Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, radekk napisał(a):

Ja wręcz specjalnie kupiłem ładowarki 5W wierząc że może w jakiś sposób wydłuży to żywotność baterii i jak nie muszę to nie podłączam do innych

Z ciekawości - jaką masz kondycję baterii i po jakim czasie użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kochani, szybka piłka. Padł mi ekran - chiński zamiennik w Samsungu Galaxy J7. Musze jutro coś kupić. Ma być Samsung. Nie potrzebuję Galaxy S22 czy co tam teraz na topie. Potrzebuję wejście na kartę SD, sensowny aparat i dobrą baterię. reszta mniej mnie obchodzi. Myślałem o Galaxy A53. Coś innego ewentualnie rozważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 07:25, kubanow napisał(a):

podpowiedzcie

potrzebuję mamie kupić smartfona, będzie to jej pierwszy smartfon więc oczekiwania są niskie

zanim nauczy się działać na dotykowym ekranie to trochę minie czasu (obecnie używa klawiszowca)

najlepiej jakby posiadał takie cechy:

na androidzie

nie za duży ekran

bateria 1-2 dni

cena jak najniższa (najlepiej okolice 500pln)

 

jak już nauczy się obsługi to wtedy pewnie jej zmienię na coś lepszego

jakbyś chciał to mam na handelek Nokie 5.1Plus (z wymiany serwisowej)

to był pierwszy smartfon mojej mamy po przesiadce z klawiszowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radekk napisał(a):

, w tym obecnym kondycja 100% ale chyba jeszcze za krótko żeby spadła, bo mam go dopiero 7 miesięcy

No trochę krótko, ale chyba i tak nieźle. Ciekaw jestem, jak takie oszczędne traktowanie wpłynie na baterię w dłuższym terminie. Ja ładuję raczej czym popadnie, ostatnio wyłącznie indukcyjnie i:

 

Godzinę temu, koziolek napisał(a):

ip 12mini, w maju kończy 2 lata, kondycja baterii 89%. Myślę że jeszcze rok bateria wytrzyma.

 U mnie w 12pro 83% po 2,5 roku, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koziolek napisał(a):

ip 12mini, w maju kończy 2 lata, kondycja baterii 89%. Myślę że jeszcze rok bateria wytrzyma.

 

ja mam rocznego ajfona 13 mini i 99% - znajomi w dłuższym doświadczeniem tej marki mówią, że źle robię wyczerpując baterię prawie do zera  za każdym razem. 

 

Czy to prawda, że powinno się częściej doładowywać baterię nawet gdy jej stan jest np. 50-60% ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blixten napisał(a):

 

ja mam rocznego ajfona 13 mini i 99% - znajomi w dłuższym doświadczeniem tej marki mówią, że źle robię wyczerpując baterię prawie do zera  za każdym razem. 

 

Czy to prawda, że powinno się częściej doładowywać baterię nawet gdy jej stan jest np. 50-60% ?? 

Może nie aż tak, ale czytałem że zalecają nie rozładowywać poniżej 20-30%.

Nigdy tak nie robiłem, ale producenci ajfona twierdzą że tak można, czyli zostawiam na noc pod ładowarką z włączoną opcja inteligentnego ładowania. Ładowanie jest przerywane w nocy i nad ranem ponownie załączone żebym miał pełną baterię na rano. Do wieczora baterii mi spokojnie wystarczy.

IMG_2077.jpg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda , obecne baterie nie lubią rozładowywań do zera  i przy mocnym drenażu oraz szybkim ładowaniu grzeją się mocno i potrafią spuchnąć. W taki sposób uwaliłem sobie Nota 10 kupionego na amazonie. Miałem uruchomione aplikacje różne na nim i bateria nie wytrzymała tego  bo nawet ładowarka nie nadążała ładować i wybrzuszyło mi ekran :biglol:

Zalecane doładowywanie maksymalnie do 85 % 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Blixten napisał(a):

No dobra, a czy sposób ładowania - tradycyjnie po kablu czy bezprzewodowo - ma również wpływa na żywotność baterii  ??

