edit:

Tak, to byla kwestia slabego oswietlenia. W swietle dziennym jest juz ok.

Co to znaczy nie jest plynny? Piszesz o aparacie czy kamerze?

 

Co do Always On - pamietaj, ze automatycznie dezaktywuje sie w kieszeni (co jest bardzo dobre bo nie zuzywa energii bez sensu) więc jak majtasz nim to chwilę poczekaj a sie aktywuje. U mnie dziala to bardzo dobrze.

 

Masz Edge czy flat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plynnosci, to chodzi mi o przekazywanie obrazu z obiektywu na ekran.

Nie wiem jak to prosciej ujac ;) Nie jak nagrywam, czy robie fotke, tylko jak zwyczajnie wlacze aparat i przelacze sie w tryb pro. to wtedy przed zrobieniem foty czy filmu obraz nie jest plynny, ale jak juz wspomnialem - dzieje sie tak tylko przy slabym swietle.

Always on display mam od czasow Nokii 3310

, przez 6310, N95, N8, az po lumie 925 i w kazdym z nich dzialalo to po prostu dobrze. Wiem o bajerze z wylaczaniem sie gdy sensor jest zakryty. Ale problem zauwazylem w uchwycie samochodowym, gdzie lumia swiecila mi zawsze. Po zaktualizowaniu na razie jest ok.

Mam flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Xperia Z2 umiera, tzn jej wyświetlacz, prawdopodobnie kupię LG V10, samsung nudny i słaby, sony miałem i już nie chcę, HTC umiera, Huawei jakoś nie mam przekonania.

Bawiłem sie chwilę V10, bo byłem strasznie na niego napalony. Elektronika i optyka z G4 nie są może problemem, ale to stanie w miejscu, czyli krok wstecz.

Górny wyświetlacz jest jak dla mnie bez sensu i kompletnie nieprzydatny, bajer. Bardzo dobrze wykonany i fajnie leży w łapie, szczególnie dużej ;)

Dwie kamery też wydają mi się bajerem, ale może ktoś skorzysta. 

Ogólnie odpuściłem, bo po pierwszym "wow" telefon jakoś tak mnie rozczarował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto doradzi coś w miejsce Xperii Z3 compact, nie chcę dużego tel (Alex Ty się nie odzywaj, mam jeszcze dobry wzrok :P ) W grę wchodzi Z5 Compact, choć ma sporo mankamentów w kwestii budowy (tu krok wstecz w porównaniu z poprzednikiem) chyba że ktoś mnie przekona kto się przesiadł i jednak nie narzeka. I chyba jedynym aparatem który mógłby być alternatywą jest IP6s, ktoś jest w stanie mnie przekonać do wydania dodatkowego 1.5 tys na ten fon?

Generalnie używam tel ok roku góra 1.5 i uważam że wydawanie koło 3 tys na tak krótki czas i do śmieci jest bezsensowne, czy może iphone podziała dłużej zanim zacznie mnie doprowadzać do stanu który mógłbym wyrazić jedynie brzydkim słowem.

 

Z5compact prócz budowy na minus nic więcej nie muszę wiedzieć bo znam system w miarę dobrze, więc ewentualnie tylko w tej kwestii liczę na ewentualne próby przekonania mnie.

 

Co do Iphone'a to już trochę więcej kwestii. Na minus na pewno jest dla mnie brak slotu na karty pamięci, ale chyba jeszcze bym to jakoś przeżył.

A jak jest z przerzucaniem jakichkolwiek materiałów na komputer inny tel, da radę czy muszę zawsze mieć tego Itunesa, czy tylko na innego Iphone'a?

Apki w postaci jakiś skychash, yanosik, przeglądarka Dolphin, czy mapy Here widzę że niby są, a jak do działa? Głównie chodzi mi o mapki żeby navi w trybie offline, gps też złapie sygnał będąc za granicą bez dostępu do sieci, czy jednak muszę choć na chwilę się podłączyć?

Jeszcze na pewno ważny dla mnie klient konta pocztowego obsługujący kilka skrzynek pocztowych i kwestia kontaktów, na chwilę obecną mam to na koncie google więc nie martwię o utratę kontaktów w przypadku kradzieży czy czegokolwiek.

Rozumiem też że nie ma sensu zaprzątać sobie głowy wersją 16 GB bo zaraz zabraknie mi miejsca trzymając trochę zdjęć, tylko pod uwagę brać 64. Ile w ogóle jest faktycznej pamięci w tych wersjach dla użytkownika?

 

A może ktoś wymyśli mi jeszcze jakaś alternatywę dla tych 2 telefonów, warunek żeby gabarytowo nie był większy niż iphone 6, czyli ekran ok 4.5-4.8 cala, ram przynajmniej te 2GB (głównie chodzi w przypadku Androida).

Może być na PW, żeby nie robić wielkiej rozprawki publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma przecież ekran 4 cale, ja chce z tego korzystac też jako z navi w samochodzie więc chcę coś widzieć, zresztą to już dla mnie niezbyt wygodne do pisania. 4 cale na pewno za małe, minimum 4.5 bo to jeszcze wygodne obsłużyć 1ręką, a na tyle duże że można w miarę poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto doradzi coś w miejsce Xperii Z3 compact, nie chcę dużego tel (Alex Ty się nie odzywaj, mam jeszcze dobry wzrok) W grę wchodzi Z5 Compact, choć ma sporo mankamentów w kwestii budowy (tu krok wstecz w porównaniu z poprzednikiem) chyba że ktoś mnie przekona kto się przesiadł i jednak nie narzeka. I chyba jedynym aparatem który mógłby być alternatywą jest IP6s, ktoś jest w stanie mnie przekonać do wydania dodatkowego 1.5 tys na ten fon?

