Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nieee, tak naprawdę Andki nie działają, to taka tylko wielomilionowa ściema oplacana przez Apple, żeby właściciele ogryzków mogli czuć się jeszcze lepiej :)

 

Napisane przy użyciu Sony Z3 compact - wyjatkowo zadziałała ;)

Dziwne jest że ludzie co używają Androida psy wieszają na Jabłkach, a Ci drudzy na to leją. Komuś chyba żal zwieracze ściska ;)
Zupełnie się nie zrozumieliśmy. Iphona miałem i ma wiele zalet. Bez dyskusyjnie ma najlepszą optymalizację sprzętu z systemem ale to oczywiste.

 

Moim skromnym po prostu NIE jest wart takich pieniędzy w porównaniu do Andka koniec kropka. Dlaczego mam przepłacać? Bo ktoś tu twierdzi, że w pracy u niego używają głównie Iphonow? Bo w niektórych kręgach IP to standard? Na szczęście w moich kręgach każdy ma to gdzieś kto z czego dzwoni i w takim towarzystwie mi najlepiej.

 

Jesteś zadowolony jeden z drugim z Ip? I pięknie - pogratulować. Pisanie jednak ze Andek i tekefony inne niz IP to gówno swiadczy tylko o Was :)

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popieram powyższe. Używam IP i bardzo lubię, ale co innego mieć taki telefon z pracy a co innego samemu uzasadnić własną decyzję, by wydać dwa razy więcej kasy na słuchawkę. IP jest dobry albo jak się za niego nie płaci, albo jak się nie zauważa takiego wydatku. Więc mój następny telefon KUPIONY to nie IP.

Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

możesz zdefiniować "porządny"? bo z moich doświadczeń z nim wynika coś innego, niż to, że jest porządny. w przypadku "gołych" ROM-ów(bez brandowania przez producenta telefonu i operatora) również.

To moja subiektywna definicja, bo nie dla każdego będzie miało znaczenie to co dla mnie jest ważne. I piszę tu o Nexusie (na dodatek nie od operatora), czyli gołym androidzie bez wstawek operatorów czy producentów słuchawek. 

 

- stabilny

- niemulący

- prosty w obsłudze

- dostosowujący się do moich potrzeb i nie wymuszający na mnie zmiany filozofii pracy

- potrafiący się skomunikować z pozostałym moim sprzętem

 

Dwa Nexusy 4 od trzech lat spełniają te założenia w 100% na systemach od 4.2 do 5.1.1 (przy Androidzie 5.0.0 była moim zdaniem wtopa związana ze zbyt wczesnym wepchaniem systemu na rynek). 

Co ciekawe Nexus to taki telefon co w zasadzie obowiązkowo powinien dostać root'a na dzień dobry i służyć do różnych eksperymentów. Tyle, że od kiedy go mam to root przestał mnie interesować :)

By nie było tak różowo, to bateria w tych telefonach jest nieco za mała w stosunku do potrzeb. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

możesz zdefiniować "porządny"? bo z moich doświadczeń z nim wynika coś innego, niż to, że jest porządny. w przypadku "gołych" ROM-ów(bez brandowania przez producenta telefonu i operatora) również.

To moja subiektywna definicja, bo nie dla każdego będzie miało znaczenie to co dla mnie jest ważne. I piszę tu o Nexusie (na dodatek nie od operatora), czyli gołym androidzie bez wstawek operatorów czy producentów słuchawek. 

 

- stabilny

- niemulący

- prosty w obsłudze

- dostosowujący się do moich potrzeb i nie wymuszający na mnie zmiany filozofii pracy

- potrafiący się skomunikować z pozostałym moim sprzętem

 

Dwa Nexusy 4 od trzech lat spełniają te założenia w 100% na systemach od 4.2 do 5.1.1 (przy Androidzie 5.0.0 była moim zdaniem wtopa związana ze zbyt wczesnym wepchaniem systemu na rynek). 

Co ciekawe Nexus to taki telefon co w zasadzie obowiązkowo powinien dostać root'a na dzień dobry i służyć do różnych eksperymentów. Tyle, że od kiedy go mam to root przestał mnie interesować :)

By nie było tak różowo, to bateria w tych telefonach jest nieco za mała w stosunku do potrzeb. 

 

No ja używam Nexusa 6 i mam identyczne spostrzeżenia. Również kupiony poza sieciami.

Szczerze powiedziawszy mam okazję zmienić teraz telefon w zw. z przedłużeniem umowy i nie bardzo widzę alternatywę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- nie moge nic wgrac i zgrac z telefonu uzywajac go jak normalna pamiec, musze uzyc do tego dedykowanej aplikacji, synchronizacji.

Ja korzystam z iCloud Drive. Kabelka używam tylko do ładowania.

Na komputerze nie trzeba nic instalować, wystarczy dostęp do internetu. Dzięki temu ma dostęp do wszystkiego w telefonie w zasadzie z każdego komputera.

