Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

od 3 miesięcy korzystam z pixela 6a, zdecydowanie polecam, po przesiadce z iphone8 czuje sie dziecko w sklepie z zabawkami :D

moge sobie poustawiać "memiczne" dzwonki na powiadomienia jak chce kiedy chcę, aplikacje działają, telefon się nie zawiesza, jest super. I najważniejsze! Na Firefoxie androidowym działa ublock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

13 minut temu, Luku napisał(a):

od 3 miesięcy korzystam z pixela 6a, zdecydowanie polecam, po przesiadce z iphone8 czuje sie dziecko w sklepie z zabawkami :D

moge sobie poustawiać "memiczne" dzwonki na powiadomienia jak chce kiedy chcę, aplikacje działają, telefon się nie zawiesza, jest super. I najważniejsze! Na Firefoxie androidowym działa ublock

 

To piąteczka! Używamy z dziewczyną od kwietnia i też nam mocno siadł. Na początku się grzał, jakby ciągle pracował na wysokich obrotach. Ale teraz i mój i jej elegancko chłodniutko chodzi i bateria wytrzymuje spokojnie 2 dni. 

Polecam tryb astrofotografii, tylko wymaga posiadania statywu, albo ręki malarza:

PXL_20230812_210323710.NIGHT.jpg

PXL_20230812_202336468.NIGHT.jpg

PXL_20230812_203144239.NIGHT.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Orear napisał(a):

 

To piąteczka! Używamy z dziewczyną od kwietnia i też nam mocno siadł. Na początku się grzał, jakby ciągle pracował na wysokich obrotach. Ale teraz i mój i jej elegancko chłodniutko chodzi i bateria wytrzymuje spokojnie 2 dni. 

Polecam tryb astrofotografii, tylko wymaga posiadania statywu, albo ręki malarza:

PXL_20230812_210323710.NIGHT.jpg

PXL_20230812_202336468.NIGHT.jpg

PXL_20230812_203144239.NIGHT.jpg

właśnie moja żona testuje ten telefon od pół roku, ja jestem już na przetarty szlak :D

raz nam tylko zrobił psikus, ale to kwestia ustawień raczej. Po przyjeździe z zagranicy naściągał jakiś pierdół tak, że po 2 gb internetu na głowę zjadł, ale poza tym żadnych problemów.

Ten tryb muszę sprawdzić.

 

Za to "tryb nocny" do robienia zdjęć w ciemnych miejscach jest świetny, trzeba dłużej przytrzymać ale ładnie naświetla i faktycznie widać co jest grane, a nie ma jednej wielkiej czarnej plamy

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i jutro odbieram Asusa Zenefone 10 16/512 GB Black :yahoo:
 
Miałem na oku jeszcze Motorolę edge 40 Pro, ale ma mniejszą pamięć i brak mini jack.
Będziesz zadowolony te telefony mają mega dobrą opinię. No i ten rozmiar :D

2 dni temu sam sobie sprawiłem Zenfona ale 8, akurat mieli w xkomie, a nie lubię za dużo wydawać na telefon.

Jak na razie bajka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, skwaro napisał(a):

A testowaliście tryb nocny w najnowszych flagowcach Samsunga? :) Zero lamp, zero obróbki, średnio ciemna noc, ok. 23.

20230628_222535.jpg

 

Bez wątpienia te flagowce robią dobrą robotę, nie wiem jak to porównać do 6a bo trzeba by w to samo miejsce pojechać i zrobić foto w tych samych warunkach. 

Ale cenowo... 6a jest zdecydowanie tańszym wyborem niż flagowiec od Samsunga. :P

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 09:52, LosioDriver napisał(a):

Będziesz zadowolony te telefony mają mega dobrą opinię. No i ten rozmiar :D

2 dni temu sam sobie sprawiłem Zenfona ale 8, akurat mieli w xkomie, a nie lubię za dużo wydawać na telefon.

Jak na razie bajka :)

Potwierdzam. Kompaktowy, śmiga aż miło miło. W obsłudze przypomina iPhona. Gość w RTV euro AGD powiedział, że zenefone 10 chłodzenie cieczą ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, -=nikon=- napisał(a):

I dotarłem do wyboru telefony i padło na jabłuszko i pytanie brać 14 czy czekać na 15? Telefon ma być dla żony w tym wypadku z naciskiem na robienie zdjęć.

ja bym czekał i wówczas kupił 14 jeśli nie widziałbym większego sensu decydować się na 15. Cena też powinna być lepsza, kurs $ jednak spadł, więc chyba nie będzie jak w zeszłym roku że po prezentacji nowego modelu stare zdrożały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, -=nikon=- napisał(a):

I dotarłem do wyboru telefony i padło na jabłuszko i pytanie brać 14 czy czekać na 15? Telefon ma być dla żony w tym wypadku z naciskiem na robienie zdjęć.