 

Bezprzewodowy jest wolniejszy od przewodowego czyli de facto powinno być lepsze dla akumulatora.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał(a):

No trochę krótko, ale chyba i tak nieźle. Ciekaw jestem, jak takie oszczędne traktowanie wpłynie na baterię w dłuższym terminie. Ja ładuję raczej czym popadnie, ostatnio wyłącznie indukcyjnie i:

indukcyjnie to ja też ładuję, po kablu to praktycznie noc. Też w samochodzie zarówno indukcja jak i po kablu nie wiem ile daje mocy, na jakiś wyjazdach też dostaje 20W, bo zazwyczaj biorę wtedy jedną ładowarkę, więc mam do ogarnięcia tel, bądź dwa, laptopa, tablet i zegarek.

 

1 godzinę temu, koziolek napisał(a):

Może nie aż tak, ale czytałem że zalecają nie rozładowywać poniżej 20-30%.

Nigdy tak nie robiłem, ale producenci ajfona twierdzą że tak można, czyli zostawiam na noc pod ładowarką z włączoną opcja inteligentnego ładowania. Ładowanie jest przerywane w nocy i nad ranem ponownie załączone żebym miał pełną baterię na rano. Do wieczora baterii mi spokojnie wystarczy.

tego wyzbyć się jakoście mogę i często się łapię że schodzę poniżej 10-20%. Też niby ładowanie do pełna psuje baterie. Czasami faktycznie zdarza mi się lądować do ok 80% i odłączam, a to inteligentne ładowanie mam, bo zdarzyło mi się że budziłem się wcześniej i tel miał 80% i nie ładował, a jak wstawałem to był pełen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Blixten napisał(a):

No dobra, a czy sposób ładowania - tradycyjnie po kablu czy bezprzewodowo - ma również wpływa na żywotność baterii  ??

 

może zbieg okoliczności, ale mam wrażenie że mając iP X jak kupiłem indukcję to jakoś zbiegło się to z czasem kiedy zacząłem odczuwać problemy z baterią, w 12 mini też kojarzy mi się że pogorszenie zauważyłem po dłuższym czasie jak więcej zaczął być był ładowany indukcją. Choć z założenia podłączając do tej samej ładowarki indukcja zazwyczaj ładuje niższą mocą niż po kablu, ale to obecnie już i tak zwyczaj te 15W daje.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ładowarka bezprzewodowa nie jest kompatybilna z urządzeniem to nie posiada wbudowanego protokołu chroniącego przed przegrzaniem baterii telefonu. Najlepiej indukcyjne ładowarki kupować od producenta telefonu lub wysokiej jakości innych firm a nie pierwsze lepsze z aliexpress.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, STIFF napisał(a):

Kochani, szybka piłka. Padł mi ekran - chiński zamiennik w Samsungu Galaxy J7. Musze jutro coś kupić. Ma być Samsung. Nie potrzebuję Galaxy S22 czy co tam teraz na topie. Potrzebuję wejście na kartę SD, sensowny aparat i dobrą baterię. reszta mniej mnie obchodzi. Myślałem o Galaxy A53. Coś innego ewentualnie rozważać?

Mam note 10+ Aura Gold 16 / 256GB . Pierwszy właściciel:) 

Za 1700 pogodnię.

Cały był nosicielem folii po obu stronach więc wygląda bardzo dobrze. Bezproblemowy. Miałem w nim kartę SD 400GB plus fabr 256 dawało fajny magazyn.

Bez ładowarki i słuchawek i kabla. Te zostawiłem sobie bowiem samsung w następcy czyli S23ultra za 7kpln postanowił nie dokładać ani łądowarki ani słuchawek.