Na początku też mnie denerwowało to że nie mogę podłączyć się kabelkiem i w prosty sposób zgrać co mi trzeba. Jednak po "odkryciu" iCloud Drive problem jak dla mnie przestał istnieć.

 

Nie jestem zwolennikiem wrzucania wszystkiego do sieci. Chcialbym miec mozliwosc trzymania prywatnych danych w telefonie, a nie na serwerze producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy słyszeliście już o tym że słuchawki z jabłuszkiem można uśmiercić wpisując odpowiednia datę :biglol: Czy już ktoś od nas zebrał się na odwagę i wpisał 1 styczeń 1970 :twisted:

Parę postów wyżej o tym pisałem :)
Tylko co z tego po co wpisywać tą datę? Chyba że ktoś posiadł zdolność do podróży w czasie, to owszem może to być dla niego problemem. Dla mnie to na zasadzie ciekawostki a nie faktycznie problemu Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego lata byłem na imprezie, gdzie jeden z gości(informatyk)wysłał z IP drugiemu SMS na IP. Tego, który go otrzymał, rozwijając pasek (nawet nie wchodząc w treść SMS) .... restartował telefon.

Jedynym rozwiązaniem było wysłanie z tego samego numeru SMS z czymkolwiek, żeby telefon mógł nadal funkcjonować dalej. Był oczywiście ubaw i błagania :), ale to obrazuje, że w prosty sposób można unieruchomić nawet tego "świetnie zabezpieczonego" Iphone ;)

 

Pytałem, co było w pierwszym SMSie, że tak zablokował telefon odbiorcy. Zawierał on podobno znaki, których nie obsługuje Iphone. Być może od tego czasu wyszła jakaś łatka.

EDIT:

 

Tu coś więcej na ten temat

https://mobirank.pl/2015/05/29/apple-tlumaczy-jak-naprawic-blad-z-aplikacja-wiadomosci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wybacz... "Bezpieczny system" z takimi babolami? Jeśli w tak prostej sprawie sobie nie poradzili, to jakie można mieć zaufanie, że w bardziej skomplikowanych nie wyjdą z szafy jeszcze ciekawsze trupy?

raczej działa to odwrotnie, poświęcili czas na poważne rzeczy nie przejmując się pierdołami(bo nazywanie tej akcji z datą problemem to przesada). no cóż, przynajmniej hejterzy mogą się pojarać, że ich super rootowane telefony z androidem po milionie modów nie mają takiego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no, wybacz... "Bezpieczny system" z takimi babolami? Jeśli w tak prostej sprawie sobie nie poradzili, to jakie można mieć zaufanie, że w bardziej skomplikowanych nie wyjdą z szafy jeszcze ciekawsze trupy?

raczej działa to odwrotnie, poświęcili czas na poważne rzeczy nie przejmując się pierdołami(bo nazywanie tej akcji z datą problemem to przesada). no cóż, przynajmniej hejterzy mogą się pojarać, że ich super rootowane telefony z androidem po milionie modów nie mają takiego problemu :)
A co z opisanym przeze mnie problemem powyżej. Też nic nie znaczący problem? :)

 

 

Chcę pokazać, że każdy system ma swoje wtopy i mówienie o iOS, jako bezpiecznym systemie, to nadużycie ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej działa to odwrotnie, poświęcili czas na poważne rzeczy nie przejmując się pierdołami

Jeśli projektując bezpieczny system podejmujesz w pewnym momencie decyzję "to olewamy, tu nic nie może się wydarzyć" to robisz to źle. :twisted: Historia pokazała już zbyt wiele przypadków wykorzystania z pozoru trywialnych błędów, żeby wierzyć w sukces takiego podejścia. :P

(a inną sprawą, o której już wspomniał ALEX, jest to, że systemy bez błędów nie istnieją - jeśli nie znajdą się w programie bezpośrednio, to w bibliotekach z których korzysta, a jeśli nawet tu nie, to w hardware na którym pracuje - czego przykładem np. "rowhammer")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, wybacz... "Bezpieczny system" z takimi babolami? Jeśli w tak prostej sprawie sobie nie poradzili, to jakie można mieć zaufanie, że w bardziej skomplikowanych nie wyjdą z szafy jeszcze ciekawsze trupy?

a od kiedy IOs jest jakimś bezpiecznym systemem? Nie śledzę na bieżąco tematu bo mam to w 4 literach, ale z tego co pamiętam to wcale za taki nie uchodził. Więc z ciekawością poslucham, może być pw

A ona sprawa że jak dla mnie mówienie o czymś jak o bezpiecznym systemie to jakoś absurd, coś takiego raczej nie istnieje, przynajmniej nie w ogólno dostępnych urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego lata byłem na imprezie, gdzie jeden z gości(informatyk)wysłał z IP drugiemu SMS na IP. Tego, który go otrzymał, rozwijając pasek (nawet nie wchodząc w treść SMS) .... restartował telefon.