Czy weźmiesz 13/14/15 to nie ma różnicy... Każdy wygląda tak samo, działa tak samo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło do tego, że mój Note 9 zaczyna pomału kuleć, wczoraj dojrzałem że nawet ekran ma już dołem wypalony i to całkiem mocno. Na chwilę obecną działa ale jak znam życie i moje szczęście, zrobi mi kiedyś psikusa i pewnie z dnia na dzień odmówi posłuszeństwa a wtedy na wariata będę musiał coś znaleźć...tylko co? Jaki model zastąpi mi ten świetny telefon? Jak te nowe Samsungi? Mam na myśli Ski 22 lub 23? A może coś w stylu Galaxy XCover 6 Pro? Ma 3.5mm jacka i baterię wymienną(!), miał ktoś z Was kontakt z tym modelem? Czy lepiej kupić flagowca (tak jak tego Nota co mam) wpakować go w dobry pokrowiec i już. Kurczę rysika będzie mi bardzo brakowało jak przyjdzie co do czego:( no i jacka a o kracie pamięci nie wspomnę bo nowe flagowce Samsunga chyba już slotów na nie nie mają, prawda?

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, nowe już nie mają slota na karty pamięci. Mi po tym jak Note 10 plus spuchł wyleczyłem się z tej serii po prawie 10 lat użytkowania (moim pierwszym był Note 3 ). Obecnie korzystam z okrojonej wersji S20 czyli S20 FE 5G  który spełnia moje oczekiwania w 90 % ciężko było przez pierwsze miesiące bez rysika i frustracja narastała do czasu aż partnerka pokazała jak rysować bez rysika i da się bez niego żyć :biglol:

Teraz wiem że maksymalny górny limit na telefon to 2000 pln i nie ma sensu więcej płacić za cokolwiek co ma służyć do dzwonienia.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

Prawda, nowe już nie mają slota na karty pamięci. Mi po tym jak Note 10 plus spuchł wyleczyłem się z tej serii po prawie 10 lat użytkowania (moim pierwszym był Note 3 ). Obecnie korzystam z okrojonej wersji S20 czyli S20 FE 5G  który spełnia moje oczekiwania w 90 % ciężko było przez pierwsze miesiące bez rysika i frustracja narastała do czasu aż partnerka pokazała jak rysować bez rysika i da się bez niego żyć :biglol:

Teraz wiem że maksymalny górny limit na telefon to 2000 pln i nie ma sensu więcej płacić za cokolwiek co ma służyć do dzwonienia.

Spoko, czyli nie pajacować, da się żyć bez Nota ;) A poważnie to właśnie, tak się przyzwyczaiłem do tego cholernego urządzenia, że ciężko mi będzie zmienić na coś innego. Tylko, że ja nie tylko dzwonię ale korzystam z tego telefonu więcej niż z laptopa, dlatego tak boję się zmiany. 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamW202 napisał(a):

tak się przyzwyczaiłem do tego cholernego urządzenia, że ciężko mi będzie zmienić na coś innego

 

Też byłem przyzwyczajony do obsługi Samsunga i długo opierałem się przed przesiadką - żona i córki mają apple - ale w końcu uległem i .... nie jest to takie straszne przesiąść się na coś innego, a sam "ajfon  " nie jest wcale taki straszny, jak go malują, powiedziałbym nawet, że obsługa pewnych rzeczy jest prostsza i bardziej intuicyjna. 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Blixten napisał(a):

 

Też byłem przyzwyczajony do obsługi Samsunga i długo opierałem się przed przesiadką - żona i córki mają apple - ale w końcu uległem i .... nie jest to takie straszne przesiąść się na coś innego, a sam "ajfon  " nie jest wcale taki straszny, jak go malują, powiedziałbym nawet, że obsługa pewnych rzeczy jest prostsza i bardziej intuicyjna. 

 

 

Do ajfona chyba się nie przełamię, pomimo że wizualnie i ergonomicznie jako użądzenia (plaskie ekrany, krawędzie nie zaoblone jak w mydelniczkach itp...)poprostu podobają mi się. Narazie raczej android.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, adamW202 napisał(a):

Do ajfona chyba się nie przełamię, pomimo że wizualnie i ergonomicznie jako użądzenia (plaskie ekrany, krawędzie nie zaoblone jak w mydelniczkach itp...)poprostu podobają mi się. Narazie raczej android.

 

A Sony? Ma wejścia na karty, mini jack itd. Dość spore ekrany i Android. 

Ewentualnie coś otwieranego może? Do dzwonienia mały ekran, do pracy duży. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał(a):

 

A Sony? Ma wejścia na karty, mini jack itd. Dość spore ekrany i Android. 