Generalnie używam tel ok roku góra 1.5 i uważam że wydawanie koło 3 tys na tak krótki czas i do śmieci jest bezsensowne, czy może iphone podziała dłużej zanim zacznie mnie doprowadzać do stanu który mógłbym wyrazić jedynie brzydkim słowem.

 

Z5compact prócz budowy na minus nic więcej nie muszę wiedzieć bo znam system w miarę dobrze, więc ewentualnie tylko w tej kwestii liczę na ewentualne próby przekonania mnie.

 

Co do Iphone'a to już trochę więcej kwestii. Na minus na pewno jest dla mnie brak slotu na karty pamięci, ale chyba jeszcze bym to jakoś przeżył.

A jak jest z przerzucaniem jakichkolwiek materiałów na komputer inny tel, da radę czy muszę zawsze mieć tego Itunesa, czy tylko na innego Iphone'a?

Apki w postaci jakiś skychash, yanosik, przeglądarka Dolphin, czy mapy Here widzę że niby są, a jak do działa? Głównie chodzi mi o mapki żeby navi w trybie offline, gps też złapie sygnał będąc za granicą bez dostępu do sieci, czy jednak muszę choć na chwilę się podłączyć?

Jeszcze na pewno ważny dla mnie klient konta pocztowego obsługujący kilka skrzynek pocztowych i kwestia kontaktów, na chwilę obecną mam to na koncie google więc nie martwię o utratę kontaktów w przypadku kradzieży czy czegokolwiek.

Rozumiem też że nie ma sensu zaprzątać sobie głowy wersją 16 GB bo zaraz zabraknie mi miejsca trzymając trochę zdjęć, tylko pod uwagę brać 64. Ile w ogóle jest faktycznej pamięci w tych wersjach dla użytkownika?

 

A może ktoś wymyśli mi jeszcze jakaś alternatywę dla tych 2 telefonów, warunek żeby gabarytowo nie był większy niż iphone 6, czyli ekran ok 4.5-4.8 cala, ram przynajmniej te 2GB (głównie chodzi w przypadku Androida).

Może być na PW, żeby nie robić wielkiej rozprawki publicznie.

Ja zmienilem Z3 compact na S7 edge i jestem bardzo zadowolony.

Mialem note 2, tez wielki, jestem przyzwyczajony, nexusa myslalem model 5x ale to jednak klasa nizej...

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Mialem na mysli tego Nexusa

 

https://www.google.com/nexus/6p/

 

To nie jest krok wstecz. To swietny fon. Ale wieelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłych telefonów od 5 do 5,2 cala masz naprawdę sporo. A różnica w wielkości pomiędzy z3c a wymienionymi wcale nie jest taka duza - sam mam z3c i  porównywałem ostatnio bo tez nosze się z zamiarem zmiany. Jako ze w chwili obecnej jednocześnie korzystam z z3c i iphona 5s stwierdzam ze z3c to szit .5s robi lepsze zdjecia niz z3c, jest bardziej intuicyjny, aplikacje  śmigają na nim jak zle no i przede wszystkim nigdy mi sie nie zepsul w przeciwienstwie do z3c którą mam już 3( 2krotnie wymieniona na gwarancji) Skoro tel ma byc uzywany jako nawigacja to brałbym cos większego niz z3c/z5c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam robi jednak różnicę, bo choćby używałem też Galaxy S4 która jest z 5 calowców jednym z mniejszych i porównując z z3C to jest różnica, a teraz już wzystko jeszcze większe jest, na samej długości Z3C a jakimś pokroju S7 to jest ok 1.5 cm. Dla mnie ten IP6S to jest taki max na codzien, a jak potrzebuję coś większego to praktycznie zawsze mam możliwość w miarę szybko dorwać się do laptopa.

Aparat w Z3C to porażka fakt, ale na to aż tak nie patrzę. Do navi to też na zasadzie że gdzieś na szybko, albo jakaś nagle trasa gdzie nie mam w samochodzie, bo czymś jadę, więc też wtedy nie potrzebuję dużej, a na wyjazdy to korzystam z dużej navi którą mam. Głównie w IP obawiam się wymiany danych z innymi tel nie IP i przesyłaniem na kompa jak mam to zrobić nie na swoim gdzie nie problem mieć tego Itunes'a, wiem że fotki niby można bez większych problemów, muzę już nie, ale to też nie problem, nie wiem jak jakieś pliki pdf, exel, word, no i cokolwiek z tego na inne tel czy bluetoothem, nfc da radę żonie komuś w robocie kto nie ma IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecaly tydzien po przesiadce na androida mam kolejny problem :(

Moj poprzedni telefon, tj. Lumia 925, lezy sobie w szufladzie bez karty sim, ale polaczony z siecia wi-fi. Na nim mialem skonfigurowana skrzynke gmail i za kazdym razem gdy dostaje jakas wiadomosc, to na Nokie przychodzi ona w ulamku sekundy, a w Samsungu czekam i czekam...

No niby nie dlugo, ale zawsze jest to ok. minuta opoznienia :(

Czy da sie jakos ustawic czestotliwosc synchronizacji, aby dzialalo do na biezaco?

Bo dla mnie to jest chore, zeby aplikacja google dzialala lepiej na microsofcie!

Normalnie krew mnie zalewa, ze w wielu aspektach 2 letnia lumia, w ktorej wiele rzeczy mi nie pasowalo, ale ktora dostalem za darmo, jest lepsza niz w najnowszym flagowcu szajsunga za 3k pln :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...