Jedynym rozwiązaniem było wysłanie z tego samego numeru SMS z czymkolwiek, żeby telefon mógł nadal funkcjonować dalej. Był oczywiście ubaw i błagania :), ale to obrazuje, że w prosty sposób można unieruchomić nawet tego "świetnie zabezpieczonego" Iphone ;)

 

Pytałem, co było w pierwszym SMSie, że tak zablokował telefon odbiorcy. Zawierał on podobno znaki, których nie obsługuje Iphone. Być może od tego czasu wyszła jakaś łatka.

EDIT:

 

Tu coś więcej na ten temat

https://mobirank.pl/2015/05/29/apple-tlumaczy-jak-naprawic-blad-z-aplikacja-wiadomosci/

Jeśli iPhone nie obsługuje tych znakow to jak on mógł je przeslac? Zeby nie było mam tel z androidem ;) Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nieee, tak naprawdę Andki nie działają, to taka tylko wielomilionowa ściema oplacana przez Apple, żeby właściciele ogryzków mogli czuć się jeszcze lepiej :)

 

Napisane przy użyciu Sony Z3 compact - wyjatkowo zadziałała ;)

Dziwne jest że ludzie co używają Androida psy wieszają na Jabłkach, a Ci drudzy na to leją. Komuś chyba żal zwieracze ściska ;)
Zupełnie się nie zrozumieliśmy. Iphona miałem i ma wiele zalet. Bez dyskusyjnie ma najlepszą optymalizację sprzętu z systemem ale to oczywiste.

 

Moim skromnym po prostu NIE jest wart takich pieniędzy w porównaniu do Andka koniec kropka. Dlaczego mam przepłacać? Bo ktoś tu twierdzi, że w pracy u niego używają głównie Iphonow? Bo w niektórych kręgach IP to standard? Na szczęście w moich kręgach każdy ma to gdzieś kto z czego dzwoni i w takim towarzystwie mi najlepiej.

 

Jesteś zadowolony jeden z drugim z Ip? I pięknie - pogratulować. Pisanie jednak ze Andek i tekefony inne niz IP to gówno swiadczy tylko o Was :)

 

Widzę ze niezła wojna Android vs iOs.

Nowuicjusz szanuję Twoje wypowiedzi na temat sys. na których działają poszczególne tel. ale nie oszukuj(wmawiaj) ludzią że za iPhony się przepłaca. Wez tel. z Andkiem i iPhona. Telefony te maja premierę w podobnym czasie. Co się okazuje? Taki Samsung z serii S kosztuje podobnie w dniu premiery co adekwatny do niego iPhon..... Gdzie ta przewaga cenowa androida?......że potem cena jego spada na łep na szyje.... to już inna (cho...jowa) para kaloszy...dla właściciela takiej słuchawki oczywiście

Edytowane przez Kts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung flagowy to koszt około 3000 zl i to jest tez BARDZO dużo za tel. Sony Z5 okolo 2800. Za dużo i Chińczycy wraz z Xiaomi, Oneplus One, Huaweiem (piękne wyniki za 2015), Meizu i kilkoma innymi to udowodnili (flagowce <2000 pln). O tanszych Andkach jak Ulefon nie wspomnę.

 

Swoją drogą ci pierwsi doskonale to odczuli w swoich wynikach sprzedaży. Samsung S7 bedzie tanszy zgodnie z zapowiedziami, Sony generalnie kolejny rok pod kreską (sami są sobie winni) a taki HTC żyje tylko z rozpędu.

 

Iphony nowy to około 4000 zl i jak juz pisałem - dla mnie to za dużo jak za to, co dostaję. Problem z Iphonem jest również u operatora - robione są specjalne taryfy by mieć Iphona taniej, ale kosztem bardzo wysokich abonamentów.

 

Jak dla mnie to nie wojna, bez przesady. :) Doskonale rozumiem zalety Iphonow i jak ktos ma w tylku ile wydaje lub ma służbowy i mu iOS pasuje - pelna zgoda. Ja moze dlatego ze "wychowalem" sie na Andku, jestem przyzwyczajony do dużej możliwości personalizacji czy chocby widgetow i ekranu domowego - wolę Andki. Bawią mnie jedynie wysmiewania z Andka przez właścicieli Iphonow, pisanie o jakichs zalach sciskajacych doope? Dajcie spokoj, to nadal tylko telefon. Prestiż telefonem budują gimnazjaliści, niestety.

 

Swoją drogą na przestrzeni ostatnich aktualizacji obydwu systemów widać gołym okiem, że tendencja jest do poszerzania wspólnych cech, nie zaś do obierania dwóch różnych kierunków.

 

P.S. Apple wkrótce rozwiąże problem 1970 (http://flip.it/QTdlU)

Edytowane przez Nowicjusz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz proszę: oficjalne ceny z dnia premiery w salonach firmowych były następujące:

iPhone  6 64GB 3399zl

Samsung S6 64GB 3399zl. Jedynie S6 32GB był w cenie 16GB iPhona 6

 

.....za flagowce tu i tu bulimy podobne pieniądze

Edytowane przez Kts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...