Ewentualnie coś otwieranego może? Do dzwonienia mały ekran, do pracy duży. 

Sony kusi, właściwie ma wszystko co potrzeba, nie wiesz jak z serwisem u nich? W szajsungu wiem z własnego doświadczenia że wymiana baterii i dodatkowa gwarancja potem to nie problem. Te otwierane modele to raczej nie, potrzebne mi niezawodne i maksymalnie użyteczne urządzenie, jednocześnie z dość dużym ekranem do pracy ale nie kosztujące majątku i mieszczące się w kieszeni (mój Note to taki max już wielkosci i grubości, więcej chyba bym nie zniósł a raczej moje spodnie;)) a wydaje mi się że te wszystkie wersje fold i flip Samsunga to przerost formy nad treścią, wrażenie robią fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adamW202 napisał(a):

o kracie pamięci nie wspomnę bo nowe flagowce Samsunga chyba już slotów na nie nie mają, prawda?

 

Już chyba mało co ma kartę pamięci i akurat w tym aspekcie bardzo dobrze. Na luzie telefony mają teraz po 100, 200 albo i więcej GB ultra szybkich pamięci.

Karty są wolne, stają się wąskim gardłem dla telefonu, do tego zwiększają zużycie energii.

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamW202 napisał(a):

Sony kusi, właściwie ma wszystko co potrzeba, nie wiesz jak z serwisem u nich? W szajsungu wiem z własnego doświadczenia że wymiana baterii i dodatkowa gwarancja potem to nie problem. Te otwierane modele to raczej nie, potrzebne mi niezawodne i maksymalnie użyteczne urządzenie, jednocześnie z dość dużym ekranem do pracy ale nie kosztujące majątku i mieszczące się w kieszeni (mój Note to taki max już wielkosci i grubości, więcej chyba bym nie zniósł a raczej moje spodnie;)) a wydaje mi się że te wszystkie wersje fold i flip Samsunga to przerost formy nad treścią, wrażenie robią fakt.

 

Nie wiem jak z serwisem. Ale nigdy nie oddałem żadnego telefonu na żaden serwis. Zmieniam telefon średnio co 5 lat i na taki czas nie wymagają serwisowania. Pixel 2 XL jeździ teraz w samochodzie jako nawigacja itd. i w sumie chodzi jak nowy. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał(a):

 

Nie wiem jak z serwisem. Ale nigdy nie oddałem żadnego telefonu na żaden serwis. Zmieniam telefon średnio co 5 lat i na taki czas nie wymagają serwisowania. Pixel 2 XL jeździ teraz w samochodzie jako nawigacja itd. i w sumie chodzi jak nowy. 

Życie nie zawsze układa się gładko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LosioDriver napisał(a):

 

Już chyba mało co ma kartę pamięci i akurat w tym aspekcie bardzo dobrze. Na luzie telefony mają teraz po 100, 200 albo i więcej GB ultra szybkich pamięci.

Karty są wolne, stają się wąskim gardłem dla telefonu, do tego zwiększają zużycie energii.

Pomimo to chciałbym mieć taką możliwość. Tak samo mimo tego, że słuchawki bezprzepowodowe są wygodniejsze, chciałbym mieć w telefonie gniazdo jack.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamW202 napisał(a):

Ograniczają nas, rzekomo dla naszego dobra;)

 

To nie tak, Apple pokazał jak działa rynek.

Na kilka lat zabierasz jakieś gniazdo z urządzenia, po czym dajesz je z powrotem i zachowujesz się jakbyś odkrył Amerykę. A ludzie robią oczy i klaszczą, że odkryłeś Amerykę. 

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2023 o 15:47, adamW202 napisał(a):

Sony kusi, właściwie ma wszystko co potrzeba, nie wiesz jak z serwisem u nich?

 

Ostatnio miałem X10 III, teraz mam X1 IV - polecam.

Lubię Sony za to, że w telefonach idzie pod prąd - nie usuwają slotu na kartę pamięci i jacka dla naszego dobra :biglol:

Poza tym ekran bez dziur, dioda powiadomień, spust migawki, duża bateria, itp.

Jak ktoś nie lubi wielkich patelni to X5 i X10 są dość kompaktowe jak na dzisiejsze standardy..

 

PS.

Nie wiem jak z serwisem u nich, bo na razie nie musiałem korzystać (odpukać :))

 

PPS.

Hmm.. całkiem możliwe, że jestem fanboyem, bo dawno temu uwielbiałem Sony-Ericssony, a pierwsze Sony to było CMD-J5 :upside-down-face_1f643-small:

Co więcej, wszystkie mam do dzisiaj - leżą sobie grzecznie w kartonie na pawlaczu..

 

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...