 

 

image.thumb.png.bdcee7115b4512c837e1a33ca955c008.png

 

 

image.thumb.png.7b334c9bbe9fefbf8e15c17fd6f66813.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Jeśli ładowarka bezprzewodowa nie jest kompatybilna z urządzeniem to nie posiada wbudowanego protokołu chroniącego przed przegrzaniem baterii telefonu. Najlepiej indukcyjne ładowarki kupować od producenta telefonu lub wysokiej jakości innych firm a nie pierwsze lepsze z aliexpress.

ja staram się kupować tylko jakiś raczej pewnych producentów w dużej mierze posiadam oryginalne Apple, ewentualnie Anker, Belkin, iOttie i też kupowane raczej z pewnego źródła, niż na jakiś aukcjach typu oryginał za 1/4 ceny katalogowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

Mam note 10+ Aura Gold 16 / 256GB . Pierwszy właściciel:) 

a dziękuję ale piłka była b. szybka bo ekran w starym się rozlewał dość szybko i bałem się że wkrótce będzie cały czarny. Niby zrobiłem kopię zapasową na PC ale sam telefon potrzebny cały czas więc kupiłem A54. Jest do końca miesiąca promka gdzie po rejestracji Samsung zwraca 400pln (w przypadku tego modelu - przy innych modelach różnie). Także odejmując vat i podatek to z tym zwrotem wyjdzie ca. 1100 za telefon.

Już SmartSwitch przeniósł wszystko i po temacie - śmieszna rzecz, przenoszone są wszystkie ustawienia, PIN, tapeta ale nie dzwonki, mimo że pliki dzwonów zostały przeniesione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dirkdiggler napisał(a):

Mam note 10+ Aura Gold 16 / 256GB . Pierwszy właściciel:) 

Za 1700 pogodnię.

Cały był nosicielem folii po obu stronach więc wygląda bardzo dobrze. Bezproblemowy. Miałem w nim kartę SD 400GB plus fabr 256 dawało fajny magazyn.

Bez ładowarki i słuchawek i kabla. Te zostawiłem sobie bowiem samsung w następcy czyli S23ultra za 7kpln postanowił nie dokładać ani łądowarki ani słuchawek.

 

 

 

 

 

 

Jak kondycja baterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

Jeśli ładowarka bezprzewodowa nie jest kompatybilna z urządzeniem to nie posiada wbudowanego protokołu chroniącego przed przegrzaniem baterii telefonu. Najlepiej indukcyjne ładowarki kupować od producenta telefonu lub wysokiej jakości innych firm a nie pierwsze lepsze z aliexpress.

Indukcyjna baseus do auta jest bardzo ok:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Bezprzewodowy jest wolniejszy od przewodowego czyli de facto powinno być lepsze dla akumulatora.

Bezprzewodowo może lecieć 15W, więc wcale nie tak mało. Poza tym wg mnie mocniej się grzeje, co dla baterii też nie jest dobre. W samochodzie na indukcyjnej to już w ogóle jest dramat, bo gdy działa yanosik, muzyka, Carplay, standardowe funkcje telefonu, robi się piekarnik

W ajfonach jest tryb zoptymalizowanego ładowania, ale załącza się w nocy i to też chyba nie zawsze

DB24759B-CFE9-4B80-ABE2-C721F987A86D.jpeg

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał(a):

Bezprzewodowo może lecieć 15W, więc wcale nie tak mało. Poza tym wg mnie mocniej się grzeje, co dla baterii też nie jest dobre. W samochodzie na indukcyjnej to już w ogóle jest dramat, bo gdy działa yanosik, muzyka, Carplay, standardowe funkcje telefonu, robi się piekarnik

W ajfonach jest tryb zoptymalizowanego ładowania, ale załącza się w nocy i to też chyba nie zawsze

DB24759B-CFE9-4B80-ABE2-C721F987A86D.jpeg

 

W Pixelu załącza się kiedy ustawisz budzik na rano. Wtedy po podłączeniu ładowarki pojawia się informacja, że kiedy zadzwoni budzik bateria będzie miała 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał(a):

Bezprzewodowo może lecieć 15W, więc wcale nie tak mało. Poza tym wg mnie mocniej się grzeje, co dla baterii też nie jest dobre. W samochodzie na indukcyjnej to już w ogóle jest dramat, bo gdy działa yanosik, muzyka, Carplay, standardowe funkcje telefonu, robi się piekarnik

W ajfonach jest tryb zoptymalizowanego ładowania, ale załącza się w nocy i to też chyba nie zawsze

DB24759B-CFE9-4B80-ABE2-C721F987A86D.jpeg

Chyba, że zamontujesz na kratkę, w której zawsze leci zimne powietrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...